Tag Archives: Yıldırım Demirören

passolig

PASSOLİG AYAKLANMASI

Bu Yazı Toplam 1,428 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Kulüpler Birliği toplantısına Aziz Yıldırım için yapılan kınama damgasını vurdu ama perde arkasında çok daha kritik konuların konuşulduğu öğrenildi.

TFF Başkanı Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Gümüşdağ ve kulüp temsilcileri bu sabah Spor Bakanı, ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek, “Böyle giderse Passolig hepimizi bitirecek, gereğini yapalım” diyecek.

Kulüpler Birliği dün İstanbul’da çok kritik bir toplantı yaptı. Toplantının ardından Gençlerbirliği maçında hakem soyunma odasına giren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için yapılan kınama gündem oldu ama perde arkasında çok daha kritik konuların görüşüldüğü öğrenildi. Birlik Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Hakem hataları ve ebilet-Passolig aksaklıkları üzerinde durduk. Kulüpler bize beklentilerini anlattı.

‘Farklı tutum güven sarsıyor’

Buna göre kulüpler, dünkü toplantıda TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve MHK Başkanı Zekeriya Alp’in de olmasını istedi. Demirören’e bizzat Passolig sorunları aktarılacak, Alp’e de hakem şikayetleri dile getirilecekti. Öyle de oldu. Kulüpler Alp’e, “Hakemlerin bir standardı yok. Aynı pozisyonlara farklı kararlar güven sarsıyor” mesajını iletti. Asıl gündem ise Passolig’di. Kulüp temsilcileri, “Statların hali ortada. Her geçen gün kötüye gidiyoruz. Ya sorunlar çözülsün ya da iptal edelim” diyerek 4 şikayet başlığı belirledi.

1- Turnike yetersizliği

Kulüpler, statlar tam kapasiteye ulaşmamasına rağmen turnike yetersizliğinden şikayetçi. İlerleyen süreçte ilginin artması halinde bunun en büyük sorun olacağı görüşü hakim. Daha önce bu anlamda yapılan başvurulara firmadan olumlu yanıt gelmediği kaydedildi.

2- Kart çıkarma zorunluluğu

Kulüpler, temelde e-bilet olayına değil taraftarın kart çıkarma zorunluluğu olan bir uygulamaya karşı olduğunu belirtti. Bu zorunluluğa yeni bir formül ve kart devir işlemlerine de kolaylık istenecek.

3- Teknik aksaklıklar

Passolig kartı olan, giriş SMS’i alanların ya da son gün maça gelecek olanların yaşadığı gişe önü sorunları anlatıldı. Yaşanan teknik sorunlar için altyapı eksikliğine vurgu yapıldı.

4- Yetkili sayısı azlığı

Statlarda taraftarın en büyük şikayetlerinden birinin Passolig yetkilisi azlığı ile alakalı olduğu bildirildi. Yöneticiler ve güvenliklerin direkt taraftar şikayetleriyle burun buruna kaldığı, firmanın yetersiz kaldığı kaydedildi.

EN Kritik Görüşme

Federasyon Başkanı Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve bazı kulüp temsilcileri bugün soluğu Ankara’da alacak. Önce saat 10.00’da Spor Bakanı Çağatay Kılıç’ın kapısını çalacak. Ardından heyetin yeni adresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Son dakikada program değişikliği olmazsa Erdoğan’a sıkıntılar aktarılacak, “Çözemezsek iş çok kötüye gidiyor” ifadesi kullanılacak. Programda bir değişiklik olursa önümüzdeki hafta başı aynı heyet tekrar Erdoğan’ın kapısını çalacak.

‘Burası Dağbaşı Değil’

Kulüpler Birliği ve Federasyon, Gençlerbirliği maçında hakem odasına inen Aziz Yıldırım için, 17 kulüp imzalı bir kınama yayınladı. TFF Başkanı Demirören de, “Burası Türkiye, dağbaşı değil. Türk Bayrağı’nın, TFF’nin olduğu yerde kimse soyunma odası basamaz” çıkışını yaptı.

Gözler Yıldırım’da

Gelişmelerin ardından gözler Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a çevrildi. Yıldırım’ın Kulüpler Birliği ve TFF’nin yaptığı kınama başta olmak üzere gündeme dair çarpıcı açıklamalar yapması bekleniyor. Aziz Yıldırım’ın saat 14.00’te basının karşısına geçeceği belirtildi.

demirören

ŞİRKETİ KURDULAR!

Bu Yazı Toplam 2,811 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Gizli Toplantı Yaptılar

Türk futbolunun tartışmalı başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte şikeden yargılandıktan sonra serbest bırakılan Kulüpler Birliği başkanı yapılan Göksel Gümüşdağ önceki gece kimsenin olmadığı bir ortamda toplantı yaptı. Tartışmalı ikilinin toplantıyı gizli yapmaları kafalarda soru işareti bıraktı.

Soruşturma Yazısı Nerede?

Trabzonspor Kulübü bu gelişme üzerine dünkü sert açıklamayı yapma gereği duydu. Bu arada Trabzonspor’u temsilen TFF yönetiminde yer alan Av. Taylan Üner ve Mustafa Beyazlı’ dan UEFA’nın TFF’ ye açtığı soruşturmanın yazısı istendi. Üner ve Beyazlı’dan daha sert muhalefet yapmaları istendi.

HACIOSMANOĞLU

ŞİKE YENİDEN ALEVLENDİ

Bu Yazı Toplam 3,859 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz arasında yaşanan tartışma ise toplantıya damga vurdu.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz şike sürecinde kendi takımlarının çok hırpalandığını ve bir daha adlarının bu süreçte kullanılmaması yönünde sitemlerini Hacıosmanoğlu’na iletti. Toplantı salonundan yürüyerek çıkan ikili bir süre konuştu ve daha sonra kameralar önünde tartışmaya başladı. Otyakmaz, Hacıosmanoğlu’na Fenerbahçe ile aralarındaki meseleye girmek istemediklerini söyleyerek, ’’Bir taraftan Fenerbahçe bir taraftan Trabzonspor benim takımımı delmeye çalıştı. Benim takımım aslan gibi durdu cezasını ben çektim. Trabzonspor beni delmeye çalıştı. Bu bir gerçek. Trabzonspor alttan benim futbolcularıma çalıştı’’ diye konuştu.

Hacıosmanoğlu ise Otyakmaz’a, “Sen, beni bu işten ayır dedin ben de seni ayırdım. Tüm Trabzon bana küfür etti” dedi. Daha sonra her iki başkan iddialarında inandırıcı olmak için çocuklarının üzerine yemin etti. Son olarak iki başkan kameraların önünde tartışmayalım diyerek ayrıldılar.Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurul toplantısına, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu konuşmaları damga vurdu.

