Tag Archives: Şevket Arz

zağnos

DEV BULUŞMA

Bu Yazı Toplam 563 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da kentsel dönüşümün ilk meyvesini verdiği Zağanos Vadisi’nde bir çok anı yeniden tazelendi.

Çarpık yapılaşmanın hakim olduğu Zağanos Vadisi’nde evleri kentsel dönüşüm kapsına alınarak yıkılan ve başka mahallelere taşınmak zorunda kalan eski adıyla “Dere Mahallesi” sakinleri bugün eskiden evlerinin bulunduğu noktada yeniden bir araya geldi.

Zağanos Vadisinde gerçekleşen ve ilk defa gerçekleştirilen buluşma renkli görüntülere sahne oldu. CHP Trabzon eski Milletvekili Şevket Arz’ın öncülüğünde yapılan buluşmada daha önce komşu olan ancak kentsel dönüşüm ile birlikte ayrılan mahalleliler yeniden buluşmanın keyfini yaşadı.

Bir birleri ile iletişimi koparmamak için cep telefonları numaralarını ve bulundukları adresleri de bir birlerine veren mahalle sakinleri birbirlerine duydukları özlemi yeniden bir araya gelerek giderdi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan eski Milletvekili Arz, “Burada yaklaşık 200 ev vardı. Bu insanları yani eski komşularımızı davet ettik. Yaklaşık 40-50 yıl burada yaşadık. Ancak biz bu bulaşmayı sadece bu yıl yapmayı düşünmüyoruz. Elimizden geldiğince her yıl böyle bir araya gelerek, aramızda ki bağı koparmamak istiyoruz” dedi.

tonya-kultuk

DEV HAMLE

Bu Yazı Toplam 253 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Tonyalılar Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu, 1000 Tonyalı Birarada Projesi ile yola çıkarak Tonya ya ve Tonyalılara hizmet etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren dernek yönetimi öncelikle tüm üyeleri ile kahvaltılı toplantı yaparak projeler konusunda bilgilendirme yaptı.

Projenin Trabzon, Ankara ve İstanbul ayağı oluşturularak hayırsever işadamları, bürokratlar ve siyasetçiler ziyaret edilmeye karar verildi. Tonyalılar Dernek Başkanı emekli öğretmen Ahmet Şener, Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, İskenderli Belediye Başkanı Ahmet Aktaş, Dernek Başkan Yardımcısı Ahmet İnce, Ankara temsilcisi Kemalettin Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ve Av.Salih Cora ile birlikte Ankara çıkartması yapılarak hayırsever işadamlarına proje hakkında bilgi verildi.

Özak memnun oldu

Yapılan ziyaretlerde Devlet Eski Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak, Ankara Milletvekili Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr Cevdet Erdöl, CHP Trabzon Eski Milletvekili Şevket Arz ile de görüşme yapıldı. Yapılan görüşmelerde Spordan Sorumlu Devlet Eski Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın ilgi ve desteği, heyeti oldukça memnun etti.

Çalışmalarımız aralıksız sürecek

Ziyaretler sonrası açıklama yapan Dernek Başkanı Şener, “Projemize gönül veren tüm üyelerimize bizleri teşvik eden ve her türlü desteği veren işadamlarımıza ve sayın Bakanımız Faruk Nafiz Özak’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Tonya’ya ve Tonyalılara hizmet etmek ve eğitimlerine katkı sağlamak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi.

MÜCADELE ADAMLARI

Bu Yazı Toplam 513 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Ankara 19 Mayıs Stadının tribünlerine bakıyorum. Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, eski milletvekili Şevket Arz,  Bakan Erdoğan Bayraktar’ın Danışmanı Seyfullah Arslantürk şeref tribününde. Telefonum çaldı.

Arayan Fevzi hoca, ‘maçtan sonra takım buraya gelecek, seni de bekliyorum’ dedi.  ‘Kazanırsak geliriz’ dedim. Fevzi hoca, Ankara, İstanbul ve Trabzon arasında işlerinin başında. İstanbul’u da oturttu, Ankara süper ancak yeni yer de bakıyor.

Mevcut Beştepe’ye ‘Başbakanlık binaları yapılacak’ deniliyor. Kendisine bir tebligat yapılmış da değil. Fevzi hoca Ankara’ya damak tadını verdi, orası olmazsa Ankara’nın başka bir yeri olacak. Otoparkı ve bahçesi olan. Fevzi hocayı tebrik ediyorum.

Ankara’da Şalpazarılı hemşehrimiz Muhammet Maden Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Genel Müdür Yardımcısı oldu. Muhammet Maden spora da yakın birisi. Büyük Anadolu otelinde kamp yapan Serbest Güreş Milli Takımının kampına gittik. Baş antrenör Yakup Topuz hemşehrimiz. Annesi Oflu,  Rize İkizdere’den ve Samsun’da büyümüş. TEDAŞ’tan  Maden ile arkadaştılar. Güreşçiler Avrupa Şampiyonası öncesinde Yaşar Doğu turnuvasına hazırlanıyorlar.

Muhammet Maden, yeni görev yerinde hizmete başlarken Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın güvenini boşa çıkarmayacağını söyledi, ‘Sayın Bakanımız sürekli üretiyor. Onun yaptığı hizmetlerde karınca kararınca bizimde katkımız olursa ne mutlu bize’ dedi.

Televizyon reklamlarında çıkıyor, Ankara merkezli yeni bir yaygın gazete çıktı.

Yurt Gazetesi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’ın sahibi olduğu gazete yeni kadro kuruyor. Bakalım tutacak mı? Ya da istediği trajı bulacak mı?
Ankara’da karşılaştığım bir isimden de söz edeceğim.

Amatör Futbolcular Federasyonu Genel Başkanı Şerif Kunt. Verdiği mücadele Oscarlık. Türkiye’yi gezdi ve inanılmaz bir başarı ile federasyona bağlı dernekleri yurt sathına yaydı.
Peygamber efendimizden örnek verdi: ‘Peygamber efendimiz de müslümanlığı başka kentte(Medine) yaydı. Bende Trabzon’da bulamadığım ilgiyi Ankara ve diğer illerde buluyorum. Hepsine teşekkür ediyorum.’

Şerif Kunt’un yolu açık olsun.

Yeni Spor Bakanı Suat Kılıç’tan da ilgi ve destek bekliyor. Ayrıca Trabzon hamisi Bakanımız Erdoğan Bayraktar’ın da onları yalnız bırakmamasını bekliyor.
Futbol adamı Şerif Kunt’un aslan payı da Mehmet Atalay’a gidiyor:

‘O bizi Ankara’da kucaklayan destek olan değerimizdir. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Dileğim Türk futbolunun başına geçer ve Gençlik ve Spor ile Basın İlan Kurumunda yaptığı başarıları orada da sürdürür. Futbolun ve Sporun kurtuluşu Mehmet Atalay’dır.’