Tag Archives: TEİAŞ

araklıturup

ÇÖPLÜK OLACAK MI?

Bu Yazı Toplam 726 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

TRABRİKAB tarafından Araklı Turup mevkiine yapılması planlanan çöp tesisine tahsis edilen alana yakın yapılan ağaç kesimleri Turup’u yeniden gündeme taşıdı.

Trabzon-Rize İlleri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (TRABRİKAB) tarafından Araklı Turup mevkiine yapılması planlanan çöp tesisine tahsis edilen alana yakın yapılan ağaç kesimleri Turup’u yeniden gündeme taşıdı. Geçtiğimiz hafta Turup mevkiinde 20’ye yakın çam ağacı kesildi. Kesilen çam ağaçlarının ardından ilçe halkı Turup’a çöplük yapımına başlandığını düşünerek tepki göstermeye başladı.

Orman Şefliği’nden Açıklama

Yaşanan tartışmaların ardından Orman İşletme Şefliği ağaç kesimleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ‘Enerji nakil hatlarında meydana gelebilecek yangınlara zamanında müdahale etmek için ağaçlar kesilerek yol açılması planlanmıştır’ dendi. Açıklamada, ‘Söz konusu ağaç kesimi TEİAŞ’IN Bölge Müdürlüğü tarafından işletmemize yazılı talebi üzerine Orman sahasındaki enerji nakil hatlarının geçtiği alanlarda ağaçların budanarak veya kesilerek yol açılması planlanmıştır.

Orman sahasındaki enerji nakil hatlarında meydana gelebilecek yangınlara zamanında müdahale edilmesi amaçlanmaktadır. Araklı Turup Bölgesinde yapılan çalışmada söz konusu ağaç kesimi enerji nakil hatlarının geçtiği alanda olup yine söz konusu alanda TRABRİKAB’ın alanını kapsamamaktadır. Çoruh Elektrik’ten alınan bilgiye göre de alanda herhangi bir trafo merkezi kurulumu gerçekleşmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur’ ifadelerine yer verildi.

Turup Platformundan Tepki

Yaşanan ağaç kesimi ve sınav giriş belgesinde Araklı Katı Atık Merkezi ibaresinin yer almasının ardından Turup Gençlik Platformu dönem sözcüleri Osman Dilber ve Arzum Koç açıklama yaptılar. ‘Turup bölgesinde, bölge halkının bilgisi olmadan kesilen çam ağaçlarının hesabını kim verecek? Sermayenin taşeronluğundan vazgeçmeyen yöneticilik anlayışı kesilen çam ağaçlarının hesabını verebilir mi?’ şeklinde soruların yer aldığı açıklamada ağır ifadelere yer verildi. Açıklamanın devamında ‘Önce Çöp Depolamak için geldiniz. Kendinize destek verecek niteliksiz insanlarla vermiş olduğumuz mücadeleye taş koymaya çalıştınız. Lakin kazanan, yaşam hakkını savunan bizler olduk. Üçkağıtçılık, talan ederek kazanma güdünüzü bayağı heyecanlandırmış olacak ki, korkunuzdan kimseye haber vermeden ormanımızda katliam yaptınız. Bu katliamla elektrik dağıtım şirketlerinin daha fazla kazanmasına ve Hes’lerle doğamıza zarar vermesine ön ayak olmaya devam ettiniz.

Bunun hesabını soracağız. Yaşam hakkı mücadelesi hiçbir bireyi ötekileştirmeden, bireyin özgün iradesi ile toplumlaşarak özgürleşen bir mücadele biçimidir ve Turup mücadelesi de bunun en güzel örneklerindendir. Kesilen ağaçların iki katı kadar fidan dikileceğini ve bu dikim kampanyasını birilerin faşist yüreğiyle değil, sevginin ve barışın yüreği ile yapacağımızı bildiririz” dendi.

Güvenlik sınavı giriş belgesinde sınav giriş yeri olarak Araklı Katı Atık Merkezi ibaresinin kullanılmasına ise “Bu sınavları yapanlar önce kendilerine bir güvenlikçi alsınlar. Utanın! Turup’a ne çöp yaptıracağız nede dağlarımızdan çaldıkları suyun kullanıcısı olan elektrik şirketlerine direk diktireceğiz” açıklamalarıyla tepki gösterildi.

Gümrükçüoğlu ‘Yapılmayacak’ Demişti

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu 30 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Araklı’da “Turup’un katı atık çöp depolama yeri olarak hiçbir zaman karar ve niyetimiz olmadı. Kimse Turup üzerinden siyaset yapmasın. Geliştiren projelerle bırakın katı atık tesisini adeta enerji tesisini 30-40 dönüm arazi üzerinde oluşturma çalışmalarımız sürmektedir. Tüm il coğrafyasını da araştırmaya devam etmekteyiz. Turup’a hiçbir zaman çöp tesisi kurma niyetimiz olmadı” İfadeleri kullanarak Turup’a çöplük yapılmayacağının müjdesini vermişti.

İki İbare De Aynı

Araklı Turup Mevkii için hem özel güvenlik şirketinin sınav giriş yerinde ki Araklı Katı Atık Merkezi ibaresi ile, Orman İşletme Şefliği’nin açıklamasında ‘Araklı Turup Bölgesinde yapılan çalışmada söz konusu ağaç kesimi enerji nakil hatlarının geçtiği alanda olup yine söz konusu alanda TRABRİKAB’ın alanını kapsamamaktadır’ cümlesinde yer alan TRABRİKAB alanı Araklı Turup mevkiinin resmiyette hala çöp alanı olarak görüldüğüne işaret ediyor. Turup’a çöp tesisi kurma niyetimiz yok diyen Gümrükçüoğlu’nun ve TRABRİKAB’a başkanlık yapan Trabzon Valiliğinin konuya nasıl bir açıklama getireceği merak konusu. Turup’ta çöplük yapılmaması için resmiyette hiçbir adım atılmaması ve tüm açıklamaların sözlü olarak yapılması, Turup’ta çöp tesisi yapılacağı iddialarını giderek güçlendiriyor. Şimdi bütün gözler resmi makamların yapacak olduğu açıklamalarda.

helikoppter

TERÖR BASKINI MI VAR!