Ankara Marriott Oteli’nde gerçekleşen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Mali Genel Kurulu’na, ?Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, FIFA İcra Kurulu Üyesi ve UEFA 1. Başkan Vekili Şenes Erzik, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ve diğer kulüp başkanları katıldı. 3 büyük kulübün başkanlarının katılmadığı genel kurulda Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz temsilci olarak yer aldı.

TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı’nın açılışını yaptığı Olağan Genel Kurul’da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu’na da Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve Akhisar Belediye Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel getirildi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Olağan Mali Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Futbol Federasyonu Yönetimi’ni eleştirdi. Başkan Hacıosmanoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Bazı aracıların beyefendi böyle istiyor” söylemiyle baskı yaptıklarını ifade etti.

Geçen yıl yapılan Olağan Mali Genel Kurulu’nda da konuştuğunu ama bugün yine hiçbir şeyin değişmediğini belirten Hacıosmanoğlu, “Geçtğimiz bu süre içerisinde hiçbir şey değişmedi. Şimdi burada sessiz duruyoruz, maçlar başlayınca yine aynı şeyler oldu. Bunları burada konuşmamız lazım. Bekledim birileri çıksın konuşsun, kimse çıkmadı. Ben çıkıp konuşmak zorunda kaldım” diye konuştu.

“Futbolun Adaletli Bir Şekilde Yönetilmesi Lazım, Yönetilmiyor”

Başkan Hacıosmanoğlu, bazılarının üzerine vazife olmayan işler yaptığını ve Başbakan Erdoğan’ın adını kullanarak baskı yaptığını belirterek, “Futbolun adaletli bir şekilde yönetilmesi lazım, yönetilmiyor. Güzide Anadolu’nun bağrından çıkmış önemli takımlarımızın başkanları yöneticileri oturuyor. Hep sizin haklarınız yeniyor. Hem puanlarınız, hem paralarınız, maddi ve manevi kazanımlarınız gidiyor. Bu federasyonlar oluşurken, 7′ye 8 ben üstünüm, 6′ya 8 ben üstünüm, her alanda yarış içerisinde olanlar yüzünden sizin haklarınız yenecek. Siz isterseniz bunu değiştirirsiniz. Futbolu adaletli yönetecekleri getirebilirsiniz. Eğer, ligin Anadolu’ya yayıldığı gibi yönetim kurulu da aynı şekilde yayılırsa adaletli olunur” dedi.

“Başbakanımız’la Konuştum Bu Konuyu, Bana ‘Ben Bu İşlerin İçinde Yokum’ İfadesini Kullandı”

“TFF Başkanı UEFA ile görüştükten sonra, çok sevinçliyiz, ceza almayacağız diye açıklama yaptı. Biz başka ülkenin takımı mıyız dedik, suçlar cezasız mı kalacak dedik” diyen başkan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Enteresan olan bir şey var, herkesin bir ‘Beyefendi’ korkusu var. Başbakanımızın etrafında, uzakta veya yakında olan simsarlar var. ‘Beyefendi böyle istiyor, şöyle istiyor’ diye sözler dönüyor. Başbakanımız’la konuştum bu konuyu, bana ‘Ben bu işlerin içinde yokum’ ifadesini kullandı. Şimdi hiç kimse, hangi oluşumun içinde olursa olsun ‘Beyefendi böyle istiyor’ diyor. Bunu söylememdeki gaye şu; 1 sene önce TFF Başkan Vekili o sözü söyledi, bizim vermiş olduğumuz hukuk mücadelesini mevcut federasyonun başkan vekili Servet Yardımcı, bizim hukuki mücadelemizi şikayet etti. Bizi Başbakanımıza şikayet etti. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Sayın Devlet Bahçeli’ye şikayet ettiniz mi? Biz Rize’yle kanlı bıçaklıydık. Ekrem Cengiz ile çok uğraştık. Arayı düzelttik. Yarın Rize ile Trabzon karşı karşıya gelirse bu sizin suçunuz.”

“Trabzonspor, UEFA’dan Ceza Alınca Türk Futbolu Mu Kurtulacak”

Emeği çalınanın Trabzonspor olduğunu vurgulayan bordo-mavili takımın başkanı, “Türk futbolunu bekleyen tehlikelerden haberiniz var mı? Hiçbir takım ceza almayacak dediniz, ceza alan takımlarımız oldu. Türk futbolunda saklamaya çalıştığınız kişiler yüzünden güzide Anadolu kulüpleri ceza aldı. Türk futbolu ceza almayacak dendi, yarın ki tehlikelerden haberiniz var mı? Trabzonspor, UEFA’dan ceza alınca Türk futbolu mu kurtulacak? Biz Sivasspor’a, Ankaraspor’a teşvik vermeye çalışmışız, kimle yapmışız bunu, Hamdi Akın ve Melih Gökçek ile yapmaya çalışmışız. Kim bunlar Fenerbahçeliliği ile bilinen kişiler, biri eski Fenerbahçe yöneticisi. Biz şampiyonluğu sahada kaybedersek kaybedelim. Önder Turacı’ya ‘Oynayamaz’ maddesi koydurup da, kaleciye gol yesin diye koydurmayanları biliyoruz. Biz öyle değiliz. Kiraya verdiğimiz oyuncunun attığı golle yenildik ve şampiyonluğu kaybettik. Eğer teşvik verecek olsaydık, kiraya verdiğimiz kendi oyuncumuza giderdik. Biz teşvike teşebbüsten ceza alırsak, iddialar ispatlanırsa gideriz” ifadelerini kullandı.

“Bundan Sonra Oluşacak Olan Federasyonları Anadolu’ya Yayalım”

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun değişmesinin gerektiği ifade ederek sözlerini de şöyle tamamladı:

“Zamanı gelmiştir, özellikle Anadolu takımlarına istirham ediyorum. Bundan sonra oluşacak olan federasyonları Anadolu’ya yayalım. Hiç kimse burada benim çoğunluğum var rahatlığıyla Türk futbolunu yanlış yollara saptırmasın. Şunu tekrar özellikle belirtmek istiyorum; bundan sonraki oluşumlarda ‘Beyefendi böyle istiyor’ diyerek kulüp başkanına, yöneticisine gitmesin. Siz ulaşamazsanız Başbakanımıza, ben bunu ulaştırmasını bilirim. Bu aradaki simsarların da Türk futbolunu kirletmesine müsaade etmeyin.”

