Tag Archives: Ramis Sunguroğlu

GÖZDE

GÖZDE ATASOY EVLENDİ

Bu Yazı Toplam 1,438 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Kanal D Haberin Trabzon ve Trabzonsporlu Spikeri Gözde Atasoy ile Türkiye’nin en önemli taşımcılık firmalarından İLÇE’nin Yönetim Kurulu Üyesi Emirhan Kökçü evlendiler.

İÇERDEN8 GÖZDE ATASOY EVLENDİBodrum’da Kökçü ailesinin villasının bahçesinde yapılan nikah töreni yağmur sebebiyle içeriye alındı. Villadaki törende Gelin hanımın nikah şahitliğini CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu yaparken, Kökçü ailesinin nikah şahidi ise eski milletvekili İlhan Kesici oldu. Nikahı Özlem Acar kıydı. Gözde Atasoy ile Emirhan Kökçü’nün nikah törenine 100 davetli katıldı.

Trabzon’dan ise Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Arsin eski Belediye Başkanı Ramis Sunguroğlu, Trabzonspor eski Yönetim Kurul Üyesi İsmet Ayyıldız, Belediye eski Başkan yardımcısı Kemal Kılıç, Trabzonspor eski futbol şube sorumlusu Haluk Şahin ve ASKF Başkanı Cahit Erdem nikahta hazır bulundu. TAKA Gazetesi olarak genç çifti kutluyor Atasoy ile Kökçü ailesine hayırlı olsun diyoruz.

Trabzonspor Başkan adayı Metin Atasoy bir babanın yaşadığı en mutlu anı yaşadı.

metin GÖZDE ATASOY EVLENDİ

manşet

BOZTEPE’DEN MESAJ VAR

Bu Yazı Toplam 956 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Boztepe mahallesinden bir okurumuz mail adresimize attığı mesajda şu ifadeleri kullandı; “Ben Boztepe’de oturmaktayım. Şehirde değil adeta köyde yaşamaktayız.

KONTEYNIR BOZTEPE’DEN MESAJ VARÇöplerimiz günlerdir alınmamakta, etrafa pis kokular yayılmaktadır. Belediyeciliğin en acil hizmetlerinden olan çöplerin rutin olarak toplanması sürekli aksamaktadır. Bu nedenle kedi ve köpekler çöpleri konteynırlardan şehrin çeşitli yerlerine sürüklemektedirler. Ayrıca mahallemizde kaldırımlar bakımsız ve yer yer taşlar sökülmüş, yürümeyi engelleyici ve çirkin görüntüler arz etmektedir. İlgililere sürekli hatırlatılmasına karşın gerekli tedbirler bir türlü alınmamaktadır. Bu görüntüler büyük şehre yakışmamaktadır.”

Aydınlı Hakka Yürüdü

AYDIN BOZTEPE’DEN MESAJ VAR‘Çaykaramızın gülen yüzü idi, İnsanların zor günlerinde yanında olandı, Hoş sohbetleri ile neşeler saçardı, Çaykaranın,CHP eski ilçe başkanı, Adliyeden emekli bir dava vekili idi, Ahmet AYDINLI ağabeyimiz de yürüdü, Bir daha göremeyeceğimiz dönmez yola..!

Ailesine,yakınlarına,sevenlerine, CHP’si camiasına başsağlığı diliyoruz. En zor yılları birlikte geçirdiğimiz, Dava arkadaşımız, ağabeyimiz; Mekanın cennet olsun, Uğurlar olsun. Nuri Aydın. Trabzon’

Hacıosman’a Tam Destek

Trabzonspor Logo1 BOZTEPE’DEN MESAJ VAR‘Allah aşkına !…şu derin trabzonspor var ya 30 yıldır trabzonsporu kullandı hala kullanmaya devam ediyor !… adamlar trabzonspr’u batırdılar dibe vurdurdular hala salyaları akıyor… hacıosmanoğlu’nu; seçime girmeden eleştirdim allah’ına kadar, hatta ileri giderek türkiye’de ikinci aziz yıldırım olacak dedim yönetsel açıdan.. buna onlarca şahidim var..(pekşen çay ocağı önünde seçim günü sohbetimizde) orada olanlar çıksın konuşsunlar !.. gelinen noktada hacıosmanoğlu ve yanında olanlarla çakma Trabzonspor’la Avrupa kupalarına katılma şansı buldu takım olarak…
yıldız diye, yada yıldız adayı diye alınan çakma sporcuları gönderebilmek için olağan üstü gayret gösterdi.. gelinen noktada adam imkansızlıklara rağmen takıma bir nebze kalite kazandırmaya çalışıyor.. Allah adamı çarpar.. yarın bu takım 1-2 olursa bu gün bunları söyleyen ve söyletenler benden daha çok Hacıosmanoğlu yandaşı olacak..bu filmi çok gördüm çünkü yabancı değilim..
ben köşe yazımda yazdım ” kupa başbakanın iki dudağı arasında” diye.. bu şarkıyı besteleyenlerin %80 i AKP oy verdi… yüreğiniz varsa başbakana beste yapsanıza..her şeye rağmen Hacıosmanoğlu’nu destekliyorum yolun ve bahtın açık olsun şampiyonsun başkanım..Sebahattin Hacıömeroğlu.’

Sunguroğlu Altınoluk’ta

SUNGUROĞLU1 BOZTEPE’DEN MESAJ VARRamazan bitti ve herkes tatil moduna girdi.

Bir kısmı da 10 Ağustos sonrasında tatile çıkacak. Arsin eski Belediye Başkanı Ramis Sunguroğlu bu kez Altınokul’u tercih etti ve çocuklarıyla burada tatile gitti.