Bu Yazı Toplam 834 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

TEİAŞ elektrik iletim hatlarını denetleyecek ve arızaları tespit edecek helikopteri dün sabah Vakfıkebir’de korku dolu anlar yaşattı.

Vakfıkebir Çamlık Köyü’nde evlerin tam üzerine gelen helikopterleri gören vatandaşlar ve çocuklar ‘acaba düşüyor mu?’ korkusu yaşayarak kaçmaya başladı. Bazı vatandaşlar da ‘terör baskını mı var?’ diyerek korku dolu anlar yaşadı. Yaşanan bu olaylara köy halkı büyük tepki gösterdi. İş adamı Aziz Bahadır da o sırada köyündeydi. Evdeki tüm eşyaların savrulduğunu ve parçalandığını sosyal paylaşım sitesinden fotoğraflı bir şekilde paylaşan Bahadır şu notu yazdı: “Bu nasıl bir zarar vermek TEDAŞ’ın yüksek gerilim hatları kontrol eden Helikopteri pazar sabahı bizleri rahatsız etme hakkını nerden almış? Evimizin tam üzerine gelip iniş yapar gibi alçalarak terasımıza zarar vermesi, sandalye masa ve çiçeklerimize perişan etme , bahçelerimizi perişan etme hakkı var mıdır? Bu maddi ve manevi zararlarımızı hangi TEDAŞ görevlisi tanzim edecek. Bu devletin insanları bu kadar sahipsiz mi olacak?”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik iletim hatlarını denetleyecek ve arızaları tespit edecek TEİAŞ helikopterlerinin tanıtımını yapmıştı ve “Enerji iletim hatlarında arızaların ve oluşacak kayıpların önlenmesi için helikopterle havadan takip sistemine geçildi” ifadelerini kullanmıştı.

elektrık-suu

BÖLGEDE ELEKTRİK VE SU KESİNTİSİ!

Bu Yazı Toplam 905 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da son dönemlerde özellikle kırsal kesimlerdeki elektriklerin yetersiz kalması sorununa çözüm bulmak amacıyla trafo merkezleri güçlendiriliyor.

Bu nedenle Trabzon’daki TEİAŞ’a ait trafo merkezlerine 4 Mayıs Pazar günü yeni ilave trafolar konulacağı ve bakımlarının yapılacağından zorunlu olarak elektrik kesintisine gidileceği kaydedildi.

Elektrik kesintisiyle birlikte Trabzon’un Ortahisar, Düzköy, Akçaabat ve Maçka ilçelerinin tamamına Pazar günü 06.00 – 16.00 saatleri arasında elektrik verilemeyeceği belirtilirken, aynı yerleşim yerlerinde elektrik kesintisine bağlı olarak su kesintilerinin yaşanacağı kaydedildi. TEİAŞ yetkilileri elektrik kesintilerinin belirlenen saatten daha kısa sürmesi için yoğun çaba sarf edeceklerini kaydetti.

ELEKTRİK

10 SAAT ELEKTRİK YOK!

Bu Yazı Toplam 1,145 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da elektrik kesintisi uygulanacak..

Çoruh Elektrik Dağıtım AŞ Trabzon Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 4 Mayıs’ta 06.00-16.00 saatleri arasında TEİAŞ 14. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğünce yapılacak çalışma dolayısıyla enerji kesintisi gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, kesintinin Akçaabat, Düzköy ve Maçka ilçesine bağlı belde ve köylerin tamamında, merkeze bağlı Havaalanı, Avrasya Üniversitesi, KTÜ ve TRT vericilerinin bulunduğu mevkilerde yapılacağı kaydedildi.

nazım-özcan

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Bu Yazı Toplam 372 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Ortahisar Belediye Başkan adayı Nazım Özcan seçim ziyaretlerine kamu kurum ve kuruluşları ile devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar Belediye Başkan adayı Nazım Özcan beraberindeki İlçe Başkanı Ahmet Kaya, Meclis Üyesi adayları, Kadın Kolları ve parti teşkilatıyla birlikte durdurak bilmeden seçim çalışmalarına devam ediyor.

TEİAŞ ve İl Özel İdaresi’ni ziyaret eden CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Özcan çalışan işçilerle uzun uzun sohbetler etti. Kendisinin de motor bölümü mezunu olduğu, torna tezgahı kullanmasını bildiğini ifade eden Özcan , “ Ortahisar’ın ilk belediye başkan adayı olmak için yola çıktık.

Yola çıkarken Trabzon’a en iyi hizmet edecek ekibi kurmaya çalıştık. Hemşericilik ve hatır için kimseyi meclis üyeleri listemize almadık. Biz taşın altına elimizi soktuk, bu ağır yükün altından kalkabilecek tek ekip bizim ekibimizdir. Mühendisler, mimarlar, işçiler, esnaflarla, halkın her kademesinden vatandaşlarımız ile şehrimize hizmet etmeye talibiz. Allah nasip ederse 30 Mart’ta Ortahisar Belediyesi’nin kapılarını halkımıza açarak bir bütün olarak şehrimiz için elinden geleni yapacağız” dedi.

facia

FACİAYA RAMAK KALDI

Bu Yazı Toplam 700 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.
Etiketler: ,

Giresun’da yüksek gerilim hattı direği devrildi. Olay sırasında caddenin boş olması olası faciayı önledi.

Çıtlakkale Mahallesi Gençlik Merkezi inşaatının arkasında bulunan yüksek gerilim hattı direği Türkiye Elektrik İletim A.Ş ekipleri tarafından yer değiştirme çalışması sırasında devrildi. Devrilen yüksek gerilik hattı direğinin şehir elektrik nakil hatlarının üzerin düşmesi sonucu da birçok mahalle ve köylerde elektrik kesintisi yaşandı.

