Tag Archives: Ramis Sunguroğlu

manşet

YENİ PROJELER HAZIRLIYOR

Bu Yazı Toplam 1,002 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

KULİS COŞKUN YILMAZ YENİ PROJELER HAZIRLIYORÇarşıbaşı’nda ilk dönem önemli projeler gerçekleştirerek ilçenin cehresini değiştiren Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz yeni dönemde de yeni projelerle ilçesine hizmet etmeye hazırlanıyor.

Çarşıbaşı’nın en büyük hayallerinden birisi olan Meslek Yüksekokulu konusunda çok büyük mesafeler olan Başkan Yılmaz, içerisinde, kültür merkezi, toplantı salonları, restoranlar, yürüyüş alanları, spor alanları, dinlenme yerleri olan çok kapsamlı bir sahil kompleksi, belediye hizmet binası, duvarlarla koruma altına alınan derenin her iki  tarafında insanların yürüyüş yapabileceği, oturup dinlenebileceği piknik yapabileceği dere pasaj projesi gibi yeni hizmetleri ilçesine kazandırmaya çalışacak.

Demir’e Geçmiş Olsun

KULİS MUSTAFA DEMİR YENİ PROJELER HAZIRLIYORBeşikdüzü Sağlık Meslek Lisesi Müdürü, AK Parti Şalpazarı Belediye Başkan aday adaylarından Mustafa Demir geçirdiği rahatsızlık nedeniyle birkaç hafta önce Ankara’da ameliyat olmuştu.  Başarılı bir ameliyatın ardından bir süre daha Ankara’da kalan Demir, Beşikdüzü’ne geri dönerek istirahata çekildi. Eğitim alanında Büyükliman Yöresi’ne çok büyük hizmetleri olan, daha şimdiden faal görevini yürütürken efsane okul müdürü olarak adlandırılmaya başlanılan Mustafa Demir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Yüce Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

Ahmet Kurt’a Tam Destek

KULİS AHMET KURT YENİ PROJELER HAZIRLIYORTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun seçim döneminde yaptığı Tonya ziyareti sırasından kendisiyle birlikte çalışacağız diye hitap ettiği Tonya eski Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un, Büyükşehir Belediye başkan yardımcısı olması bekleniyor.

Bu konuda Büyükliman Yöresi’nden Ahmet Kurt’a tam destek var. Yörenin yetiştirdiği en önemli siyasetçilerden birisi olan Ahmet Kurt’un Büyükşehir’de görev almasının önemine değinen Büyüklimanlılar verilecek olan kararı merakla bekliyorlar.

Geçmiş Olsun Başkan

SUNGUR YENİ PROJELER HAZIRLIYORArsin Belediye eski Başkanı Ramis Sunguroğlu artan boyun fıtığı rahatsızlığı sebebiyle Yavuz Selim Kemik hastalıkları hastanesinde tedavi görüyor. Dr. Kürşat Topaloğlu ile birlikte Hakkı Özçelik’e kendini teslim eden Sunguroğlu, hastane personeline de övgü yağdırdı.

Tedavisinin ardından İkizdere veya Afyon’a gidecek ve kaplıcalarda tedavi olacak. Bu arada İş adamı Sanayici Türkay Gümüş de Bursa’da boyun fıtığı tedavisi görecek.

Gül, Genel Başkan Yardımcısı

126 YENİ PROJELER HAZIRLIYOR

AK Parti’nin Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Abdülhamit Gül, Partinin Mahalli idarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Trabzon eski milletvekili AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Şeref Malkoç’un damadı olan Gül’ün gelecek seçimlerde Antep’ten milletvekili olması da muhtemel.

