Tag Archives: İbrahim Hacıosmanoğlu

çakıroğlu

ÇAKIROĞLU YÖNETİMİ BOMBALADI

Bu Yazı Toplam 756 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Yarın yapılacak olan Trabzonspor Mali Genel Kurulu öncesi çok sert açıklamalarda bulundu

Trabzonspor eski Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, yarın yapılacak olan Trabzonspor Olağan Mali Genel Kurulu’nda, mevcut başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu ibra etmeyi düşünmediğini belirterek, “Hacıosmanoğlu’nu ibra edersem hem kendimi hem de Trabzonspor’u inkar ederim” dedi.

“Herkesin Katılım Göstermesi Gerekiyor”

Mali genel kurulun, seçimli genel kuruldan daha önemli olduğunu belirten Çakıroğlu, “Delegelerin ilgi göstermesi gerekiyor. Hayati mevzuatları konuşulacak. Trabzonspor’un geleceği Trabzonspor delegesinin elinde. Onun için de herkesin buraya katılım göstermesi gerekiyor” diye konuştu. Mali Genel Kurul’da, yönetimin bugüne kadar yaptıklarının tartışılacağını ifade eden Çakıroğlu, “Trabzonspor’a ne verip, ne vermedikleri tartışılacak. Bu yönetim 170 milyon TL devraldıkları borcu yaklaşık bir sezonda ikiye katlayacak kadar cüretkar olmuş ve yanlış işler yapılmıştır.”

“Trabzonspor’a Hiçbir Şey Vermediler”

4 tane hoca değişikliğinin Trabzonspor’a 20 milyon TL para kaybettirdiğini belirten Çakıroğlu; “Trabzonspor’a maddi ve manevi açıdan hiçbir şey vermeyen, söylediği her şeyin tam tersini yapan yönetim şu anda Trabzonspor delegesinden, kulübün geleceğini çok etkileyecek olan taşınmazları tek kalemde tek yetkiyle istiyorlar. Bu da şu demek oluyor; ‘Bugüne kadar çok iyi işler yaptık. Trabzonspor’un borcunu bitirdik. Her şeyi bitirdik, bunları da bitireceğiz’ diyorlar. Trabzonspor delegesi elini vicdanına koyarak Trabzonspor’un geleceğini karartmayacaktır” şeklinde konuştu.

“Muhalif Olarak Çok Uğraştım”

Çakıroğlu, yönetimin şu ana kadar yaptıklarının bundan sonrası için de teminat olacağını dile getirerek, “Ben çok uğraştım muhalif olarak, düzelebileceklerini düşündüm. İnancımızı tam olarak yitirdiğimizde ise bıraktık. Bu mali genel kurulda üyeler kulübün geleceğini teminat altına alabilir. Yok hala İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimine güveniyorlarsa ibra edeceklerdir. Ama şahsım adına eğer ben İbrahim Hacıosmanoğlu’nu ibra edersem kendimi inkar ederim, Trabzonspor’u inkar ederim. Onun için ibra etmeyi düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

sadiklar

“FUTBOLDA BAŞARI İSTİKRARLA YAKALANIR”

Bu Yazı Toplam 336 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Sabri Sadıklar Trabzonspor’u ve yarın yapılacak olan Mali Genel Kurul’u değerlendirdi.

Spor eski Genel Müdür Yardımcısı, Trabzon’da 6 yıl Gençlik Spor İl Müdürlüğü yapan, Trabzonspor kongre üyesi ve camianın önde gelen spor adamlarından biri olan Sabri Sadıklar’la; Trabzonspor’un dününü, geleceğini ve Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile Mali Genel Kurul’da yaşanacaklarla ilgili gündemi değiştirecek bir söyleşi gerçekleştirdik. Sadıklar sorularımıza içtenlikle cevap verirken, gündeme dair çok önemli tespitler de yaptı. İşte o açıklamalar;

 “Geçmişi İyi Analiz Etmek Gerek”

“Trabzonspor’un bugününü değerlendirirken geçmişi iyi anlamak gerekiyor. Efsane dönemlerde elde edilen başarıların nasıl yakalandığını iyi analiz etmemiz lazım. O başarılar tesadüf değildi. Son şampiyonluğumuzu 84’te, 30 sene önce yaşadık. Yani 40 yaşında olan Trabzonsporlular şampiyonluğu hatırlamıyor. Trabzonspor hem büyük diyoruz, hem de 30 sene şampiyonluk için bekliyoruz. Şikeyle çalınanlar oldu evet ama bu da bir gerçek. Dolayısıyla genç Trabzonsporlu kardeşlerimiz bizim nesil kadar bu takımla iftihar edemiyor.”