Çoruh Edaş’tan yapılan açıklamada, “TEİAŞ’ a ait 154 KV’luk yüksek gerilim hattı TEİAŞ elemanlarının yaptığı çalışma sırasında devrildi. Direğin yıkılarak Şirketimizin Enerji Nakil Hattı üzerine düşmesi sonucu şehir merkezi ve merkez köylerinde elektrik kesintisi meydana gelmiştir. Meydana gelen arıza ile ilgili şirketimizin her hangi bir hizmet kusuru bulunmamakla birlikte hatta yeniden enerji verilebilmesi için teknik ekiplerimizin çalışmaları devam etmektedir” denildi.

elektrik

YÜZBİNLER ELEKTRİKSİZ KALACAK

Bu Yazı Toplam 608 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’da 1′er saatlik dönüşümlü olarak zorunlu elektrik kesintileri yapılacak.

Aşırı soğuklar ve doğalgaz iletim yetersizliği sebebiyle elektrik kesintisine bugün de devam edilecek. Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’da elektrik dağıtım hizmeti verenSakarya Elektrik Dağıtım AŞ (Sedaş), 08.00 – 00.00 saatleri arasında 1′er saatlik dönüşümlü olarak zorunlu elektrik kesintileri yapılacağını bildirdi.

Zorunlu elektrik kesintisi olacak

SEDAŞ’dan yapılan açıklamada, TEIAŞ’tan gelen bilgilendirme doğrultusunda bugün enerji kesintisine gidileceği kaydedildi. Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Gebze’de 08.00 – 00.00 saatleri arasında 1′er saatlik dönüşümlü olarak zorunlu elektrik kesintileri yapılacağı ifade edilen açıklamada, sorunun şirketten kaynaklanmadığı belirtilerek mağduriyetlerin önüne geçmek için önlemlerin alınması istendi.

elektrik

TRABZON’DA ELEKTRİKLER KESİLECEK!

Bu Yazı Toplam 223 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Çoruh EDAŞ Şirket Müdürlüğü, il merkezi ve bazı ilçelerde elektrik kesintisi yapılacağını bildirdi.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, 7 Nisan Pazar günü 09.00 ile 16.00 arasında TEİAŞ 14. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü çalışması nedeniyle Akçaabat, Düzköy, Maçka ilçelerine bağlı belde ve köyler, Söğütlü Beldesi, Çağlayan, Akoluk Beldesi, Kutlugün, Düzyurt, Yeşilbük, İncesu, Dolaylı Yeşilyurt ve Esenyurt köylerinde elektrik kesintisi yaşanacağı belirtildi.

Açıklamada, kesintilerin yaşanacağı diğer bölgeler ise şöyle sıralandı:

“7 Nisan 08.30 ile 17.00 saatleri arasında Bostancı mahallesi, Üniversite mahallesi, belediye su deposu, 7 Nisan 08.00 ile 16.00 saatleri arasında Akçabat Caddesi, 8 Nisan 08.00 ile 16.00 saatleri arasında Akçabat Caddesi Asmalı Sokak, 9 Nisan 08.00 ile 16.00 saatleri arasında Akçabat Caddesi Cumhuriyet Caddesi. 10 Nisan 08.00 ile 16.00 saatleri arasında Akçabat Caddesi Irmak sokak, 11 Nisan 08.00 ile 16.00 saatleri arasında Akçabat Caddesi Narin sokak.”

manset

CUMARTESİ SEÇİM VAR

Bu Yazı Toplam 728 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

oran ongoz CUMARTESİ SEÇİM VARTrabzon’un güçlü sivil toplum örgütlerinden birisi de Baro’dur. Trabzon barosunda bir kez daha çift listeli seçim yapılacak.

Mevcut başkan Av. Mehmet Şentürk ile birlikte Av. Orhan Öngöz başkanlık için yarışacak. Cumartesi günü Hamamizade ihsan bey kültür merkezinde yapılacak olan seçim bir hayli çekişmeli geçecek.

Numune’de mavi kod!

Trabzon Numune Hastanesinde Dr. S. Ö.’nün mavi kod uygulamalarını dikkate almadığı yönünde şikayetler geldi. Mavi kod önemli bir çağrı. Hasta sağlığını yakından ilgilendiren bu uygulama konusunda tüm doktorların hassas olması isteniyor.

 ‘Boşluğu Ömer Tosun doldurur..’

Her siyasetçinin toplumda bir karşılığı vardır. Trabzon İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Tosun’da bunlardan birisi. Tosun’un önümüzdeki dönemde il genel meclisinden yukarı bir hedef büyütmesi isteniyor. Trabzon’un katıksız ülkücülerindetosun CUMARTESİ SEÇİM VARn Haydar Hayali’nin Ömer Tosun’la ilgili yorumu şöyle:

‘Trabzon’da artık Ali Kemal Başaran, Asım Aykan, Kemalettin Göktaş, rahmetli Mustafa Cumur yok. Trabzon genelinin ve Akçaabatta halkın taleplerini alacak, çözüme kavuşturacak vekil boşluğu var. Bunu yapacak olan isim Ömer Tosun’dur. Ömer Tosun’un ekmeği yenir. İçinde insan sevgisi vardır. Topluma hizmet etmekten keyif alır. Kendisi milletvekili adayı olursa bir ülkücü olarak oyum ona feda olsun. Ayrıca Trabzon’u dolaşarak kendisi ile çalışacağıma söz veriyorum’

Başkır’a geçmiş olsun

baskir CUMARTESİ SEÇİM VARKaradeniz Gazetesi çalışanlarından eski mesai arkadaşımız Osman Başkır kalp rahatsızlığı geçirdi. Ahi Evren hastanesine kaldırılan Başkır’a stent takıldı. Sağlık durumu iyi olan Başkır bugün servise çıkarılacak ve dostlarıyla görüşmeye başlayacak. Geçmiş olsun ve acil şifa diliyoruz.

Cemiyete 3 aday var

2013 yılının Mayıs ayında yapılacak Trabzon Gazeteciler Cemiyet Başkanlığı seçimleriturgut CUMARTESİ SEÇİM VARne emektar gazetecilerden Nevzat Yılmaz’dan sonra Trabzon basına uzun yıllar başarıyla hizmet veren gazeteci-yazar Turgut Özdemir’de adaylığını açıklama düşüncesinde. Özdemir bilgi-birikimini Cemiyet Başkanlığı altında sürdürmek istiyor. Anadolu Ajansının başarılı muhabirlerinden Zafer Sel’de adaylık için nabız tutmaya devam ediyor.