Siyasette Varım

UZUN YENİ PROJELER HAZIRLIYORÖnceki akşam Beşikdüzü Belediye eski Başkanı Ramis Uzun aradı. Uzun İl Başkanlığına adının geçmesi sebebiyle çok mutlu olduğunu söyledi. Seçimi neden kaybettiklerini aktardı. Orhan Bıçakçıoğlu ve ekibinin orantısız bir kampanya yaptığını kendisinin ise yalnız kaldığını söyleyerek, ‘Daha fazlasın aktarmıyorum. Ama bundan sonra siyasette varmış’ dedi. Ramis Uzun hem il Başkanlığına aday olabileceğini olmazsa 2015 seçimlerinde mutlaka milletvekili adayı olarak siyaset sahnesine çıkacağının altını çizdi.

Efsaneye Stend Takıldı

özyazıcı YENİ PROJELER HAZIRLIYORTrabzonspor’un efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, dün Farabi Hastanesi’nde ikinci kez anjiyo oldu.

Kalp damarlarına başarılı bir şekilde stent takılan ve bir gün daha hastanede kontrol altında tutulacak olan Özyazıcı için resmi siteden “geçmiş olsun” mesajı yayınlandı.

ramis-sunguroğlu

SUNGUROĞLU KARARINI VERDİ

Bu Yazı Toplam 552 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon-Arsin Belediye Başkan adaylığı için adı aylardır gündemde olan eski Belediye Başkanı Ramis Sunguroğlu seçime girmeme kararı aldı. Sunguroğlu, kararıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi:

‘Seçim sürecine girildiği günden itibaren Arsinli hemşerilerim üzerimde çok büyük bir baskı oluşturdu. Bunun sorumluluğunu taşıyarak hemşerilerimle istişarelerde bulundum. MHP, CHP, Saadet Partisi ve Yeni Oluşum Grubu, Başkan adayları olmamı istedi. Ancak gelinen noktada ilçeye 2 dönem hizmet vermiş ve Belediye Başkanlığında en iyi hizmetleri yapmış bir kardeşiniz olarak bu seçime girmeme yönünde bir karar aldım. Benim adaylığımı bekleyen değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Onlarla bundan sonra da hastasında, cenazesinde düğünün acısından sevincinde sıkıntısında birlikte olacağımı bilmelerini isterim. Onlar sahipsiz değildirler. Onların verdiği bu gönül dolusu destek ve teveccüh için hepsine saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Kimseye bir kırgınlığım yoktur. Arsin’de yarışacak olan adaylara tüm kalbimle başarılar diler, ilçemize Cenab-ı Allahın hayırlısını nasip etmesini diler ve bütün hemşehrilerime saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.’

MANŞET

BAŞVURULAR UZATILDI

Bu Yazı Toplam 1,733 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti’de mart ayındaki yerel seçimler öncesinde belediye meclis üyeliği aday adaylığı süresi 1 Aralık’a kadar uzatıldığı bildirildi.

alemdar BAŞVURULAR UZATILDIKonu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sebehattin Alemdar “Yerel seçimlere aylar kala, AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı başvurusu 1 Kasım Cuma günü itibariyle sona erdi. Trabzon genelinde toplam 124 kişi belediye başkan aday adaylığı için partimize başvurdu. Bu bir rekordur. Bunun yanında belediye meclis üyeliği aday adaylık süreci bir ay daha uzatılarak son başvuru tarihi 1 Aralık 2013 olarak belirlendi” dedi.

Belediye başkan aday adaylığını için yapılan rekor başvurunun belediye meclis üyeliği aday adaylığı içinde gerçekleşeceğini ifade eden Alemdar “ Trabzon’da meclis üyeliğinde başvuru sayısı gün geçtikçe artıyor. Süre uzatıldığı için sayı daha da artacak” dedi.