Demirören: “Futbol, Anadolu Ve Büyük Kulüpler Diye Ayrılmaz”

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Hacıosmanoğlu’na cevap vermek için tekrar kürsüye çıktı ve, “Allah korusun yarın Trabzonsporumuza bir şey olsa benim yönetici arkadaşım gene çıkacak Trabzonspor ceza almadı diye seviniyoruz diyecek. Çünkü biz bir aileyiz. Birimizin canı acırsa hepimizin canı acır. Önümüzdeki yıl seçim var. Eğer Yıldırım Demirören ve federasyonundan memnunsanız biz aday olursak bizleri desteklersiniz. Türkiye kadar demokratik bir ülke yok. Herkes aday olabilir. Şunu biliyoruz ki bizler Anadolu çocuğu olarak, Anadolu kulüplerimizin, büyük kulüplerimizin hepsinin arkasındayız, arkasında da olmaya devam edeceğiz. Trabzonspor’dan benim yönetim kurulunda iki tane arkadaşım var. Kurullarımızda, Trabzonspor’dan, Eskişehir’den, Diyarbakır’dan, Anadolu kulüplerinden arkadaşlarımız var. Futbol, Anadolu ve büyük kulüpler diye ayrılmaz. Hepimiz biriz. Hepimiz Türk futbolu için uğraşmak zorundayız. Türk futbolu için mücadele etmek zorundayız” dedi.

“Beyefendiye Ulaşılmak İçin Köprüye İhtiyacı Yoktur”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a herkesin ulaşabileceğini ifade eden Demirören, sözlerine şöyle devam etti:

“Beyefendiye garson da ulaşır, bekçi de ulaşır. Kulüp başkanları da ulaşır. Böyle açık bir insandır. Beyefendi’nin ulaşılmak için köprüye ihtiyacı yoktur. Beyefendi, sokakta Türkiye’yi temsil eden bizlerde onun arkasında sonuna kadar her zaman yürümeye hazırız.”

demirören

SAYILI GÜN ÇABUK GEÇER

Bu Yazı Toplam 6,074 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Galatasaray Thomas Tuchel’le Büyük Oranda…Galatasaray Demirören ve Demirel’i Devirmek…

Galatasaray Yönetimi, hem futbol hem de basketbol federasyonlarını devirerek temsil gücünü en üst seviyeye çıkarmak için bir plan hazırladı.

Galatasaray Yönetimi’nin önceki gün resmi internet sitesinden yayınladığı mesaj, spor kamuoyuna bomba gibi düştü.

Sarı-Kırmızılılar, ‘Etik spor için boykot’ başlığını kullandıkları duyuruda, adeta savaş baltalarını çıkarıyor ve bundan sonra her alanda adalet için mücadele etme kararı aldıklarını ifade ediyorlardı. Bu doğrultuda Başkan Ünal Aysal önderliğinde bir operasyon başlatılacağı öğrenildi.

Trabzon ve Bursa destekli

Yıldırım Demirören’e karşı da çok sağlam bir cephe kurulması gündemde. Öncelikli amaç, Demirören’i koltuğundan indirmek.

Bu doğrultuda gerekirse imza toplanmaya başlanacak. Yeterli sayıya ulaşılması ve aynı çoğunluğun seçim sırasında da sağlanabilmesi adına birçok kulüple görüşme yapılacak.

Bu cepheyi açarken ilk olarak kendileriyle aynı görüşte olan Trabzonspor ve Bursaspor camialarını yanına çekecek. Bu kulüplerin önderliğinde başlayacak operasyon, bir yerde Fenerbahçe’ye karşı da cephe açılması anlamına geliyor.

demirören

İSTİFADAN DÖNDÜ

Bu Yazı Toplam 2,973 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

Tepkilerden bunalan TFF Başkanını, Başbakan Erdoğan ikna etti

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in kendisine yönelik bitmeyen tepkiler sonrasında artık patlama noktasına geldiği öğrenildi. Kulüpler Birliği toplantılarında sürekli “Seni o koltuktan indiririz” tehditleriyle karşı karşıya kalan Demirören’in 3 hafta önce görevinden ayrılma kararı aldığı ortaya çıktı. İddialara göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, istifa etmek isteyen Demirören’in bizzat kendisi ikna etti.

Mehmet Ali Aydınlar sonrasında koltuğa oturan ve özellikle şike konusundaki tavrıyla hedef tahtası haline gelen Demirören’in yönetiminden ise Başkan Vekili Ufuk Özerten başta olmak üzere Edip Ören de görevden ayrıldı. İlhan Cavcav’ın son istifa çıkışının ardından bu isme yakınlığıyla bilinen Özerten’in yönetimden ayrılması da farklı bir anlam kazandı. Sürekli birlikte hareket eden bu ikilinin Demirören’i hedef alarak tavır sergilemesi dikkat çekti.

sadri-şener

“ŞİKE OLDUĞU APAÇIK BELLİ”

Bu Yazı Toplam 3,079 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in Beyaz TV’de kendisiyle arasında geçen görüşmeyle ilgili açıklamalarına Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener’den jet yalanlama geldi.

‘Bunu 3-4 Kez Söyledi’

Şener, “Ne yazık ki TFF başkanı doğru söylemiyor. ‘Haklıysan kupayı alırsın’ lafı da nerden çıktı, yok böyle bir şey. Yıldırım’ın bana o süreçte dediği, “Ağabey şike olduğu apaçık belli” lafıdır. Kaldı ki bu sadece bir konuşmada geçen bir şey değil o süreçte en az kendisi tarafından üç dört kez söylendi, bunu etrafı da çok iyi biliyor. ” açıklamasına yaptı.

Emre İçin ‘Irkçılık Yapıyor’ Demişti

Başkan Şener, “Yıldırım şimdi çıkıp ben böyle bir şey demedim diyor. Neden böyle dediğini elbette tahmin ediyorum. Onun bu konudaki düşüncelerini birçok insan biliyor. Sonrası malum adama baskı gelince mecburen böyle oldu. Mesela Emre – Zokora olayında da “Ağabey ırkçılık yapıyor” diyen de o. Ama kasete almadık ki bunları. Ya dünya alem şike var demiş, Yıldırım sen demedim desen ne olur” ifadelerini kullandı.

DEMİRÖREN

PİSLİK KAPANMIŞTIR

Bu Yazı Toplam 1,663 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “Şike konusunda kişisel kanaatim olamaz. 3 Temmuz olayı bitmiştir. Konuyu kapatmak en doğrusu” dedi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, dün Beyaz TV’de katıldığı ‘Derin Futbol’ programına bomba gibi açıklamalar yaptı. Demirören, şike konusundan, önceki akşam oynanan derbiye, yabancı konusundan Fatih Terim’e kadar bir çok konuya değindi. İşte Demirören’in açıklamalarından satır başları:

Kurullar seçimle geldi. TFF’de kurullarla ilgili temas olmadı. Şişli Adliyesi ve Beşiktaş Adliyesi farklı kararlar verebilirler. Bizim kararlarımızdan başka kararları UEFA alabilir.