Tüm hemşerilerine selam ve saygılarını gönderdi.

Kumpas Kuranlar Nerede?

pekşen BOZTEPE’DEN MESAJ VARAvukat Haluk Pekşen yaptığı açıklamada, Yasa dışı dinleme kararı veren polisler göz altına alınıyor.

Demek ki kasetleri söylenenler doğru. O halde yasa dışı Kumpas kuranlar Nerede? Yasa dışı dinlemeyi talep edenler gözaltında ise, dinleme kararını vermiş kumpas kurmuş hakim cübbesi giymiş zevat neden hala iş başında?

Bu hesaplar yüzeysel soruşturmalarla kapatılamaz.

Ramis Başkan’ın Üzüntüsü

KULİS RAMİS UZUN BOZTEPE’DEN MESAJ VARBeşikdüzü eski Belediye Başkanı Ramis Uzun, belediye başkanlığı döneminde merhum Trabzon eski Valisi Recep Kızılcık ile çok iyi ilişkiler kurmuştu. Merhum Vali Kızılcık, Ramis Başkan’ın oğlunun düğününe de katılarak nikah şahidi olmuş ve burada unutulmaz bir konuşma yapmıştı. Kızılcık, Trabzon’dan ayrılırken kendisini uğurlamaya giden az sayıdaki belediye başkanından biriside Ramis Uzun’du. Beşikdüzü eski Belediye Başkanı Ramis Uzun, Vali Recep Kızılcık’ın ölüm haberini alıncı büyük bir üzüntü yaşadı. Hemen yakınlarını arayarak başsağlığı diledi. Ramis Uzun, “Sayın Valimiz Recep Kızılcık Trabzon’umuza çok güzel hizmetler kazandırmış değerli bir devlet adamıydı. Kendisine Yüce Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Beşikdüzü CHP’den Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Beşikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Gültepe Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili bir açıklama yaptı.

KULİS MUSTAFA GÜLTEPE BOZTEPE’DEN MESAJ VARGültepe açıklamasında şunları söyledi, “Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kaldı. İşin başında yarış eşit şartlarda başlamadı. Erdoğan’ın Başbakanlıktan istifa etmeden yarışı sürdürmesi büyük bir adaletsizliği ortaya çıkarmıştır. Hiçbir vatandaşın içine sinmeyen bu kanunu yapan Erdoğan’ın kendisidir. Demokrasilerde yarışın eşit şartlarda yapılması hem seçmeni hem de seçilecek olan adayın önünü açar. Maalesef ülkemizde her alanda olduğu gibi cumhurbaşkanlığı seçiminde de bir adaletsizlik söz konusudur. Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan bu milleti kutuplaştırdı. Toplum içinde birinin ak dediğine diğerleri kara diyor. Ve bu kutuplaşmadan başbakan nemalanıyor. Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı size bir sorum olacak; Bir çocuk doğmadan önce dinini, mezhebini ve etnik kökenini belirleme hakkına sahip midir? Toplumun mezhep ve etnik kimliğini politika malzemesi olarak kullanmak yanlıştır. Biz millet olarak bir davanın balığıyız. Halkımız, kim tarafından söylenirse söylensin bu söylemlere itibar etmemelidir. Genel Başkanımızın da dediği gibi milleti kutuplaştıran, şaibeli, halkını bölen ve azarlayan birinden seçilmiş olsa da Cumhurbaşkanı olmaz.

Ali Rıza Sezgin’in Ziyareti

KULİS ALİ RIZA SEZGİN BOZTEPE’DEN MESAJ VARSon dönem Beşikdüzü İl Genel Meclis Üyesi Ali Rıza Sezgin, bir yandan hasta babası ile uğraşırken, diğer yönden ise 8 Ağustos Cuma günü saat 19.00’da Beşikdüzü Dilektaşı tesislerinde yapılacak öğretmen oğlunun düğününün hazırlıklarını yapıyor. Vakfıkebir’deki Büyükliman Temsilciliğimizi ziyaret eden Ali Rıza Sezgin tüm dostlarını ve arkadaşlarını düğüne davet etti.

manşet

YENİ REKORA HAZIRLANIYOR

Bu Yazı Toplam 1,271 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti Trabzon il yönetim kurulu Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak son sürat çalışma yapıyor. İl Başkanı Adnan Günnar ve ekibi hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. İl Başkanı Günnar Cumartesi günü Yomra’yı dolaştı. Ardından Tonya’ya çıktı. Ve dün de Vakfıkebir ve Sanayi mahallesinde Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan’a oy istedi, Hayrat’a geçti.

GÜNNAR BAŞBAKAN YENİ REKORA HAZIRLANIYORAK Parti’nin İl yönetimine de dur durak yok. AK Parti il yönetimi Trabzon’da bulunan 3 büyük LED ekranı Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar kiraladı. Ayrıca Başbakanın Cumhurbaşkanlığı adayını açıklandığı gün tüm internet sitelerine ilan verdi. Yine Trabzon’da partinin ilanlarını almak isteyen tüm gazetelerle birinci sayfa ve spor sayfaları olmak üzere manşet üstü ilan anlaşması sağlandı. Trabzon’daki tüm üst geçitlerle birlikte köprülere Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan’ın afişleri asıldı. Bugünden itibaren ise Akyazı’ya büyük bir Erdoğan portresi daha asılacak. Trabzon’da yüzde 65-70 hedefini tutturmak için büyük bir çalışma yapan İl yönetimin çalışmalarını Genel merkezde Ankara’dan yakınen izliyor ve destek veriyor.