Özdemir’e önemli görev    

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına Turgut Özdemir Seçildi

Ordu’da yapılan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) genel kurulunda başkanlığa, Trabzon ÖZDEMİR1 BAŞVURULAR UZATILDIGazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir seçildi. Yönetim şu isimlerden oluştu: Turgut Özdemir’in başkanlığa seçildiği Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Yaşar Yıldız Başkan Vekilliğine, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Şevket Erzen Başkan Yardımcılığına, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Hüsnü Acar Başkan Yardımcılığına, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Erdoğan Erişen Genel Sekreterliğe, Rize Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Mustafa Bayrak Genel Saymanlığa, Bartın Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Güngör Yavuzarslan Dış ilişkiler sorumluluğuna, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Sekreteri Ergün Ata ise genel koordinatörlüğe getirildi. KGF Başkanı Özdemir, genel kurulun ardından yaptığı açıklamada, “Karadeniz birlikteliğimiz, Türkiye’ye örnek oluyor. Türkiye’de ilk bölgesel federasyonu biz kurmuştuk. Bugünde Ordu’da olağan genel kurul sonrasında görev dağılımını gerçekleştirdik. Karadeniz, bir güç birliği gösterisi yapıyor. Bunu Ordu’da göstermiş olduk.” dedi.

Aksoy projelerini anlatacak

aksoy BAŞVURULAR UZATILDI

AK Parti Ortahisar belediye başkanı aday adaylarından Fahrettin Aksoy bugün saat 13.00’da Radyo Aktif’e konuk olacak. Aksoy adaylık süreci ile ilgili gelişmeleri dinleyicileriyle paylaşacak.

Pojelerinden ve hedeflerinden bahsedecek olan Aksoy programa canlı olarak bağlanan seçmenin sorularını da anında yanıtlanacak.

 

Başkan’ın amca acısı

birinci BAŞVURULAR UZATILDIDörtyol Belediye Başkanı Akçaabat Belediye Başkan Aday Adayı Cevat Birinci amcasını kaybetti.  Ankara Onkoloji Hastanesinde ameliyat olup bir süreden beri tedavisine bu hastanede devam edilen Adnan Birinci (66) hayatını kaybetti.

Kolon (Bağırsak Kanseri) sebebiyle ameliyet olmuş merhum Adnan Birinci’nin cenazesi dün Dörtyol Beldesi Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi. Taka Gazetesi olarak Cevat Birinci’ye ve Birinci ailesine öncelikle sabır, Merhuma Allahtan rahmet dileriz.

Dernekpazarı’na ne yapacak?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Dernekpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta’nın daveti üzerine Dernekpazarı’nı ziyaret etti. Gümrükçüoğlu’nu Ak Parti gümrükçüoğlu3 BAŞVURULAR UZATILDIDernekpazarı aday adayları Yaşar Falcı, Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta, Dursun Atalay ve sınıf arkadaşı CHP adayı Eyüp Meral ve partililer karşıladı. Dernekpazarı için ne yapacaksınız? sorusuna” Dernekpazarı Büyükşehirle bizimde daha fazla ilgileneceğimiz bir konuma geliyor. Dernekpazarın’da öz ve öz evlat muamelesi yapacağız. Elimizden geldiğince eşit hizmet anlayışıyla Dernekpazarı’na hizmet etmeye devam edeceğiz. En kısa zamanda şirin ilçemizi tekrar ziyarete geleceğim, Halkımızın teveccühü bizi rakipsiz başkan konumuna getirdi. Halkımızın bu ilgisine layık olmaya çalışacağız. Trabzon da yapacak daha çok işimizi var.”dedi.

Bekar oğlunu evlendiriyor

BEKAR BAŞVURULAR UZATILDI

AK Parti eski ilçe Başkanı Mustafa Bekar oğlunu evlendiriyor. Bekar’ın oğlu Zeki Bekar 10 Kasım’da doğum gününde Mimoza’da evleniyor.

Düğün 10 Kasım günü saat 16.00’da evlenecek. Şimdiden mutluluklar diliyoruz.

 

Anket yaptırıyor

SUNGUROĞLU BAŞVURULAR UZATILDI

Trabzon’un Arsin ilçesinde seçime girmeye karar veren Ramis Sunguroğlu son rötuşlarını atıyor. Sunguroğlu, seçime girmeden önce biri telefon iki anket yaptıracak ve hem sahilin hem de köylerin nabzını tutacak.