Ben Sadri başkana haklıysan kupanı alırsın dedim. Kurullar karar verirse… Benim şike konusunda kişisel kanaatim olamaz. Bir sene evvel ‘Konu kapandı’ dedim. 3 Temmuz olayı bitmiştir. Milli takım gidemeyecekti, 10 takım gidemeyecekti. Bunu olumlu tarafından alalım, bitti. Kapatmak en doğrusudur.

Melo’nun hareketine çok üzüldüm. G.Saray, Beşiktaş’ın Nouma kararını örnek almalı. Nouma’ya yapılanı, Galatasaray da Melo’ya yapmalı. Melo’ya bizim yönetim olarak ceza verme lüksümüz yok. Ünal Aysal’la ailece de görüşüyoruz. Galatasaray yönetime yakışacak kararları alacaklardır.

Selçuk’un forma çıkarmasına ise bir şey diyemem.

Yabancı konusundaki kararı başkanların ağızlarından çıkan söze göre aldık. Biz yabancı kuralını 5 olarak açıkladık. Artısı yok. TFF, Türkiye’nin en büyük kurumlarından biridir, her sene karar değişemez ki.

Fatih hocanın Türkiye’deki değerini tartışmamız doğru olmaz. Dört maç diye konuştuk, sonra G.Saray’dan izin alıp anlaştık. Bizim TFF olarak G.Saray’a zarar verme gibi bir amacımız olamaz. Bizim dönemimizde Galatasaray dört tane kupa kazandı.

Demirören olarak Digiturk’ü alma projemiz yok. TFF olarak tüm ligleri işin içine sokup bir ortaklık kurma fikri var. Ama olmamış projeyi konuşmayalım. Televizyon açma projemiz var ve kanal açacağız.

Federasyonun bir tane taraftarı var mı? Yenilen her takım “Federasyon istifa” diyor.

DEMİRÖREN

NE MESAJ VERDİLER?

Bu Yazı Toplam 3,907 defa okunmuş ve 11 adet yorum yapılmıştır.

Bu sözleri TFF başkanı Demirören Sadri Şener’e söyledi;

Üstü kapalı mesajlar

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören ile Trabzonspor Kulübü eski başkanı Sadri Şener geçtiğimiz günlerde İstanbul havaalanında karşılaştı. Sohbet ile ilgili konuşan Sadri Şener Demirören’in kendisine ‘ Davanızda haklı olabilirsiniz. Geldiğimiz noktada bunu gösteriyor. Ancak bazı gerçekleri sende biliyorsun. Bunu yapacak güce ve ortama sahip değiliz. Ne demek istediğimi anladın! Ver desinler bakalım ne oluyor’ dediğini anlattı.

Başbakan hiç değinmedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Trabzon mitinginde Trabzonsporlular’ın taleplerine yine cevap vermedi. Konuşmasında 2010-2011 sezonuna ilişkin devam eden şike sürecine dair hiçbir konuya değinmeyen Erdoğan platforma Trabzonspor atkısını boynuna takarak çıktı ama Bordo-Mavili taraftarların duymak istediği sözleri söylemedi. Trabzonsporlular, bir kez daha hayal kırıklığı yaşadılar.

TFF’nin vermiş olduğu adaletsiz kararın ancak siyasi otoriteyle değişebileceğine inanan Bordo-Mavili taraftarlar Başbakan’ın Trabzon’daki tutumundan sonra ise bir kez daha umutlarını ertelediler. Başbakan Erdoğan’ın dünkü mitinginde Trabzonspor’a dair sarf ettiği tek cümle ise yeni stat konusu oldu. Kupa yerine Akyazı Projesi’nden bahseden Erdoğan, yeni stat için yaklaşık 2 yıllık süre verdi.

hacıosmanoğlu

SÜRPRİZ DEĞİL!

Bu Yazı Toplam 1,077 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Sivasspor karşısında alınan 4-0′lık galibiyetle ilgili olarak, “Biz her zaman bu takıma güvendiğimizi söyledik. Bu skor asla sürpriz değil” ifadelerini kullandı.

Sivasspor galibiyetine en çok sevinen isimlerin başında şüphesiz İbrahim Hacıosmanoğlu geliyor. Son dönemde yaşanan gelişmelerden sonra zaman zaman eleştiri oklarının hedefi olan başkan, takımın sonunda potansiyelini sahaya yansıtması nedeniyle oldukça mutlu. Hacıosmanoğlu, her zaman bu kadronun potansiyeline inandığını söyleyerek, “Bunu defalarca açıklamıştım. ‘Bu takıma güveniyorum’ derken, böyle galibiyetlerin geleceğini kast etmiştim. Şimdi herkes bunu gördü. Bu skor asla sürpriz değil” diye konuştu. Başkan, futbolcuların sahada mücadele edip, kendilerine düşeni yapması gerektiğini söyleyerek, “Biz de yönetim olarak saha dışında onların terine sahip çıkarız” dedi.

Tahkime bizzat gidecek

İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ardından yaptığı ilk açıklamada, “Gelecek cezaya itiraz etmeyeceğiz, cezamız neyse çekeriz” demişti. Ancak PFDK’nın 6 maç seyircisiz oynama cezası vermesi sonrası işler değişti. Hacıosmanoğlu, “6 maç nedir? Taraftarımız sahayı mı bastı, polis arabalarını mı yaktı? Bu cezaya elbette itiraz edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Başkanın, Tahkim Kurulu’na bizzat başvuracağı öğrenildi. Hacıosmanoğlu’nun TFF Başkanı Yıldırım Demirören’le de bir araya gelebileceği belirtildi.

pilatini

ALIN SİZE ŞİKE!

Bu Yazı Toplam 5,231 defa okunmuş ve 17 adet yorum yapılmıştır.

TFF bekledi, iddiaya göre UEFA balyozu indiriyor

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile toplantı talep eden UEFA’nın, TFF’den Fenerbahçe’nin iki alt lige düşürülmesini, Beşiktaş’ın ise 18 puanının silinmesini istediği iddia edildi.
Nyon’da gerçekleştirilen toplantıda Demirören, UEFA Genel Sekreteri Gianni İnfantino ile yaklaşık üç saat süren bir toplantı yapmış, toplantı sonunda Yıldırım Demirören 2020 Avrupa Şampiyonası ile ilgili olarak görüşme yaptıklarını açıklamıştı. Ancak UEFA’ya yakın kaynaklardan sızan iddialara göre Genel Sekreter İnfantino TFF’den Fenerbahçe, Beşiktaş ve şike davasında adı geçen diğer takımların cezalandırılmasını istedi. İddialara göre İnfantino Yıldırım Demirören’den şunları istedi;

1-Fenerbahçe’nin TFF 2. lige düşürülmesi ve lige –20 puanla başlaması
2-Beşiktaş’tan –18 puan silinmesi
3-Sivasspor’un PTT 1. Lige düşürülmesi ve -12 puan silinmesi
4-Gaziantepspor’un – 8 puanının silinmesi
5- Mersin İdman Yurdunun TFF 2. Lige düşürülmesi ve -12 puan silinmesi
6-Aziz Yıldırım ve adı geçen 4 Fenerbahçeli yöneticinin futboldan ömür boyu men edilmesi

PLATİNİ

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Bu Yazı Toplam 4,067 defa okunmuş ve 13 adet yorum yapılmıştır.

