Tag Archives: İbrahim Hacıosmanoğlu

kongre

KONGREYE GEL KONGREYE

Bu Yazı Toplam 1,570 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetim kurulunun kongre kararı alarak, Trabzonspor’un önünü açması gerektiğini söyledi.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor’un 40 yıllık tarihinin en kötü sezon başlangıcını yaptığını vurgulayarak, “5 haftadır galip gelemeyen bir Trabzonspor var. Sezona kötü başlarsanız ligi de iyi götüremezsiniz. Trabzonspor şu an saha içinde çok kötü, mevcut yönetim de çok kötü. Eğer yönetim iyi olmuş olsaydı Trabzonspor’un problemlerinin ne olduğunu bilen ve buna çare üretebilen bir yönetim olurdu. Bu yönetim göreve geldiğinde beri 8 yöneticisini çeşitli nedenlerle kaybetmiş. 15 ay görev süresi boyunca 4 teknik adamı takımın başına getirmiş. Beşincisi ise konuşuluyor. Yani bu bir kaos Trabzonspor için. Bu, Hacıosmanoğlu şahsında yöneticilerin iş bilmezliğidir. Trabzonspor yaz boz tahtası değildir” ifadelerini kullandı.

“Böyle Bir Transfer Politikası Olmaz”

Yönetimin transfer politikasını da eleştiren Hatayoğlu, “Bir sezonda 22 futbolcu alıyorsunuz. Böyle bir transfer politikası olmaz. Böyle bir paranın harcandığı transfer politikası Trabzonspor’u dibe sürükler, bundan sonra saha sonuçlarından çok ekonomik tabloyu nasıl düzelteceklerinin üzerinde dururlar. Bugünkü yönetim ve bundan sonra gelecek yönetimin en büyük hesabı bu olacaktır. Bu Trabzonspor’un ekonomik tablosudur. Dediğim gibi Hacıosmanoğlu’nun nezdinde Trabzonspor yönetimi bu işi bilmiyor. Bilmediği için de hata yapıyor. Hata üzerine hata yapıyor” dedi.

“Trabzonspor’un Önünü Açın”

Hatayoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimin bir an evvel kongre kararı alarak bordo-mavili kulübün önünü açması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Mevcut yönetimde bulunanlara ben buradan çağrı yapıyorum; özellikle geçmişte milletvekili olmuş Ali Kemal Başaran, Engin Hacısalihoğlu gibi isimler artık içeridekileri bizden daha iyi görüyorsunuz. Tüm bu olumsuzluklara göğüs gerip o koltuklarda 3-5 ay daha fazla kalmak için göz yumuyorsanız istifa edin. En azından Trabzonspor’un önünü açın. Eğer gerçekten çok olumlu işler yaptığınıza inanıyorsanız zaten delege bunun karşılığını size genel kurulda verir. Zaten 8 tane fire vermiş bir yönetimsiniz. Alın kongre kararınızı, çıkın delegenin karşısına. Yönetiminizi yenileyin, çalışma ekibinizi yeniden kurun. Trabzonspor bu kaostan kurtulsun.”

değişim-zamanı

DEĞİŞİM ZAMANI

Bu Yazı Toplam 1,624 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’un hocası, son günlerde idmanların dışında da öğrencilerine sık sık önemli telkinlerde bulunuyor. Halilhodzic, “Beni forma tercihleri için zorlayın” diyor ve ekliyor: “Asla takıntılı değilim. Siz isteyin, gösterin, ben gereken hamleyi yaparım”

Trabzonspor, üst üste Avni Aker’de oynayacağı 2 lig ve 1 Avrupa sınavıyla sezonun kötü izlerini silmek istiyor. Bu noktada teknik heyetin kadro içinde bazı hamleler yapmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Öğrencileriyle çok daha yakından ilgilenmeye başlayan teknik direktör Vahid Halilhodzic’in verdiği mesajlar dikkat çekiyor. “Öyle bir rekabet içinde olun ki, beni forma verirken saatlerce düşündürün. Tercihler için zorlayın” diyen Bordo-Mavililer’in teknik patronu, asla takıntıları olmadığını da sözlerine ekledi. Takımdaki isimlere değil, onların performansına şans vereceğini bir kez daha öğrencilerine anlatan Halilhodzic’in, “Asla takıntılı, ön yargılı bir teknik adam olmadım, olmam da. Sizler isteyin, istediğinizi gösterin ben gereken her hamleyi hiç çekinmeden yaparım” diyerek ideal olarak kabul edilen 11’in de, mevcut sistemin de değişebileceği ip uçlarını verdi.

İhanet sonrası merakı!

Hatırlanacağı gibi 3-0’lık Karabük yenilgisinden sonra Halilhodzic, “İhanet edenler var” çıkışı yapmış, dikkatleri üzerine çekmişti. Bu ‘ihanetin’ açılımını kötü performans olarak açıklasa da Vahid hocanın bazı futbolcularının üzerini çizdiği, bu konuda başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan da onay aldığı biliniyor. O nedenle ilk Mersin maçında deneyimli teknik adamın sahaya süreceği 11 büyük merak konusu.

hami

GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Bu Yazı Toplam 5,142 defa okunmuş ve 7 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Avni Aker’de Mersin İdmanyurdu’nu yenemezse Halilhodzic’in yerine Hami Mandıralı göreve getirilebilir.

Mustafa Reşit Akçay ile yollar ayrıldıktan sonra görevi devralan ve adeta o süreçte takımı ayağa kaldıran Hami Mandıralı, sezon bittikten sonra hak etmediği bir şekilde gönderilmişti. Taraftarın sevgilisi olan Hami, yeniden dönebilir. Öyle ki Trabzonspor , ligde 5 haftadır kazanamıyor. Mersin maçı ise dönüm noktası. Eğer Fırtına yine puan kaybederse taşlar yerinden oynayacak.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu bu durumda güven tazelemek için olağanüstü genel kurul kararı alabilir. Gerçekleşmesi daha mümkün gözüken diğer plan ise Hami Mandıralı’yı geri döndürmek. Taraftarın çok sevdiği ve gönderiliş şekli itibariyle haksızlık yapıldığını düşündüğü Hami, göreve gelebilir.

“Trabzon Benden Önemli”

Yönetime kırgın olmasına rağmen Hami hocanın da yakın çevresine, “Ben Trabzonsporluyum ve her zaman kulübün iyiliğini düşünürüm. Trabzon’un geleceği, benim kalp kırıklıklarımdan daha önemlidir” dediği öğrenildi.