MANŞET

ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIR

Bu Yazı Toplam 585 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

SUNGUROĞLU1  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRTrabzon’un Arsin ilçesindeki seçim süreciyle ilgili olarak Belediye eski Başkanı Ramis Sunguroğlu ile konuştuk. Sunguroğlu oğlunu evlendirdikten sonra kısa bir süre dinlenmek için İstanbul’a gitti. Bugün-yarın dönecek.

Sunguroğlu’ne yerel seçileri sorduğumuzda ise şöyle dedi: ‘Arkadaşlarımızla istişarelerimiz devam ediyor. Mantıklı ve Arsin için makul olanı yapacağız. Ayrıca siyasette zaman en iyi ilaçtır’ dedi.

Torpille Uğraşsaydım Herkes Bir Yerde Olurdu

AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kâhya ilginç mesajlar verdi. Kahya “Yönetimimde 20 kahya  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRkişi var. Eğer yanlışım olsa gözüme dalarlar. Hastanede temizlik görevlisi ya da tıbbı sekreter alınırken Sağlık Bakanlığı’nın kararıyla artık kura çekimi yapılacak. Bu bizi çok rahatlattı. Vatandaş bizi iş ve işçi bulma kurumu olarak görüyor. İşkur arasında müracaat edenler arasından kuralar çekilerek işe girecekler belli oldu. Hastanedeki ilk kuraya gittim, daha sonraki kuralara gitmedim. İlk kurada güvenlik görevlisi alınacaktı. Çok şeffaf bir şekilde kura çekildi. Biz ne kadar torpilden uzaklaşırsak o kadar iyi oluruz. Biz torpil yapmanın derdinde değiliz. Ben torpille uğraşsaydım akrabalarımdan dayımın ve halamın oğlunu belediyede ya da diğer yerlerde yerleştirmem lazımdı. ” şeklinde konuştu.

Murat Saka Arsanın Peşinde

SP Akçaabat İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saka yazılı açıklama yaptı:
LOGO1  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIR
‘1989 yılında Milli Eğitime 777 metrekare arsa hibe ettim. Lojman yapılmak kaydı ile. Arsa il özel idaresine devredildi. İl özel idaresi arsayı sattı. Arsa Akçaabat Akçakale beldesi Zeytinlik mahallesinde. Bu mahallenin ana yolunda bir üst geçit var. Sayın valimden ricam bu arsanın parasını özel idareden bana ödetsin ya da üst geçide benim ismimi versin. Devletin benim parama ihtiyacı yok.’

Akçaabat’ın Anketi

Trabzon’da yapılacak olan yerel seçim öncesinde adaylar noktasında en fazla merak edilen ANKET  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRilçelerin başında Akçaabat geliyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kasım ayının sonunda Trabzon’a yapacağı ziyaret öncesi Akçaabat’ta siyasi kulisler canlandı. İlçede seçime yönelik anket çalışmaları birbirleriyle adeta yarış yapıyor. İnternet üzerinde yapılan anket çalışmalarında Şefik Türkmen, Cevat Birinci, Musa Bulut, Osman Çavuş, Muhammet Altınel, Osman Parlayan, Osman Karaçukur, Sebahattin Yazıcı, Mehmet Baş, Yaşar Sivrikaya, Erhan Nadir, Hayrettin Eroğlu gibi isimlerin oy aldığı gözlemlenirken yoğunluk Şefik Türkmen, Cevat Birinci, Musa Bulut üzerinde.

Taşımalı Çilesi Bitecek Mi?

