Tag Archives: İrfan Keleş

SONER

ADABIMLA GİDİYORUM!

Bu Yazı Toplam 906 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Göreve geçtiğimiz yarım sezonda gelen ve küme düşme hattında olan Arsinspor’u orta sıralara taşıyan teknik direktör Soner Boz, dün Trabzon Gazeteciler cemiyetinde bir basın açıklaması yaptı.

Görevden ayrılma sürecini anlatan Boz, önemli noktalara değindi. Yaşadığı sorunları anlatan Boz’un basın açıklaması şöyle;

Ateşten gömlek giydim

“Bu basın toplantısını yapmamdaki amaç gaye veya düşünce hiçbir zaman Arsinspor ismine veya kulübüne leke getirecek veya gösterecek amaç gütmemektedir. Sadece ben zaten bu şehirde yaşamadığım için gitmeden en azından bazı şeylerin doğru algılanması doğru bilinmesi amacı ile yapmak istediğim. Nasıl gelmişsem ona göre de giderken teşekkür etmesini adabıyla veya yapmam gerektiğini düşündüğümden dolayı yapmışımdır. Gelişime baktığınız zaman Arsinspor’a geçen sene geldiğim devre arasında geldim ve ateşten gömleği giydiğim zaman ki dönemde 17 maçta 3 galibiyet almış takımı teslim almıştık.  Kendimize göre kulübümüze göre de başarılı bir sezon geçirerek ligde kalmayı başardık. Zaten geldiğimiz dönemdeki tek amaç ligde kalmaktı. Sözleşme yaptığım zamanda ki niyetimiz yarım sezonda ligde kalmak, gelecek sezon için de play-off oynayacak takım kurmaktı. Bu sözleri alarak göreve gelmiştim”

İlerleme kaydedemedik

“Bu temennilerle lige başlamış ve ligde kalmış yeni sezon hazırlıklarına da yaklaşık bir ay önce yine burada basın mensupları önünde yönetim kurulu adına Sayın Bekir Şengül ile beraber buradaydık. Hedeflerimizi birlikte açıkladık. Kulübün adına onlarda hedeflerini amaçlarını ve niyetlerini söylemişlerdi. Antrenmanlara başladığımız dönemlerde de istediğimiz ve listesini vermiş olduğum transfer olmasını istediğim oyuncularla alakalı bir adım olsun ilerleme kaydedemedik. Arsinspor’da tabi ki gecen yıl yarım sezonda hiç görmediğim futbol şube sorumlusu olduğunu iddia eden arkadaşım İrfan Keleş ile aramızda sürtüşmeler başladı”

Sıkıntı yaşadık

“Transferlerle alakalı kendi düşüncelerini yaptırım olarak kullanmak istedi. Alınacak oyuncuları kendi istediği doğrultusunda veya kendi menajerleri istediği benim istemediğim düşünce anlamında da hiç tasvir etmediğim kabul etme imkânım da olmadığı için bazı sıkıntılar yaşadık. Bu sıkıntıların neler olduğunu neler olduğu detayına girmek istemiyorum. Kimin yalancı olup olmadığını kendisi biliyor. Doğruyu anlaması için cevap verdim ama bu cevap hakkını kullanamadı kullanmadı. Belki kendisinde hala saklı duruyordur. Biz Arsinspor olarak söylüyorum teknik ekip olarak ligin ikinci yarısında ne 17 maçı ne bir tanesin de olsun veya herhangi bir deplasmanda olsun ne yanımızda gördük ne kendisinden ses duyduk”

Bana iyilik yaptı!

“Sayın İrfan Keleş’in kendi niyeti, kendi akraba dost ve yakınlarını memnun etmek üzerine bir transfer politikası. Zati muhterem tarafından bu emellerinde benim üzerimden gerçekleştirmek istemesinden dolayı bugünkü tabloya gelinmiştir ve karşı karşıya kalınmıştır. Ayrıca bu tablo ile yaşadığımız için kendisine çok teşekkür ediyorum. Bana çok büyük bir iyilik yapmıştır.  Acı-tatlı günler geçirdiğim Arsinspor’da zati muhterem İrfan Keleş dışında ki başta Sayın Mustafa Keleş ve Hüseyin Haldız yönetim kurulu Asbaşkanı ve diğer yönetim kurulu üyelerinde çok teşekkür ediyorum. Camiaya gerçek Arsinspor taraftarlarına siz değerli basın mensubu arkadaşlara da benim çalıştığım dönemde ki ilginize alakanıza ve göstermiş yakınlıktan dolayı da çok teşekkür ediyorum başım dik olarak geldiğim memleketimden başım dik olarak ayrılıyorum hepinize de saygılar sunuyorum”