Tag Archives: Kurmay Kıdemli Albay Süleyman Yarayan

vali-yazar

TAHRİP EDİLMEYECEK

Bu Yazı Toplam 240 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Süleyman Yarayan, Trabzon Valisi Recep Kızılcık ı makamında ziyaret etti.

Çaykara’daki HES sorunu

Kızılcık, ziyarette gazetecilerin Çaykara ilçesindeki Hidroelektrik Santral (HES) protestolarına ilişkin soruları üzerine de Türkiye’nin enerji ihtiyacının hat safhada olduğunu belirterek, devletin ve hükümetin komşu ülkelerden enerji ithal edilmemesi için doğal kaynakları etkin şekilde kullanmak istediğini söyledi.

Son dönemde Çaykara’daki Karacam ve Köknar’da 2 HES Projesi için izinler alındığını söyleyen Kızılcık, yöre halkının projelerden istifade etmesi ve projelerde yer almalarını istediklerini ifade etti.

Trabzon’da oturmuyorlar

Kızılcık, Kurban Bayramı’ndan iki gün önce bölgeye gittiğini ve bu sırada bazı grupların provokasyon yapmak isteğini de ifade ederek bunların bazıları Trabzon’dan da değil. Ankara’dan İstanbul’dan gelerek vatandaşımızın iyi niyetini maniple etme gayreti içine girdiler. Güvenlik güçlerimiz, vatandaşlarımızın mağdur olamaması için gerekli tedbirleri aldı ve 12 saatlik bir ikna süresi sonrası ilgili firma şantiye kurma çalışmalarına başladı.

Valiler ile işbirliğin içinde hareket edeceğiz

Vali Kızılcık, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına yeni atanan Kurmay Kıdemli Albay Yarayan’ı makamında kabulünde yaptığı konuşmada, sahil güvenliği açısından Trabzon’da önemli bir asayiş problemi yaşamadıklarını söyledi. Yarayan’ın, yeni görevinde Karasu’dan Hopa’ya kadar olan bölgeden sorumlu olduğuna dikkati çeken Kızılcık, görevinde başarılar diledi.