Trabzon’un taşımalı eğitimde yaşadığı temel sorun Türkiye’nin genel sorunlarından biri haline geldi. Son Örnek Düzköy’den. İlçede Yeni Mahalle İlköğretim Okulu ve Cevizlik servis  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRİlköğretim Okulu yeterli sayıda öğrenci olmaması nedeniyle kapatıldı. Geçen yıl bu okullarda öğrenim gören öğrencilerin kayıtları Düzalan İlköğretim Okulu ile merkezdeki Hafız Mehmet Ofluoğlu İlköğretim Okulu’na alındı. Aynı zamanda bu öğrencilerin ulaşım sorununu çözmek için taşımalı sistem devreye girdi. Yeni Mahalle ve Tepecik Mahallesi’nde ikamet eden fakat geçtiğimiz yıl kayıtları Hafız Mehmet Ofluoğlu İlköğretim Okulu’nda bulunan öğrenciler taşımalı sisteme dahil edilmedi. Böyle olunca aynı mahallede oturan öğrencilerin bir kısmı öğrenci servisiyle okula gelebilirken bir kısmı bu servisi kullanamıyor. Yeni Mahalle ve Tepecik Mahallesi’nde ikamet eden ve çocukları öğrenci servislerini kullanamayan veliler, sorunun çözülmesini istiyor.

Başkan’a İnönü Teşekkürü

Trabzon’da doğalgaz çalışmaları kapsamında 61 Proje hedefinde en erken doğalgaz verilecek mahallelerin başında nüfus olarak da öne çıkan İnönü Mahallesi geliyordu. gumrukcu  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRDoğalgazda zaman içinde yaşanan sorunlardan ötürü mahalleye doğalgaz verilemedi; ancak son zamanlarda çalışmalar hızlandı ve alt yapı çalışması büyük ölçüde bitti. İnönü Mahallesi sakinleri yaşanılası bir çevre için en temiz kentin Trabzon seçildiği Türkiye’de doğalgazı istiyor. Şehrin çöküntü bölgesi olan İnönü’de kışın hava kirliliğinden adeta soluk alınamıyor. 2014 kışında evinde doğalgaz yakmak isteyen İnönülüler Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na sözünü yerine getirmesinden ötürü teşekkür ettiler. Başkan Gümrükçüoğlu, hatırlanacağı gibi daha önceki açıklamalarında, “İnönü Mahallemize de doğalgaz verilebilmesi için yılsonuna kadar çalışmalar başlamış olacaktır.” şeklinde müjde vermişti.

Hastane Çalışanı Sertifikayı Aldı

Akçaabat Haçkalıbaba Devlet Hastanesi’nin, Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hastane1  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRyürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında Hastane personellerine işaret dili eğitimi verildi. Başhekim Ahmet Akyol ile Mali ve İdari İşler Müdürü Fatih Kurt tarafından organize edilen İşaret Dili Kursu’nun sertifika töreni düzenlendi.Başarılı olan kursiyerlere Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan sertifikaları Hastanenin konferans salonunda düzenlenen bir törenle verildi. Yapılan açıklamada, “İşaret dili eğitimi ile Hastanemize başvuracak işitme engelli hastalarımıza sağlık hizmeti sunumunda iletişim problemi yaşamadan hizmet verilmesi sağlanacaktır.İşaret dili eğitimi için bir kurs programı daha düzenlenerek işaret dili eğitimi alan personel sayısının arttırılması hedeflenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Baba’ya Mevlit

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti üyesi Halil İbrahim İleli’nin vefat eden babası için Derecik Uğurlu Köyü Kuba Camii’nde akşam namazına müteakip mevlit düzenlendi. Mevlide çok sayıda eş-dost katılırken, basın camiası da Halil İbrahim İleli’yi yalnız bırakmadı.

manşet

MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?

Bu Yazı Toplam 715 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Maçka ilçesinde arayan bir okurumuz ilçede neler oluyor sorusunu sordu.

MAÇKA MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Esiroğlu Beldesindeki 350 öğrenci kapasiteli yatılı bölge okulunun kapatıldığını ayrıca Akarsu köyü ilköğretim okulunun kapısına kilit vurulduğu, yine Maçka Mehmet Aktürk hastanesi Burhan Eyüboğlu fizik tedavi merkezine bağlandığını söyledi. Maçka sahipsiz mi sorusunu soran vatandaşlar, ‘Acilen Maçka harekete geçmeli ve kendi kazanımların sahip çıkmalı’ yorumu yapıldı.