UEFA, FIFA’nın da baskıları sonrası Türkiye’de 3 Temmuz 2011’de patlak veren şike olayları ile ilgili harekete geçti.

Hafta içinde TFF Başkanı Yıldırım Demirören apar topar İsveç’e çağrılmıştı. Her ne kadar Euro 2016 için görüşüldüğü duyurulsa da işin aslı daha sonra ortaya çıktı. UEFA’nın TFF’den şike için gerekli cezaların verilmesini istediği belirlendi. UEFA Genel Sekreteri İnfantino’nun Demirören’e, “UEFA ve Avrupa futbolunu tatmin edecek bir ceza vermeniz gerekir. Aksi takdirde 2016 Avrupa Şampiyonası elemeleri için yaptırımlar olabilir” dediği iddia edildi. TFF’nin yerel seçimler sonrası şike ile ilgili kararları yeniden gözden geçirip artık gerekli kararları vermesi bekleniyor.

RÜŞTÜ

MİLLİ TAKIM’DAN İSTİFA ETTİ

Bu Yazı Toplam 2,348 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Rüştü Reçber, Milli Takımlar Genel Koordinatörlüğü görevinden istifa etti.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), eski milli kaleci Rüştü Reçber’in, Milli Takımlar Genel Koordinatörlüğü görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İSTİFAYI TFF DUYURDU

Yapılan açıklamada, Milli Takımlar Genel Koordinatörü olarak görev yapan Rüştü Reçber’in istifa ettiği belirtilerek,” Rüştü Reçber, bugün sunduğu istifa mektubunda, ‘bana bu görevi layık gören başta TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’e, yönetim kuruluna ve görevde olduğum süre içerisinde benimle birlikte olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim’ dedi” ifadeleri kullanıldı.

pankart

‘YETER ARTIK TFF’

Bu Yazı Toplam 651 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Lig Tv’den Pankarta Sansür

Trabzonsporlu taraftarlar, 2010-11 sezonuyla ilgili hakkını sonuna kadar aramaya kararlı. Yargıtay’ın şike kararını onamasının ardından TFF’nin tavrına tepki gösteren Bordo-Mavili taraftarlar önceki gün kentte protesto yürüyüşü gerçekleştirmişti. 50 bini aşkın taraftar yürüyerek sesini duyurmaya çalıştı. Akşam da Bordo-Mavili  taraftarlar, Avni Aker’de Beşiktaş ile oynanan müsabakada tribünleri tıka basa doldurdu.

Bu tepki sürecek

Bordo-Mavili taraftarlar tepkilerini statta da sürdürdüler. Karşılaşmasının 59. dakikasında bordo mavili taraftarlar siyah bir pankart açtı. Avni Aker Stadı’nın Maraton tribününde açılan siyah pankartta “LÜTFEN İSTFA” yazıyordu. Bu pankart açıldığı anda tribünler hep bir ağızdan ‘YETER YILDIRIM DEMİRÖREN’ diye bağırdı. Yayıncı kuruluşun açılan bu büyük pankartı ekranlara getirmemesi büyük tepkilere neden oldu.

taraftar

“LÜTFEN İSTİFA”

Bu Yazı Toplam 1,252 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonsporlu taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu’nu açtığı büyük pankartla istifaya davet etti. Pankartta ‘Lütfen istifa’ ifadesinin yer aldığı görüldü.

Spor Toto Süper Lig’in 18. haftasında oynanan Trabzonspor-Beşiktaş mücadelesinin 58. dakikasında Trabzonsporlu taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu’nu açtığı büyük pankartla istifaya davet etti. Pankartta ‘Lütfen istifa’ ifadesinin yer aldığı görüldü.

Pankarta ve tezahürata sansür

Öte yandan yayıncı kuruluş, görüntünün üzerine reklam yerleştirerek pankarta sansür uyguladı. O esnada tribünlerden yükselen ‘Yeter Yıldırım Demirören’ sloganı sırasında da yayının sesi kısıldı.

başkan

REST ÇEKTİ!

Bu Yazı Toplam 3,928 defa okunmuş ve 17 adet yorum yapılmıştır.

Yargıtay kararından sonra utanmadan kulüpler birliği toplantısına gelen Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören ile F.Bahçe’nin avukatlığına soyunan Sivasspor başkanı Mecnun Otyakmaz üstü kapalı Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu durdurmaya çalıştı Hacosmanoğlu, ‘ Yeniden yargılama olursa elimde belgeler var onları sunarım’ diyen Sivas’ın başkanına tepki koydu ve ‘Elinizde ne varsa açıklayın’ diyerek toplantıyı terk etti.

Yargıtay’ın verdiği ‘şike davası’ kararından sonra Ankara’da gergin bir atmosferde başlayan Kulüpler Birliği Toplantısı’nda büyük kavga yaşandı.

Türk futbolunun adil yönetilmediğini dile getiren Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğ lu’na Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören karşı çıkınca olanlar oldu. Birlik Başkanı İlhan Cavcav’ın, “Burada şike için toplanmadık arkadaşlar” diye araya girmesi, tarafları yatıştırmaya yetmedi.

Hacıosmanoğlu, “Elimde belgeler var. Yeni yargılama olursa sunacağım” diyen Mecnun Odyakmaz’a “Federasyon Başkanı burada. Hukukçular burada genel müdür burada bekleme hemen ver. Trabzonspor ile ilgili ispatlı birşeyiniz varsa bu kulübü kendi ellerimle düşürürüm. Gündemi değiştirmeyi bırakın” diyerek, toplantıyı terk etti.

taraftar

‘100 BİNLERLE SOKAĞA DÖKÜLÜRÜZ’

Bu Yazı Toplam 642 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

“Bu ligi tanımıyoruz”

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor taraftarına, camiasına 2,5 senedir adeta kan kusturulduğunu söyledi. Hatayoğlu; “Bu camia öyle hakaretlere maruz kaldı ki, sanki bu işin sorumlusu şikeyi yapanlar değil, Trabzonspor camiasıymış gibi gösterilmeye çalışıldı. Süreçle ilgili biz 3 Temmuz’dan beri bu ligin adaletli olmadığını ve meşru bir lig olmadığını dile getirdik. Bu ligi tanımadığımızı söyledik. Bizim bu anlamdaki tavrımız devam etmektedir. Trabzonspor’un hakları verilene kadar, şike yapan takımlar hak ettikleri cezayı alana kadar bu lig asla meşru değildir” diye konuştu.