İsmet Özer’den yorum

İstanbul’dan İsmet Özer aradı. Mersin İdmanyurdu maçındaki Trabzonspor bu eski ts CUMARTESİ SEÇİM VARyöneticiyi adeta kahretti. Özer, ‘1950 yılından itibaren Trabzon’da futbol oynarım, izlerim ve yöneticilik yaparım. Ben böyle kısır ve mahkum bir Trabzon ve Trabzonspor görmedim’ dedi. Özer, Şenol Güneş’e sahip çıkarak, ‘Bu kısır döngüden Trabzon’u yine o çıkaracak’ ifadelerini kullandı.

Arsin Gürkan’ın Asalet Atamasını Bekliyordu

Dün Trabzon’un Arsin ilçesinden birçok telefon aldık. Bu telefonlar Şenol Gürkan ile ilgiliydi. Gürkan Arsin Tarım ilçe müdür vekiliydi. Görevini eksiksiz yapıyor ve çokkoyisleri CUMARTESİ SEÇİM VAR da seviliyordu. Ancak ani bir kararla görevinden alınmış. İlçe halkı asaleten atanmasını beklerken böyle bir tasarruf ilçede herkesi üzdüğü gibi Tarım İlçe Müdürlüğü ile yakın diyaloğu olan köylüler de şok yaşadı. Peki Gürkan neden görevden alındı? Cevabı: ‘Çok başarılıydı ondan!’ oldu

TEİAŞ için karşı açıklama

Geçtiğimiz günlerde bu sütunlarda yer alan, “TEİAŞ’ta neler oluyor” başlıklı haber için bir açıklama yapıldı. Açıklamada ortaya konulan iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilirken, tias CUMARTESİ SEÇİM VAR“Olay gazetelere yansıtıldığı şekilde değildir. Kurumdan ayrılan iki kişi yaşananları farklı aksettirmek istemiştir. Kendi hatalarını görmezden gelmek istemişlerdir, kimse kendi hatasını kabullenmek istemez. Yapılan yanlışlardan müdür bey sorumlu tutularak kendilerine haklılık payı kazandırılmak istenmiştir” ifadelerine yer verildi.

Selim Sait Terzioğlu
terzioglu CUMARTESİ SEÇİM VAR
Saadet Partisinin kurmay kadrosunda yer alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Trabzonlu hemşehrimiz Selim Sahit Terzioğlu uğradı. Trabzon’da tüm sevenlerine selam ve saygılarını sunarken Bursa’da SP olarak dimdik ayakta olduklarının altını çizdi.

ucak

TRABZON’UN BAŞI BELADA

Bu Yazı Toplam 385 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.
Etiketler: , , ,

Trabzon da Nisan ayının son günlerinde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Son bir haftada sis sebebiyle havayolu ulaşımı adeta felç oldu.

Ankara ve İstanbul’dan kalkan birçok uçak havalimanına yanaşmışken bastıran sis sebebiyle iniş yapamadı, yolcular rötarlar yüzünden perişan oldu.

Trabzon’da Perşembe akşamı saat 19.15 civarında kesen elektrikler 3 saat gelmedi. Ayrıca dün sabah saatlerinde de kesinti bir saatten fazla sürdü. Birçok işletmenin durduğu Trabzon’da sıkıntının Samsun’dan kaynaklandığı iddia edildi. Ancak bir diğer iddia ise Aksa’nın TEİAŞ’a olan elektrik borcu.

Örseloğlu ne dedi

ÇEDAŞ Aksa’nın Teknik Müdür Yardımcılarından Erol Örseloğlu, TAKA Gazetesine yaptığı değerlendirmede, ‘Aksa Enerji’nin TEİAŞ’a borcu yok. Önce ödemesini Aksa yapar. Sadece Samsun’dan bölgeyi besleyen bir merkezde ciddi arıza çıktı ve bunun için elektrik kesintileri oldu’ dedi.

Bölge söndü

Karadeniz Bölgesi’ni besleyen TEİAŞ’a ait 154 kwh’lık yüksek gerilim hattında meydana gelen patlama nedeniyle Sinop-Artvin arasına bir saat elektrik verilemedi. Karadeniz Bölgesi’ni besleyen Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ye (TEİAŞ) ait Amasya Kayabaşı 380 kWh Trafo Merkezinde Akım Trafosu’nun patlaması dolayısıyla yangın çıkmış olup, çıkan yangın dolayısıyla Sinop’tan Artvin’e kadar yaşanan elektrik kesintisi yaklaşık yarım saat kadar sürdü. TEİAŞ’a ait 154 kWh’luk yüksek gerilim hattında meydana gelen patlama Karadeniz Bölgesi’nin tümünde kısa süreli aynı anda elektrik kesintisi yaşandı.

Trabzon, Giresun, Rize Ve Artvin De Etkilendi

Trabzon, Rize, Giresun gibi illerde de yaşanan elektrik kesintisinden Çalık YEDAŞ sorumluğunda bulunan Sinop, Samsun, Ordu, Amasya ve Çorum illeri de etkilendi. Trafoda meydana gelen arıza giderildikten sonra, aşırı yüklenme olmaması için ‘kısım kısım elektrik verilmeye başlandı’

Çalık YEDAŞ, elektrik kesintisinin hemen ardından üst düzey yönetimini toplayarak, tüm ekipleri alarma geçirdi. Elektriğin yeniden verilmesi sonrası, aşırı yüklenme olması halinde doğabilecek aksaklıklar nedeniyle, tedbir alındı.

ELEKTRİK

NEDENİ BELİRLENDİ

Bu Yazı Toplam 280 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Doğu Karadeniz Bölgesi nde dün akşam saatlerinde yaşanan elektrik kesintisinin nedeni belli oldu.

Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada “26 Nisan 2012 perşembe akşam saatlerinde, TEİAŞ’a (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) ait Samsun merkezli 380 kVolt ana trafo merkezi ile bölgeyi besleyen yüksek gerilim hatlarında meydana gelen arıza sebebiyle tüm Doğu Karadeniz Bölgesi’ne enerji temin edilememiştir. Arızanın giderilmesinin ardından TEİAŞ tarafından bölgeye tekrar elektrik verilmiştir” denildi.