FIFA

FIFA’DAN GÜZEL HABER

Bu Yazı Toplam 3,086 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Dünya futbolunun patronunun Türkiye’deki şike davası ile ilgili UEFA’dan bir rapor istediği ortaya çıktı

Raporları İstedi

2010-11 sezonunun şampiyonluk kupası için mücadele eden Trabzonspor yönetimi, davayı UEFA’dan sonra FIFA’ya taşımıştı. UEFA’nın elinde bulundurduğu yetkilerin çok daha fazlasına sahip olan FIFA’nın da Avrupa futbolunun patronundan Türkiye’deki şike davası ile ilgili ayrıntılı rapor istemesi ise olayı farklı bir boyuta taşıdı. Geçtiğimiz ay Türkiye’yi ziyaret ederek F.Bahçe, Trabzonspor ve TFF yetkilileri ile bir araya gelen UEFA müfettişinin hazırladığı rapor, UEFA Disiplin Komitesi’nin yanı sıra FIFA’ya da gidecek.

Başkan Ne Demişti?

FIFA’nın, UEFA’dan gelecek rapora göre Türkiye’den de bir rapor isteyeceği ve ona göre disiplin talimatını yürürlüğe koyabileceği bildirildi. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da bu konu ile ilgili önceki gün yaptığı açıklamada, “FIFA’nın UEFA’dan bilgileri ve kararını istemesinin anlamını yakın zamanda göreceksiniz. Hukukçularımız mücadeleyi sürdürüyor” ifadesini kullanmıştı.

Hacıosmanoğlu

‘BAŞIMIZI ÖNE EĞDİRMEYİN’

Bu Yazı Toplam 968 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan futbolculara tarihi çağrı

Futbolculara

‘Taraftarların başının eğik gezmesi bizi rahatsız ediyor. Sizi de rahatsız etsin. Sizden tek istediğim o insanların başlarının dik gezmesini sağlamanız’

Kongre İsteyenlere

‘Genel kurul üyelerinin bize verdiği süreyi tamamlamak bizim görevimiz. ‘Ben beceremiyorum gidiyorum’ diyecek karakterde insan değilim. Bu kulübü bir çıkar aracı olarak insanların tekelinden kurtarmak bizim görevimiz.’

“Kaybedilen Çok Şey Yok”

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, takımının dün yaptığı çalışmayı saha kenarından izledi ve son gelişmeleri değerlendirdi. Takımın aldığı sonuçları kabul etmenin, hazmetmenin kolay olmadığını vurgulayan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi: “Olmaması gereken alınmaması gereken sonuçları aldık. Bunlarda hem oyuncuların hem bizlerin hem teknik kadronun hem hakemlerin büyük katkısı var. Ama bunların hiçbiri mazeret değil. Sağduyulu Trabzonspor sevdalılarının takıma olan inancı, ümidi halen devam ediyor. Bizim de devam ediyor. 5 maçta 4 puan almış olabiliriz ama kaybedilmiş olan çok şeyimiz yok. Bunları telafi etme imkanımız var.”

Yüzlerine Konuştu

Takımla yaklaşık bir saat süren bir toplantı yaptığını da hatırlatan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

” Onlardan bir tek şey istedim; ‘Bizim harcadığımız emekleri bir tarafa bırakın ama bu takımın sağduyulu taraftarları var. Onların başının eğik gezmesi bizi rahatsız ediyor. Sizi de rahatsız etsin. Sizden tek istediğim o insanların başlarının dik gezmesini sağlamanız. Trabzonspor yakın tarihinin en iyi kadrosunu kurduk. Uyum sorunu olabilir. Ama oynadığınız takımlara bir bakın. Karabükspor’un 11′inden bir tane oyuncu alıp da Trabzonspor’un 11′inde oynatabilir misiniz? Bunu kendinize sorun’ dedim”.

“Sahada Savaşın”

Çocukluğundan bu yana bulunduğu konuma gelen kadar hep savaştığını da vurgulayan Başkan Hacıosmanoğlu, “Çocukluğumdan beri savaşarak 48 yaşına geldim. Cenab-ı Allah da her şeyi nasip etti bana ama hep mücadele edip savaştım. Sonunda da kazanan ben oldum. Trabzonspor başkanlığını da herkesin bize karşı olduğu dönemde o mücadeleyle kazandım. Bunları hep örnekleriyle gösterdim onlara. Ayrıca, ‘Hepiniz değerli oyuncularsınız ama sahada savaşmadığınız sürece başarıyı yakalama imkanımız yok. Sizlerden sadece masumane duygularla Trabzonspor sevdasını içinde taşıyan insanların başını öne eğdirmeden, sahada savaşmanızı istiyorum. Milyonlarca insan ve biz sizden bunu bekliyoruz’ dedim. Umut ediyorum milli takım arasından sonra başlangıç olur, sahaya çıktıklarında gerekli performansı gösterip Trabzonspor’u layık olduğu yere taşırlar” diye konuştu.

Başarısız Olmamızı Bekleyenler Var

Takımla yaptığı toplantıda, “Belki de başkan olarak sizinle bu tarzda son kez konuşuyorum. Başka zaman başka türlü göreceksiniz. Ama umut ediyorum ki bundan sonraki karşılaşmalarımızda yaşadığınız başarıların karşılığında ekstra bonuslar aldığımız bir başkan olarak dururum karşınızda” dediğini de hatırlatan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnancımız tam. Takımın başarısız olmasını isteyen çok insan var. Bu alışkanlık Trabzon’da her zaman var.”

“Mücadele Edersen Yenilsen De Alkışlanıyorsun”

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, sonuçların söyle devam etmesi durumunda ne tür yaptırımları uygulamaya koyacakları yönündeki soruyu yanıtlarken de şu ifadeleri kullandı: “Böyle devam etme imkanı yok. Ama bu takımın kalitesi ortada. Onlara söylediğim sahada savaşmaları. Onu verdikleri zaman da bu seyirci zaten yenilsen de seni alkışlıyor. Varşova maçında örneğini gösterdiler. Bizim insanımız bu. Varşova maçının son 40 dakikasında oynadığımız futbolu oynayalım yenemeyeceğimiz takım yok. Bu mücadele azmini de sahaya yansıtacaklarına inanıyorum.”

“Oyunculara Bir Lira Borcumuz Yok”

Takımla yaptığı toplantıda oyunculara çok özel şeyler söylediğini de vurgulayan Hacıosmanoğlu, “Özel hayatımla ilgili çok örnekler verdim. Kaptanımız bile, ‘Ben 7 senedir buradayım, böyle şey görmedim’ diyor. Tek kuruş borcumuz yok oyunculara. Hiçbir kulüpte böyle bir şey yok. Bu imkanları yaratırken çok çalışıyoruz. Oyuncuların parasını gününde ödemek aslında marifet değil, bizim görevimiz. Ama onlara, ‘Siz bunun devam etmesini istiyorsanız sahada bunun karşılığında bir şeyler yapmak zorundasınız’ dedim. Onu yaparlarsa devam eder aynı şekilde” dedi.