Alaittin Hoca’dan Anlamlı Veda

alaaddin yazıcı YENİ REKORA HAZIRLANIYORTrabzon’da tam 46 yıl eğitimcilik yapan ve son olarak da Maçka Cumhuriyet Ortaokul müdürlüğünden emekli olan Köprübaşılı Alaittin Yazıcı’dan veda mesajı. Mesajında anlamlı sözler kullanan Yazıcı, ayrıca ‘Ölüm ile ayrılığı tartmışlar 2 dirhem fazla gelmiş ayrılık.’ diyerek bizi duygu dünyasına getirdi. İşte onun veda mesajı:

‘Trabzon’da yaklaşık olarak 46 yıl okul müdürlüğü ve öğretmenlik yaptım. Cumhuriyet tarihimizin son 50 yılını canlı olarak yaşadım. Vatanıma, milletime ve demokrasiye inanan faziletli insanlar yetiştirdim. Mesleğimi severek ve benimseyerek yaptım. Her şeyin temelinde sevgi ve hoşgörü olduğunu söyledim. Vatanım ve ülkemin dertlerin dert edindim. Meslek hayatım boyunca değerli insanlar yetiştirdim. Öğrencilere ışık olup umut aşıladım.

İlkelerimize ve değerlerimize sahip çıkmayı öğrettim. Çalışma hayatım boyunca yanlışlıklara karşı boyun eğmemeye gayret ettim. Siyaset aklımıza gelmedi, başımıza geldi.

Halkın gözünde devlet en muteber nesnedir. Bu nesnenin saygınlığını korumak devlette en yüce makam ve yetkilere sahip olanların sorumluluğundadır. Son zamanlarda bu sorumluluk azalmaktadır. Bu günden sonra eğitim camiası artık yoluna bensiz devam edecektir. Yarın hepimiz için yeni bir gün. Hava şartları ne olursa olsun yürümeye devam. Yolunuz ve yolumuz hep açık olsun. Ne mutlu bana ki böyle bir kutsal mesleğe yıllarımı verdim. Her zaman olduğu gibi en içten sevgilerim sunuyorum.’

Kaynar’ın Özel Ziyaretleri

KAYNAR 2 YENİ REKORA HAZIRLANIYORAvukat İsmail Kaynar. Trabzon’da geleceği olan hukukçu ve siyasetçi.

Ankara’ya gitti mecliste Trabzon Milletvekili Volkan abi ile baş başa yemek yedi. Trabzon’a döndü ve Ortahisar Belediye Başkanı meslektaşı Ahmet Metin Genç’e hayırlı olsun dedi.

Kaynar, Trabzon’da üretmek ve kente güzel şeyler vermek istiyor. Bunun içinde kararlı bir yola çıkmış durumda. Trabzon’un geleceği onda. Başaracağına inanıyoruz.

Asıl Mağdur Benim

‘Geçtiğimiz günlerde gazetenize konuk yazar olarak yazı yazan Cengiz Baştımar’ın özel halk Adnan Karaahmetoğlu YENİ REKORA HAZIRLANIYORotobüslerini sürekli kullanması ve kendisini mağdur sıfatına sokması çok manidardır. Bu şahsın olay günü şahsıma hakaret ve küfür dolu sözlerinden sonra kendisinin bana silah çekmesi aynı gün silahını sürmene emniyetinin alması nedeniyle ben ve arkadaşım kendisinden şikayetçi dahi olmadık. Bizler asgari ücretle çalışan her arkadaşım gibi işimizi en iyi şekilde yaparak hizmet sunmaktayız. Ne şirket yetkilileri bizlere yaşlı veya olmayan yolcuları mağdur edin ya da duraklardan almayın gibi bir laf söz konusu olmaz asıl mağdur olan ben ve biletçi arkadaşımdır. Yolcunun bizlere silah çekmesi ve küfür dolu sözler etmesi bizleri derinden üzmüştür. Adnan Karaahmetoğlu.’

BARO Seçimine Doğru

ŞENTÜRK YENİ REKORA HAZIRLANIYORTrabzon Barosunun seçimleri Eylül ya da Ekim ayında yapılacak. Baro Başkanı ve KTÜ hukuk fakültesi öğretim üyesi Mehmet Şentürk adaylık konusunda henüz kararını kesin vermedi ama çevresinde devam baskısı da alıyor.

Ortahisar Belediye Başkanı A.Metin Genç, bu seçimlere ağırlığını koyacak mı koymayacak mı? Ali Sürmen’in tavrı ne olacak. Sibel Suiçmez, İsmail Kaynar gibi isimler ne yapacak? Tek liste mi birden fazla liste mi olacak? Muhtemelen yine iki liste olacak. İktidara yakın isimler ve karşı cephe.

Zülküf Dilli Kimi Destekleyecek?

Beşikdüzü’nün yetiştirdiği önemli siyasetçilerden, Yeşilköy Beldesi’nin son Belediye Başkanı Zülküf KULİS ZÜLKÜF DİLLİ YENİ REKORA HAZIRLANIYORDilli Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, çevresiyle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı. Ülkedeki istikranın sürmesi ve gelişen Türkiye’nin daha ileriye gitmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini ifade eden Zülküf Dilli, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkemize çok büyük hizmetler yapmış ve bir Dünya lideri olmuştur. Kendisinin Cumhurbaşkanı olması ülkemizin geleceği için son derece önemlidir. Muhalefet partileri Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yanlış bir strateji uyguladılar. Gösterdikleri adayı parti tabanları benimsemedi. İlk turda kendi adayları ile seçime girmeleri, ikinci turda çatı aday belirlemeleri gerekirdi. Ben Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçileceğini düşünüyorum. Ekibimle birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisini destekleyeceğiz” dedi.

