Tag Archives: Şefik Türkmen

MANŞET

KIRMIZI-BEYAZ KUTLAMA

Bu Yazı Toplam 372 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 91. yıl dönümü dün kutlandı. Sokaklar Kırmızı-Beyaz’a büründü.

Cumhuriyet Töreni

Valilik makamında tebligat töreni ile başlayan kutlama töreninde Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, 1111 KIRMIZI BEYAZ KUTLAMAGarnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu tebrikleri kabul ederken törene resmi ve sivil kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile siyasi parti teşkilatları ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı eşliğinde bayrağın göndere çekilmesinin ardından Vali Öz’ün halkı selamlaması ile devam eden kutlamalara vatandaşlar da ellerinde bayraklarla yoğun ilgi gösterdi.

Törende bir konuşma yapan Vali Öz, Cumhuriyetin önemine vurgu yaptı. Kutlama programı resmi geçit töreninin ardından sona erdi.

 

Rize’de Renkli Görüntüler

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 91. yıl dönümü Rize’de düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.

Rize’de ilk olarak Rize Valisi Ersin Yazıcı makamında tebrikleri kabul etti. Ardından Cumhuriyet RİZE2 KIRMIZI BEYAZ KUTLAMAMeydanı Atatürk Anıtı önünde öğrencilerin, bürokratların, siyasilerin, askerlerin, polislerin ve vatandaşların katılımı ile tören düzenlendi. Törende; Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Garnizon Komutanı Albay İsmet Cansaran katılımcıların bayramını kutladılar.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Vali Yazıcı yaptı. Yazıcı konuşmasında Cumhuriyetin temel felsefesi olan tam bağımsızlık yolunda gayretle çalışılması gerektiğinin altını çizdi.Öğrenciler tarafından okunan şiirler, öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları gösterileri ile süren tören resmi geçit ile son buldu.

Varlıbaş AVM’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri düzenlendi

Atam izindeyiz

Varlıbaş Alışveriş ve Yaşam Merkezi her sene gerçekleştirdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı AKÇAABAT1 KIRMIZI BEYAZ KUTLAMAkutlamalarını bu yıl farklı yaş gruplarından çocukların sunum ve yeteneklerini sergilediği bir organizasyon şeklinde düzenledi. Trabzon’daki Özel Kreş ve Özel Okulu ile yapılan çalışma neticesinde gün boyu AVM’de coşkulu bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte 3-6 yaş grubu miniklerin şiirler okuduğu ve özel kostümleri ile sunumlar yaptıkları Cumhuriyet Bayramı töreni gerçekleştirildi. Törende Osmanlı Dönemi’nden Cumhuriyet Dönemi’ne kadar sanatçı, asker, polis, kıyafetlerini ve Türk Bayrağı motifli özel kıyafetleri giyinen çocuklar ile adeta görsel şölene dönüşen etkinlikte minikler tek tek mikrofon başına geçti. Etkinlik sonunda Varlıbaş AVM tarafından sunum gerçekleştiren öğrenci ve öğretmenlere fidan dağıtımı yapılırken, aynı zamanda çocukların evlerinde boyamaları için eğlenceli boyama kartonları hediye edildi.

AÇI Da Kutladı

Trabzon- Açı koleji tarafından Cumhuriyet Bayramı etkinliği düzenlendi. Varlıbaş AVM’de düzenlenen 225 KIRMIZI BEYAZ KUTLAMAetkinliğe Açı Koleji Kurucu Müdürü Murat Çakır, kolej Müdürü Fatih tütüncü, Varlıbaş AVM Müdürü Celal Karabayır ile kolej öğrencileri, öğretmenleri ve veliler katıldı. Kolej Kurucu Müdürü Murat Çakır, Cumhuriyet Bayramının önemine vurgu yaparak, “Cumhuriyetimizin 91. yılını kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimize nice 91 yıllar diliyorum. Öğrencilerimizin hazırladığı bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Kolej Müdürü Fatih tütüncü ile Varlıbaş AVM Müdürü Celal Karabayır’da etkinlikle alakalı bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları şarkı, şiir ve cumhuriyetle ilgili makaleleri okudular. Salonda veliler ise ayakta coşkuyla Cumhuriyet Şarkılarına eşlik ettiler.

Akçaabat’ta Yoğun Katılım

29 Ekim Cumhuriyet bayramı Akçaabat’ta törenle kutlandı. Kaymakamlık makamında tebriklerin VARLIBAŞ KIRMIZI BEYAZ KUTLAMAkabulü ile başlayan törenlere Akçaabat Belediyesi önünde bulunan otopark önünde devam edildi. Törenlere, Akçaabat Kaymakam vekili Mahmut Beyazlı, Akçaabat Belediye başkanı Şefik Türkmen, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mustafa Selçuk daire amirleri Sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

gümrükçüoğlu

AKÇAABAT MASAYA YATIRILDI

Bu Yazı Toplam 258 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve Ak Parti Akçaabat İlçe teşkilatı ile yaptığı toplantıda ilçe için yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

Büyükşehir Belediyesi basın toplantı salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısına Akçaabat AK Parti ilçe teşkilat başkanı Ahmet Ziya Öztürk, teşkilat üyeleri, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcıları Osman Parlayan ve Cevat Birinci katılırken, toplantı öncesi konuşan Başkan Gümrükçüoğlu bütün siyasilerle birlikte Akçaabat’a en güzel hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Başkan Gümrükçüoğlu, “Elimizdeki imkanlar ölçüsünde Akçaabat’ımıza katkı sunmaya gayret gösteriyoruz. Her zaman sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Akçaabat Belediye Başkanımız Şefik Türkmen ile birlikte koordineli olarak ilçenin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Büyükşehirle birlikte Akçaabat’ımız çok güzel hizmetler alacak” ifadelerini kullandı.

İmkanları ölçüsünde ilçe katkı sunmaya gayret gösterdiklerini belirten Gümrükçüoğlu, doğup büyüdüğü Akçaabat’ın gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ise konuşmasında Akçaabat’a en iyi hizmeti vermek için çalıştıkların kaydederek, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapacağımız çalışmaları istişare etmek için yaptığımız toplantının çok verimli geçti. Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman bizlerin yanında oldu. Bundan sonra da yanımızda olacağına inanıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Akçaabat AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ise konuşmasında “Şimdiye kadar hangi konuda olursa olsun hangi sıkıntımızı iletmişsek Büyükşehir Belediye Başkanımız, elinden gelen yardımı azami şekilde gösterdi. Başkanımızın bundan sonra da yanımızda olacağına inanıyorum. Teşkilatım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

vali-çöptesisi

ÇÖP TESİSİNE YER ARANIYOR

Bu Yazı Toplam 340 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Çöpten enerji üretilmesi projesi ihale aşamasına geliyor

TRABRİKAB encümen toplantısı Vali Öz başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik A Toplantı salonundaki toplantıya Vali Öz’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Rize Belediye başkanı Reşat Kasap, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen,Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ile diğer Encümen üyeleri ve TRABRİKAB’a üye belediye başkanları ve ilgili paydaşlar katıldı.

Çöpün enerjiye dönüştürülmesi konusunun ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıya ilişkin olarak bir değerlendirme yapan Vali Öz, “Yeni katı atık bertaraf tesisi ile ilgili hem Fransa’ya yaptığımız seyahatin, hem de daha önceki çalışmaların genel bir değerlendirmesini yaptık. Gazlaştırma sistemi ile ilgili tesisin kurulması konusunda temel prensipte belli bir karara varıldı.

Çöpten enerji elde edebileceğimiz tesisin kurulacağı yerle ilgili alternatifleri değerlendirdik. Önümüzdeki süreçte büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle ortak çalışarak gazlaştırma sistemi ile ilgili teknik şartnamemizi oluşturacağız ve yap-işlet modeliyle hem bertarafı, hem de gazlaştırma ile elektrik üretimi elde etme yönündeki sistemin ihalesini yapmış olacağız” dedi.

bonzai

OKYANUS ÖTESİNDEN DESTEK GELDİ

Bu Yazı Toplam 428 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Bonzai için sosyal hizmet uzmanlarından yardım aldık. Görüş ve düşüncelerini dinledik. Psikolojik ve psikiyatrilerden destekler aldık. STK’larla görüştük.

EMNİYETLE, BELEDİYEYLE, VELİLERLE GÖRÜŞTÜK

Akçaabat İlçe Emniyet Müdürünü ziyaret ettik. Ne gerekiyorsa yaparız dediler bize destek oldular. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’le görüştük. Türkmen bize her konuda destek olacağını belirterek, “Toplumun buna çok ihtiyacı var” dedi.

VELİLER ÇOCUKLARININ ÖLMESİNDEN KORKUYOR

Ayrıca velilerle de görüştük. Hepsi olumlu bakıyor. Hepsi çocuklarının ölmesinden korkuyor. Hepsi üzerimize ne düşüyorsa yapalım diyor. Bonzai belası okul önlerine kadar indi. Önlem alınmazsa geleceğimiz olan çocuklarımız bitecek.

GELECEĞİMİZ ÖLMESİN

Bu uyuşturucuya önlem alınmazsa ölümlerle sonuçlanıyor. Bunların çok da örneğini gördük. Bu yüzden bu ölümleri yaşamadan önüne geçmek istiyoruz. Uyuşturucuyla mücadele için Akçaabat bir oldu ve ayağa kalktı diyebiliriz.

PROJEMİZ ONAYLANDI

Bana tüm yetkililer destek oldu bende bu destekler doğrultusunda projelerimi hazırladım. Güney yarım küredeki Avustralya devletine uyuşturucuyla mücadele projesi hazırladım. Avustralya devletine 20 bin dolarlık hibe projesi hazırladık. Proje onaylandı ve ilk aşaması geçti. Yani Akçaabat’ın mücadelesine Avustralya da destek veriyor.

Alınan hibelerle uyuşturucu bağımlısı olan gençlerimize iş imkanı sunuyoruz. Onları meslek sahibi yapıyoruz. Kararmış hayatları aydınlatıyoruz. Akçaabat gençlerini kurtarmak için ayağa kalktık diyebiliriz.

bonzai

GELECEĞİMİZ UYUŞMASIN!