IMG_Politik_Kulis-2

OKUL NEREDE?

Bu Yazı Toplam 809 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Dün Trabzon Merkez Akyazı Beldesi nden bir grup misafirimiz vardı.

Bakan Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon’daki temaslarını gazetemizden takip eden Akyazılılar bayraktar11 OKUL NEREDE?açıklamada bulundular: ‘Okulumuz heyelan bölgesinde. Yeni ilköğretim okulu yapımı için de Bakan Bayraktar seçim döneminde söz vermişti. Şimdi okulu bekliyoruz. Bir facia olmadan Akyazı’ya bir ilköğretim okulu’ dediler.

Ayrıca, Akyazı sırtlarında heyelanlı bazı alanların imara açılması için çalışma yapıldığını duyum aldıklarını bu bölgelerin ağaçlık alanlar yapılarak buna müsaade edilmemesini talep ettiler.

Çakmakçı’ya geçmiş olsun

Trabzon’da Televizyon Tekniği, Sinema Kursları ve Karadeniz Teknik Üniversitesiaytekin OKUL NEREDE?nde eğitim veren Gazetemizin köşe yazarlarından Aytekin Çakmakçı geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Çakmakçı’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor yakın zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Karayolları hareketli

2009 yılından bu yana Karayolları 10.Bölge Müdürü görevini yürüten Zeynel Abidin Yeşil’in görevden alınacağı iddia ediliyor. Trabzon’un siyasi kulislerini iyi koklayan internet sitesi medyatrabzon’da şu bilgiler yer aldı: Yeşil’in yerine halen Karayolları Bursa tck OKUL NEREDE?Bölge Müdür Yardımcısı görevini yürüten Trabzonlu hemşerimiz Bekir Koç’un geleceği bilgisi var. Bekir Koç ismiyle birlikte gündemde olan diğer isimler ise şunlar: Trabzon Bölge Müdür Yardımcılığı görevini yapan Selahattin Bayramçavuş, Gürol Marzioğlu ya da Van Bölge Müdürlüğü görevini yürüten Arif Çobanoğlu.

Gözalan’da makineler durdu

Trabzon Merkeze bağlı Gözalan köyündeki fabrika ve işletme sahipleri dertli. Sürekli olarak yaşanan elektrik kesintileri sebebiyle iş kaybı yaşadıklarını söyleyen şirket sahipleri, bir an önce önlem alınmasını ve iyi planlama yapılarak kesintilerin Pazar günlerine denk getirilmesini önerdiler. TEİAŞ VE ÇEDAŞ yetkililerine sunuyoruz.

Kayseri çıkarması

Trabzonspor’un Kayseri deplasmanında Gazeteciler ve iş adamları da vardı. Trabzonspor’un Mersin’de masraflarını karşılayan iş adamı Hasan Kalyoncu, Kayseri’de benzer bir jest yaptı. Trabzonlu misafirlerini de Kayseri’de ağırlayan gezi yemek OKUL NEREDE?Kalyoncu’ya Trabzonspor’da kendi sitesinden teşekkür etti. Arsin damadı olan Kalyoncu’nun 10 adet Ro-Ro gemisi bulunuyor.

Trabzon DSİ’de şok gelişme

DSİ 22. (Trabzon) Bölge Müdürü Recep Çıtır ve çiçeği burnunda yardımcısı Murat Acu Van’a tayin edildi. Trabzon Bölge Müdürlüğüne önümüzdeki günlerde atama yapılması bekleniyor. DSİ Trabzon Bölge Müdürlüğünde uzun yıllardır görev yapan Bölge Müdürü Mehmet Recep Çıtır Van’a tayin edildi. Bölge Müdürü Çıtır’ın Van’a tayininin çıkması Trabzon’da şok etkisi yarattı. Trabzon Bölge Müdürldsi1 OKUL NEREDE?üğüne yeni atanan Bölge Müdür Yardımcısı Murat Acu’da, Bölge Müdürü Çıtır ile birlikte Van’a tayini çıkanlar arasında yer aldı. Bölge Müdürlüğündeki bu tayinlerin neden yapıldığı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, Çıtır ve Acu’nun yerine ise kimin getirileceği belirsizliğini koruyor.
Şube Müdürlerinin bir kısmının görevlerinden alınacağı da iddialar arasında yer aldı.

Maçka’da tören var..

Hasan Ali Genç’in ölümü CHP Camiasını yasa boğdu. Dün CHP İl Başkanı Yavuz Kakaran OKUL NEREDE?ran Rize’ye gitti ve aileyle birlikte cenazeyi alarak döndü. Karan, CHP Maçka ilçe teşkilatının önünde saat 13.00’da tören yapılacağını duyurarak bütün partilileri de Hasan Ali Genç’e son görevini yapmaya çağırdı. Genç’in yakın dostu Nuri Aydın’da ölümle ilgili, ‘Yiğidi kaybettik’ dedi.

AKYAZI YİNE DURUR MU?