Sunguroğlu Altınoluk’ta

SUNGUROĞLU YENİ REKORA HAZIRLANIYORRamazan bitti ve herkes tatil moduna girdi. Bir kısmı da 10 Ağustos sonrasında tatile çıkacak.

Arsin eski Belediye Başkanı Ramis Sunguroğlu bu kez Altınokul’u tercih etti ve çocuklarıyla burada tatile gitti.

Tüm hemşerilerine selam ve saygılarını gönderdi.

manşet

YENİ PROJELER HAZIRLIYOR

Bu Yazı Toplam 1,088 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

KULİS COŞKUN YILMAZ YENİ PROJELER HAZIRLIYORÇarşıbaşı’nda ilk dönem önemli projeler gerçekleştirerek ilçenin cehresini değiştiren Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz yeni dönemde de yeni projelerle ilçesine hizmet etmeye hazırlanıyor.

Çarşıbaşı’nın en büyük hayallerinden birisi olan Meslek Yüksekokulu konusunda çok büyük mesafeler olan Başkan Yılmaz, içerisinde, kültür merkezi, toplantı salonları, restoranlar, yürüyüş alanları, spor alanları, dinlenme yerleri olan çok kapsamlı bir sahil kompleksi, belediye hizmet binası, duvarlarla koruma altına alınan derenin her iki  tarafında insanların yürüyüş yapabileceği, oturup dinlenebileceği piknik yapabileceği dere pasaj projesi gibi yeni hizmetleri ilçesine kazandırmaya çalışacak.

Demir’e Geçmiş Olsun

KULİS MUSTAFA DEMİR YENİ PROJELER HAZIRLIYORBeşikdüzü Sağlık Meslek Lisesi Müdürü, AK Parti Şalpazarı Belediye Başkan aday adaylarından Mustafa Demir geçirdiği rahatsızlık nedeniyle birkaç hafta önce Ankara’da ameliyat olmuştu.  Başarılı bir ameliyatın ardından bir süre daha Ankara’da kalan Demir, Beşikdüzü’ne geri dönerek istirahata çekildi. Eğitim alanında Büyükliman Yöresi’ne çok büyük hizmetleri olan, daha şimdiden faal görevini yürütürken efsane okul müdürü olarak adlandırılmaya başlanılan Mustafa Demir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Yüce Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

Ahmet Kurt’a Tam Destek

KULİS AHMET KURT YENİ PROJELER HAZIRLIYORTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun seçim döneminde yaptığı Tonya ziyareti sırasından kendisiyle birlikte çalışacağız diye hitap ettiği Tonya eski Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un, Büyükşehir Belediye başkan yardımcısı olması bekleniyor.

Bu konuda Büyükliman Yöresi’nden Ahmet Kurt’a tam destek var. Yörenin yetiştirdiği en önemli siyasetçilerden birisi olan Ahmet Kurt’un Büyükşehir’de görev almasının önemine değinen Büyüklimanlılar verilecek olan kararı merakla bekliyorlar.

Geçmiş Olsun Başkan

SUNGUR YENİ PROJELER HAZIRLIYORArsin Belediye eski Başkanı Ramis Sunguroğlu artan boyun fıtığı rahatsızlığı sebebiyle Yavuz Selim Kemik hastalıkları hastanesinde tedavi görüyor. Dr. Kürşat Topaloğlu ile birlikte Hakkı Özçelik’e kendini teslim eden Sunguroğlu, hastane personeline de övgü yağdırdı.

Tedavisinin ardından İkizdere veya Afyon’a gidecek ve kaplıcalarda tedavi olacak. Bu arada İş adamı Sanayici Türkay Gümüş de Bursa’da boyun fıtığı tedavisi görecek.

Gül, Genel Başkan Yardımcısı

126 YENİ PROJELER HAZIRLIYOR

AK Parti’nin Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Abdülhamit Gül, Partinin Mahalli idarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Trabzon eski milletvekili AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Şeref Malkoç’un damadı olan Gül’ün gelecek seçimlerde Antep’ten milletvekili olması da muhtemel.

Siyasette Varım

UZUN YENİ PROJELER HAZIRLIYORÖnceki akşam Beşikdüzü Belediye eski Başkanı Ramis Uzun aradı. Uzun İl Başkanlığına adının geçmesi sebebiyle çok mutlu olduğunu söyledi. Seçimi neden kaybettiklerini aktardı. Orhan Bıçakçıoğlu ve ekibinin orantısız bir kampanya yaptığını kendisinin ise yalnız kaldığını söyleyerek, ‘Daha fazlasın aktarmıyorum. Ama bundan sonra siyasette varmış’ dedi. Ramis Uzun hem il Başkanlığına aday olabileceğini olmazsa 2015 seçimlerinde mutlaka milletvekili adayı olarak siyaset sahnesine çıkacağının altını çizdi.

Efsaneye Stend Takıldı

özyazıcı YENİ PROJELER HAZIRLIYORTrabzonspor’un efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, dün Farabi Hastanesi’nde ikinci kez anjiyo oldu.