Aziz Yıldırım’a Sert Çıktı

İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, “Yeniden yargılama sırasında mahkemede herkesle hesaplaşacağız” sözlerini değerlendirirken sert ifadeler kullandı. Aziz Yıldırım’ın ismini hiç telaffuz etmeyen Hacıosmanoğlu, şunları söyledi: “13. Ağır Ceza Mahkemesi ve onun akabinde bizim itirazımızı değerlendiren 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hukuk dışı verdiği kararlar, hukukun, adaletin yanından dahi geçmeyecek seviyesiz kararlar onu konuşturuyor.Devletin birimleri konuşturuyor. Bu şahsın konuşmalarına ben itibar etmiyorum, dikkate de almıyorum Bunların hepsi algı yönetimi. Ama onu konuşturanlara da lanet olsun diyorum, başka bir şey demiyorum” ifadesini kullandı.

‘Beceremedi De Gitti Dedirtmem’

Başkan Hacıosmanoğlu, Aralık ayında seçimli kongre olacağı yönündeki iddiaları da yanıtlarken şunları söyledi: “Bizi Trabzonspor taraftarları her ne kadar spekülasyon yapsalar da 2.5 seneliğine seçti. Biz geçen sene staj dönemimizi yaptık. Ama bu sene sağduyulu olan bütün Trabzonsporluların söylediği tek şey var. Gerek yerli gerekse Avrupa’dan aldığımız oyuncuların hepsi yakın zamanda alınan en iyi oyuncular. Bunlar inanıyorum ki kendilerini buldukları zaman galibiyet serisi başlatacaklar. Genel kurul üyelerinin bize verdiği süreyi tamamlamak bizim görevimiz. ‘Ben beceremiyorum gidiyorum’ diyecek karakterde insan değilim. Bu kulübü bir çıkar aracı olarak insanların tekelinden kurtarmak bizim amacımız. Biz onu kurtardıktan sonra gelenler de inşallah aynı düzeni devam ettirir. Trabzonspor ancak o zaman kurtulur. Yoksa aynı düzen devam ederse, Ahmet gelsin Mehmet gitsin mantığı devam ettiği sürece Trabzonspor zaten kalıcı başarılar yakalayamaz.”

vahid

ÜZERİMİZE OYUN OYNANIYOR

Bu Yazı Toplam 1,020 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Teknik Direktör Vahid Halilhodziç’in saha kenarındaki agresif tavırlarıyla ilgili soruları da yanıtlayan Başkan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Bu konuyla ilgili Vahid hocayla elbette ki konuşuyoruz. O da bizden birisi. O da aynı duyguları yaşıyor, başarılı olmak istiyor. Başarılı olmak için Trabzonspor’a geldi. Bu sonuçlar nasıl bizleri çılgına çeviriyorsa onu da çeviriyor. Kaldı ki hem ligde hem Avrupa’da yapılan hakem hatalarına baktığınız zaman hazmedilecek şeyler değil. Başarısız sonuçlardan sonra bunları konuşmaya gerek yok belki ama üzerimizde oyun oynanıyor olabilir.”

Mukavelemiz 2 Yıllık Ama!

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Teknik Direktör Vahid Halilhodziç’in mukavele süresiyle ilgili spekülasyonları da yanıtlarken şunları söyledi: “Sözleşmesi 1 yıl değil, 2 yıllık. Ama Vahid hoca şunu söyledi; ‘Ben sana söz verdiğim için buraya geldim. Olur da başarısızlık olursa ne kulüp ne ben tazminat ödeyeyim. Kulüp de ben de serbest kalma imkanımızı birbirimize verelim 1 yıl sonunda’ Bu da kulübün menfaatlerini düşünerek kendisinin söylediği bir şey. Trabzonspor’dan ayrılırken tazminat alayım gideyim diye bir düşüncesi yok. Sözleşmesi 2 yıllık.”

spormanşet

TRABZONSPOR BÖYLE ÇÖKTÜ!

Bu Yazı Toplam 4,674 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

Taka Gazetesi Spor Müdürü Hamza Mısır Bugüne Kadar Yazılamayanları Kaleme Aldı

1-Ulusoy’a Sırt Döndüler

Hatırlayın, Lig TV Canlı yayınlıyor ve kongreyi kazanan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu ilk olarak TFF eski Başkanı ve dostu Haluk Ulusoy arayıp tebrik ediyor, destek veriyordu. Zaman içinde Başkan Hacıosmanoğlu’nun tavrı değişiyor. Öyle bir değişiyor ki, Ulusoy’a tavır almanın ötesine gidiyor ve şok bir kararla ismini sahilde yaptırdığı tesislerden kaldırıyor. Haluk Ulusoy, Hacıosmanoğlu ile bütün köprüleri orada attı ve Hacıosmanoğlu’nun camiadaki en önemli desteği çöktü.

2-O Söz Her Şeyi Alt Üst Etti

Zaman zaman bende eleştiririm ancak bu kentte iş dünyası için Ali Osman Ulusoy ne ise spor ve Trabzonspor için Faruk Özak odur. İddiaya göre seçimden önce Hacıosmanoğlu ve Çakıroğlu gitti görüştü Özak Mayıs 2013 kongresine müdahil olmadı. Hacıosmanoğlu seçildi. Trabzon yerel mahkemesi kongreyi iptal edince Hacıosmanoğlu Özak’ı hedef almaya başladı ve Doğan Haber Ajansına, sonradan ‘Ben Özkan Sümer’in sözünü tekrarladım’ diyerek bir biçimi ile seccadeli sahtekar sözünü tekrar etti. Faruk Özak o sözlerden sonra gemileri yaktı, muhalefetin fitilini ateşledi.

3-Şener’in Gücünü Küçümsemeyin

Doğru, Sadri Şener Trabzonspor’u boğazına kadar borçlandırdı. Eleştirenler haklıdır. Ama şike sürecinden alnının akıyla çıkarak takımın şampiyonluğunu bağımsız mahkemelerde tescillendiren de odur. Böyle bir başkanı eleştir fakat Trabzonspor’u bilerek 2 milyon avro zarara uğrattı diye hırsız yaftası takmak için mahkemeye vermek, yönetime yönelik cepheyi Trabzon’da daha da genişletmekti. Yönetim bunu yaparken Sinan Zengin geri alınıp Genel Müdür yapılarak bir anlamda mahkeme sürecini de tekzip etmiş oldu.