“Büyük bir eylem yapacağız”

Gelinen son aşamadan sonra büyük bir eylem yapacaklarını açıklayan Hatayoğlu, şunları söyledi:

“Artık bu iş çığırından çıktı. 2010-2011 sezonu şampiyonunun Trabzonspor olduğu arttık nettir. Siyaset acilen futboldan elini çeksin. Görevini yapmayan Yıldırım Demirören başkanlığı bıraksın. Bu haksızlık giderilmezse, eş zamanlı Trabzon, İstanbul ve Ankara olmak üzere 100 binleri bulan büyük bir eylem gelecektir. Biz buradan çağrı yapıyoruz; Trabzonspor’a 2,5 yıldır kan kusturdunuz. Artık hakkımız olan şampiyonluk kupamızı verin. Şike yapmış takımlara da hak ettikleri cezayı verin.”

dekiron

GÖZLER FEDERASYONDA

Bu Yazı Toplam 5,743 defa okunmuş ve 19 adet yorum yapılmıştır.

Yargıtay kararı sonrası “Şimdi ne olacak” diye sorulurken, TFF Başkanı Demirören daha önce, “UEFA’dan yazı gelmedikçebizim için konu kapanmıştır” demişti

Yargıtay’ın kararının ardından gözler TFF’ye çevrildi. Yargıtay’ın kararı F.Bahçe’nin durumu etkileyecek mi, 2010-2011 şampiyonluk kupası Trabzonspor’a verilecek mi? TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 16 Aralık Pazartesi günü katıldığı NTV Spor’daki programda, “Bizim kurallarımızın verdiği bir karar verdi” demiş ve şunları söylemişti.

Durumu tartışırız

“Şu an için bir değişiklik söz konusu değil. UEFA’dan bir yazı gelirse, konu yeniden tartışılır. Nasıl benim kararım yargıyı bağlamıyorsa, yargının kararı da beni bağlamıyor. Biz yargının ceza verdiği kişilerin bazılarına ceza verdik. Olay TFF açısından kapanmıştır. Ancak UEFA’dan bir yazı gelirse konuyu değerlendirir ve durumu tartışmaya açarız.”

TFF

TFF ARTIK KIVIRAMAZ!

Bu Yazı Toplam 2,916 defa okunmuş ve 12 adet yorum yapılmıştır.

Bu akşam saatlerinde Yargıtay’ın verdiği karar Türkiye’de bomba gibi patladı. Yargıtay 2010-2011 sezonu ile ilgili 3 Temmuz’da başlayan şike soruşturmasında son sözü söyledi.  Aziz Yıldırım şike yapmış örgüt kurmuş.

Bundan sonra süreci TFF yönetecek. TFF Trabzonspor’un şampiyonluğu için Anayasa değişikliğinde diretiyor. Eğer böyle diretmeye devam ederse UEFA ve FİFA’dan ağır tokat gelecek, Türkiye 5 yıllık ağır bir ceza alacak.

Trabzonspor TFF’nin daha önce yaptığı ‘Yargıtay onasa da onamasa da tavrımız değişmez’ açıklamasına rağmen Tahkim kuruluna yeniden yargılanma için başvurabilecek. Tüm delillerini sunacak ve talebini iletecek.

YILDIRIM DEMİRÖREN NE DEMİŞTİ?

Öte yandan, Aziz Yıldırım’a verilen şike cezasının Yargıtay tarafından Fenerbahçe’nin şampiyonluk kupasının alınıp alınmayacağını sorusu gündeme otururken tüm gözler Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören’e çevrilmiş durumda. Geçtiğimiz ay katıldığı %100 Futbol programında federasyonun sürecinden bundan sonrası hakkında atacağı adımlar hakkında ipucu veren Demirören, şike davasının Türkiye Futbol Federasyonu açısından kapandığını belirtmiş ve “Bizim verdiğimiz kararlar Yargıtay’ı ve mahkemeleri ilgilendirmediği gibi onların kararları da federasyonumuzu ilgilendirmiyor. Yargıtay’dan çıkacak karar ile ilgilenmiyoruz, biz şike dosyasını kapattık 2010-2011 futbol sezonu şampiyonu Fenerbahçe’dir” demişti.

demirören

ŞİKE KONUSU KAPANMIŞTIR

Bu Yazı Toplam 2,005 defa okunmuş ve 11 adet yorum yapılmıştır.

NTV Spor’da %100 Futbol’a konuk olan Yıldırım Demirören Türk futbolunun gündemini değerlendiriyor.

Bizim kurumlarımız bir karar verdi. Yargının kararı bizi bağlamıyor. Trabzon’un ikinci başvurusunu da reddetti. Şike olayı Federasyonumuzca kapanmıştır. UEFA şahslara ceza verirse bizi bağlamaz kulüpleri bağlar.

Siyaset futbolun içinde değil ama tribünlerde siyaset var. Futbolu hatasıyla seviyoruz, siyaseti tribünlere getirmek futbola getirilen en büyük bomba.

Ben maçlara neden gidemeyeyim, ne olacak ki! Benim tek korkum var yaratan. Federasyon başkanının maçlara gitmesi şov. Bizlerde kulüp başkanlığı yaparken federsyonun maçlara gelmesini eleştirirdik. Maça gitsem futbola gitsem ne katkım olacak gitmesem ne katkım olacak. Geçelim bunları vizyonumuzu genişletelim.

Bizim herkesle ilişkimiz iyi kimseyle sıkıntımız yok herkese el uzatırız, kulüplerimizle varız. Bizden şikayetçi olablirler ama art niyetli diyemezler…

Bizi eleştiren veya yazan herzaman konuşma şansı bulur, ben cevap verdikçe uzar
Ben herkese randevu veririm federasyonumuz şeffatır ve herkese kapımız açık.

Futbol’da kalitenin artmasını istiyorsak maç sonrası belli görüntülerin yayınlanması gereklidir. Ben Kulüpler Birlği Başkanlığı yaptığımda da, Federasyon başkanlığımda da başvuru yaptım ama malesef kurallar belli görüntü hiçbir şekilde verilmiyor.

Neden federasyon başkanı oldu?