Kalp damarlarına başarılı bir şekilde stent takılan ve bir gün daha hastanede kontrol altında tutulacak olan Özyazıcı için resmi siteden “geçmiş olsun” mesajı yayınlandı.

ramis-sunguroğlu

SUNGUROĞLU KARARINI VERDİ

Bu Yazı Toplam 606 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon-Arsin Belediye Başkan adaylığı için adı aylardır gündemde olan eski Belediye Başkanı Ramis Sunguroğlu seçime girmeme kararı aldı. Sunguroğlu, kararıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi:

‘Seçim sürecine girildiği günden itibaren Arsinli hemşerilerim üzerimde çok büyük bir baskı oluşturdu. Bunun sorumluluğunu taşıyarak hemşerilerimle istişarelerde bulundum. MHP, CHP, Saadet Partisi ve Yeni Oluşum Grubu, Başkan adayları olmamı istedi. Ancak gelinen noktada ilçeye 2 dönem hizmet vermiş ve Belediye Başkanlığında en iyi hizmetleri yapmış bir kardeşiniz olarak bu seçime girmeme yönünde bir karar aldım. Benim adaylığımı bekleyen değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Onlarla bundan sonra da hastasında, cenazesinde düğünün acısından sevincinde sıkıntısında birlikte olacağımı bilmelerini isterim. Onlar sahipsiz değildirler. Onların verdiği bu gönül dolusu destek ve teveccüh için hepsine saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Kimseye bir kırgınlığım yoktur. Arsin’de yarışacak olan adaylara tüm kalbimle başarılar diler, ilçemize Cenab-ı Allahın hayırlısını nasip etmesini diler ve bütün hemşehrilerime saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.’

MANŞET

BAŞVURULAR UZATILDI

Bu Yazı Toplam 1,834 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti’de mart ayındaki yerel seçimler öncesinde belediye meclis üyeliği aday adaylığı süresi 1 Aralık’a kadar uzatıldığı bildirildi.

alemdar BAŞVURULAR UZATILDIKonu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sebehattin Alemdar “Yerel seçimlere aylar kala, AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı başvurusu 1 Kasım Cuma günü itibariyle sona erdi. Trabzon genelinde toplam 124 kişi belediye başkan aday adaylığı için partimize başvurdu. Bu bir rekordur. Bunun yanında belediye meclis üyeliği aday adaylık süreci bir ay daha uzatılarak son başvuru tarihi 1 Aralık 2013 olarak belirlendi” dedi.

Belediye başkan aday adaylığını için yapılan rekor başvurunun belediye meclis üyeliği aday adaylığı içinde gerçekleşeceğini ifade eden Alemdar “ Trabzon’da meclis üyeliğinde başvuru sayısı gün geçtikçe artıyor. Süre uzatıldığı için sayı daha da artacak” dedi.

Özdemir’e önemli görev    

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına Turgut Özdemir Seçildi

Ordu’da yapılan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) genel kurulunda başkanlığa, Trabzon ÖZDEMİR1 BAŞVURULAR UZATILDIGazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir seçildi. Yönetim şu isimlerden oluştu: Turgut Özdemir’in başkanlığa seçildiği Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Yaşar Yıldız Başkan Vekilliğine, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Şevket Erzen Başkan Yardımcılığına, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Hüsnü Acar Başkan Yardımcılığına, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Erdoğan Erişen Genel Sekreterliğe, Rize Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Mustafa Bayrak Genel Saymanlığa, Bartın Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Güngör Yavuzarslan Dış ilişkiler sorumluluğuna, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Sekreteri Ergün Ata ise genel koordinatörlüğe getirildi. KGF Başkanı Özdemir, genel kurulun ardından yaptığı açıklamada, “Karadeniz birlikteliğimiz, Türkiye’ye örnek oluyor. Türkiye’de ilk bölgesel federasyonu biz kurmuştuk. Bugünde Ordu’da olağan genel kurul sonrasında görev dağılımını gerçekleştirdik. Karadeniz, bir güç birliği gösterisi yapıyor. Bunu Ordu’da göstermiş olduk.” dedi.

Aksoy projelerini anlatacak

aksoy BAŞVURULAR UZATILDI

AK Parti Ortahisar belediye başkanı aday adaylarından Fahrettin Aksoy bugün saat 13.00’da Radyo Aktif’e konuk olacak. Aksoy adaylık süreci ile ilgili gelişmeleri dinleyicileriyle paylaşacak.

Pojelerinden ve hedeflerinden bahsedecek olan Aksoy programa canlı olarak bağlanan seçmenin sorularını da anında yanıtlanacak.

 

Başkan’ın amca acısı

birinci BAŞVURULAR UZATILDIDörtyol Belediye Başkanı Akçaabat Belediye Başkan Aday Adayı Cevat Birinci amcasını kaybetti.  Ankara Onkoloji Hastanesinde ameliyat olup bir süreden beri tedavisine bu hastanede devam edilen Adnan Birinci (66) hayatını kaybetti.

Kolon (Bağırsak Kanseri) sebebiyle ameliyet olmuş merhum Adnan Birinci’nin cenazesi dün Dörtyol Beldesi Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi. Taka Gazetesi olarak Cevat Birinci’ye ve Birinci ailesine öncelikle sabır, Merhuma Allahtan rahmet dileriz.

Dernekpazarı’na ne yapacak?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Dernekpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta’nın daveti üzerine Dernekpazarı’nı ziyaret etti. Gümrükçüoğlu’nu Ak Parti gümrükçüoğlu3 BAŞVURULAR UZATILDIDernekpazarı aday adayları Yaşar Falcı, Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta, Dursun Atalay ve sınıf arkadaşı CHP adayı Eyüp Meral ve partililer karşıladı. Dernekpazarı için ne yapacaksınız? sorusuna” Dernekpazarı Büyükşehirle bizimde daha fazla ilgileneceğimiz bir konuma geliyor. Dernekpazarın’da öz ve öz evlat muamelesi yapacağız. Elimizden geldiğince eşit hizmet anlayışıyla Dernekpazarı’na hizmet etmeye devam edeceğiz. En kısa zamanda şirin ilçemizi tekrar ziyarete geleceğim, Halkımızın teveccühü bizi rakipsiz başkan konumuna getirdi. Halkımızın bu ilgisine layık olmaya çalışacağız. Trabzon da yapacak daha çok işimizi var.”dedi.