Bu Yazı Toplam 467 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’a mavisiyle yeşiliyle soluk veren yerler vardır.
Akyazı koyu ve Akyazı sırtları bunlardan bazılarıdır.
Akyazı koyunda statla birlikte marka kent projesi yapılmaya başlandığında itiraz gelmesine rağmen herkes evet demişti.
Sonuçta da dolgu işlemleri başladı ve belli bir seviyeye kadar geldi.
Devam edecek.
2013 yılında Trabzonspor’un lig maçlarının Akyazı’da oynama planı var.
Akyazı’da bir dizi spor ve sosyal tesis yapılacak.
Bunlar tamam.
Kimsenin bir şey dediği olmadığı gibi destek var.
Fakat, Akyazı projesi devam ederken Akyazı sırtları ile ilgili de ciddi gelişmeler var.
Akyazı projesi için özel bir enerji hattı çekilecek.
Böylesine büyük bir projenin ışıklandırılması ve enerji ihtiyacının karşılanması söz konusu ise bu yapılacak.
Türkiye Elektrik İletim Grup Müdürlüğü tarafından trafo merkez sahası belirlenmiş.
Merkez sahasının belirlendiği alan Villalık arazilerin bulunduğu yer olmuş.
Arazi sahipleri kendilerine danışılmadan böyle bir inceleme yapılması, yer tespit edilmesinin mümkün olmayacağını söylediler.
14. İletim A.Ş ilgili müdürlüklere yazılarını yazmış.
Görüş istemiş.
Şu an itibariyle bazı arsa sahipleri olaydan haberdar olurken haberdar olmayanlar da var.
Buradan şuna gelmek istiyorum.
Trabzon ve Akyazı halkı sahilden feragat etti.
Bari Ayazı’nın tepelerine dokunulmasın.
Trafo merkezi sahası için başka alan yok mu?
Mutlaka vardır.
Oraların bölgelerin belirlenmesi ve trafo merkezi’nin oraya kaydırılması gerekir.
Aksine ne olacak,
Açılan dava sonucu Akyazı nasıl ki aylarda durdu ise yine davalar açılacak ve bu kez enerji verilemediği için Akyazı bekleyecek.
Belli ki, TEİAŞ yöneticileri kulağı tersinden tutmuş.
Önce arazi sahipleri ile görüşme yerine kararını vermiş ve yazılarını yazmış.
Yol yakından dönülmeli ve o bölgede devletin arazileri veya kullanılmayan araziler belirlenerek trafo oraya alınmalı.
Akyazı projesinin artır bekleyecek zamanı kalmadı.

rize-gerildi

RİZE GERİLDİ

Bu Yazı Toplam 184 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Rize’deki vadilerde hidroelektrik santrallerin ardından enerji iletimi için yüksek gerilim hatlarının kurulmaya başlaması tepkilere neden oluyor.

Rize’de mahkeme kararları ve yöre halkının tepkilerine rağmen yapımı sürdürülen ve tamamlanan hidroelektrik santrallerinin üreteceği enerjinin iletimi için vadilere yüksek gerilim hatları çekilmeye başlandı.

Senoz Vadisi’ndeki yüksek gerilim hatları düzenlenen gösteri ile protesto edildi. Çataldere Köy meydanında toplanan köylüler ile onlara destek veren, ’Karadeniz İsyandadır Platformu’ (KİP) üyesi yaklaşık 100 kişi, ’Karadeniz’de yüksek gerilim var’, ’Senoz Vadisi, kanser vadisi olmasın’, ’HES’inizi yıkarız, telinizi keseriz”’pankartları ve ’Yüksek gerilim istemiyoruz’ sloganları ile elektrik üretimine geçen Uzundere Hidroelektrik Santrali binasına doğru yürüyüşe geçti.

Santral binasına 100 metre kala yol jandarma ekiplerince kesildi. Barikat kuran ve grubun geçişine izin vermeyen jandarma ile köylüler arasında tartışmalar oldu. Jandarmanın geçişlerine izin vermediği köylüler dönerek, girdikleri bir tarla içerisindeki yüksek gerilim direği altında toplandı. Elektrik direğine tırmanarak halatı bağlayan köylüler, hep birlikte direği yıkmaya çalıştı.

Yöre şivesiyle, ’Ander kalsun HES’lerunuz’ sloganı atan köylüler, “Bu size biz gözdağıdır. Bu direkleri kaldırmazsanız, bir gün bunları yerinde bulamayacaksınız” diyerek HES şirketlerine seslendi.  Grup daha sonra enerji iletim hattı altında kalan arazileri için ücret ödeneceği gerekçesiyle TEİAŞ tarafından görüşmeye çağrıldıkları ’Pazarlığa çağrı’ mektuplarını yakılan ateşe attıktan sonra dağıldı.

kuliskirmizi

KARA’NIN DAVETİ

Bu Yazı Toplam 388 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Akyazı’da TESOB Başkanı Metin Kara’ya ait “Son Çare” adlı küçük ama şirin yerin konukları gazeteciler ve avukatlar oldu.

Akyazı’da Türk Bayrağı’nın gölgesinde derme-çatma küçük barınağı andırıyor “Son Çare”. Trabzon Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Kara bu şirin yerde her hafta sonu dostlarıyla buluşup keyifli sohbetler yapar. Katıksız-samimi ve doğal bu mekandaki sohbetin tadını ancak yaşayan bilir. Ve önemli bir not: ‘Son Çare’de’ kapı herkese sonuna kadar açıktır. Kara’nın konukları bu kez gazeteciler oldu.

Kuzey Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hasan Kurt, Trabzon TV Genel Müdürü Hakkı Emiroğlu, Karadeniz Gazetesi köşe yazarı TGC eski başkanı Murat Taşkın, Trabzondanbak haber sitesi sahibi ve işadamı  Ayhan Sürmen, Haber 61 sitesi köşe yazarı ve TGC Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Beşyıldız, Taka Gazetesinden Zeki Sancak, medyatrabzon haber sitesi Genel Müdürü Ahmet Külekçi’nin yanı sıra Trabzon Baro Başkanı Mehmet Şentürk ile Avukat Ahmet Şükrü İpek’in misafir olduğu “Son Çare” de sohbetin tadı bir başka oldu. TESOB Başkan Vekili Ahmet Kansız’ın kendi elleriyle hazırladığı balık ve köfte geceye damgasını vururken anlatılan bir-birinden güzel fıkra ve anılara geceye renk kattı.

Avrasya’yı test ettiler

Trabzon’un ilk ve tek vakıf üniversitesi olan Avrasya Üniversitesi’ne YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr.Berrak Kurtuluş ile Prof. Dr. Durmuş Günay yeşil ışık yaktı. Ziyaretin ardından YÖK’ün ziyaretini değerlendiren Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, YÖK Heyetinin Trabzon’dan olumlu sonuçlarla ayrıldıklarını dile getirerek, “YÖK heyeti üniversitemizle alakalı olumlu notlar verdi. Üniversitemizin yeni kurulmasına rağmen birkaç eksiği dışında bir eksiği olmayışının fevkalade olumlu olduğunu belirttiler” dedi. Heyetin Üniversite ili ilgili olumlu sonuçlarının Trabzon’a yansıyacağını dile getiren Yıldız, YÖK heyetinin başta üniversite binasıyla yurt binası olmak üzere üniversitenin kampus çevresinde yaptığı incelemelerde hoşnut bir şekilde Ankara’ya döndüklerini kaydetti.