Kaderin ve alın yazısının karşısında duramazsın.Kader ve şartlar Beşiktaş başkanı, Kulüpler Birliği Başkanı ve Federasyon başkanı yaptı. Bu işin paran var ve servetle alakalı bi durum değil. Benim servetim kalbimin zenginliği. Hata yapmamam imkan yok, çalışan insan hata yapar. Çalışmayan insan sadece dedikodu yapar.

demirören

‘YILIN EN KÖTÜ SPOR ADAMI…’

Bu Yazı Toplam 1,183 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

ABD’li ünlü spor sunucusu Keith Olbermann, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i “Spor dünyasının en kötü insanı” seçti.

ESPN2 kanalında “Olbermann” adıyla bir haber-yorum programı yapan Olbermann, her bölümde o günün spor olaylarını yorumladıktan sonra en kötü kişilerini belirliyor. Olbermann’ın hedefinde son olarak Demirören vardı.

Olbermann, ABD’li beyzbol oyuncuları Jeremy Barfield’ı Twitter’da Drew Pomeranz hakkında yazdıklarından dolayı, Jonathan Papelbon’ı ise giydiği korkunç Noel kazağı nedeniyle “kötü” ve “daha kötü” seçti. Demirören’e “en kötü” payesinin verilmesinin nedeni ise Galatasaraylı futbolcular Didier Drogba ile Emmanuel Eboue hakkında Güney Afrika’nın geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren lideri Nelson Mandela’yı anan tişörtleri nedeniyle disiplin soruşturması başlatılmasının gündeme gelmesi.

“Türk Hükümetinden Birileri Anlamlı Buluyor”

Olberman’ın Demirören hakkındaki yorumları şöyle:

“Kazananımız Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı…

“Federasyonun ülkedeki iki yabancı futbolcuya geçtiğimiz cuma oynanan maçta formalarının altına giydikleri tişörtler nedeniyle ceza vermeye hazır olduğu bildiriliyor. Bir gün önce hayatını kaybeden Nelson Mandela’yı onurlandıran atletler. Türkiye’nin güçlü takımı Galatasaray’ın Fildişi Sahili asıllı oyuncuları Didier Drogba ve Emmanuel Eboue kendi sahalarında aldıkları galibiyetin ardından formalarını çıkarıp Mandela’yı anan mesajları sergilediler. Maç sırasında değil, maç bittikten sonra.

“Drogba ceza konusunda endişeli olmadığını, aynı şeyi yine yapacağını söylüyor. Tuhaf olan ise Türk hükümetinden birilerinin bunu anlamlı bulması. Spor Bakanı Suat Kılıç, Federasyon’dan kararın yeniden değerlendirilmesini istedi: ‘Bunun Türkiye’nin yurtdışındaki imajı ve iki futbolcunun ifade özgürlüğü açısından sağlıklı bir seçim olmadığını düşünüyorum.’

“TFF çıldırmış durumda”

“Ancak Türkiye Futbol Federasyonu çıldırmış durumda. Bu ay başlarında bu kez kendi sporcularını Kemal Atatürk’ü onurlandıran tişörtler giydikleri için cezalandırdılar. Türk değilseniz ya da 20′nci yüzyıl tarihi okumadıysanız bilmeyebilirsiniz; Atatürk modern Türkiye’nin kurucusudur. Bunu kendi kendine yaptı bile denebilir. Bu bizim beyzbol ya da NFL yöneticilerinin George Washington’ı onurlandıran bir tişörtü cezalandırmaları gibi bir şey. Durun bir saniye! Onlar da bunu yaparlardı.

“Yıldırım Demirören Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, geleceğin NLB ve NFL yöneticilerine bugünden örnek oluyor. Şaka yapıyor olmalısınız, değil mi? Karşınızda bugünün en kötü spor insanı!”

DEMİRÖREN

BUGÜN NE YUMURTLAYACAK

Bu Yazı Toplam 1,346 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

Çok Kritik Toplantı

Türkiye Futbol Federasyonu bugün milli maç nedeniyle Adana’da yapacağı toplantıda Trabzonspor’un 2010-2011 sezonu için 31 Ekim’de yaptığı başvuruyu karara bağlayacak. Trabzonspor verdiği dilekçede UEFA ve CAS’ın Fenerbahçe ile ilgili verdiği kararları göstererek sezon tescilinin iptalini istemişti.  Trabzonspor elindeki ek delillere göre tescilin iptal kararını bekliyor.

Beyazlı sert çıktı

Bordo-mavili kulübün 2010-2011 şampiyonluğu açısından büyük önem taşıyan söz konusu toplantıdan çıkacak karar tüm camia tarafından büyük bir dikkatle ve merakla bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye- Kuzey İrlanda maçı nedeniyle Adana’daki toplantısını milli karşılaşmadan önce yapacak. Yönetici Mustafa Beyazlı kritik toplantı öncesi yaptığı açıklamada ‘ Umarım en doğru karar verilir. Aksi taktirde hiçbir şey eskisi gibi olmaz’ dedi.

demirören

‘FUTBOLUN YÜZ KARASI’

Bu Yazı Toplam 872 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, TFF Başkanı hakkında sert ifadeler kullandı

UEFA ceza verdi

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor’un 2010-11 sezonu şampiyonluk kupası için eylemlerine devam edeceklerini belirtti ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören hakkında sert ifadeler kullandı. 2010-11 sezonunun Türk futbolu için bir milat olduğunu ifade eden Hatayoğlu, “Süreç, şike ahlaksızlığının tavan yaptığı ve kupanın Trabzonspor’un elinden haksız maç kazanımlarıyla alındığının tescilidir. Mahkeme süreci yaşandı. Mahkemede Aziz Yıldırım, Mecnun Odyakmaz ve Bülent Uygun gibi isimler hapis cezası aldı. UEFA, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine cezalar verdi. CAS’a müracaat ettiler. Oradan da ceza aldılar. Şike yapan takımlar, UEFA nezdinde tescillenmiştir. Ne yazık ki ülkemizde adalet tecelli etmiş durumda değil.”

Trabzonspor’un Kupası Gasp Edildi

“Federasyon bence ahlaksız bir şekilde 2010-11 sezonunu Fenerbahçe lehine tescil etmiştir. Mevcut Federasyon’da Yıldırım Demirören’in ‘Bizim için şike süreci bitmiştir’ gibi ifadeleri var. 2010-11 sezonunun tekrar gözden geçirilmesi talebiyle Trabzonspor Kulübü’nün şuan bir başvurusu var. Umarım Federasyon, disiplin kurulu silkelenir. Adaletli bir şekilde vicdanlarını dinleyerek 2010-11 sezonunun sonucunu, tüm kamuoyunun tatmin olacağı bir şekilde açıklarlar. Sonuçta Trabzonspor’un kupası gasp edildi. Bu bir gerçek ve neredeyse bugün Mehmet Ali Aydınlar ve Aziz Yıldırım dahi nasıl şike yapıp Trabzonspor’dan kupayı aldığını defalarca ağızlarından itiraf ettiler” şeklinde konuştu.