Bekar oğlunu evlendiriyor

BEKAR BAŞVURULAR UZATILDI

AK Parti eski ilçe Başkanı Mustafa Bekar oğlunu evlendiriyor. Bekar’ın oğlu Zeki Bekar 10 Kasım’da doğum gününde Mimoza’da evleniyor.

Düğün 10 Kasım günü saat 16.00’da evlenecek. Şimdiden mutluluklar diliyoruz.

 

Anket yaptırıyor

SUNGUROĞLU BAŞVURULAR UZATILDI

Trabzon’un Arsin ilçesinde seçime girmeye karar veren Ramis Sunguroğlu son rötuşlarını atıyor. Sunguroğlu, seçime girmeden önce biri telefon iki anket yaptıracak ve hem sahilin hem de köylerin nabzını tutacak.

MANŞET

ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIR

Bu Yazı Toplam 651 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

SUNGUROĞLU1  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRTrabzon’un Arsin ilçesindeki seçim süreciyle ilgili olarak Belediye eski Başkanı Ramis Sunguroğlu ile konuştuk. Sunguroğlu oğlunu evlendirdikten sonra kısa bir süre dinlenmek için İstanbul’a gitti. Bugün-yarın dönecek.

Sunguroğlu’ne yerel seçileri sorduğumuzda ise şöyle dedi: ‘Arkadaşlarımızla istişarelerimiz devam ediyor. Mantıklı ve Arsin için makul olanı yapacağız. Ayrıca siyasette zaman en iyi ilaçtır’ dedi.

Torpille Uğraşsaydım Herkes Bir Yerde Olurdu

AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kâhya ilginç mesajlar verdi. Kahya “Yönetimimde 20 kahya  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRkişi var. Eğer yanlışım olsa gözüme dalarlar. Hastanede temizlik görevlisi ya da tıbbı sekreter alınırken Sağlık Bakanlığı’nın kararıyla artık kura çekimi yapılacak. Bu bizi çok rahatlattı. Vatandaş bizi iş ve işçi bulma kurumu olarak görüyor. İşkur arasında müracaat edenler arasından kuralar çekilerek işe girecekler belli oldu. Hastanedeki ilk kuraya gittim, daha sonraki kuralara gitmedim. İlk kurada güvenlik görevlisi alınacaktı. Çok şeffaf bir şekilde kura çekildi. Biz ne kadar torpilden uzaklaşırsak o kadar iyi oluruz. Biz torpil yapmanın derdinde değiliz. Ben torpille uğraşsaydım akrabalarımdan dayımın ve halamın oğlunu belediyede ya da diğer yerlerde yerleştirmem lazımdı. ” şeklinde konuştu.

Murat Saka Arsanın Peşinde

SP Akçaabat İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saka yazılı açıklama yaptı:
LOGO1  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIR
‘1989 yılında Milli Eğitime 777 metrekare arsa hibe ettim. Lojman yapılmak kaydı ile. Arsa il özel idaresine devredildi. İl özel idaresi arsayı sattı. Arsa Akçaabat Akçakale beldesi Zeytinlik mahallesinde. Bu mahallenin ana yolunda bir üst geçit var. Sayın valimden ricam bu arsanın parasını özel idareden bana ödetsin ya da üst geçide benim ismimi versin. Devletin benim parama ihtiyacı yok.’

Akçaabat’ın Anketi

Trabzon’da yapılacak olan yerel seçim öncesinde adaylar noktasında en fazla merak edilen ANKET  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRilçelerin başında Akçaabat geliyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kasım ayının sonunda Trabzon’a yapacağı ziyaret öncesi Akçaabat’ta siyasi kulisler canlandı. İlçede seçime yönelik anket çalışmaları birbirleriyle adeta yarış yapıyor. İnternet üzerinde yapılan anket çalışmalarında Şefik Türkmen, Cevat Birinci, Musa Bulut, Osman Çavuş, Muhammet Altınel, Osman Parlayan, Osman Karaçukur, Sebahattin Yazıcı, Mehmet Baş, Yaşar Sivrikaya, Erhan Nadir, Hayrettin Eroğlu gibi isimlerin oy aldığı gözlemlenirken yoğunluk Şefik Türkmen, Cevat Birinci, Musa Bulut üzerinde.

Taşımalı Çilesi Bitecek Mi?

Trabzon’un taşımalı eğitimde yaşadığı temel sorun Türkiye’nin genel sorunlarından biri haline geldi. Son Örnek Düzköy’den. İlçede Yeni Mahalle İlköğretim Okulu ve Cevizlik servis  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRİlköğretim Okulu yeterli sayıda öğrenci olmaması nedeniyle kapatıldı. Geçen yıl bu okullarda öğrenim gören öğrencilerin kayıtları Düzalan İlköğretim Okulu ile merkezdeki Hafız Mehmet Ofluoğlu İlköğretim Okulu’na alındı. Aynı zamanda bu öğrencilerin ulaşım sorununu çözmek için taşımalı sistem devreye girdi. Yeni Mahalle ve Tepecik Mahallesi’nde ikamet eden fakat geçtiğimiz yıl kayıtları Hafız Mehmet Ofluoğlu İlköğretim Okulu’nda bulunan öğrenciler taşımalı sisteme dahil edilmedi. Böyle olunca aynı mahallede oturan öğrencilerin bir kısmı öğrenci servisiyle okula gelebilirken bir kısmı bu servisi kullanamıyor. Yeni Mahalle ve Tepecik Mahallesi’nde ikamet eden ve çocukları öğrenci servislerini kullanamayan veliler, sorunun çözülmesini istiyor.