Trabzon kararacak!

Trabzon’da, 14 ve 18 Eylül tarihlerinde il merkezi ve bazı ilçelerde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi. Çoruh EDAŞ Trabzon Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 14 Eylül’de TEİAŞ 14. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğünce yapılacak olan bakım çalışması nedeniyle saat 05.00 ile 07.00 arasında merkeze bağlı şehir ve köy şebekeleri, Akçaabat, Maçka ve Düzköy ilçe merkezleri ile bağlı belde köyler ve Kaşüstü, 18 Eylül’de ise 06.00 ile 14.00 saatleri arasında Trabzon merkeze bağlı şehir ve köy şebekeleri, Akçaabat, Maçka ve Düzköy ilçe merkezleri ile bağlı belde köylerde elektrik verilemeyeceği belirtildi.

Ergin Aydın ceza kesti!

Trabzon Belediye Başkanı Ergin Aydın’la birlikte Yakup Sarı arasındaki arkadaşlığı bilmeyen yoktur. Ergin Aydın Yakup Sarı’ya sürekli evlenme telkinleri yapsa da Yakup Sarı işi bugüne kadar geciktirdi. Sarı, önceki akşam Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Hülya Bülbül ile yaşamını birleştirdi. Evlilik Cüzdanını vermekte Ergin Aydın’a düştü. Aydın, ‘Bu cüzdanı Yakup’a veriyorum, çünkü bizi çok bekletti’ diyerek ‘Evin temel direği’ olan bayanı tercih etti. Böylece Aydın Sarı’ya ceza kesmiş oldu.

Yüksel hanım’dan ziyaret

Trabzon İl Genel Meclisi Üyesi AK Partili Yüksel Coşkun ve eşi gazetemizi ziyaret etti ve 10’uncu yılımızı kutladılar. Dernekpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Coşkun, ‘İlçede çok güzel hizmetler yapıyoruz. Özellikle ilçemizin İl Özel İdare şefini kutlamak isterim. Hizmet sevdalısı bir isim. Kaymakamımızla birlikte İl Genel Meclisi üyeleri ve tüm bürokratlar Dernekpazarı için çalışma yapıyoruz. İl Genel Meclisi’nde de Trabzon için gayret gösteriyoruz. Trabzon tarihi yatırımlar alıyor’ dedi. Siyasete Araklı Kadın Kolları İlçe Başkanlığından girdiğini söyleyen Coşkun, ‘Halen İl Genel Meclisi’ndeki görevlerimin yanı sıra yaşlılara gönüllü bakıcılık yapıyorum. Ve bundan da büyük keyif alıyorum’ ifadelerini kullandı.

Azaklı’nın acısı derin

Kanser hastalığına yakalanan gidiyor. DP Merkez ilçe eski başkan yardımcısı, fındık tüccarı kardeşimiz Tahsin Azaklı 2 yıldır hastanelerde ağabeyi Ahmet Azaklı ile uğraştı. Azaklı direndi ama sonunda kansere yenik düştü ve Kavala köyünde toprağa verildi. Azaklı ailesinin acısını paylaşıyoruz. Allah rahmet etsin.

lamba

KARARACAĞIZ

Bu Yazı Toplam 297 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.
Etiketler: , ,

Trabzon’da, 14 ve 18 Eylül tarihlerinde il merkezi ve bazı ilçelerde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.

14 Eylül’de TEİAŞ 14. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğünce yapılacak olan bakım çalışması nedeniyle saat 05.00 ile 07.00 arasında merkeze bağlı şehir ve köy şebekeleri, Akçabat, Maçka ve Düzköy ilçe merkezleri ile bağlı belde köyler ve Kaşüstü, 18 Eylül’de ise 06.00 ile 14.00 saatleri arasında Trabzon merkeze bağlı şehir ve köy şebekeleri, Akçabat, Maçka ve Düzköy ilçe merkezleri ile bağlı belde köylerde elektrik verilemeyeceği belirtildi.

olumvermani

ÖLÜM FERMANI

Bu Yazı Toplam 400 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Uzundere Hidroelektrik Santrali’nin ürettiği elektriğin iletilmesi için arazilerinden yüksek gerilim hattı geçirilen yöre sakinleri, toplantıya çağrıldı.

Teklif edilen parayı az bulan bölge halkı adına konuşan Senoz Vadisi Koruma Platformu temsilcilerinden İsmail Akyıldız, “Bu belge, Senoz Vadisi’nin ölüm fermanıdır” dedi ve mektubu yaktıktan sonra köylülerle birlikte toplantı salonunu terk etti. Çayeli İlçesi Senoz Vadisi’nde yapımı tamamlanan ve elektrik üretimine başlayan Uzundere Hidroelektrik Santrali için vadi boyunca yerleştirilen direklerden yüksek gerilim hattı geçirildi.

Daha önce direklerin konulduğu arazileri kamulaştıran TEİAŞ, bu kez kamulaştırmadan önce, yüksek gerilim hattı altında arazileri bulunan vatandaşlarla fiyat için görüşme kararı aldı. Bunun üzerine arazi sahipleri, ‘Pazarlığa çağrı’ başlıklı bir mektup ile görüşmeye çağrıldı. Senoz Vadisi’ndeki Çataldere köylüleri ile TEİAŞ yetkilileri, Çayeli Muhtarlar Derneği’nde bir araya geldi.

TEİAŞ yetkileri, elektrik hattının altında kalan arazilerin kamulaştırılacağını ve dönümüne 2 ile 4 bin lira arasında bir bedel ödeneceğini belirterek, bu bedeli az bulanların mahkemeye başvurabileceğini açıkladı, mahkemeye başvuranların daha az ücret alabileceği imasında bulundu.