Bu Yazı Toplam 360 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Projeler Yönetimi/Koordinatörlüğü dalında Avrupa Birliği Jüri Özel Ödülü’nün sahibi olan, Toplam Kalite Yönetimi Felsefesini eğitim-öğretim süreçlerinde etkin şekilde yaygınlaştıran Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Can Avustralya Devletinin Doğrudan Yardım Programı kapsamında “Bonzai’ye Hayır, Hayata ve İstihdama Evet!!” adlı projesini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ““Özgürlük Çağrıma Kulak Ver!”, “Madde Bağımlılığına Karşı Her Yerdeyiz!”, “Akçaabat’ımızın Geleceği Uyuşmasın!”, “Yeşeren Düşlerimizle Hayata Yeniden Merhaba!”, “Bağımlı Olacağımız Tek Şey Hayatımız Olsun” temalarıyla hazırlayarak gönderdi. Akçaabat’taki pek çok kamu kurum ve kuruluşunun destek verdiği projeye Akçaabat İlçe Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN özel öncelik, ilgi ve önem göstererek büyük bir duyarlılıkta bulunmuştur.

TÜRKMEN açıklamasında “projeye belediye olarak her türlü katkıyı sunacaklarını, projenin kabul edilmesi ve uygulanmasıyla ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz çapında toplumsal sorunların çözümünde önemli bir aşama elde edileceğini belirtmiştir. Türkmen proje ile Akçaabat ilçe sınırları içerisinde uyuşturucu madde bonzai, uyuşturucu, kokain, tiner, bally, extacy…v.b. bağımlısı olmuş ya da bu maddelere bağımlı olma riski taşıyan bireyler ile suça yönelmiş değişik sosyo-ekonomik düzeye sahip gençlerin sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler aracılığıyla sosyal entegrasyonuna, rehabilitasyonuna ve istihdamına yönelik çalışmaların belediye kanalıyla yürütüleceğini söyledi.

Projeyi hazırlayan Ali Can ise şöyle devam etti: Korkutan tablo artık toplumumuzu ciddi bir şekilde tedirgin etmeye başladı. Bonzai artık ilimizde…2013 yılının bonzai satanların yakalanmasına ilişkin emniyet verilerini içeren haritaya göre, ülkemiz genelinde sadece 22 ilde bonzazi satan kimse yakalanmadı. “Bonzai” olarak adlandırılan sentetik uyuşturucu hapın son 3 yıldaki yaygınlaşma düzeyini ciddiye alarak aileler ve gençlerin uyarılması gerekmektedir. Emniyet verilerinin işlendiği söz konusu haritada, “sentetik kannabinoid” pazarlayan sokak satıcılarının 2011’de 13 ilde bulunduğu görülüyor. Bonzai yakalanan illerin sayısı 2012’de 32’ye ulaşırken, 2013’te yakalanmayan iller azınlıkta kalıyor.

Resmi veriye göre, 3 yıldaki artışın yüzde 800 olduğunu belirtilmektedir. Artık ilimizde de her gün bonzaiden ölüm vakalarına rastlandığı göz önüne alınırsa bu konuda son yıllarda nasıl vahim boyutlara gelindiği görülmektedir. Bu nedenle projemiz bonzainin oluşturduğu bireysel, ailesel ve sosyal problemlere ilişkin toplumumuzda farkındalık, duyarlılık oluşturacak, sosyal meselelerin çözümünde öncü olacaktır.

dügün

GÖZ KAMAŞTIRDILAR

Bu Yazı Toplam 2,058 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Muhteşem bir nikah töreni ile dünya evine giren Buğra ve Pınar çiftinin nikahını Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen kıydı.

Emine ve Zeki Özbak çiftinin oğulları Buğra Özbak ile Nermin Öztürk’ün kızı Pınar Öztürk dünya evine girdiler. Akçaabat Kolotoğlu’nda yapılan nikah töreninde genç çiftin mutlulukları göz kamaştırdı.
Gerçekleştirilen nikahı Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen kıyarken şahitlikleri ise Bekir Aktürk ve Ali Özbak yaptı.  Buğra ve Pınar çiftinin nikah merasiminde mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

manşet

AKÇAABAT’IN SUÇU NE?

Bu Yazı Toplam 1,157 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Hafta sonunda Trabzon SGK İl Müdürü ve Koordinatör Musa Bulut ve ekibiyle birlikte sohbet etme imkanımız oldu.

musa bulut   AKÇAABAT’IN SUÇU NE?Siyaseti, bürokrasiyi harmanladık. Stres attık. Bulut, Trabzon’da Büyükşehir Genel Sekreter adaylarından birisiydi, olmadı. Dahası 100 bin nüfuslu Akçaabat, Büyükşehir’den ne Genel Sekreterlik, ne Daire Başkanlığı, ne de yeni bir müdürlük alamadı. Bunun sebebi ise ilçedeki bölünmüşlük. Şefik Türkmen’in ekibi, ilçe başkanı Öztürk’ün ekibi ve Merhum Cumur’un halen zinde olan ekibinin bir araya gelememesi. Musa Bulut’un önünde önemli hedefler var. Bu hedefleri değerlendiriyor ve bir planlama yapıyor. Bürokrasi mi, yeniden siyaset mi?

Kaya’dan Takdirlik Davranış

KAYA   AKÇAABAT’IN SUÇU NE?CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ahmet Kaya, CHP’nin Trabzon’da geçmişte hizmet etmiş başkanları, yöneticileri ve duayenlerinin yer aldığı fotoğrafları toplama başladı.

Fotoğrafları Ruhi Türkyılmaz Sanat evinde yakın bir zamanda sergileyeceklerini belirten Kaya, “CHP Trabzon tarihini fotoğraflarla sergilemek adına böyle bir şey düşündük. Her bir fotoğraf geçmişi yad etmemize vesile oldu. Kısa bir süre sonrada sergi açıp partililerimizle paylaşacağız” dedi.

‘Olan Garibana Oluyor’

BULUT   AKÇAABAT’IN SUÇU NE?Sadık Yılmaz Bulut mesaj göndermiş: ‘Bir Belediye Başkanımız Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyelerinin su parasını almasından dert yanıyor, ancak kendileri de GSM Şirketlerinin köylere ödediği verici kiralarını alıyor, eee ne fark etti. Radyasyonu köylü alsın, parayı İlçe Belediyesi. Olan her yerde garibana oluyor görüldüğü gibi.’
Bulut’a şunu hatırlatmak isteriz ki, artık köylere de Belediyeler hizmet götürecek.

Doğukan’ın Yükselişi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ve ardından uzun süre Rusya ve Moskova’da SAVAŞ   AKÇAABAT’IN SUÇU NE?mesleğiyle ilgili çalışmalar yapan, Doğukan Savaş, KTÜ Hukuk fakültesinde hoca olarak göreve başlamıştı.

Göreve başladığı günden itibaren Dekan Prof. Dr. Osman Pehlivan’ın gözü kulağı olan Doğukan Savaş, Hukuk Fakültesi’nin her türlü etkinliğinde önde ve atak.

Hukuk fakültesi mezuniyet törenini de sunan Doğukan Savaş, KTÜ’deki Karadenizli akademisyenlerden birisi olarak memleketine uzun yıllar hizmet vermeyi planlıyor.

Şahin Hoca Annesini Kaybetti

logo   AKÇAABAT’IN SUÇU NE?Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Şahin Kaplan’ın annesi Saadet Kaplan yaşamını yitirdi ve Yomra Oymalıtepe’den son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze merasimine Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birlikte rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal ve öğretim üyeleri katıldı. Trabzon Hizmet-İş Sendikası yönetim kurulu üyesi İsmail Kaplan’ın yengesi olan Saadet Kaplan’a Allah’tan rahmet kederli kaplan ailesine başsağlığı diliyoruz.

Özarslan Basın Ofisinde

avni1   AKÇAABAT’IN SUÇU NE?Trabzon Büyükşehir Belediyesi oldu. Ortahisar Belediyesi de Atapark’taki merkeze geldi. Ortahisar Belediyesinin basın ofisi oluştu. Büyükşehir konusunda da Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na iki isim önerildi.

Ancak dışarıdan isim almayacağını ifade etti ve içerden çözüm aradı. Belediye bünyesinde görev yapan Avni Özarslan basın bürosuna geçti ve Ahmet Yoloğlu’nun önemli yardımcılarından birisi oldu. Hayırlı olsun diyoruz.

Leyla Yavuz Mezun Mu Oldu?

Trabzon Belediyesi’nin Leyla Ablası olarak bilinen Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Leyla Kalaycı Yavuz YAVUZ   AKÇAABAT’IN SUÇU NE?sosyal paylaşım sitesinden Mezuniyet kıyafeti giydiği bir fotoğrafını yayınladı. İlk etapta “Leyla Yavuz KTÜ’den mezun mu oldu?” diye düşündüren fotoğrafın aslı ortaya çıktı. Yavuz’un yeğeninin mezuniyeti için gittiği KTÜ’de kendisi de mezuniyet kıyafeti giydiği ve fotoğraf çektirdiği anlaşıldı. Yavuz fotoğrafı şu notla paylaştı: “Nihayet güzel yeğenim Sena Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu… Onunla birlikte bizde mezun olduk… Evlatlarımızın bu onurlu günlerini kutluyorum…” Taka Gazetesi olarak Leyla Kalaycı Yavuz’un yeğenine hayatında başarılar diliyoruz.

manşet

BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİ

Bu Yazı Toplam 1,348 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Başbakan Erdoğan, “Fetih Ruhu, Fatih ve Gençlik” konulu kompozisyon yarışması ödül töreninde BAKAN BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİkonuştu.

Konuşmasının sonunda eski Kültür Bakanı Erdoğan’a bir sürpriz yaptı.
Başbakan konuşmasında, İstanbul’un fethinden Gezi olaylarına kadar pek çok konuya değindi.

Erdoğan’ın konuşmasının sonunda, Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı ve eski Kültür Bakanı Rizeli İsmail Kahraman, Başbakan Erdoğan’a bazı hediyeler takdim etti.

“Devlet Başkanımıza…”

Kahraman, ‘Bir tarafında Fatih’in tuğrası diğer tarafında Sayın başbakanımızın fotoğrafının bulunduğu 22 ayar sikke bastırdık. Şimdi bunu devlet başkanımıza takdim ediyorum. Dilim sürçmüş değil, devletimizin yüzüncü yılını sizin başkanlığınızda kutlayacağız’ dedi.