Şikeyi İtiraf Ettiler

Mehmet Ali Aydınlar’ın ‘2010-11 sezonu kupası Fenerbahçe’nin müzesinde duruyorsa benim sayemdedir’ açıklamasını hatırlatan Hatayoğlu, “Şu ana kadar Trabzonspor taraftarının İstinye’de 3 büyük eylemi oldu. Bu eylemi her seferinde katılım olarak katladık. En son 25-30 bin kişinin katıldığı bir eylem gerçekleştirdik.  Biz bu kupayı alana kadar Trabzonspor taraftarı olarak bu eylemlerimize devam edeceğiz. Bundan sonra yapılacak olan ilk eylem 100 binleri bulacaktır” diye konuştu.

Derhal İstifa Etsinler

“Türk futbolu için Yıldırım Demirörden bir yüz karasıdır” diyen Hatayoğlu, “8 sene Beşiktaş’ta başkanlık yapmış, başkanlığı döneminde şikeden hüküm giymiş bir kulübün başkanı. Şu an federasyon başkanlığı yapıyor. Biz Yıldırım Demirören’in bir adalet göstereceğini asla beklemiyoruz. Kendisi de şikenin içinde olan zanlılardan biridir. Bu bir itham değil. Şikenin ilk sürecinde adı geçiyordu. Ne olduysa daha sonra kendisi bu dosyalardan sıyrıldı ve Asbaşkanı, kulüp müdürü ve teknik direktörü Beşiktaş’ın şike yaptığı gerekçesi ile hüküm giydiler. Bu yapı içerisinde ben Futbol Federasyonu ve Spor Bakarı’nın görevini layıkıyla yaptıklarına inanmıyorum. Kesinlikle görevlerini kötüye kullandıklarına inanıyorum. Eğer Federasyon görevini yapmıyorsa, Spor Bakanı olaya müdahil olmalı. Federasyon özerk bir yapıdır. Bu özerk yapıyı devlet veriyor. Spor Bakanı, ‘Sen ne yapıyorsun?’ diye hesap sormalı. Şu ana kadar hesap soramadığı gibi Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören istifa etmeliler. Çünkü görevlerini yapmıyorlar” ifadelerini kullandı.

demirören

DEMİRÖREN KAÇIYOR

Bu Yazı Toplam 2,181 defa okunmuş ve 6 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu TFF’nin kendisine Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti cezasını vermesini alaycı bir uslupla eleştirdi.

Cezaya itiraz etmiyor

Trabzonspor Başkanı, “Biz de başvurularımız için aynı hızı bekliyoruz” dedi. Kararı öğrendikten sonra TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i arayan ancak yanıt alamayan Hacıosmanoğlu cezaya itiraz etmeyeceklerini ancak bundan sonra gelişmelerin takipçisi olacaklarını vurguladı.

‘Gerekeni yapacağız’

Hacıosmanoğlu, “Verdikleri adil kararlar nedeniyle bizi PFDK’ya sevk edenlere de cezayı uygun görenlere de teşekkür ediyorum. Biz her zaman adaletli bir düzenin yanındayız ve destekçisiyiz. Hangi gerekçeye dayanırsa dayansın aldığımız bu cezaya itiraz etmeyeceğiz. Çünkü bizim için önemli olan gerekçe değil adalet” dedi.

HACIOSMANOĞLU

“ŞİKEYİ KABUL ETTİ”

Bu Yazı Toplam 2,294 defa okunmuş ve 18 adet yorum yapılmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Federasyon’un İstinye’deki binasında saat 15.00′te bir araya geldi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu:

“TFF Başkanı Demirören de Türkiye’de şike yapıldığını kabul ediyor. UEFA’dan haftaya sert bir yaptırım gelecek. FIFA’ya gidip, aynı şeyi söyleyeceğim. TFF gereğini yapmazsa; FIFA, Türk futbolunu yakacak. UEFA için uyardım, yapmadılar.”

Başkan Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamada Trabzonsporlulara söz verdiğini belirterek ” Bu kupa Trabzona gelecek. Tüm çabamız bu yönde. Bakın Trabzonspor başkanlık koltuğu benim çocukluk hayalimdi. Eğer o kupayı Trabzon’a getiremezsem o koltukta bir dakika oturmam. Neden oturayım ki.  İnsanlar bana kupa ile ilgili söylemlerinden ötürü oy verdiler. Bana güvendiler. Bizde namus sözü verdik. Ben işi sessizce halledelim istedim,ancak Trabzon kamuoyu bunu istemiyormuş demekki. İnşallah bir süre sonrada Trabzonspor başkanı neden bu kadar agresif demezler.

Bugün TFF başkanıyla görüştüm. Pazartesi günüde Tahkim Kurulu başkanıyla görüşeceğim. TFF Başkanı Demirören Şike’ yapıldığını kabul etti. Şimdide gereğini yapmalı dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu haber61 verdiği açıklamada TFF Yönetim kurulunun konu ile ilgili toplanacağınında altını çizerek” Toplantı ne zaman onu bilmiyorum. Ancak toplanıp bir karar verecekler. Kararın lehimize olmasını bekliyorum. Türk futbolunu karanlığa gömen isimlerden Türk futbolunun kurtulması lazım.”dedi.

İşte Federasyon’dan yapılan açıklama;

“Trabzonspor Kulübümüzün Değerli Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Federasyonumuzu ziyaretinin ardından yaptığı açıklamaya ilişkin olarak, bazı medya organlarında, “TFF Başkanı Demirören de Türkiye’de şike yapıldığını kabul ediyor” şeklinde ifadelerin yer aldığının görülmesi üzerine bir açıklama yapılması ve konunun aydınlatılması ihtiyacı doğmuştur.

Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ziyaretinde, Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’e kulübünün sıkıntılarını anlatmış ve görüşlerini dile getirmiştir.

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören de, kararları, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bağımsız kurullarının aldığını, bu işin çözümü noktasında tek müracaat yerinin de Tahkim Kurulu olduğunu ifade etmiştir.

Söz konusu görüşmede, bu konuya ilişkin başkaca bir konuşma gerçekleşmemiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.”

Türkiye Futbol Federasyonu

hacıosmanoğlu

KRİTİK BULUŞMA

Bu Yazı Toplam 959 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF başkanı Yıldırım Demirören ile bugün İstinye’de ki TFF binasında bir araya geliyor.

Oldukça gergin geçmesi tahmin edilen görüşmede gündem kupa olacak. UEFA ve CAS’ın nihai kararlarını Demirören’e hatırlatacak olan Hacıosmanoğlu’nun bu görüşmeden sonra izleyeceği yol haritası merak ediliyor. Başkan TFF’ye giderken yanına kimseyi almayacak.