“O Ruh Geçmişte Kaldı”

“Trabzon’da Trabzonspor’dan başka bir gerçek var mı? Yok! Sanayi yok, yatırım yok, gelişme yok. Trabzon’u hem sosyalleştirecek hem zenginleştirecek iktisadi ve kültürel yapılanma hiç yok. Sadece Trabzonspor gerçeği var. İnsanlar şampiyonluğu doya doya yaşayamamasına rağmen, bu şehirde tek mutluluk kaynağı Trabzonspor’dur. Dolayısıyla takımın bugününü mukayese ederken, geçmişi de iyi irdelemek lazım. Bu bir ruh meselesidir ve maalesef o ruh geçmişte kaldı. Artık futbolda daha farklı etmenler var ve çoğu maddi güce dayanıyor”

“Onlar Kadar Güçlü Olmak İçin…”

“Artık futbolda o amatör ruh kalmadı, her şey profesyonelleşti. Büyük meblağlar dönüyor. Ve bu güce sahip büyük takımlarla yarışabilmek için en az onlar kadar gücün olacak. 96’dan sonrasını ele alırsak, o yıldan sonra şampiyonluğa en çok yaklaştığı yıl 2010-11’di. Şöyle veya böyle kaybetti ve ekonomik sebeplerle o güçlü kadroyu kaybetti. Bugün de aynı mücadeleyi veriyor. Son yıllarda Trabzonspor bu yıl kadar gündemde olduğu bir dönem yok.”

“Yönetime Gerekli Süre Verilmelidir”

“Hacıosmanoğlu ve yönetimi dünyanın 5.büyük antrenörünü getirdi. Bu unvanı ben ya da Trabzonspor Başkanı vermiyor Halilhodziç’e. Uluslar arası arenada bu şekilde kabul görmüş bir antrenör o. 23 futbolcu transfer etti. Bu kadar köklü bir değişimden sonra tabiki belli bir uyumun yakalanması için belli bir süre gerekiyordu. Bu işin tabiatında bu var. Bu süre de halen devam ediyor. Eğer Trabzonsporlular, acele etmez, günlük başarılar beklemez ve bu takımınla yönetimin arkasında dururlarsa, inanıyorum ki efsane dönemler kadar olmasa da ona yakın bir başarı yakalanır.”

İstikrar Vurgusu

“Kongre üyesi ve bir spor adamı olarak bize düşen şey bu desteğin sağlanmasıdır. Kulübün de yapması gereken de sağlam bir kadro kurmak ki bunu yaptılar, alt yapılara önem verilmeli, futbolcu yetiştirmek lazım, her bakımdan istikrar yakalanarak sonunda da şampiyon olunması lazım. Bunun dışında bir spor adamı olarak herhangi bir reçete göremiyorum. Yönetimin eksisi vardır, artısı vardır ayrı bir şey ama bu insanlar Trabzonspor için çabalıyorlar. Yıllar sonra ilk defa teknik direktör seçimleri ve müthiş transferleriyle ulusal medyada Trabzonspor bu kadar gündem oldu.”

“İnanılması Zor Bir Başarı”

“Cardozo, Yatabare, Constant, Dünya Kupası’ndan sonra peşine onlarca takımın düştüğü Belkalem ve Medjani, Yunanistan’ın stoperi Papadopoulos, milli oyuncumuz Mehmet Ekici, Özer ve daha birçok yıldız veya yıldız olmaya aday oyuncu transferi yapıldı. Yönetim adına bu inanılması zor bir başarıdır. Bu takım beklenen uyumu sağlarsa başarılı olmama şansı yok. Tüm bunlar bu sıraladığımız nedenler, bu yönetimin sabır gösterilmesi ve desteği hak ettiğini gösterir. Şahsi hesapların peşinde olursak yine kaybeden Trabzonspor olacak. Bunu görmek lazım.”