Şen’in Neşesi Yerinde

ŞEN BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİArsin Belediye Başkanı Erdem Şen geçtiğimiz günlerde kutsal topraklara 10 günlük bir ziyaret yaptı. AK Parti Arsin İlçe Başkanı Farabi Hacıhasanoğlu ve abisiyle birlikte manevi atmosferde kendini bulan Şen, Trabzon’a geldikten sonra katıldığı Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği toplantısında neşesiyle meslektaşlarını gülmekten kırdı geçirdi.

Umre ziyaretinde yaşadıklarını da belediye başkanlarıyla paylaşan Şen ardından ise anlattığı fıkralarla başkanların neşesini yerine getirdi.

Türkmen’den Anlamlı Cevap

Ankara’da Melih Gökçek Akçaabat’ta Şefik Türkmen benzetmesini birçok kez duymuşsunuzdur. TÜRKMEN BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİAkçaabat’ta beşinci dönemine giren Başkan Türkmen, ilçesinin sahil yolundaki düzenlemesine öyle kolay ulaşmadı. Yine bir meslektaşının “Şefik abi Akçaabat sahili ve merkezde bir canlılık var, özellikle baharın gelişiyle, o kadar işin içinde bunları yapmak zor olsa gerek” diye konuşmasının üzerine Türkmen o yılların verdiği tecrübeyle birlikte “Kardeşim o dediklerinin olması tam 17 yıl sonra oldu. Öyle kolay olmuyor bu işler, adım adım ilerliyorsun” dedi. İşin özeti Başkan Türkmen haklı, bir anda hiçbir şey olmuyor emin adımla ilerlemek gerekiyor belediyecilik anlayışında.

Örs’ten Karataş’a Ziyaret

30 Mart yerel seçimlerinde MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Örs, KTÜ’deki ÖRS BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİhocalık görevini bırakıp seçimde de zafer elde edemeyince hocalığa geri dönmesi bekleniyordu. Fakat Örs, geri dönüş yapmadığı gibi siyasete de aktif bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Manisa Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden acılı aileleri ve şehitlerimizi ziyaret eden Örs ardından MHP İstanbul İl Başkanlık görevine atanan  Mehmet Bülent Karataş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Örs, Karataş’a başarılar dilerken hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

Ankara’da HAS Sohbet!

HAS BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİTrabzon siyasetinin önemli iki ismi, Ankara’da yine Türk siyasetinin önemli bir ismi ile bir araya geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Partili hukukçu Şeref Malkoç, Kapatılan HAS Parti Trabzon eski İl Başkanı Ömer Topaloğlu ve yakın bir dostları aynı masada derin bir sohbet içersindeler. Masada Trabzon ve ülke gündemi konuşuldu. Topaloğlu sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı bu fotoğrafa ‘Ankara’da HAS bir sohbet’ yorumunu yaptı.

Müsteşar Yardımcısı Oldu

Sağlık Bakanlığında geçen hafta ve bu hafta yaşanan başdöndürücü değişim sonrası yeni müsteşar MÜSTEŞAR BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİve müsteşar yardımcıları belli oldu. İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği’nin Rizeli Genel Sekreteri Dr. Şuayıp Birinci müsteşar yardımcısı olarak atandı.

Dr. Şuayıp Birinci; 2010 yılında Beykent Üniversitesi, İşletme Anabilim Dalı, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi ve Gazikent Üniversitesinin ortak programı olan Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programına halen devam etmekte.

Genel Merkez Ayyıldız Dedi

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kalkandere ilçe başkanı Erkut Tüfekçioğlu, parti menfaatleri ayyıldız BAŞBAKAN’A BÖYLE SESLENDİdoğrultusunda ilçe yönetimi olarak istifa etiklerini açıklamıştı. Yapılan istişareler ve genel merkezinde onaylamasıyla birlikte 3 aday içerisinden seçilen Hasan Ayyıldız, Erkut Tüfekçioğlu’ndan boşalan ilçe başkanlığı görevine atandı.

AK Parti İl başkanı Hikmet Ayar ilçe başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda Hasan Ayyıldız’a atama kâğıdını verdi. Ayar burada yaptığı açıklamada, “Genel merkezimize 3 arkadaşımızın adını sunduk. Bunların arasından Hasan Ayyıldız göreve uygun görüldü. Kendisine ve ekibine başarılar diliyoruz” İfadelerini kullandı.

poolitikkulis

PEKŞEN BÖLGEDE

Bu Yazı Toplam 1,412 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

pekşen PEKŞEN BÖLGEDEAnkara’daki hemşerimiz Av. Haluk Pekşen dün bir grup iş adamı ve sivil toplum yöneticisi ile birlikte bölgeye geldi.

Trabzon’a ve bölgeye turizm gezisi yapan Pekşen’le birlikte CNR fuarcılığın sahibi Ceyda Hanım, Can Paker ve Atalay Şahinoğlu da bulunuyor.

Trabzon ve bölgede 3 gün kalacak olan heyet turizm ve ticari amaçlı ziyaretler yapacaklar.

 

Sp Kongresinden Yansımalar

Logo PEKŞEN BÖLGEDESaadet Partisi’nin Ankara’da kongresi vardı. Kongreden izlenimler nasıldı? Özellikle SP’nin Genel Merkezi salon hakimiyetini almıştı.

Kamalak’ı seçtirmeyi amaçlayan Genel Merkez bindirilmiş kıtalarla Fatih Erbakan ve taraftarlarını baskı altına aldı.

2 saat Genel Başkan adayı Mustafa Kamalak konuştu. Erbakan’a ise kısa bir konuşma süreci tanındı.

Salondan yansıyan ise Kamalak ve ekibinin seçimden galip çıkacağı, ancak Erbakan ve ekibinin ise partinin geleceğine ipotek koyduğu şeklinde.

 

Birinci, Başkan Yardımcısı

BİRİNCİ PEKŞEN BÖLGEDEAkçaabat Belediye Başkan Yardımcılığı için merakla beklenen atamalar gerçekleşti. Akçaabat belediye başkanı Şefik Türkmen tarafından bir dönen başkan yardımcılığı yapan Osman Parlayan yeniden atanırken, Dörtyol eski belediye başkanı Cevat Birinci de Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

4 belediye başkan yardımcılığı kadrosundan 2’sini Belediye Meclis Üyeleri arasından belirleme hakkı bulunan Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Parlayan ve Birinci’yi başkan yardımcılığına atadığı yazısını imzaladı.

Çebi Neden Sert Çıktı?

ÇEBİ PEKŞEN BÖLGEDEAraklı Belediye Başkanı Recep Çebi, yerel seçimlerden galip çıkmalarının ardından ilçede belediye faaliyetleri için startı Araklı Belediyesi Kültür Salonu’nda tüm belediye birimlerinin ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda verdi.

Başkan Çebi “Artık ilçemize hizmet vermek için tek yürek olacağız. Araklı, Büyükşehir Belediyesi’ne dahil olduktan sonra 50 mahalleye çıktı.Bu mahallelerimize yol, su, kanalizasyon, çevre ve imar konularında söz verdiğimiz hizmetleri yerine getirme zamanımız gelmiştir. Bundan sonra Araklı Belediyesi vatandaşımıza en kaliteli hizmeti sağlamak için çalışacaktır. Kesinlikle aksaklık kabul etmiyorum. Bizim verdiğimiz sözler var ve bunları kesinlikle önümüzdeki dönemde yerine getireceğiz. Seçilmiş 13 Belediye encümeni arkadaşımız ile birlikte ilçeye verilen her sözün yerine getirilmesi için canla başla mücadele edeceğiz. Bize bu yoğun çalışmalarımızda ayak uyduramayacaklar varsa şimdiden bırakıp gitsinler” dedi.

 

Biri Mardin’de Biri Aydın’da

BAHŞİŞOĞLU1 PEKŞEN BÖLGEDEBasın İlan Kurumu’nun Trabzon Şube Müdürü Abdurrahman Bahşişoğlu, yeni kurulacak Mardin Basın İlan Kurumu Şubesi’ni oluşturuyor, yine Aydın’da kurulacak olan Basın İlan Kurumu Şubesi için de meslektaşımız arkadaşımız Kocaeli Müdürü Muharrem Mermertaş kurucu müdürlük yapıyor.

MERMERTAŞ1 PEKŞEN BÖLGEDEGenel Müdür Mehmet Atalay’ın güvendiği isimler bu zor görevleri başarıyla tamamlayacaktır.

 

 

Zafer Ve Yunus Emre’nin Acı Günü

SEL PEKŞEN BÖLGEDETrabzon’da Anadolu Ajansı muhabirlerinden Zafer Sel ile Doğan Haber Ajansı Trabzonspor Muhabiri Yunus Emre Sel’in babaannesi Çay Tv Trabzon Bürosu Muhabirlerinden Süleyman Karaca’nın anneannesi Esme Sel, dün sabaha karşı vefat etti.

Uzun süredir Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsünde tedavi gören Esme Sel, 75 yaşında hayata gözlerini yumarken cenazesi de dün uğurlandı. Trabzon Ortahisar (Merkez) Karakaya Köyünde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı ile ebediyete uğurlanan Esme Sel, burada aile kabristanlığında toprağa verildi. Taka Gazetesi olarak merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

a-metin-genç

ÖNE ÇIKTILAR

Bu Yazı Toplam 737 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’daki yerel seçimler AK Parti içinde belli isimleri ön plana çıkardı.

Özellikle ikinci kez seçilen ve yüzde 59 oy oranına ulaşan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Arsin’de sahil projesi ile kendini kabul ettiren ve 3’üncü kez yüzde 65’in üzerinde oy alan Dr. Erdem Şen ile il başkanlığından alındıktan sonra parti çizgisinden ayrılmayan ve Trabzonluların baskısıyla birlikte Belediye Başkan adayı gösterilen Ahmet Metin Genç öne çıkanlar isimler oldular. Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’de AK Parti içinde aldıkları oylarla ağırlıklarını hissettirdiler.

ışıklar

IŞIKLAR’I YAKTI

Bu Yazı Toplam 474 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu seçim çalışmalarına Akçaabat’a bağlı Işıklar Beldesi’ni ziyaretle devam etti.