4-Vahid Hoca Kadro Kuramıyor

Gelelim teknik konulara, 2006 sezonunda aynı Vahid, Galatasaray’ın 32 puan gerisinde kaldı. Yönetimin hoca transferi hamlesinden hemen sonra bu istatistikleri çıkardım. Trabzonspor’u şampiyon yapamayacağını yazdım. Ama dikkate alan olmadı. 21 oyuncu alındı. En büyük sorun Vahid’in bu oyunculardan bir 11 kuramamasıdır. Musa Nizam’ın bile sol stoper olduğunu bilmiyor.  Bir hafta süper oynayanı ya kadroya almıyor ya saha içinde yerini değişiyor. Trabzonspor’la adeta alay etti. Yönetim şu anda bekliyor. Çünkü Halilhodziç yollanırsa hedefe yönetim oturacak!

5-Bazı Futbolcular Alemci!

Trabzon basınında Trabzonspor için doğruları söylemeyen, halının altına süpüren tarz oluştu. O zaman en büyük zararı biz veririz. Futbolcular Vahid’in sert tarzını hiç benimsemedi ve sevmedi bu doğru. Ayrıca istihbaratlarıma göre Trabzon’a gelen ve aleme takılan oyuncular var. Yeni Jaja ve Yattara’lar geldi. Yattara ve Jaja’nın şehirdeki çevresi bu isimleri hemen kapmış! Yöneticiler bunu biliyor ve bunun önüne geçmeye çalışıyor. Antrenmandan sonra teri soğumadan Kalkınma’ya koşan isimler var. Takım bütünlüğü yok. Oyuncular yabancı, menajer yabancı, Teknik kadro tamamen yabancı, her şey yabancı! Trabzonspor bu arada 2-3 kişilik bir kadro dışı operasyonu yapamaz ise hiçbir şey değişmez. Bu oyuncular ‘Vahid nasılsa gidecek’ diye oynamaz. Karabük faciasının faturası mutlaka birilerine kesilmeli.

6-Tutmama Riski Vardı Ve Tutmadı

Trabzonspor hata yaptı. En azından Adrian veya Henrique takımda bırakılmalıydı. Bourceanu gönderilmemeliydi Bütün takım değiştirildi. Ve yeni transferler tutmadı. Buradan geri dönüş olmayacağına göre, Trabzonspor yönetimi ya acilen kongre kararı alacak ve Aralık öncesinde gelecek olanların önünü açacak ya da ara transferde yeni bir temizlik yapacak. Trabzonspor’un kalesi geçen yıl dışlanan ve kadroya alınmayan Fatih Öztürk’e kaldı! Fatih’i dışlayanlar Akçay’ı da istemeyenlerdi. Trabzonspor’a iyi bir teknik direktör kadar iyi bir kalecinin de şart olduğunu belirtelim.

idman

CESUR VE GÜÇLÜ OLUN

Bu Yazı Toplam 624 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Yeni sezona büyük umutlarla başlamasına rağmen geride kalan 5 maçta galibiyeti bulunmayan Trabzonspor’da son oynanan Karabük karşısında oynanan futbol ve alınan farklı mağlubiyet kriz yaşanmasına neden olmuştu.

Özellikle teknik direktör Vahid Halilhodzic, oyuncuları hakkında yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekmişti. Ancak Halilhodzic’in açıklamalarına Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da destek vermesi şaşkınlık yaratmıştı. Lige verilen milli arada Bordo-Mavili teknik ekip ve futbolcuların yaşanan krizi çözmesi adına süresi var.

Birlik Olma Zamanı

Her şeye sıfırdan başlanmalı. Bu anlamda teknik direktör Vahid Halilhodzic’in oyuncularına güvenmesi oyuncuların da Boşnak Hoca’ya olan güvenin artması gerekiyor. Milli ara sonrası çok zorlu bir fikstürü girecek olan Trabzonspor’da yaşanan krizi galibiyet serisi ancak unutturur. Bu anlamda Avni Aker’de üst üste oynanacak olan Mersin İdmanyurdu, Lokeren ve Gaziantep maçları kazanıldığı taktirde Bordo-Mavili ekibi güzel günler bekliyor olacak. Aksi taktirde içinden çıkılmaz bir tablo ile karşı karşıya kalınabileceği konuşuluyor.

BAŞKAN

BAŞKAN BIRAKIR MI?

Bu Yazı Toplam 1,266 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’un 31 Mayıs’ta yapılan Divan Kurulu Toplantısında konuşan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, “Önümüzdeki Aralık Genel Kurulu’na kadar şampiyonluğa oynayan bir takım olmazsa bu görevden ayrılır Trabzonspor’a başarılar sağlayacak isimlere yer veririz” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak ligin 5. haftasının tamamlanmasına rağmen henüz galibiyetle tanışamayan ve 4 puanla küme düşme hattına gerileyen Bordo Mavililer’de Başkan’ın tavrı merak edilmeye bşalandı. Yapılan büyük yatırıma rağmen saha sonuçlarının beklendiği gibi gitmemesi taraftarların da büyük tepkisine yol açmaya başladı. Aralık ayındaki kongreye 2 ay gibi bir süre kalması ve sonuçların olumsuz yönde gitmesi önümüzdeki süreçte genel kurul baskısının artacağı yorumlarına da ağırlık verdi.

vahiddd

SONUNA KADAR VAHİD!

Bu Yazı Toplam 1,206 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Karabükspor mağlubiyetiyle tarihinin en kötü lig başlangıcına imza atan Trabzonspor’da Teknik Direktör Vahid Halilhodziç, eleştirilerin odağındaki isim oldu.

“Özür Dileme” Ve “İhanet” Tepkisi

Boşnak hocanın özellikle maçın ardından kale arkası tribünlerindeki taraftarların yanına kadar giderek özür dilemesi, ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda bazı futbolcular için, ‘İhanet ediyorlar’ ifadesini kullanması, “Halilhodziç taraftarlara şirin görünüp futbolcularını toplumun önüne atıyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu. Halilhodziç’e getirilen en önemli eleştiriyse, takımın yapısıyla sürekli oynaması konusunda oldu.

“Bırakmak En Kolayı”

Özellikle Legia Varşova maçında uzun süren sakatlık döneminin ardından harika bir oyun ortaya koyan Bosingwa’yı alışıldık mevkisi olan sağbek yerine ön liberoda denemesi, bir türlü ideal 11 oluşturamaması Halilhodziç’in en fazla eleştirildiği konuların başında geldi. Karabük maçı sonrası Vahid Halilhodzic, “Gitmek belki çok kolay olabilir. Ben nelerin altından kalkabileceğimi biliyorum. Kulübü terkedip gitmek çok kolay olur. O kadar üzgünüm ki şuan kendimi düşünecek durumda değilim” ifadelerini kullanmıştı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da teknik direktör Vahid Halilhodzic’i göndermek gibi bir niyetinin olmadığı ortaya çıktı. Hacıosmanoğlu’nun sonuna kadar Boşnak hoca ile yola devm edeceği bilgisine ulaşıldı.