“Çıtayı Düşürmediler”

“Başarıya susamış bir camiamız var. Bu sabırsızlık bize geçmişten bugüne kadar tekrarlanan hataları yaptırıyor. Geleceği de kaybediyoruz. Halilhodziç bir takım uyumsuzluktan dolayı gönderildi. Kimi getirdiler onun yerine, Türkiye’nin son şampiyon teknik direktörünü. Çıtayı düşürmediler. Bunlar önemli adımlar. Boşta olan bir sürü yerli isimler vardı ama Ersun Yanal gibi bir hocayı getirdiler. Tüm bu adımlar Trabzonsporluyu mutlu etmek için atılan adımlar. Bunu iyi görmek lazım.”

“Yönetimin Önünü Açmak Lazım”

“Trabzonspor yönetimi, önünü açmak için bazı konularda tasarruf hakkı istiyor. Yeni stadyum yapılıyor. Oraların değerlendirilmesi için bu adımlar atılacak. Trabzonspor’da yanlış bir şey yapılırsa yetki her zaman kongrededir zaten. Bana göre bu yetkiyi vermek ve yönetimin önünü açmak lazım. Güzel şeyler için uğraşıyor Hacıosmanoğlu. Sonuç olarak ne yapılacaksa Trabzonspor için yapılacak ve buna engel olmanın mantıklı olmadığını düşünüyorum. Galatasaray örneği var önümüzde, benzer bir yetki Aysal’a verilmedi ve düştükleri kaos ortada. Akıllı düşünmek lazım ve desteklememiz lazım.”

“Heyecanımızı Temsil Ediyor”

“Hacıosmanoğlu’nun hataları olmuştur, olacaktır da. Kimse kusursuz değil. Ama İbrahim Bey’de gördüğüm bir şey var. Çalışma azmi var, dürüstlük var, namusluluk var. Her düşüncesini açık açık söylüyor. Haklarımızı da sonuna kadar savunuyor, hem de her platformda. Yeri geldiğinde elini masanın üzerine de vuruyor. Trabzonspor için çırpınıyor resmen. Bunlar bizleri, Trabzonsporluları mutlu eden, bir başkanda görmek istediğimiz özellikler. Bizim heyecanımızı temsil ediyor, bizden biri o. İletişim noksanlığı olabilir, her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. O kadarını da görmemek lazım.”

“Sabır Göstermeliyiz”

“Şimdi mali kongre var gündemde. Futbol her şeyden önce mali güçle yönetilen bir spordur. Sen Trabzonspor’un mali olarak önünü keserken, başarı da beklemeyeceksin o zaman. Yönetime destek verilmezse gerçekten yazık olur. Transfere o kadar paralar harcandı ve hepsi piyasası olan, elimizde kalmayacak olan topçular. Mesela Sefa, kendini sürekli geliştiriyor. Alındığı fiyatın çok üstüne satılabilecek ilerde. Bunları hesaba katmak lazım. Yönetimin elini kolunu bağlamanın bir anlamı yok. Futbolda başarı istikrarla olur, bize de düşen de yönetime bu sabrı göstermektir.”

hacıosmanoğlu

‘BİZ ALALIM ONLAR SATAR’

Bu Yazı Toplam 2,960 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan 7.Madde Tepkisi:

Organizasyona Tepkili

Hafta sonunda yapılacak olan Mali kongre öncesinde Trabzon adeta kaynıyor. Yönetime muhalif olanlar, ‘Yönetimin 7’inci madde çabası geçmemeli. 7’inci maddenin içinde satın alma kadar satma yetkisi de gizli’ iddiasında. Trabzon’daki bu hazırlıklara Başkan İbrahim Hacıosmanoğılu’ndan tepki geldi. Hacıosmanoğlu dün TAKA’yı arayarak, ‘7. Maddede ne yazıyor. Satın alma yetkisi yazıyor. Art niyetli insanlar ters yorumluyor.’ dedi.

Gündemi İyi Okusunlar

Hacıosmanoğlu, ‘Orada satın alma yetkisi yazıyor, satma yetkisi değil. Biz Trabzonspor’da satan değil, kazanımlar elde etmek için varız. Kazanımlar sağlamak için satın alma yetkisi istiyoruz. Biz satın alalım onlar gelir satarlar. Trabzonspor’u bugünlere getirenler satın alma yetkisi alır. Hazırlayacağız gelip satarlar.’ Merkez Hakem Komitesi’nin istifası ile ilgili de konuşan Hacıosmanoğlu, ‘Biz yapacaklarımızı 2015’in Haziran ayındaki TFF kongresinde yapacağız, Şimdi izliyoruz’ diye konuştu.

waris

WARİS SATILDI!

Bu Yazı Toplam 14,146 defa okunmuş ve 11 adet yorum yapılmıştır.