Işıklar ziyaretinde Başkan Gümrükçüoğlu’na AK Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Dörtyol Belediye Başkanı Cevat Birinci, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ve çok sayıda partili eşlik etti. Belde ziyaretlerinde esnafı ve vatandaşları tek tek gezen Başkan Gümrükçüoğlu yaklaşan seçimler için halktan destek istedi. Yanında getirdiği ‘Vizyon 2019’ kitapçığını vatandaşlara dağıtan Gümrükçüoğlu, “Vizyon 2019 ile yeni dönemde Trabzon’u dünya kenti yapacağız” dedi. Başkan Gümrükçüoğlu’nu çok sıcak ve samimi karşılayan Işıklar halkı istikrar için Akçaabat ve Trabzon için desteğimiz sizinle” dedi.

AK Parti Işıklar seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, “Bizim Akçaabat’a karşı ayrı bir sevgimiz ayrı bir muhabbetimiz var. Tüm Trabzon’un belediye başkanı olmakla birlikte Akçaabat’ı her zaman farklı tutmuşuzdur. Biz her zaman halkımızı çok sevdik ve halkımızın memnuniyeti için çalıştık. Göreve gelmeden önce vermiş olduğumuz sözlerin ne kadarını yerine getirdiğimizi bugün yanımızda getirdiğimiz broşürle sizlere sunuyoruz. Halkımıza vermiş olduğumuz sözü tutmanın gönül rahatlığı içerisinde önümüzdeki dönem de ‘Vizyon 2019’ ile yapacaklarımız için sizlerden destek istiyoruz. Biz görev alanımız sadece Trabzon il sınırlarıdır demedik şehrin tümüne hizmet götürme gayreti içerisinde olduk. Gücümüz yettiği nispette ilçelerimize beldelerimize asfalt yardımında bulunduk. Artık büyükşehir olmamız hasebi ile tüm il sırları bizim sorumluluğumuz ve hizmet sahamız içerisine girmekte. Böylece Trabzon’umuzun en ücra köşesine dahi büyükşehrin gücü ile hizmet götürecek gelişmişlik açısından ilçelerimiz arasındaki farkı ortadan kaldıracağız” diye konuştu

Klasik belediye hizmetlerinin çok ötesine geçtiklerini söyleyen Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Akçaabat’ta vatandaşların gezip dinleneceği tek bir park yoktu. Göreve gelmemizle birlikte Akçaabatlı her şeyin en iyisine layıktır diyerek ilçemizi yeşille ve parklarla donattık. Akçaabat’a çok sayıda tesisi kazandırdık. Biz klasik belediyeciliğin dışına çıkarak şehre kimlik kazandırmaya çalıştık. Proje üretmek kolay iş önemli olan şehrin tümü ile imar planını hazırlamaktır. Biz Akçaabat’ımız için en iyi ve en güzel olan için çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarla ilçemizi geleceğe taşımak adına şehrin gelişiminin önünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz hazırlıklarla Akçaabat’a henüz yerleşime açılmamış yerlerin yolunu yapıyor alt yapısını yapıyor ve yerleşime hazır hale getiriyoruz. Bu ileri görmekle şehrin geleceğini en doğru şekilde planlamakla olur” şeklinde konuştu.

türkmen

TÜRKMEN’E BAKAN DESTEĞİ

Bu Yazı Toplam 311 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Rize’den Trabzon’a gelerek bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Bakan Hayati Yazıcı, Akçaabat ilçesinde Akçaabat Belediye Başkanı ve Ak Parti Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ile S.S. Akçaabat, Trabzon ve Mersin Minibüsçüler Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, esnaf odalarının tek çatı altında toplanması gerektiğini söyledi.

Rize’den Karayolu ile bugün Trabzon’a gelerek bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Bakan Hayati Yazıcı, ilk olarak Akçaabat ilçesinde S.S. Akçaabat, Trabzon ve Mersin Minibüsçüler Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Esnaf odalarının tek çatı altında toplanması gerektiğini ifade eden Yazıcı, “Esnaf odaları sayısal olarak çok fazla. Mesela bir alanda benzer faaliyetlerin farklı odalar içerisinde yapılandığını görüyoruz. İşte fırıncılar odası var, pastacılar odası var, yufkacılar odası var, börekçiler odası var, çörekçiler odası var. Bu kadar niye dağılmış?” dedi. Şoför esnafının sorunlarını dinleyen Bakan Hayati Yazıcı, esnaf odalarını tek çatı altında toplanması gerektiğini ifade ederek “Çalışmalar kapsamında yeni bir kanun çıkartmak, gelişen durumları dikkate almak suretiyle odalarımızı daha etkin ve güçlü konuma kavuşturmak, mali yapılarını daha da geliştirmek üzere projeler yürütüyoruz. Odaların yapılarına ilişkin çalışılmalarımız var.

Esnaf odaları sayısal olarak çok fazla. Mesela bir alanda benzer faaliyetlerin farklı odalar içerisinde yapılandığını görüyoruz. İşte fırıncılar odası var, pastacılar odası var, yufkacılar odası var, börekçiler odası var, çörekçiler odası var. Bu kadar niye dağılmış? Dağılınca insanların yapı oluşturmak suretiyle hedefledikleri güçleri de azalıyor. Bu benzer faaliyet alanlarını tek oda halinde birleştirmek suretiyle daha etkin ve daha sonuç alıcı bir yapıya kavuşturma hedefimiz var” diye konuştu. Bakan Hayati Yazıcı, şoför esnafı ziyaretinin ardından ilçede bulunan Akçaabat Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti. Halde bulunan esnafın sorunlarını da dinleyen Bakan Yazıcı, ziyaret ettiği esnafa yürürlüğe giren ‘Hal Kayıt Sistemi’ hakkında görüşlerini ve bu sisteme kayıtlı olup olmadıklarını sordu. Bu sırada Bakan Yazıcı’nın yanına gelen bir vatandaşın elindeki oğlağı kucağına alarak sevmesi dikkat çekti.

aydın-bıyıklıoğlu

DÜRÜSTLÜĞÜNDEN ŞÜPHEM YOK

Bu Yazı Toplam 775 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bıyıklıoğlu: “Gezi park olayları da 17 Aralık operasyonu da ülkeyi bölmeye yönelik yapılmıştır” “Erdoğan Bayraktar’ın dürüstlüğünden zerre kadar şüphem yok” Ak Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, “Gezi park olayları da 17 Aralık operasyonu da ülkeyi bölmeye yönelik yapılmıştır” dedi.

Bıyıklıoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında, beraberindeki Akçaabat Belediye Başkanı ve Ak Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Şefik Türkmen ile Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ile ilçeye bağlı Aydınköy ile Ağaçlı köylerini ziyaret etti. Ziyaretinde vatandaşlara hitap eden Bıyıklıoğlu, Türkiye üzerine oyunlar oynandığına dikkat çekerek, vatandaşların yerel seçimlerde kullanacakları oylarla oyunu bozacaklarını söyledi. Bıyıklıoğlu ülkede kaos ortamı yaratılmaya çalışıldığını söyleyerek, “Gezi park olayları da 17 Aralık operasyonu da ülkeyi bölmeye yönelik yapılmıştır.

Ekonomisi canlanan bir ülkeyi 2 şekilde etkisiz  hale getirebilirsiniz. ya kaos ortamı yaratacaksınız ya da ekonomik operasyon yapacaksınız. 17 Aralık’tan beri devam eden bu olaylar Türkiye’nin ekonomisini çökertme operasyonudur. Bu operasyon Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılıyor. Türkiye’nin geleceği bu operasyonlarla çalınıyor.

Başbakanımız ve Ak Parti’ye büyük bir oyun var. Çocuklarımızın geleceğini kurtarmak için bu oyuna gelmemek herkesin boynunun borcudur” diye konuştu. Bu süreçte Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da hakkının yendiğini ifade ederek, “Erdoğan Bayraktar’ın dürüstlüğünden zerre kadar şüphem yok. Operasyon büyük olduğu için bu operasyonu çorba yapıp bir torbaya koyuyorlar” ifadelerini kullandı.

Bıyıklıoğlu, belediyelerin bütçelerine de değinerek, “Belediyeler mahalli idarelerden nüfusa göre pay alıyorlar. Bir de İller Bankasından aldıkları para ile emlak vergileri var. Bunlarda belediyelerin hizmet yapması için yeterli değildir. Bir belediyede iş yapmak için projeleri koltuğunun altına alarak bakanlıkların kapısında dolaşman gerekiyor. Hizmetler bu şekilde gelir. Onun için sizlerin vereceği oylar çok önemlidir. Sizin vereceğiniz oy bu milletin geleceğidir. Oyunları bozmak istikrarın devam etmesine bağlıdır” dedi.

konser

BÜYÜLEYİCİ KONSER

Bu Yazı Toplam 403 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri 13 Ocak 2014 Pazartesi akşamı Akçaabat Erol Günaydın Kültür merkezinde beraber ve solo eserlerden oluşan bir Türk Sanat Müziği Konseri verdi.
Okulun müzik ve diğer branş öğretmenlerinden oluşan topluluk değişik makamlarda eserler seslendirirken izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı. Konserde ayrıca müzik öğretmenleri Hüseyin Emre Güçlü, Selda Yankın, Bilal Genel, Emek Candaş, Bilge Sungur, Zeynep Demir Yıldız, Serdar Yetim ve Cemal Zihni Erenel farklı makamlarda solo eserler icra ettiler.

Okulun edebiyat öğretmeni ve koro elemanı Yasemin Uzun’un yaptığı sunum ise oldukça etkileyiciydi. Seçkin bir davetli topluluğunun salonu tamamen doldurduğu konsere Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Köse, Trabzon Asal Bölge Başkanı Albay Levent ERŞEN , iş adamı Erol Tuna eşleriyle iştirak ettiler.Efsane futbolculardan Turgay SEMERCİOĞLU yine eski futbolculardan Arif ÖZCAN belde belediye başkanları ve birçok seçkin davetli katıldı.

Konserin sonunda etkileyici bir konuşma yapan Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih KÖSE konserde görev alan tüm öğretmenlere tek tek çiçek vererek teşekkür etti. Konsere katılamayanların çok şey kaybettiğini belirtti. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen de teşekkür ve tebrik konuşmasının ardından tüm öğretmenler adına okul müdürü Adnan Yıldız’a çiçek takdim etti.