Başkan’a İnönü Teşekkürü

Trabzon’da doğalgaz çalışmaları kapsamında 61 Proje hedefinde en erken doğalgaz verilecek mahallelerin başında nüfus olarak da öne çıkan İnönü Mahallesi geliyordu. gumrukcu  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRDoğalgazda zaman içinde yaşanan sorunlardan ötürü mahalleye doğalgaz verilemedi; ancak son zamanlarda çalışmalar hızlandı ve alt yapı çalışması büyük ölçüde bitti. İnönü Mahallesi sakinleri yaşanılası bir çevre için en temiz kentin Trabzon seçildiği Türkiye’de doğalgazı istiyor. Şehrin çöküntü bölgesi olan İnönü’de kışın hava kirliliğinden adeta soluk alınamıyor. 2014 kışında evinde doğalgaz yakmak isteyen İnönülüler Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na sözünü yerine getirmesinden ötürü teşekkür ettiler. Başkan Gümrükçüoğlu, hatırlanacağı gibi daha önceki açıklamalarında, “İnönü Mahallemize de doğalgaz verilebilmesi için yılsonuna kadar çalışmalar başlamış olacaktır.” şeklinde müjde vermişti.

Hastane Çalışanı Sertifikayı Aldı

Akçaabat Haçkalıbaba Devlet Hastanesi’nin, Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hastane1  ZAMAN EN BÜYÜK İLAÇTIRyürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında Hastane personellerine işaret dili eğitimi verildi. Başhekim Ahmet Akyol ile Mali ve İdari İşler Müdürü Fatih Kurt tarafından organize edilen İşaret Dili Kursu’nun sertifika töreni düzenlendi.Başarılı olan kursiyerlere Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan sertifikaları Hastanenin konferans salonunda düzenlenen bir törenle verildi. Yapılan açıklamada, “İşaret dili eğitimi ile Hastanemize başvuracak işitme engelli hastalarımıza sağlık hizmeti sunumunda iletişim problemi yaşamadan hizmet verilmesi sağlanacaktır.İşaret dili eğitimi için bir kurs programı daha düzenlenerek işaret dili eğitimi alan personel sayısının arttırılması hedeflenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Baba’ya Mevlit

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti üyesi Halil İbrahim İleli’nin vefat eden babası için Derecik Uğurlu Köyü Kuba Camii’nde akşam namazına müteakip mevlit düzenlendi. Mevlide çok sayıda eş-dost katılırken, basın camiası da Halil İbrahim İleli’yi yalnız bırakmadı.

manşet

MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?

Bu Yazı Toplam 811 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Maçka ilçesinde arayan bir okurumuz ilçede neler oluyor sorusunu sordu.

MAÇKA MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Esiroğlu Beldesindeki 350 öğrenci kapasiteli yatılı bölge okulunun kapatıldığını ayrıca Akarsu köyü ilköğretim okulunun kapısına kilit vurulduğu, yine Maçka Mehmet Aktürk hastanesi Burhan Eyüboğlu fizik tedavi merkezine bağlandığını söyledi. Maçka sahipsiz mi sorusunu soran vatandaşlar, ‘Acilen Maçka harekete geçmeli ve kendi kazanımların sahip çıkmalı’ yorumu yapıldı.

Ortahisar İçin Usta Ve Aksoy

FahrettinAksoy MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Trabzon’da AK Partinin Ortahisar adaylarıyla ilgili olarak değerlendirmeler yapılıyor. Dün okurlarımızdan bir dizi telefon aldık. Özellikle Ortahisar için Ali Haydar Usta ve Fahrettin Aksoy isimlerine sıcak baktıklarını söylerken bu iki ismin ciddi aday potansiyelleri olduğunu ifade ettiler.

 

 

Teşekkürler TAKA

misafir MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Sosyal Bilimler Lisesinin Gazipaşa Mahallesinden alınarak Esiroğlu’na taşınma girişimi konusunda Trabzon basını büyük duyarlılık göstermişti. TAKA Gazetesi de bu anlamda üzerine düşen görevi yaptı ve Sosyal Bilimler Lisesi her ilde olduğu gibi kent içinde kaldı. Dün Süheda Kamber ve arkadaşları TAKA Gazetesini ziyaret etti ‘Duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz’ dediler.

Nuri Beşer Vefat Etti

TÜRK-İŞ Eski Genel Başkanlarından Nuri Beşer vefat etti. Beşer’in cenazesi bugün (10 LOGO MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Eylül 2013 Salı günü) İstanbul Kartal Maltepe Merkez Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Zeytinburnu Yedikule Aile Mezarlığı’na defnedilecek.  İşçi hak ve özgürlükleri için mücadeleyi yaşamının temel taşlarından biri olarak gören Beşer, işçi sınıfı mücadelesine yaptığı katkılarla tarihe adını altın harflerle yazdırdı. Sendikacılığın zorlukları içinde, güçlükle yapılabildiği dönemlerde bu görevi gönüllülükle üstlenen Beşer, mücadelesi, azmi ve kararlılığıyla işçi hareketinin yolunu aydınlatmaya devam edecek.