Hacıosmanoğlu

BAŞKAN İZLİYOR

Bu Yazı Toplam 3,926 defa okunmuş ve 6 adet yorum yapılmıştır.

Hacıosmanoğlu’nun nasıl bir yol izleyeceği merak konusu

Trabzonspor’da işler hiç de arzu edildiği gibi gitmiyor. Yapılan onca transfere rağmen halen takım olma yolunda adım atamayan Bordo-Mavili ekip her hafta iyiye gideceği yerde daha da kötüye gidiyor.

Futboluyla tat vermeyen Bordo-Mavili ekipte Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da bu tabloyu sadece izlemekle yetiniyor. Sezon öncesi ısrarla Vahid Halilhodzic’i takımın başına getirmek için uğraş veren Başkan Hacıosmanoğlu’nun gelinen noktada Boşnak hocaya artan tepkilerden ötürü nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

HACIOSMAN

ÇOK ÖZEL GÖRÜŞME

Bu Yazı Toplam 820 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’un sahasında Legia’ya 1-0 yenilmesinden sonra Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Vahid Halilhodzic ile tesislerde kapalı kapılar ardında özel bir görüşme yaptı.

Bu görüşmede takımın son durumu bütün detaylarıyla masaya yatırıldı. Görüşmede Başkan’ın hocasına güvenoyunu sunduğu ama yine de sonuç almasının zamanını geldiğini hatırlattığı belirlendi. Bu arada Hacıosmanoğlu’nun, sık sık oyundan atılmaya başlayan Halilhdoziç’i bu konuda uyardığına da dikkat çekildi.

Başkan Hacıosmanoğlu, Teknik Direktör Vahid Halilhodzic’le yaptığı görüşmeden sonra soluğu sakatlanan Onur Kıvrak’ın yanında aldı. Onur’a geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan, herhangi bir ihtiyacı olması durumunda kendisini aramasını istedi.

VAHİD

TRİBÜNE OYNADI

Bu Yazı Toplam 1,698 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

Vahid Halilhodzic yine dışarı atıldı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na söz verdiği gerekçesi ile Bordo-Mavili takımın başına ikinci kez gelen Boşnak teknik direktör Vahid Halilhodzic, takıma oynattığı futbol ve oyuncu tercihleri ile tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Dün akşam Legia Varşova maçında Yusuf Erdoğan’ı yedek soyundurup Fatih Atik’i oynatmasından ötürü Halilhodzic oldukça eleştirildi. Ayrıca hakemlere gösterdiği tepki sonrası tribüne gönderilen Halilhodzic’in tavırları hiç tasvip edilmedi. Boşnak teknik direktör Spor Toto Süper Lig’de Başakşehirspor ile oynanan müsabakada da hakemlere tepki göstererek tribüne gönderilmişti. Boşnak teknik direktöre UEFA’dan da ceza gelmesi bekleniyor.

hacıosman

NEREYE KAÇACAKLAR

Bu Yazı Toplam 2,602 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bazı yabancı oyuncuların Halilhodzic’in oyun sistemini eleştirdiğine ilişkin söylentilerin doğru olmadığını belirterek, “Hiçbir oyuncumuz hocamıza ‘korkak oynuyoruz’ dememiştir, diyemez de. Bunların hepsi yalan” ifadesini kullandı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Evet, takım Süper Lig’e iyi başlamamış, 4 haftada 4 beraberlik almıştı. Üstüne üstlük takım içinde oyun sisteminden kaynaklanan bir huzursuzluk olduğu hatta Cardozo, Yatabare ve Waris’in teknik direktör Halilhodzic’e “Bu korkak anlayışla galip gelemeyiz. Savunmayı bırakıp hücum futboluna yönelmeliyiz” çıkışını yaptığını öne sürülüyordu. Dün bu konular için başkan Hacıosmanoğlu’nu aradık. Başkan her zamanki gibi kendinden emin bir ses tonu ile “Bunların hepsi dedikodu. Hiçbiri doğru değil” dedi ve şampiyonluk için ilk günkü gibi iddialı olduklarını söyledi. İşte başkanın gündemi sarsacak açıklamaları: “Kabul ediyorum, takımımız henüz hazır değil. Bunun birçok sebebi olabilir. Sakat futbolcularımız var, takımımız milli maçtan dolayı tam kadro olarak yeterince birlikte çalışamadı, uyum sürecini henüz atlatamadık.

Kötü Başlayıp İyi Biter

Hocamız da zaten zaman gerektiğini söylüyor. Uyum süreci döneminde mümkün olduğunca az puan kaybetmeyi planlıyorduk ama bunu başaramadık. Ama bazı şeyler kötü başlayıp iyi biter. Sakat futbolcularımız döndüğünde ve oyun sistemi oturduğunda bu takımın neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz. Trabzonspor’un başarısız sonuçlar aldığı anlarda ortaya çıkıp dedikodu üretenler o zaman nereye kaçacak merak ediyorum. Zaten bazıları da başarısız olmamız için dedikodu üretiyor. Hocamız Halilhodzic’in bilgisi ve samimiyeti ortadadır. Teknik ekip ve yönetimimizdeki herkes Trabzonspor’un başarılı olması için en iyisini yapmaya çabalıyor. Halilhodzic’i bilenler öyle futbolcuların çıkıp “Savunma oynuyoruz. Böyle olmaz” diyemeyeceğini iyi bilir. Hiçbir futbolcumuz bunu söylememiştir, zaten söyleyemez de. Bunlar tamamen yalandır. Taraftarımız merak etmesin, biraz daha sabırlı olsunlar. Bu takımın her alanda zirvede olacağı zaman hiç de uzak değil. Zaten ligimizin de kalitesi ortadadır.

cardozo

ÖZLEMİŞTİK

Bu Yazı Toplam 868 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Spor Toto Süper Lig’de sahasında Kasımpaşa’yı konuk eden Trabzonspor’da, golcü oyuncu Oscar Cardozo, ligde ilk kez 11′de sahaya çıktı.