Bunun üzerine sinirlenen köylüler TEİAŞ yetkililerine, “Bizi mahkemeye başvurmayalım diyerek tehdit mi ediyorsunuz? Devlet memurusunuz ama vatandaşı tehdit edebiliyorsunuz” diyerek tepki gösterdi. Salonda gerilen ortamın ardından köylüler kendilerine sorulmadan yüksek gerilim hattı geçirildiğini, ardından da arazilerin düşük bedellerle alınmak istendiğini belirterek teklifi kabul etmedi.

kuliskirmizi

KARA’NIN DAVETİ

Bu Yazı Toplam 190 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Akyazı’da TESOB Başkanı Metin Kara’ya ait “Son Çare” adlı küçük ama şirin yerin konukları gazeteciler ve avukatlar oldu.

Akyazı’da Türk Bayrağı’nın gölgesinde derme-çatma küçük barınağı andırıyor “Son Çare”. Trabzon Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Kara bu şirin yerde her hafta sonu dostlarıyla buluşup keyifli sohbetler yapar. Katıksız-samimi ve doğal bu mekandaki sohbetin tadını ancak yaşayan bilir. Ve önemli bir not: ‘Son Çare’de’ kapı herkese sonuna kadar açıktır. Kara’nın konukları bu kez gazeteciler oldu.

Kuzey Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hasan Kurt, Trabzon TV Genel Müdürü Hakkı Emiroğlu, Karadeniz Gazetesi köşe yazarı TGC eski başkanı Murat Taşkın, Trabzondanbak haber sitesi sahibi ve işadamı  Ayhan Sürmen, Haber 61 sitesi köşe yazarı ve TGC Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Beşyıldız, Taka Gazetesinden Zeki Sancak, medyatrabzon haber sitesi Genel Müdürü Ahmet Külekçi’nin yanı sıra Trabzon Baro Başkanı Mehmet Şentürk ile Avukat Ahmet Şükrü İpek’in misafir olduğu “Son Çare” de sohbetin tadı bir başka oldu. TESOB Başkan Vekili Ahmet Kansız’ın kendi elleriyle hazırladığı balık ve köfte geceye damgasını vururken anlatılan bir-birinden güzel fıkra ve anılara geceye renk kattı.

Avrasya’yı test ettiler

Trabzon’un ilk ve tek vakıf üniversitesi olan Avrasya Üniversitesi’ne YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr.Berrak Kurtuluş ile Prof. Dr. Durmuş Günay yeşil ışık yaktı. Ziyaretin ardından YÖK’ün ziyaretini değerlendiren Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, YÖK Heyetinin Trabzon’dan olumlu sonuçlarla ayrıldıklarını dile getirerek, “YÖK heyeti üniversitemizle alakalı olumlu notlar verdi. Üniversitemizin yeni kurulmasına rağmen birkaç eksiği dışında bir eksiği olmayışının fevkalade olumlu olduğunu belirttiler” dedi. Heyetin Üniversite ili ilgili olumlu sonuçlarının Trabzon’a yansıyacağını dile getiren Yıldız, YÖK heyetinin başta üniversite binasıyla yurt binası olmak üzere üniversitenin kampus çevresinde yaptığı incelemelerde hoşnut bir şekilde Ankara’ya döndüklerini kaydetti.

Trabzon kararacak!

Trabzon’da, 14 ve 18 Eylül tarihlerinde il merkezi ve bazı ilçelerde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi. Çoruh EDAŞ Trabzon Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 14 Eylül’de TEİAŞ 14. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğünce yapılacak olan bakım çalışması nedeniyle saat 05.00 ile 07.00 arasında merkeze bağlı şehir ve köy şebekeleri, Akçaabat, Maçka ve Düzköy ilçe merkezleri ile bağlı belde köyler ve Kaşüstü, 18 Eylül’de ise 06.00 ile 14.00 saatleri arasında Trabzon merkeze bağlı şehir ve köy şebekeleri, Akçaabat, Maçka ve Düzköy ilçe merkezleri ile bağlı belde köylerde elektrik verilemeyeceği belirtildi.

Ergin Aydın ceza kesti!

Trabzon Belediye Başkanı Ergin Aydın’la birlikte Yakup Sarı arasındaki arkadaşlığı bilmeyen yoktur. Ergin Aydın Yakup Sarı’ya sürekli evlenme telkinleri yapsa da Yakup Sarı işi bugüne kadar geciktirdi. Sarı, önceki akşam Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Hülya Bülbül ile yaşamını birleştirdi. Evlilik Cüzdanını vermekte Ergin Aydın’a düştü. Aydın, ‘Bu cüzdanı Yakup’a veriyorum, çünkü bizi çok bekletti’ diyerek ‘Evin temel direği’ olan bayanı tercih etti. Böylece Aydın Sarı’ya ceza kesmiş oldu.

Yüksel hanım’dan ziyaret

Trabzon İl Genel Meclisi Üyesi AK Partili Yüksel Coşkun ve eşi gazetemizi ziyaret etti ve 10’uncu yılımızı kutladılar. Dernekpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Coşkun, ‘İlçede çok güzel hizmetler yapıyoruz. Özellikle ilçemizin İl Özel İdare şefini kutlamak isterim. Hizmet sevdalısı bir isim. Kaymakamımızla birlikte İl Genel Meclisi üyeleri ve tüm bürokratlar Dernekpazarı için çalışma yapıyoruz. İl Genel Meclisi’nde de Trabzon için gayret gösteriyoruz. Trabzon tarihi yatırımlar alıyor’ dedi. Siyasete Araklı Kadın Kolları İlçe Başkanlığından girdiğini söyleyen Coşkun, ‘Halen İl Genel Meclisi’ndeki görevlerimin yanı sıra yaşlılara gönüllü bakıcılık yapıyorum. Ve bundan da büyük keyif alıyorum’ ifadelerini kullandı.

Azaklı’nın acısı derin

Kanser hastalığına yakalanan gidiyor. DP Merkez ilçe eski başkan yardımcısı, fındık tüccarı kardeşimiz Tahsin Azaklı 2 yıldır hastanelerde ağabeyi Ahmet Azaklı ile uğraştı. Azaklı direndi ama sonunda kansere yenik düştü ve Kavala köyünde toprağa verildi. Azaklı ailesinin acısını paylaşıyoruz. Allah rahmet etsin.