Ortahisar İçin Usta Ve Aksoy

FahrettinAksoy MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Trabzon’da AK Partinin Ortahisar adaylarıyla ilgili olarak değerlendirmeler yapılıyor. Dün okurlarımızdan bir dizi telefon aldık. Özellikle Ortahisar için Ali Haydar Usta ve Fahrettin Aksoy isimlerine sıcak baktıklarını söylerken bu iki ismin ciddi aday potansiyelleri olduğunu ifade ettiler.

 

 

Teşekkürler TAKA

misafir MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Sosyal Bilimler Lisesinin Gazipaşa Mahallesinden alınarak Esiroğlu’na taşınma girişimi konusunda Trabzon basını büyük duyarlılık göstermişti. TAKA Gazetesi de bu anlamda üzerine düşen görevi yaptı ve Sosyal Bilimler Lisesi her ilde olduğu gibi kent içinde kaldı. Dün Süheda Kamber ve arkadaşları TAKA Gazetesini ziyaret etti ‘Duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz’ dediler.

Nuri Beşer Vefat Etti

TÜRK-İŞ Eski Genel Başkanlarından Nuri Beşer vefat etti. Beşer’in cenazesi bugün (10 LOGO MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Eylül 2013 Salı günü) İstanbul Kartal Maltepe Merkez Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Zeytinburnu Yedikule Aile Mezarlığı’na defnedilecek.  İşçi hak ve özgürlükleri için mücadeleyi yaşamının temel taşlarından biri olarak gören Beşer, işçi sınıfı mücadelesine yaptığı katkılarla tarihe adını altın harflerle yazdırdı. Sendikacılığın zorlukları içinde, güçlükle yapılabildiği dönemlerde bu görevi gönüllülükle üstlenen Beşer, mücadelesi, azmi ve kararlılığıyla işçi hareketinin yolunu aydınlatmaya devam edecek.

Başkanın Yanındayız

AK AK MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?AK Partinin Trabzon merkez ilçe eski yöneticilerinden Sabit Çolak aradı. Çolak, ‘TAKA Gazetesinde ‘Mart ayından sonra başkan Temel Altunbaş’ı devireceğimize’ dair bir yorum çıktı. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Biz Başkanımla anlaşarak dışarıda kaldık. Ve her zaman yanındayız ve kendisine destek olacağız. Ortahisar içinde elimizden geleni yapacağız’ dedi

Oğlunu Evlendiriyor

SUNGUROĞLU MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Arsin Belediye eski Başkanı Ramis Sunguroğlu çok mutlu. Pazar akşamı Yomra’da Sandal otelin Havuz başında oğlu Çetin’i evlendirecek olan Sungruoğlu, yine aynı köyden olan Ali İhsan Dilber’in güzeller güzeli kızı Gülin’i oğluna alacak. Sunguroğlu birçok dostuna davetiye gönderdi ve tüm dostlarını bekliyor. Bizde TAKA Gazetesi olarak şimdiden mutluluklar diliyoruz.

IMG_Politik_Kulis-2

MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Bu Yazı Toplam 863 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Gündeme taşıdığımız Arsin Anadolu Lisesi yükseliyor başlıklı haberde Trabzon Milli  Eğitimi ni harekete geçirdi. kirbac1 MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAEğitim Müdürü Kırbaç Arsin Belediye Başkanı ve ekibine ilçeye 2 okul kazandırdıkları için teşekkür etti. Bu bölümle ilgili, ‘benim böyle bir beyanım olmadı.’ açıklamasını yaptı. Müdür Kırbaç, Arsin’de yapılan okulları il milli eğitim müdürlüğünün yaptırdığını bildirdi.

Ömer Aydın kimi övdü

AK Partinin güçlü isimlerinden iş adamı Ömer Aydın aradı. Aydın, Trabzon Karayolları 10’uncu Bölge Müdürü Zeynel Abidin Yeşil ile ilgili olarak,yesil MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA ‘Trabzon’a ve bölgeye yararlı bir bürokrat, Trabzon’un ve bölgenin sorunları vakıf yatırımcıya yardım eden bir isim. Kendisine bir iş adamı olarak teşekkür ediyorum’ dedi.