UEFA Avrupa Ligi’nde Rostov ile oynanılan rövanş maçında sakatlandıktan sonra ligin ilk haftasında Kayseri Erciyesspor, ikinci haftasındaki Fenerbahçe maçlarında forma giyemeyen ve geçen hafta İstanbul Başakşehir maçında ikinci yarı oyuna girerek 38 dakika sahada kalan Paraguaylı oyuncu, teknik direktör Vahid Halilhdozic tarafından ilk 11′de görevlendirildi. Bordo-mavili oyuncu, böylelikle ligin 4′üncü haftasındaki Kasımpaşa maçıyla ligde ilk kez 11′de oynama şansı buldu.

Geçen Haftaya Göre 3 Değişiklik

Trabzonspor’da geçen hafta İstanbul Başakşehir maçına göre 3 oyuncu değişikliğine gidildi. İstanbul Başakşehir maçında sakatlanan Constant’ın yerine Soner Aydoğdu formayı aldı. Genç oyuncu, Cardozo gibi bu sezon ligde ilk kez 11′de sahaya çıkma şansı buldu. Teknik direktör Halilhodzic, geçen haftaki maçta oynattığı Waris ve Fatih Atik’i yedek kulübesinde oturturken bu oyuncuların yerine Yusuf Erdoğan ve Cardozo’ya görev verdi.

Trabzonspor’da 7 Eksik

Trabzonspor’da 7 futbolcu sakatlığı nedeniyle Kasımpaşa maçında görev alamadı. Bordo-mavili takımda, Aykut Demir, Özer Hurmacı, Mustafa Yumlu, Constant, Deniz Yılmaz, Bosingwa ve Yatabare kadroda yer alamayan isimler oldular. Kasımpaşa’da ise uzun süreli sakatlığı bulunan Eren Derdiyok, maç kadrosunda yer almadı.

Hacıosmanoğlu Ve Halilhodzic Cezalı

Trabzonspor’da kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 30 günlük hak mahrumiyet cezası alan kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, karşılaşmayı stattan izleyemedi. İstanbul Başakşehir ile oynadıkları lig maçında yardımcı hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odası ile yedek kulübesine giriş yasağı alan Halilhodzic de maçı tribünden takip etti.

H1

BU LİG BÖYLE BİTMEZ!

Bu Yazı Toplam 2,374 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

A Spor’da Serkan Korkmaz’ın sunduğu ‘Spor Ajansı’ programına telefonla bağlanan Hacıosmanoğlu, “Emek hırsızlarına her türlü yardımı yaparak bu ligin biteceğini düşünenler çok yanılıyor. Bu lig kesinlikle bu düzen sürerse bitmeyecek; bunu tüm yetkililer bilsin ve önlemlerini alsınlar” dedi

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, takımlarının İstanbul Başakşehir’le oynadığı lig maçının hakem Halis Özkahya tarafından ‘katledilmesini’ çok ağır dille eleştirirken, futbolu yönetenleri uyardı; isim vermeden de Fenerbahçe’yi hedef aldı. Sporseverlerin yeni tutkusu A Spor’da Serkan Korkmaz’ın sunduğu ‘Spor Ajansı’ programına telefonla bağlanan bordomavili kulübün başkanı, “Pislikler temizlenmeden bu lig bitmez” dedi. İşte Hacıosmanoğlu’nun gündemi derinden sarsacak sözleri: “Biliyorsunuz bu sezonu Süleyman Seba Sezonu ilan ettik ama bence merhumun kemikleri sızlıyordur. Bu ismi sezona vermekle işler düzelmiyor. Bence bu ismi hemen kaldırsınlar çünkü bu değere çok yazık oluyor.

16 Takımı Yok Saydılar

Sezon başlar başlamaz ’4. yıldızı kim takacak?’ kavgası başladı. Onun dışındaki 16 takımı yok saydılar. Onların içinden bir şampiyon çıkmaz mı ya. Bunun bir örneğiniBursaspor gösterdi. Bu ön yargıları ortadan kaldırmak gerekir. Bu pislikleri temizlemeden böyle devam edilmez. Emek hırsızlarına her türlü yardımı yaparak bu ligin biteceğini düşünenler yanılıyor. Bu lig kesinlikle bu düzen sürerse bitmeyecek; bunu tüm yetkililer bilsin ve önlemlerini alsınlar.

Yeni Pislikler Hazırlıyorlar

Ortalık nasıl gergin olmasın. Temeli olmayan bir bina her zaman kaymaya mahkumdur. Türk futbolunun temeli yok. Bakın biz Avrupa’da maç oynuyoruz Türkiye’ye geliyoruz. Biz iyi oynamadık. Trabzonspor’un kaptanına kart gösterebilirsin. Kurallar istediğiniz zaman mı uygulanıyor? MHK başkanı ‘Çocuklarımızı iyi yetiştirdik’ diyor ama doğru değil. Pisliğin üzerini örterek yeni pisliklere zemin hazırlamaya çalışıyorlar. Bizim bunları ortadan kaldırmamız gerekir. Onur hakeme ‘Bana bunu uyguluyorsun ama neden başkasına uygulamıyorsun?’ diyor. Bu son derece doğal.”

‘Ne 4. Yıldızı Şampiyonlukları Bile Geri Alınacak’

Dördüncü yıldızı takmak isteyen kulüp şunu iyi bilsin. 4. yıldızı takamayacağı gibi bir şampiyonluğu da geri alınacak. Bunu herkes görecek. Futbol bir eğlencedir ve bunu böyle görmek zorundayız. Geçen sezon 2 oğlumla birlikte Beşiktaş taraftarı arasında maç seyrederek bunun en güzel örneğini ben verdim.Trabzonspor’un elinden alınan şampiyonluk mutlaka geri alınacak. Futbolu iyi bilenlere son sözüm yine aynı: Bu lig bitmeyecek!”

Taraftar İstediği Gibi Hak Arasın

Bu sene ciddi yatırımlar yaptık. Çünkü Trabzon sevdalıları bizden bir şey bekliyor. Ama herkes bizim önümüzü kesmeye çalışıyor. Bu zihniyet sürerse bu ligi bitmeyecek. Ben bir yıldan beri Trabzon sevdalılarının bize yapılan zulüm nedeniyle isyan etmesini durdurarak ‘Durun yapmayın’ diyorum. Ancak beni kötü adam ilan edip, ‘Seni susturuyorlar’ diyorlar.

Artık ‘Durun’ Demeyeceğim

Bundan sonra kimseye ‘durun’ demeyeceğim. Bundan sonra hak aramak isteyen Trabzonspor sevdalıları serbesttir. İstediklerini yapabilirler. Nasıl hak aramak istiyorlarsa öyle arayabilirler. Ancak bu pisliği örtenler bunun hesabını verecektir. Biz sadece adalet istiyoruz. Hakemler düdüklerini renk ve kulüp ayrımı yapmadan çalsın biz bunu istiyoruz.”