Okulun ulusal ve uluslararası başarılarının bir Akçaabatlı ve Trabzonlu olarak kendisini çok mutlu ettiğini belirterek emeği geçen başta okul müdürü olmak üzere herkese teşekkür etti. Sanata gönül veren herkese destek olacağını belirten Türkmen,  Akçaabat’ta sanatsal faaliyetlerin yapılacağı daha iyi mekânlar inşa edileceğinin müjdesini verdi.

MANŞET

BAKANI ZİNDE GÖRDÜK

Bu Yazı Toplam 1,201 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar malum gündemin Türkiye’yi sarstığı olaydan sonra ilk kez Trabzon’a geldi.
BAKAN1 BAKANI ZİNDE GÖRDÜK
Başbakan ile birlikte olduğu helikopterden indiği gibi hemen Trabzonlu seçmenlerinin olduğu alana gitti. Başbakan VİP’te dinlenirken Bayraktar, mitingi alanına çevrilen yerde toplanan Trabzonlular ile buluştu.

Hepsinin elini sıktı. Halini hatırını sordu. Sonra da uzun, uzun sohbet etti.

Bayraktar’ı Başbakanı uğurlamaya gelenler kucakladı. Sarıldı, öptü. Bayraktar, Başbakanın konuştuğu otobüsün üstüne morali yüksek çıktı.

‘Kurtulmuş’a İftira Tutmadı’

MALKOÇ BAKANI ZİNDE GÖRDÜKBaşbakan Erdoğan’ın Karadeniz bölge gezisine katılan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un danışmanı ve Trabzon eski Milletvekili Şeref Malkoç ile Kurtulmuş’a yönelik kaset komplosunu konuştuk.

Malkoç, ‘Allah büyütür. Numan beye kurulan kasetin orijinalini arkadaşlarımız hemen buldu çıkardılar ve tezgah bozuldu.’ dedi.

Kurtulmuş ile Ünye’ye gelen Malkoç, Trabzon’dan Başbakanın uçağı ile birlikte döndü.

Fuat hocama geçmiş olsun

ADIGÜZEL BAKANI ZİNDE GÖRDÜKTrabzon Kızılay Başkanı Fuat Adıgüzel bir tahlil için gittiği Tıp Fakültesinde enfeksiyon kaptı.

Ardından tekrar Tıp Fakültesinde hekimler kendisini tedavi ederek ayağa kaldırdılar.

Hocamıza, Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Gece gündüz çalıştılar

ALTUNBAŞ1 BAKANI ZİNDE GÖRDÜKBaşbakan Erdoğan’ın Karadeniz bölgesine yaptığı ziyaret Trabzon havalimanındaki akşam buluşmasıyla sonlandı. Başbakan Erdoğan Trabzon havalimanından Pakistan’a uçarken, kendi uçağı da Ankara’ya gitti.

Başbakan Erdoğan’ın Trabzon havalimanındaki kalabalığı muhteşemdi. Başakan Erdoğan’ın yanında il Başkanı Adnan Günnar vardı. Havalimanında o kalabalığın toplanması konusunda Partinin Ortahisar Başkanı Temel Altunbaş ve ekibi gece gündüz çalıştı.

Ve harcadıkları emeğinin karşılığını da Başbakanı mutlu ederek Pakistan’a uğurlamakla aldılar.

CHP’de miting hazırlığı

CHP LOGO BAKANI ZİNDE GÖRDÜKSeçim çalışmaları için startı veren Volkan Canalioğlu oldukça iddialı açıklamalar yaptı:

‘Trabzon halkına güvenim sonsuzdur. Onlarla birlikte Trabzon halkını yeniden belediye ile barıştıracağız”

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan ise yakın zamanda Trabzon’da miting yapacakları dile getirerek, “Genel Başkanımı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek mitingde Trabzon’dan Türkiye’ye ses vereceğiz. Trabzon temiz ve ahlaklı siyaset ile buluşacak, belediyenin kapıları yine halka açılacak” dedi.

Yerel seçim takvimi

YSK BAKANI ZİNDE GÖRDÜK2 0cak 2014: Seçime katılabilecek siyasi partiler ilan edilecek. 27 Ocak 2014: Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerleri için YSK’ca kura çekilerek ilan edilecek. 18 Şubat 2014: Siyasi partiler, büyükşehir, belediye, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri aday listelerini ilçe seçim kurullarına, DVD ve kâğıt olarak verecek. 22 Şubat 2014: Geçici olarak ilan edilen aday listelerine karşı ilgili seçim kuruluna yapılacak itirazların son günü.

28 Şubat 2014: Yüksek Seçim Kurulu il seçim kurulu, il seçim kurulunun ilçe seçim kurulu kararlarına karşı yapılmış itirazları ‘kesin’ olarak karara bağlanacak. 2 Mart 2014: Kesin aday listeleri, bağımsız adaylar dâhil ilan edilecek. 20 Mart 2014: Seçim yasakları başlayacak. 24 Mart 2014: Seçmen bilgi kâğıtları seçmenlere dağıtılacak. 29 Mart 2014: Seçim propagandası bitecek. 30 Mart 2014: Oy verilecek

‘Hizmete devam’

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen yerel seçimler öncesi çalışmalarına hız verdi. Akçaabat’ta türkmen1 BAKANI ZİNDE GÖRDÜKdüzenlenen anketlerde öne çıkan Türkmen vatandaşlara ziyaretlerini sürdürürken Akçaabat’a hizmet etmeye devam ediyor.Türkmen, bir süre önce kaldırım genişlemesi ve yeniden düzenleme yapımına başlanan ve Akçaabat İnönü Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Akçaabat’ın en işlek caddesinin İnönü Caddesi olduğunu ifade eden Türkmen, Akçaabat’ta yakışan bir cadde oluşturmak amacında olduklarını ifade etti. Başkan Türkmen “. İnönü Caddesi’ne yeniden bir düzenleme yapıyoruz. Bu düzenleme ile kaldırımları genişletiyor ve tek aracın geçiş yapabileceği bir araç yolu bırakıyoruz. Caddede daha çok yayaların kullanımına önem veriyoruz” dedi.

şefiktürkmen

‘RİYAKAR’A 7 BİN TL CEZA

Bu Yazı Toplam 551 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Akçaabat’ta Belediye Başkanı Şefik Türkmen aleyhinde “riyakar” şeklinde pankart açtıkları için 3 kişi aleyhinde açılan davada, mahkeme zanlılara 7’şer bin TL para cezası verdi.

Zanlıların sabıkalarının olmaması nedeniyle mahkeme para cezasını erteledi. İlçeye bağlı Yeni Mahalle’de Akçaabat Belediyesi tarafından uygulanan imar uygulamasının 18. Maddesiyle mağdur olduklarını öne sürerek, bir süre önce ilçede eylem yapan mahallelilerden, eylemde kullanılan pankartları hazırladıkları gerekçesiyle 3 kişi hakkında dava açıldı.

Pankartta yazılı “riyakar” sözcüğüyle ilgili açılan kamu davasında, Başkan Türkmen müşteki sıfatıyla yer alırken, Samet S. (24), Yakup G. (21), Davut S. (34) sanık olarak yer aldı. Akçaabat Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen ve TCK’nın 125. Maddesinin çeşitli bentlerine göre hakaret suçu işledikleri belirtilen 3 kişi, savunmalarında yaptıkları eylemleri gerekli izinleri alarak yaptıklarını, pankartları kendilerinin hazırladığını ancak “riyakar” sözcüğünün hakaret anlamı taşıdığını bilmediklerini söylediler. Mahkemede kendilerinin yalnızca haklarını aramak istediğini ifade eden sanıklar, “riyakar” sözcüğünü de hakaret amaçlı değil, eleştiri amaçlı kullandıklarını beyan ettiler.

Mahkeme hakaret suçu işledikleri gerekçesiyle 3 kişiye 7 bin 80 TL para cezası verirken, sanıkların sabıkalarının bulunmaması ve mahkemede iyi halleri nedeniyle cezayı 5 yıl erteledi. Sanıklardan Samet S. ise karara tepki gösterirken, kendilerinin belediye tarafından mağdur edildiklerini ve haklarını alamadıklarını belirtti. Bunun için protesto gösterisi yaptıklarını kaydeden Samet S., “Biz Yeni Mahalleliler olarak belediyenin imar uygulaması nedeniyle mağdur edildik. Bizim mahallenin dışında başkaları kamulaştırma bedeli alırken, uygulama nedeniyle bizler ise hakkımızı alamadık. Bunun için sesimizi duyurabilmek maksadıyla protesto gösterileri yaptık. Hani bu ülkede demokratik haklar vardı? Bize niye yok? Biz toplumun zayıf halkaları mıyız? Pankartta yazan bir sözcük yüzünden 7 bin TL ceza yedik. Peki, bizim haklarımız ne olacak? Bizim bunca hakkımız yenildi” şeklinde konuştu.

musa-bulut

‘HİZMET SEVDALISI!’

Bu Yazı Toplam 2,207 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

2014 yılının 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin en önemli ayaklarından birisi de Akçaabat olacak. Akçaabat’ta 4 dönem belediye başkanlığı yapan Şefik Türkmen 5’inci dönem için aday olmaya hazırlanırken ciddi rakipleri var. 3 önemli isim daha Belediye Başkan adayı olarak yeni bir dönem başlatmak istiyor. Bu isimlerden SGK İl Müdürü Musa Bulut Perşembe günü aday adaylığını açıklamaya karar verdi ve bu kararını da kamuoyu ile paylaştı.

SGK’nin bölge koordinatörü

Trabzon SGK İl Müdürü Musa Bulut aynı zamanda kurumun bölge koordinatörü olarak da görev yapıyor. 10 ilin özel hastaneleri ve yine 4 ildeki 450 eczane’nin de sorumluluğu sırtında. Bulut, İmam Hatip lisesini bitirdi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Amatör olarak futbol oynamış başarılı bir sporcu aynı zamanda.

Gözde bürokratlardan birisi

Trabzon’a geldiği günden itibaren önemli işlere imza attı. Trabzon’da kurumu çözüm yeri haline getirdi. Yine fiziki mekanlara önem verdi, bankalar vatandaşa hangi fiziksel imkanı sunuyorsa kurumunu öyle yaptı. Yatırımları da halen devam ediyor. Ankara’da hem Bakan Faruk Çelik hem de kurum Başkanı Yadigar Gökalp İnan hanımın takdir ettiği bürokratlardan birisi oldu.