Trabzon’un gururu

Ankara’da Trabzon etkinliklerinde her kesimden bürokrat vardı. Bu isimler arasında birisi de HSYK Üyesi Tonyalı hemşehrimiz Ömer Köroğlu’ydu. Standları gezen Köroğlu, VİP salonunda omer koroglu MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAhemşehrileri ile birlikte mısır ekmeği, kaygana ve hamsi kuşu yedi. Ömer Demir Trabzon’da HSYK olarak bir toplantı yapacaklarını ancak bunun ayrıntılarının daha sonra netleşeceğini söyledi.

Köksal Öztürk hemşehrileri ile

Trabzon Köprübaşılı hemşehrimiz. Her yönüyle Trabzon Platformunun Başkanı. Ankara’da hemşehrilerini bir dakika bile yalnız bırakmadı. Öztürk, siyasetçileri, bürokratları Ankara’daki Trabzonlu sivil toplum örgütlerinin yöneticilerini ziyaret etti. goksal ozturk MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAÇalışmalarını anlattı. Hazırladığı dergiyi dört dörtlük olarak bulduk. Köksal Öztürk girişken merttir, hemşehri canlısıdır. Yeni platform çalışmalarında da son derece başarılı olacağına yürekten inanıyor ve yolun açık diyoruz.

Dayıoğlu soruyor

Trabzonspor ile Mersin İdmanyurdu’nun maçı. Maç başlamadan kadrolar belli oluyor. tsibor MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAArsin Gençlik ve Spor ilçe eski Müdürü Burhan Dayıoğlu arıyor: ‘Arkadaşlar yedek kaleci Onur var ayrıca Zeki Ayvaz’ın kadroya alınmasının gerekçesini Şenol Güneş’e sorar mısınız. O şansı bir başka oyuncuya kullandıramaz mı?’ diyor.

Alioğlu’nun selamlarını getirdik

Ankara’da Köy Hizmetleri eski Genel Müdürü Hüseyin Alioğlu’nu göremeyince aradık. ‘Genel Müdürüm neredesin’ alioglu MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAdedik. O da ‘Kalpten küçük bir rahatsızlığım var tedavi oluyoruz, gelemedim’ dedi ve tüm hemşehrilerine selamlarını gönderdi. Geçmiş olsun.

Pekşen’den salvo

CHP’nin Trabzon delegelerinden İsmail Peşken aradı. Peşken CHP İl ceb1 MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMABaşkanı Yavuz Karan’ın Trabzon Merkez Toklu Mahallesinden kendisini delege yazdırdığını ifade ederek, ‘İl Başkanının böyle bir yola başvurmasını kınıyorum’ dedi

Fobisini nasıl yendi?

Ankara’da, Trabzon İl genel meclisi üyeleri standları birlikte gezdi. İl Genel meclisi üyesi Rıfat Yavuzyılmaz ile birlikte Uğur Aydın’da TAKA standına geldi.  2000 yılında hac rifat yavuz yilmaz MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAdönüşü yaşadığı türbülans sebebiyle uçağa binmeyen Rıfat Yavzuyılmaz bu kez fobisini yenmiş ve ‘Küçük bir sakinleştirici aldım dünya varmış. Gidişi de dönüşü de kolay’ olacak dedi ve Uğur Aydın’a teşekkür etti.

Sunguroğlsunguroglu MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAu’na başsağlığı

Arsin Adliyesinde uzun yıllar Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Reşit Sunguroğlu ani beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi ve Arsin Konak Mahallesi(Gölcük) son yolculuğuna uğurlandı. Ramis Sunguroğlu ve ağabeylerini bu acılı günlerinde sevenleri yalnız bırakmadı. TAKA çalışanları olarak Sunguroğlu’na sabır ve başsağlığı diliyoruz.