TAKIMRUHU

İŞTE TAKIM RUHU

Bu Yazı Toplam 1,540 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Böyle bir morale çok ihtiyaç vardı

Boğazda Stres Attılar

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik heyet ve futbolculara önceki akşam İstanbul boğazında yat gezisi düzenledi. Takımın akşam antrenmanı sonrası yatta önce akşam yemeği yendi, daha sonra da oyuncular müzik eşliğinde stres attı. Takım ruhunun yavaş yavaş yerleştiği ekibimizin böyle bir galibiyete ve morale çok ihtiyacı vardı.

Maça İlgi Çok Fazla

Başakşehir Kulübü yönetim kurulu Trabzonspor taraftarına kale arkası maç bilet fiyatlarını 61 TL yapmaları büyük tepki çekti. Bütün olumsuzluklara rağmen Trabzonspor taraftarı TFF ve Başak Şehir Passolig kartı alarak maça gidecek. Bugüne kadar Olimpiyat stadında rekorlar kıran gurbetçiler bu akşamda yeni yapılan Başak Şehir Fatih Terim stadında şov yapmaya hazırlanıyorlar.

UKRAYNA

UKRAYNA ÇIKARMASI

Bu Yazı Toplam 924 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Bordo Mavili kafilede sakatlıkları süren Mustafa Yumlu, Aykut Demir, Özer Hurmacı, Serdar Gürler, Deniz Yılmaz ve Bosingwa dışında eksik veya cezalı futbolcu bulunmazken, Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra eski başkanlardan Mustafa Günaydın da kafilede yer aldı.

Trabzonspor kafilesinin Ukrayna’nın Lviv kentine hareketinden önce havalimanına Bordo Mavilier’i uğurlamaya gelen ve bedensel engelli olan Emre Vural isimli genç taraftar, Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic ile karşılaşması sırasında duygusal anlar yaşandı. Boşnak teknik adam, Fenerbahçe maçı öncesi kendisine galibiyet sözü verdiğini ancak bu sözü yerine getiremediği için üzgün olduğunu söylemesi üzerine Vural “Galip gelemediniz ama çok iyi bir futbol ortaya koydunuz. Metalist maçında size başarılar diliyorum” dedi. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile de konuşan Vural, kendisini maça davet eden Hacıosmanoğlu’na da teşekkür etti.

HASRET

BÜYÜK HASRET

Bu Yazı Toplam 1,338 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor, Fenerbahçe’yi 10′u Süper Lig, 1′i deTürkiye Kupası olmak üzere 11 maçtır yenemiyor.

Rakibini en son ligde 2010-11 sezonun ilk yarısında 3-2 mağlup eden Fırtına, daha sonra oynadığı 10 maçta hiç galip gelemezken 4 beraberlik, 6 yenilgi aldı.

Sarı-lacivertli ekibe karşı son 6 maçta (1′i Türkiye Kupası finali, 5′i lig) gol dahi atamayan bordo-mavililer, Üç Büyükler’e karşı da galibiyet hasretini 14 maça çıkardı.

Vahid Halilhodzic ve İbrahim Hacıosmanoğlu, Fener’e karşı yine galibiyet tadamadı.

yatabare

20 GOL SÖZÜ

Bu Yazı Toplam 2,368 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Malili forvet Yatabare, forma bekliyor

Transferin son günü Bordo-Mavili renklere bağlanan Malili forvet Mustapha Yatabare’den iddialı söz. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile sohbet eden Yatabare’nin bu sezon 20 gol atacağı yönünde söz verdiği ortaya çıktı. Yeni yabancı transferlerle sohbet ettiğini belirten Başkan Hacıosmanoğlu, “Hepsi çok hırslı ve takıma faydalı olmak için can atıyorlar.

Bunu memnuniyetle gözlemledim. Yattabare, ’20 gol benden’ diyor. Sahaya çıkacaklar için karar Halilhodzic’te. Güzel bir rekabet ortamından başarı çıkacağına hepimiz inanıyoruz” dedi. Bu arada milli takımdan dönen Yatabare, yeni takımı ile iki antrenmana çıkmış oldu. Yarın akşamki Fenerbahçe maçında yedek soyunması beklenen Malili oyuncunun gözü, teknik adam Halilhodzic’te olacak.

hacıosmanoğlu

PLAN TUTMAZ KARADENİZ’DE

Bu Yazı Toplam 852 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Bunlar alışmışlar; hep başarı yakalamak. Başarı yakalayıp kendileri o işten nemalanacak. Başarısız olunca gönderiliyorlar. Başarılı olabilmek için de o zaman kirli oyunlara başvuruyorlar. O zaman da spor kirleniyor” dedi.

Hacıosmanoğlu, Ardeşen Trabzonsporlular Grubu’nun daveti üzerine geldiği Ardeşen ilçesinde tulum eşliğinde karşılandı.

Hacıosmanoğlu daha sonra Kaymakam İlyas Memiş’i makamında ziyaret etti.

Hacıosmanoğlu, bir vatandaşın “Fenerbahçe hangi oyunlarla geliyor” sorusuna, “İsmail Türüt’ün şarkısında dediği gibi plan yapmayın, plan tutmaz Karadeniz’de” yanıtını verdi.

Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü’nü de ziyaret eden Hacıosmanoğlu, ardından Belediye Başkan Vekili Mustafa Okumuş ile bir araya geldi.
Hacıosmanoğlu, yaptığı konuşmada, temiz, ahlaklı Türk futbolu istediklerini belirtti.

“Başka alanlarda insanların bunu kullanmaması gerekiyor. Milyonlarca insan sizi örnek alıyor. Kendi çıkarınız için bulunduğunuz mekanları kullanırsanız o zaman olduğunuz yer kirleniyor” diyen Hacıosmanoğlu, şunları söyledi.

“İnsanın çıkarı söz konusu olunca yarınlarını hep hesap ederek hareket ediyor. Sonra doğruları yapamıyorsunuz. Yarınla ilgili hayatımda önemli hiçbir hesabım olmadı. ’Yarın ne olacak’ diye bir hesabım yok ama biz mücadele ediyoruz. Hep aykırı bulunuyoruz. Çünkü bulunduğumuz camiaya söyleminiz ve eyleminiz ters geliyor. Bunlar alışmışlar; hep başarı yakalamak. Başarı yakalayıp kendileri o işten nemalanacak. Başarısız olunca gönderiliyorlar. Başarılı olabilmek için de o zaman kirli oyunlara başvuruyorlar. O zaman da spor kirleniyor.”