Parti büyükleriyle paylaştı

Akçaabat’ta belediyecilikte yeni bir dönemin başlayacağının söylenmesi üzerine de istişarelerine başladı. Tüm parti büyükleriyle görüştü. Son olarak Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  Ak Parti İl başkanı Adnan Günnar, Akçaabat ilçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ve Ortahisar ilçe Başkanı Temel Altunbaş’la yaptığı görüşmenin ardından da istifa ederek aday olmaya karar verdi.

Vatandaşın ayağına gideceğiz

SGK İl Müdürü Musa Bulut Çarşamba günü Ankara’da Kurum Başkanı ile görüşecek ve ardından Perşembe günü de müracaatını yapacak. TAKA Gazetesine hedeflerini anlatan Musa Bulut, ‘Genelde şöyle bir kanaat var. Vatandaş belediyeye gider ve hizmetini ister öyle alır. Biz seçilirsek bu dönem bitecek. Ben ve benim ekibim vatandaşın ayağına giderek sorununu çözecek. Bunu söylüyorum’ dedi.

Temayül mesajı verdi

Akçaabat’ın evladı olduğunu söyleyen Musa Bulut, ‘Hizmette ayrım yapmayacağız. Ayşe abla Mehmet amca hepsine eşit hizmet edeceğiz. Köylü, şehirli hepsine aynı hizmeti vereceğiz. Akçaabat da adaletli bir yönetim için yola çıktık. AK Parti teşkilatımızın tüm mensuplarının desteğini bekliyorum’ diye konuştu.

Parlak bir özgeçmişi var

1971 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğan Musa Bulut, İlk Orta ve Lise öğrenimini Akçaabat’ta tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Bağ Kur Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. 2003 yılında Başmüfettiş oldu. 2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumlarının birleşmesi sonucu Sosyal Güvenlik Başmüfettişi olarak görevini sürdürdü. 27.11.2011 tarihi itibariyle de Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Ankara Grup Başkanı olarak görevlendirildi. 29.06.2012 tarihinde SGK Trabzon İl Müdürü olarak atandı ve halen görevine devam etmektedir. Musa Bulut evli ve üç çocuk babasıdır.

manşet

AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEK

Bu Yazı Toplam 890 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Akçaabat İlçesinde Belediye Başkanı kim olacak? Öne çıkan 3 isim var. Bunlar Şefik Türkmen, Cevat Birinci, Musa Bulut.

İlçede şu anda büyük mücadele var. İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ve ekibi, Şefik BULUT AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKTürkmen’le geçmişten gelen sorunları da öne sürerek, ‘Kesinlikle adayımız olmayacak’ diyormuş. Ancak Türkmen’de AK partiden devam etmek istiyor. Akçaabatla ilgili kilidi son yapılacak anket çözecek. İlçe yönetimi Cevat Birinci ya da Musa Bulut’u istiyor. Fakat, partinin yukarıdaki isimleri de Genel merkeze giden anketlerde Türkmen’in önde çıktığını söylüyor ve ‘Yarın Akçaabat giderse hesabını kimin vereceğini’ sorguluyorlar. Şefik Türkmen’in de yakın dostlarına, ‘AK Partiden aday olmazsam seçime girmem’ dediği bilgisine ulaşıldı. Fakat böyle bir durumda Türkmen, muhalefetin Trabzon seçimi için bile gündeme gelebilir.

İlçeler Büyükşehir’den Sonra Belli Olacak

AK Partiden Trabzon Büyükşehir ve ilçelerle ilgili çalışmalar başladı. Her ilçede ikişer kez AK PARTİ AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKmerkezde ise 5 kez anket yapıldı. İlçelerde son anket bu hafta sonundan başlamak üzere 15 gün içinde yapılacak.

Büyükşehir’le ilgili olarak son anket bu hafta sonunda tamamlanacak. Hem Trabzon hem de ilçelerdeki anketlerle belediye başkanlarının performansına göre değişiyor. Örneğin bir yıl önce Trabzon merkez ve Arsin’de belediye başkanlarıyla ilgili olan hava tamamen değişti. Örgütteki puanları için kesin veriler yok. Ama anketlerde yükselişteler.

Çetin Kansız İstifa Etti

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kazlıçeşme mitingine katılmasını eleştiren  ve arkasından da Hacıosmanoğlu’nun eleştirilerine hedef olan Çetin Kansız yönetimdeki görevinden istifa etti. Kansız, ‘Trabzonspor’a inşallah gelecekte hizmetler vereceğim’ demiş.

Telekomdan Şikayet Var

Yaklaşık bir  yıl önce  Dernekpazaı İlçesinin  telefon  hatlarını  yer altına  döşeme çalışmasına  başlanmıştı. Bu çalışma  ihale  usulüyle  değil, bizzat kurumun  elemanları  tarafından yürütülmekteydi.  Bıktırıcı  çalışma  aylar  sürdü. Madur olan  halk ‘keşke  eskisi gibi  kalsaydı” der durumla  karşı karşıya  kaldı. Sonunda  bitti denildi. Çarşı içindeki  bağlantı logar  kapTELEKOM AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKaklarının çoğu  parke  seviyesinden  yüksek bırakıldı. Belediye binasından itibaren ilçe  girişine  kadar  olan  alan yapılmadı. Aynı  alanda bulunan Ziraat Bankasına Kapalı  otopark kenarından  hat  verildi. Devamındaki  işyerlerinin telefon  bağlantısı  yok. İş yeri  sahiplerinden Süleyman Cansız, ‘Nereye  başvurduysam  sonuç  alamadım. İşi yürüten  sorumlu da  emekli  olmuş. Mağduriyetimizi  giderecek  bir  merci  yok mu?”diyor.
Konunun acil can  alıcı yönüne  gelince  Telekom binası  önündeki  dağıtım logarı  bağlantıları inanılacak  gibi  değil. Tamamı  açıkta  olup bir  yağmur örtüsü ile   örtülmekte.  Yan tarafındaki  diğer  kablolar da   meydanda  dağınık bir  şekilde  duruyor.  Çocukların oyuncak kabloları  gibi. Kuvvetli bir  yağmurda  ıslanan bağlantılar  nedeniyle  telefonlar  çalışmamakta veya  sorunlu  iletişim  sağlanılmaktadı. Bu sorundan Telekomun haberi  yok demekte  olanaksız. Zira  elemanlarının her gün  gördükleri  bir tablo. Yetkili ve  sorumluların bu  sorunu bir  an  önce  çözmelerini bekliyoruz.

Vakfıkebir CHP’de İlk Adaya Adayı

KULİS SEVCAN BANK AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKUzun bir aranın ardından bu dönem Vakfıkebir’de ilk kez belediye başkan adayı çıkarmaya hazırlanan Cumhuriyet Halk Parti’nde ilk aday adayı başvurusu gerçekleştirildi. Emekli sağlıkçı Sevcan Bank, CHP’den Vakfıkebir belediye başkan aday adaylığı için resmen başvurdu.  Sevcan Bank önümüzdeki günlerde aday adaylığı ile ilgili olarak bir açıklama yapacak.

 

Ya Anayasa Mahkemesi İptal Ederse!  

Aralarından Trabzon’unda bulunduğu 13 ilin Büyükşehir olmasını ve 26 ilçenin kurulmasını öngören Büyükşehir Yasası’na ilişkin olarak Cumhuriyet Halk Partisi 31 KULİS LOGO AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKOcak’ta Anayasa Mahkemesi’ne iptal davası açmıştı. 1 Temmuz tarihinde ise başvurunun öncelikle görüşülmesi için Grup Başkanvekili ve Sinop milletvekili Engin Altay ve İstanbul milletvekili Mahmut Tanal dilekçe ile tekrar müracaat etmişti. 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile Trabzon, Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Şanlıurfa ve Van büyükşehir belediyesi oluyor.  16 bin 82 köy ve 1579 belde kapatılıyor. Bunlardan 1076’sı büyükşehirlere katılan geri kalanları ise nüfusu 2 binin altında olan yerler. Yasa ile ayrıca 30 ilde İl Genel Meclisi kapatılıyor.  Yeni yasama yılı ile birlikte müracaatın Anayasa Mahkemesi’nde görüşülmesi bekleniyor. Hukukçular nüfus kriterinin aşağı çekilmesi dolayısıyla  iptal olma olasılığının da bulunduğunu ifade ediyorlar. Siyasi partilerin genel merkezlerinin iptal olasılığını karşı il ve ilçe teşkilatlarını uyardıkları ve buna göre de hazırlık yapılmasını istedikleri öğrenildi.

Melikoğlu’nun ziyareti   

Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, Giresun Rektörü Prof. Dr. Aygün KULİS MELİKOĞLU ZİYARET AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKAttar’ı ziyaret ederek, 2013-2014 Eğitim-öğretim yılının hayırlı ve başarılı olmasını diledi. Sohbet havasında geçen ziyarette, üniversitenin Görele’de bulunan birimleri ve durumları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Attar ise, Melikoğlu’nun ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Melikoğlu’na başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

trafik

TRAFİK RAHATLAYACAK

Bu Yazı Toplam 354 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Akçaabat’ın ilçe merkezinde yaşanan ulaşım sıkıntısına alternatif oluşturacak sokaklardan biri olan Helim Topal Sokak, Akçaabat Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla hizmete açılıyor.

Akçaabat’ın önemli sorunu ve aynı zamanda önemli projelerinden biri olan Dürbinar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Helim Topal Sokak’ta, yol açma çalışmaları başladı. Belediye Başkanı  “Dürbinar Mahallesi Mezarlık Cami’sinin olduğu yerden başlayan bu yol, Kireçhane Mevkii’ne kadar uzanan bu yolumuz Akçaabat’ın ulaşımı için, ayrıca ticari alanların gelişmesi ve ortaya çıkması için çok önemli. Akçaabat trafiğini çok rahatlatacak” dedi.

manşet

AKÇAABAT ADAYLARI

Bu Yazı Toplam 1,038 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde iktidarın belediye başkan aday adayları kimler? Mevcut Başkan Şefik Türkmen son kez devam etmek istiyor.