Başkanın Yanındayız

AK AK MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?AK Partinin Trabzon merkez ilçe eski yöneticilerinden Sabit Çolak aradı. Çolak, ‘TAKA Gazetesinde ‘Mart ayından sonra başkan Temel Altunbaş’ı devireceğimize’ dair bir yorum çıktı. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Biz Başkanımla anlaşarak dışarıda kaldık. Ve her zaman yanındayız ve kendisine destek olacağız. Ortahisar içinde elimizden geleni yapacağız’ dedi

Oğlunu Evlendiriyor

SUNGUROĞLU MAÇKA’NIN SAHİBİ KİM?Arsin Belediye eski Başkanı Ramis Sunguroğlu çok mutlu. Pazar akşamı Yomra’da Sandal otelin Havuz başında oğlu Çetin’i evlendirecek olan Sungruoğlu, yine aynı köyden olan Ali İhsan Dilber’in güzeller güzeli kızı Gülin’i oğluna alacak. Sunguroğlu birçok dostuna davetiye gönderdi ve tüm dostlarını bekliyor. Bizde TAKA Gazetesi olarak şimdiden mutluluklar diliyoruz.

IMG_Politik_Kulis-2

MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Bu Yazı Toplam 963 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Gündeme taşıdığımız Arsin Anadolu Lisesi yükseliyor başlıklı haberde Trabzon Milli  Eğitimi ni harekete geçirdi. kirbac1 MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAEğitim Müdürü Kırbaç Arsin Belediye Başkanı ve ekibine ilçeye 2 okul kazandırdıkları için teşekkür etti. Bu bölümle ilgili, ‘benim böyle bir beyanım olmadı.’ açıklamasını yaptı. Müdür Kırbaç, Arsin’de yapılan okulları il milli eğitim müdürlüğünün yaptırdığını bildirdi.

Ömer Aydın kimi övdü

AK Partinin güçlü isimlerinden iş adamı Ömer Aydın aradı. Aydın, Trabzon Karayolları 10’uncu Bölge Müdürü Zeynel Abidin Yeşil ile ilgili olarak,yesil MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA ‘Trabzon’a ve bölgeye yararlı bir bürokrat, Trabzon’un ve bölgenin sorunları vakıf yatırımcıya yardım eden bir isim. Kendisine bir iş adamı olarak teşekkür ediyorum’ dedi.

Trabzon’un gururu

Ankara’da Trabzon etkinliklerinde her kesimden bürokrat vardı. Bu isimler arasında birisi de HSYK Üyesi Tonyalı hemşehrimiz Ömer Köroğlu’ydu. Standları gezen Köroğlu, VİP salonunda omer koroglu MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAhemşehrileri ile birlikte mısır ekmeği, kaygana ve hamsi kuşu yedi. Ömer Demir Trabzon’da HSYK olarak bir toplantı yapacaklarını ancak bunun ayrıntılarının daha sonra netleşeceğini söyledi.

Köksal Öztürk hemşehrileri ile

Trabzon Köprübaşılı hemşehrimiz. Her yönüyle Trabzon Platformunun Başkanı. Ankara’da hemşehrilerini bir dakika bile yalnız bırakmadı. Öztürk, siyasetçileri, bürokratları Ankara’daki Trabzonlu sivil toplum örgütlerinin yöneticilerini ziyaret etti. goksal ozturk MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAÇalışmalarını anlattı. Hazırladığı dergiyi dört dörtlük olarak bulduk. Köksal Öztürk girişken merttir, hemşehri canlısıdır. Yeni platform çalışmalarında da son derece başarılı olacağına yürekten inanıyor ve yolun açık diyoruz.

Dayıoğlu soruyor

Trabzonspor ile Mersin İdmanyurdu’nun maçı. Maç başlamadan kadrolar belli oluyor. tsibor MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAArsin Gençlik ve Spor ilçe eski Müdürü Burhan Dayıoğlu arıyor: ‘Arkadaşlar yedek kaleci Onur var ayrıca Zeki Ayvaz’ın kadroya alınmasının gerekçesini Şenol Güneş’e sorar mısınız. O şansı bir başka oyuncuya kullandıramaz mı?’ diyor.

Alioğlu’nun selamlarını getirdik

Ankara’da Köy Hizmetleri eski Genel Müdürü Hüseyin Alioğlu’nu göremeyince aradık. ‘Genel Müdürüm neredesin’ alioglu MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAdedik. O da ‘Kalpten küçük bir rahatsızlığım var tedavi oluyoruz, gelemedim’ dedi ve tüm hemşehrilerine selamlarını gönderdi. Geçmiş olsun.

Pekşen’den salvo

CHP’nin Trabzon delegelerinden İsmail Peşken aradı. Peşken CHP İl ceb1 MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMABaşkanı Yavuz Karan’ın Trabzon Merkez Toklu Mahallesinden kendisini delege yazdırdığını ifade ederek, ‘İl Başkanının böyle bir yola başvurmasını kınıyorum’ dedi

Fobisini nasıl yendi?

Ankara’da, Trabzon İl genel meclisi üyeleri standları birlikte gezdi. İl Genel meclisi üyesi Rıfat Yavuzyılmaz ile birlikte Uğur Aydın’da TAKA standına geldi.  2000 yılında hac rifat yavuz yilmaz MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAdönüşü yaşadığı türbülans sebebiyle uçağa binmeyen Rıfat Yavzuyılmaz bu kez fobisini yenmiş ve ‘Küçük bir sakinleştirici aldım dünya varmış. Gidişi de dönüşü de kolay’ olacak dedi ve Uğur Aydın’a teşekkür etti.

Sunguroğlsunguroglu MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMAu’na başsağlığı

Arsin Adliyesinde uzun yıllar Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Reşit Sunguroğlu ani beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi ve Arsin Konak Mahallesi(Gölcük) son yolculuğuna uğurlandı. Ramis Sunguroğlu ve ağabeylerini bu acılı günlerinde sevenleri yalnız bırakmadı. TAKA çalışanları olarak Sunguroğlu’na sabır ve başsağlığı diliyoruz.