Atatürk’ün “Ben sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim” sözünü anımsatan Hacıosmanoğlu, “Bunun altında yöneticiler kirli, pis işlerle uğraşsın demiyor. Onların da temiz olması lazım. Bu halkın mücadelesi ile olacak bir şey. Bir veya iki kişi ile olacak bir şey değil” diye konuştu.

Göreve geldikleri günden beri çizgilerinin aynı olduğunu, hiçbir zaman da değişmeyeceğini ifade eden Hacıosmanoğlu, “Sonucu nereye giderse gitsin. Biz çocuklarımıza temiz ve ahlaklı bir futbol ortamı bırakmak zorundayız. Her şeyden önce basit bir oyun. Topu 11 kişi çeviriyor, adı da futbol oyunu. Bunu farklı oyun mecralarına çekmeye kimsenin hakkı yok. Hakkı da olmaması lazım. Toplum bunu yavaş yavaş anlarsa gelecek nesillere ahlaklı bir Türk futbolu bırakırız” dedi.

“Futbol büyük bir sektör”

Hacıosmanoğlu, futbol denildiği zaman dünyada birçok şeyden önce geldiğini kaydederek, “Büyük bir sektör. Kitleler arkadan sizleri takip ediyor, örnek alıyor. Futbolcusunu, yöneticisini, başkanını örnek alıyor. Siz ne veriyorsanız onu alıyor gençler. Onun için bunun bir oyun olduğunu önce gençlere aşılamamız lazım. Sahada oynanıyor, sahada bitiyor. Bittikten sonra da normal hayatınıza döneceksiniz. Avrupa’da bu böyle, biz bunu değiştiremiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hacıosmanoğlu, hafta sonu yapılacak Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin soruyu da şöyle yanıtladı:

“Bizim söyleyecek bir şeyimiz yok. Görev oyunculara düşüyor. Oyuncular sahaya çıkıp, mücadele edip, alın terini sahaya koyarsalar, bunun sonucunda kazanan bir takım olacak orada. Bunu da sağlayacak olan sahada 22 oyuncu. İnşallah Cenab-ı Allah bizim oyunculara nasip eder. Mücadele azmini bizim oyunculara nasip eder.”

halilhodzic

ATMOSFERİ İYİ BİLİYOR

Bu Yazı Toplam 1,230 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, bordo-mavili takım ile Fenerbahçe arasında yaşanan gelişmeleri yakından bilen isimlerin başında geliyor.

Şimdiye kadar istediklerini elde eden ve hiç bir isteği Hacıosmanoğlu tarafından geri çevrilmeyen Vahid Halilhodzic, Fenerbahçe maçını kazanarak başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu mutlu etmek istiyor. Fenerbahçe ile oynanacak olan müsabakayı bekleyen Boşnak çalıştırıcı, takımını da bu yönde hazırlıyor. Milli takımlarda bulunan oyuncular nedeniyle çalışmalarını eksik bir kadro ile sürdüren Halilhodzic, milli oyuncuların dönmesiyle birlikte sıkı bir çalışma içine girerek oyuncularını psikolojik olarak zorlu müsabakaya hazırlayacak.

azizyıldırım

“HİÇ SAMİMİ DEĞİL”

Bu Yazı Toplam 1,070 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yine bomba açıklamalar yaparken hedefinde F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım vardı.

Geçtiğimiz günlerde Yıldırım, Sabiha Gökçen’de Trabzonspor taraftar derneğiBaşkanı ile tartışmış, Hacıosmanoğlu, “Aziz Yıldırım’a yapılan yanlış” demişti. Yıldırım da “Samimiyete bakıyorum. Yeniden yargılama olacak, adalet mutlaka sağlanacak. Sonra dost kalabilenler birbirinin elini sıkacak” yorumu yapmıştı.

Adam Gibi Cevap Vermeliydi

Hacıosmanoğlu, konu ile ilgili şunları söyledi: “Bir kulüp başkanına yakışan sorulara adam gibi cevap vermektir. Taraftarımızın ‘Şike yapmaya utanmıyor musunuz?’ sorusu az bile olmuş. Ben sadece bir kulüp başkanının böylesine kötü bir durumda kalmasına üzüldüğümü söyledim. Sonuçta koca bir camiayı temsil ediyor. Türk futbolunu kirletenler belli. Bunlar futbolumuzdan acilen temizlenmelidir.”

Seba’nın Yanından Geçemezler

“Bu şahsın elini zemzemle yıkasalar bile sıkmam” diyen başkan, TFF’yi de eleştirdi: “Kabahat, bu şahsı konuşturanda. Çıkmışlar ‘Süleyman Seba Sezonu’ diyorlar. Önce futbolumuzdaki pislikleri temizlesinler. Pislikleri halının altına süpürenler Seba’nın adamlığının yanından bile geçemez. Hem ‘Seba’ diyeceksiniz, hem de pisliklere göz yumacaksınız, olmaz.”

Bu Kirli Düzen Yıkılmalı

“Bu anlayışla Türk futbolundaki pislikler aynen devam eder. Mahkemenin şike kararı ortada, ama siz susuyorsunuz, gerekeni yapmıyorsunuz. Öyle olunca da bu şahıslar konuşuyor. Bizim mücadelemiz hukuk çerçevesinde sonuna kadar devam edecek. Temiz Türk futbolunun paydaşlarının hala bu kirli düzeni yıkma konusunda umutları devam ediyor.”

waris

ÇILGIN TEKLİF!

Bu Yazı Toplam 2,183 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Katar’dan Waris için Trabzonspor’a 15 milyon Euro önerildi.

Trabzonspor’un transferin son günü 6 milyon euro bonservis ücreti karşılığında Spartak Moskova’dan transfer ettiği Majeed Waris için Bordo-Mavili Kulübe çılgın bir teklif yapıldığı ortaya çıktı. Katar’ın Al Ahli takımının Trabzonspor’a Waris için 10 milyon euro teklif ettiği öğrenildi. Henüz Trabzonspor forması giymeden 22 yaşındaki oyuncu için gelen bu teklif Bordo-Mavilileri önce şaşırttı. Ancak Al Ahli Kulübü’nün ciddi olması üzerine Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun rakamı 15 milyon Euro’ya çekmelerini talep ederek; oyuncuyu da 2 yıllığına kendilerine kiralamalarını istedi. Transfer konusunda iki kulübün arasındaki görüşmelerin devam ettiği ifade edildi.

HACIOSMANOĞLU

BAŞKAN’A 30 GÜN CEZA

Bu Yazı Toplam 1,233 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunduğu gerekçesi ile 30 gün hak mahrumiyetinin yanısıra 22 bin TL para cezası verirken, Kulübe de 70 bin TL para cezası kesti.