Yenilik isteyenler ise  Türkmen’e tamam diyor. Bu arada sürpriz bir şekilde Dörtyol BİRİNCİ PORTRESİ AKÇAABAT ADAYLARIBelediye Başkanı Cevat Birinci gündeme oturdu. Kanaat önderi olarak görülen Birinci ramazanın son akşamı Sırt tepede dostlarıyla buluştu. İş adamı Ahmet Canım’ın da katıldığı iftar yemeğinde diğer Belde Belediye Başkanları da mevcuttu. Cevat Birinci gibi Akçaabat ve Düzköy’de konuşulan bir diğer isim ise Selim Çelenk. Ancak Çelenk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Ankara il müdürü olunca, artık yerinden oynamak istemiyor. Akçaabat’a SGK Trabzon İl Müdürü Musa Bulut ile birlikte mevcut ilçe başkanı Ahmet Ziya Öztürk’ün de adaylık için adı sık olarak gündemde

Müsteşar yaylada

nihat tosun AKÇAABAT ADAYLARIBayram tatili sebebiyle Ankara’daki bürokratlar da bölgede. Karayolları Bölge Müdürü Cahit Turhan Bayburt turu yaptı, döndü. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun da Trabzon Maçka’da yayla evinde dinlendi. Anne ve babasının elini öpen Müsteşar Tosun Ankara’ya zinde dönecek.

 

 

Efsane’den efsaneye geçmiş olsun

Gençlerbirliği Kulübü deyince birçok isim akla gelir de Muhittin Çakar’ın yeri ayrıdır. fotograf AKÇAABAT ADAYLARIKardeşi Fehmi’nin de santrafor olarak sahaya çıkışını asla unutmayız. Ya Necmiati Kulübü. Necmiati Kulübü  efsane Nihat Usta ile anılır. Nihat Usta ile oğlu Türkiye Gençlik Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hakan Usta, efsane isim Muhittin Çakar’ı evinde ziyaret ettiler. Rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Muhittin Çakar’a geçmiş olsun diyen baba oğul, eski günleri andılar. Muhittin Çakar Nihat Usta’ya, ‘Seni gördüm yeniden Yavuz Selim’de buluşma var’ dedi.

Ustaömer’den sert çıkış

USTAÖMER AKÇAABAT ADAYLARITrabzon’un Arsin ilçesinde CHP’nin önemli mihenk taşlarından olan Şener Ustaömeroğlu son Ergenekon kararlarının ardından açıklama yaptı. Ustaömeroğlu, ‘Şimdi Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ vatan haini, Teröristbaşı Abdullah Öcalan kahraman öyle mi? İşi oraya götürüyorlar. Artık bu oyun bitsin ve herkes kendine gelsin. Türkiye ucuz kurtarılmadı ve bu ülkeyi asla böldürmeyiz’ diye konuştu. Bu arada CHP şu sıralar Arsin adayını belirliyor.

Bayram ziyaretleri

TAKA Gazetesi’nin bayram da birçok ziyaretçisi vardı. İş adamları Aziz Bahadır ve İbrahim İskender de çalışanları ziyaret ettiler. Gazetede tüm personelle bayramlaşan Bahadır ve İskender, Türkiye için Trabzon için ve Trabzonspor için güzel günler temennisinde bulundular. Trabzonspor’un mutlaka transfer yapması gerektiğinin altını çizen iki dost, ‘Lig Avrupa kupalarından daha çetin bir Arena’dır’ hatırlatmasını yaptılar.

Yol-İş Mevlit Okuttu

HATİPOĞLU1 AKÇAABAT ADAYLARITrabzon Yol-İş 1 Nolu Şubesi Her yıl olduğu gibi geleneksel olarak bu ramazan ayının son haftası Trabzon Tabakhane camiinde mevlidi şerif okuttu. Bu mevlidi-i şerif yol-iş sendikası tarafından aziz şehitlerimizin ve üyeler için karayolları bölge müdürlüğü, çevre ve şehircilik il müdürlüğü, ulaştırma müdürlüğü çalışanlarının hastalık veya iş kazası halinde veya emekli olarak vefat eden üyeler için okundu.

 

Çarşıbaşı halkına söz verdim

MHP’den Çarşıbaşı Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Çakır ilçe teşkilatının hazırladığı program doğrultusunda, partili arkadaşlarıyla birlikte Ramazan ayı içerisinde çeşitli çalışmalarda bulunarak vatandaşlarla kucaklaştı. Ahmet Çakır’ın gazetemizde yayınlanan bayram mesajı yanlış çıkınca Çarşıbaşı’ndan gerek parti teşkilatından gerekse vatandaşlardan çok sayıda telefon aldık.  Çarşıbaşılılar esprili bir yaklaşımla, “Adayımızı KULİS AHMET ÇAKIR AKÇAABAT ADAYLARIhiçbir yere bırakamayız” diyerek Ahmet Çakır’a sahip çıktılar, verdikleri desteği ifade ettiler. Bu halk beni 1999 yılından il genel meclis üyesi, 2004 yılında belediye meclis üyesi, 2009 yılında ise mazbatasız belediye başkanı seçti diyen Çakır, “İl genel meclisi üyeliğim döneminde sağlık ocağı, Kadıköy İlköğretim okulu, Çarşıbaşı İlköğretim Okulu ve Yavuz Köyü İlköğretim Okuluna ek bina yapımı, Çarşıbaşı Kapalı Spor Salonunun 150 bin TL ödenekle programa alınması gibi pek çok hizmete imza attım. Çarşıbaşı’nın dağında taşında hizmetlerim var. Ben Çarşıbaşı halkına hizmet adına söz verdim. Onlara güvenerek bir yola çıktım. Eğer partimin yetkili organları adaylığımı uygun görür bu yönde karar verirlerse bu hizmetlerime devam ettirmek istiyorum” dedi.

Herkese eşit mesafedeyiz

AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı, İl Daimi Encümeni Harun Demirci bayramlaşmada partisinden belediye başkan aday adaylığı için adı geçen arkadaşlarıyla birlikte objektiflere boz verdi. Başkan Harun Demirci, “Parti teşkilatı olarak tüm aday adaylarımıza eşit mesafedeyiz. Hiçbir aday adayımıza ön yargı ile yaklaşmamız söz konusu olamaz. Beşikdüzü’nde ilçe halkımız kimi aday görmek istiyorsa, kim en güzel hizmeti yapabilecekse, kiminle daha fazla oy alacaksak Beşikdüzü Belediye başkan adayımız o olacaktır” diyerek gerekli mesajları verdi.

MANŞET

VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYOR

Bu Yazı Toplam 549 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

KULİS ALİ BAYRAM TANRIVERDİ VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORTrabzon’un Büyükşehir olması ile birlikte beldesi kapanan Vakfıkebir Yalıköy Beldesi Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi’nin AKP’den Vakfıkebir Belediye Başkan aday adayı olacağı ifade ediliyor.

Yalıköy Beldesi’nin Vakfıkebir Belediye Başkanlığı için oy kullanacağı gözönünde bulundurulursa Ali Bayram Tanrıverdi’nin alacağı konumun seçimin kaderi acısından önemli bir denge unsuru olacağı belirtiliyor.

İmdat Doktor Aday Olacak  

KULİS İMDAT ÇITLAK VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORVakfıkebir Devlet Hastanesi doktorlarından İmdat Çıtlak, AK Parti’den Beşikdüzü Belediye Başkan adaylığı için adı gecen en önemli isimlerden birisi. Bu dönem Beşikdüzü’ne hizmet yapma adına belediye başkan adayı olmayı planladığını ifade eden Doktor İmdat Çıtlak, bu konuda ilçe halkından da destek görüyor. Dr. İmdat Çıtlak’ın parti içi kısır çekişmelerden uzak durarak kimse ile yarışa girmek istemediği biliniyor. Bakalım önümüzdeki günlerde yaşanacak olan gelişmeler sonucunda AK Parti Beşikdüzü’nde kiminle seçime girecek.

CHP’de Mehmet Turan Sesleri

KULİS MEHMET TURAN VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORYerel seçimlerde Çarşıbaşı’nda iddialı olmak isteyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylık için eski Belediye Başkanı Mehmet Turan’a teklif götüreceği öğrenildi. Yeniden aday olmaya sıcak bakmayan Mehmet Turan’ın partinin üst düzey yöneticileri tarafından kendisine yapılacak olan ısrarlı tekliflere nasıl bir cevap vereceği merak konusu.

 

MHP’de süreç Ağustosda

MHP LOGO1 VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORMilliyetçi Hareket Partisinin yerel seçimlerde adaylarını belirlemek amacıyla Ağustos ayının ilk günlerden aday adayı başvurularını almaya başlayacağı öğrenildi. Başvuruların ardından çok titiz bir araştırma neticesinde adaylarını açıklamayı planlayan MHP kurmaylarının seçim çalışmalarına erkenden start vermesi bekleniyor.

 

Destici Trabzon’a Geliyor

Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanı Halis Egemen aradı. Çok yoğun bir döneme girdiklerini söyleyen Egemen,  “Siyasi trafik yoğun, Ankara’yı Trabzon’a taşıyorum. Büyük MUSTAFA DESTİCİ VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORBirlik Partisi Genel Başkanı sayın Mustafa Destici ve Genel Sekreter Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcısı, Hasan Hüseyin Bozok ve Genel Başkan yardımcısı Ünsal Karabulut 28.07.2013 Pazar günü şehrimizde olacak, aynı gün parti teşkilatımız olarak Yalı Park Otelde bir iftar yemeği vesilesiyle bir arada olacağız ve ülkenin bu gün kabul edilemez malum durumları hakkında Genel başkanımız Mustafa Destici önemli açıklamalarda bulunacaktır” ifadelerini kullandı.

Sürmene Örgütleniyor

Sürmene gençlik adı altında kurulan TS taraftar derneği ilk toplantısını yaptı. Trabzonspor toplu VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORkulüp başkanının değişmesinin ardından harekete geçen Sürmene taraftarları örgütlenme kararı aldı. Yaklaşık 400 kişiden oluşacak olan taraftar derneği Trabzonspor’u ve yönetimini her noktada kitlesel olarak  desteklemeyi amaçlıyor. Ağırlıklı olarak gençlerden oluşacak olan dernek niteliğindeki oluşumun adı üzerinde çalışmalar yapılıyor.Her kesimden gençlerin yer alacağı taraftar derneği kısa zamanda hayata geçirilmesi planlanıyor.

Türkmen’den İftar Toplantısı

masa VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORAkçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen Belde Belediye başkanları, belde mahalle muhtarları, ilçe mahalle ve köy muhtarlarına bir iftar yemeği verdi. Saray Restauranttaki iftar yemeğine Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Belde Belediye Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk, Belediye Başkan Vekili Abdullah Ertem, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Parlayan ve muhtarlar katıldı.

Rize kararacak

Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım AŞ Rize Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bakım ve mum VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORonarım çalışması dolayısıyla Engindere Mahallesi ile Pazar ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi ve Fındıklı ilçesine bağlı Çağlayan, Tatlısu, Esentepe, Aslandere ve Beydere Köyünde elektrik kesintisi gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamada, kesintinin; Fındıklı ilçesi Çağlayan, Tatlısu, Esentepe, Aslandere ve Beydere Köyünde 27 Temmuz Cumartesi günü 10.00-14.00, Engindere Mahallesi tel ağacı mevkiinde 28 Temmuz Cumartesi ve 29 Temmuz Pazar günü 08.00-18.00, Pazar ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi’nde ise 28 Temmuz Pazar günü 13.00-15.00 saatleri arasında kısmen uygulanacağı kaydedildi.

akp

YAYLADAN SEÇİM STARTI

Bu Yazı Toplam 235 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti Trabzon İl teşkilatı, iftarlarını yaylada açtılar. Dörtyol Beldesinden seçim startını da verdiler

AK Parti Trabzon İl teşkilatı, iftarlarını yaylada açtılar. Akçaabat İlçesi Dörtyol Beldesindeki Sırt Tesislerinde yapılan iftar programına Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş, Akçaabat İlçe Başkanı  Ahmet Ziya Öztürk  Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve il yöneticileri katıldı.

Teşvik Trabzon için önemli bir kazanım

İftardan önce yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirilirken burada bir konuşma yapan İl Başkanı Günnar, Trabzon’un da aralarında bulunduğu 52 ile yönelik SGK teşvik kararının Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulamaya girdiğini hatırlatarak “ SGK teşviği Trabzon’da sanayinin gelişimini hızlandırmasının yanı sıra işsizliğin azaltılmasına yönelik önemli kazanımlar sağlayacaktır. “Trabzon’un aylardır sabırsızlıkla beklediği teşvik kararı nihayet uygulama girdi. Trabzon’umuza hayırlı olsun. Teşvik kararının çıkmasında emeği olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımız ve milletvekillerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşvik Trabzon ekonomisine katkı sağlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta da konuşmasında teşviğin Trabzon ekonomisine çok büyük katkısı olacağını ifade ederek “ teşvik yasasının düzenlenmesinde İl Başkanımız Dr. Adnan Günnar’ın konuyu bizzat başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a il başkanları toplantısında ilettiğinde bir Trabzonlu olarak çok gururlanmıştım. Başbakanımızda gerekli çalışmaların ardından teşvik kapsamına Trabzon’u dahil etti. Trabzon’a vermiş olduğu önemi bir kez daha göstererek teşvikte 4. bölge olanaklarından faydalanacağız. Bu konuda emeği geçen herkese minnettarız” diye konuştu.

TÜRKMEN

POMPA ARIZASI

Bu Yazı Toplam 293 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Akçaabat İlçe Belediyesi’nin Düzköy yolundaki mezbahanesinden akan kanların Yaylacık sahilinde deniz kenarında 150 metrelik bir alanı kan gölüne çevirmesini TAKA Gazetesi ‘Çevre felaketi’ başlığıyla manşetten duyurdu.

Manşet haber üzerine harekete geçen ve TAKA Gazetesini arayan Şefik Türkmen, ‘Sizlere teşekkür ederim. Aslında önemli bir haber. İlçeler arasında en iyi ve sürekli çalışan derin deniz deşarji ilçemizdedir, belediyemizdedir.

Pompa arıza yapmış. Biz de bilgilendirilmemişiz. Haberi okuyunca hemen harekete geçtik ve onarım için çalışma başlattık. Görüntü hoş değil.

Ayrıca ihmali olanların da savunmalarını istedik. Sahillerin temiz olmasına her zaman önem veren bir başkanım. Gazetelerin görevleri uyarıcı haberlerdir ve bunu da öyle kabul ettim ve gerekli önlemi aldık’ dedi. Türkmen’in çevreye yönelik duyarlılığı da takdir topladı.

ŞEFİK-TÜRKMEN

“FESTİVALE HAZIRIZ”

Bu Yazı Toplam 312 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Akçaabat “Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali’’ne festivale hazırlanıyor.

Akçaabat Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bölgenin en büyük festivallerinden birisi olan, Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali’nin bu yıl 23.sü düzenlenecek.

4-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festival için son hazırlıklar tamamlandı. Festivale Yurt içinden Yakutistan, Çuvaşistan, Ukrayna, Litvanya, Estonya, Yunanistan yurt içinden ise Bursa, Gaziantep, İzmir ve Arhavi yörelerine ait halkoyunları grupları, Akçaabat Folklor Derneği ve yöresel gruplarına ait halk oyunları ekibi katılacak.
Festival 4 Temmuz Perşembe Günü,  Akçaabat Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda

2.Ulusal Akçaabat Resim Çalıştayı Resim Sergisi Açılışı ile başlayıp, 7 Temmuz Pazar Günü Sinan yılmaz konseriyle son bulacak.

Festivale bir birinden ünlü sanatçılar geliyor. Bu yıl düzenlenecek olan 23. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivaline Yusuf Güney, Sinan Yılmaz, Emine Genç, Faik Pala, İsmail Cumur gibi birbirinden ünlü sanatçılar katılacak.

Festivalle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akçaabat Belediye Başkan’ı Şefik Türkmen:’’ Bu festivalle kültürümüzü geliştirip yaşatıyoruz. Dünyanın her yerinden gelen insanlarla paylaşıyoruz. Böylece farklı milletler arasında ki kardeşlik ve birliktelik duygularını pekiştiriyoruz. Her yıl festivallerimize daha çok katılım oluyor.  Bu festival Bölgemizin en eski festivallerinden biridir. Bu Festival kapsamın da sadece müzik ve halk oyunları olmuyor. Spor faaliyetleri ve diğer sanat faaliyetleri de oluyor.’’ dedi.

Öncelikle festivallerimizde kendi kültürümüzü yansıtarak farklı milletlerle kaynaşmak istiyoruz. Giderek buna ağırlık veriyoruz. Onun için mahalle sanatçılarımıza daha fazla yer vermeye onları desteklemeye çalışıyoruz diyerek sözlerine devam eden Türkmen :’’ yabacı olunca herkes çok önem veriyorlar. Aynı şekilde hemşerilerimize de, mahalle sanatçılarımıza da layık oldukları değerleri vermek lazım. Basın mensupları vasıtasıyla bütün halkımızı, yöremizin insanını festivalimize davet ediyorum.’’ dedi.

AKP-MHP DİYALOĞU

Bu Yazı Toplam 757 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, sabaha karşı İstanbul’daydı.

Saat 04.00’da Başbakanın otobüste yaptığı konuşmada elinde lamba ile Başbakanın

okuduğu kağıda ışık tutuyormuş.

Erdoğan Bayraktar Başbakan Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’daki evine gönderdikten sonra yatmadı.

Sabah namazını kıldı, kahvaltısını yaptı ve Trabzon uçağına bindi.

Ardından da Araklı’da temel attı, Sürmene’de açılış yaptı.

Dün şehir tarihi günlerinden birsini yaşadı. Söğütlü Doktor evlerinin altında 5 yıldızlı Hilton otelinin temel atma töreni Trabzon’u bir araya getirdi. 5 yıldızlı otellerin art arda temelinin atıldığı Trabzon’da öğrendik ki, yabancı turistler tam 400 konut satın almışlar.

Vali Kızılcık bu rakamın artacağını ifade etti.

Erol Tuna, Trabzon’da otomotiv sektörü ile yükselen bir isim oldu.

Böyle bir yatırım yaparken Konukoğlu ailesini örnek gösterdi ve ‘Antep’te kazandılar kendi şehirlerine yol gösteren oldular’ dedi.

Erol Tuna’nın ufuk açan, dengeli bir konuşması vardı.

Önce ‘Ayasofya müze olarak kalsın’ dedi.

Arkasından da Trabzon’un büyük bir camiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Tuna’yı yatırımından ötürü kutluyorum.

Söğütlü’deki törende ev sahibi MHP’li Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli idi. Başkan Doğalgaz için çağrıda bulundu.

Güzel bir konuşma yaptı.

Bakan Bayraktar, Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli için,  ‘Güzel kardeşimiz bunu değerlendirmemiz lazım’ dedi.

Hemen arkamda MHP’nin il Başkanı Muammer Demeli ile birlikte İl başkan yardımcısı Ali Sağır vardı.

‘Vermeyiz’ dediler.

Bakan Gedikli’yi ya AK Partili sandı ya da şaka yaptı.

Bu arada Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e konuşma hakkı verilmemesi, anons edilmemesi beni üzdü.

Şefik Türkmen Akçaabat’ı marka yapan adamdır.

Şefik Türkmen gibi dürüst isimler kenarda bırakılmamalı onure edilmeli.

Kalp ameliyatı oldu diye kimse Türkmen’in işinin bittiğini sanmasın!

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın açılıştan sonra Erdoğdu’da miting yapmaya davet etti.

Aydın 2011 seçiminde ilçelerde miting yapan nadir vekil adayıydı.

Şimdi mahallelerden başladı ise düşünün yerel seçimi.

Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar açılış yaparken Aydın’ı çağırdı, ‘Buyur Bakanım Trabzon’a çok hizmetler yaptın’ dedi.

Doktor evleri sahilinde yapılacak olan otelin önündeki balıkçı barınakları kaldırılacak.

Yeni çekek yerleri yapılmalı.

Bunun da sözü verildi.

Yıllar önce(1994) Alaaddin Yüksel 3 T demişti.

Ticaret, Tarım ve Turizm.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, eğer Ramada Otel ve Hilton’un temelini atmadan gitseydi gözü arkada kalacaktı.

Geç oldu ama güzel oldu.

Vali beyin çok büyük emekleri var bu turizm yatırımlarında.

Bir de müjde verdi.

Dünya Ticaret Merkezi’nin hangarı! otel ve kongre merkezi oluyor.

Bundan güzel bir gün olabilir mi?

Ankara’da moraller toparlanmaya çalışırken, Trabzon’da yüzler güldü.