Yarım devre için 1 milyon Euro kira bedeli, sezon sonunda 6 milyon Euro!

Anlaşma Sağlandı

Transferin son günlerinde S. Moskova’dan transfer edilen ve bonservisine 6 milyon Euro ödenen Waris’e Katar’ın Al Sadd kulübü talip oldu. Oyuncunun menajeri ve avukatının Trabzonspor yetkilileriyle yaptığı görüşmede karşılıklı anlaşmanın sağlandığı öğrenildi.

Yanal’ın Raporu

Yapılan teklifte yarım devre için 1 milyon Euro kira bedeli, sezon sonunda ise 6 milyon Euro satış ücreti karara bağlandı. Edinilen bilgiye göre başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve arkadaşları teknik patron Ersun Yanal’ın ‘ Gönderebilirsiniz’ raporundan sonra bu kararı aldığı ve gelen teklife olumlu cevap verdiği belirtiliyor.

uefa

BÜYÜK GÜN BUGÜN

Bu Yazı Toplam 1,582 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

UEFA Disiplin Kurulu bugün toplanarak Trabzonspor’un F.Bahçe ve TFF’yi; sarı-lacivertlilerin de bordo-mavilileri şikayeti ile ilgili kararını verecek. Karara göre FIFA devreye girecek.

3 Temmuz 2011′de Türkiye’de başlayan şike operasyonu ile ilgili UEFA bugün bir karar açıklayacak. Olayın sonuca bağlanmaması sebebiyle konu bir süre önce Trabzonspor tarafından UEFA ve FIFA’ya taşınmıştı.

Fenerbahçe de Trabzonspor’u UEFA’ya şikayet etmişti. UEFA müfettişi her iki dosyayla alakalı olarak birer rapor hazırlamıştı. Trabzonspor’un Fenerbahçe’yi ve TFF’yi şikayet ettiği dosya ile Fenerbahçe’nin Trabzonspor’u şikayet ettiği dosya disiplin kurulu üyelerince masaya yatırılacak.

Fenerbahçe, Trabzonspor’un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri yaptığını iddia ederek UEFA’ya başvurmuş ama UEFA müfettişi verdiği raporda bordo-mavilileri suçlu bulmaya yetecek delil olmadığını belirtmişti. Bordo-mavililer de TFF’nin Fenerbahçe’ye ceza vermediğini belirterek şikayet etmişti. Müfettiş bunun için ise UEFA’nın yetkisinin olmadığını yazmıştı. Ama Disiplin Kurulu rapor yönünde ya da aksine karar verme yetkisine sahip. Duruma göre ardından FIFA devreye girecek. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, konuyu FIFA’ya taşımıştı.

CARDOZO

SÜRPRİZ TEKLİF!

Bu Yazı Toplam 6,438 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’un Paraguaylı golcüsü Oscar Cardozo için Çin kulübü devrede

Cardozo’nun Menajeri, Çin’den önemli bir kulübün golcü futbolcuyu istediğini Bordo Mavili kurmaylara iletti. Söz konusu kulübün Cardozo transferi için 10-12 milyon Euro arasında bir rakamı gözden çıkarttığı da bildirildi. Menajer ayrıca İngiltere’de oynayan Eto’o'nun da Çin Kulübü’nün gündeminde olduğunu, finansal duruma göre iki futbolcu arasında tercih yapılacağının altını çizdi.

Cardozo konusunda bu teklife temkinli yaklaşan Trabzonspor cephesinde, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun konuşulan rakamların realize edilmesi halinde Yatabare’yi de düşünerek transfere onay verebileceği, hatta “Giderse daha iyisini getiririz” yaklaşımında olduğu öne sürüldü.

yusuf

AĞIR BEDEL!

Bu Yazı Toplam 9,106 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, yeni transfer Waris’in sözleşmesine 35 milyon euro, Yusuf’un sözleşmesine de 20 milyon euro ‘serbest kalma bedeli’ ekletti.

Bordo-mavili takım sezon başında tarihinin en hareketli transfer dönemini yaşamış ve 22 futbolcuyu renklerine bağlamıştı. İçlerinde gelecek vadeden birçok ismin yer aldığı bu futbolcu topluluğu için başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun talebiyle önlem de alınmış. Başkanın, daha önce olduğu gibi kulüpte parlayan ve ardından kolaylıkla ayrılarak başka takımlara giden isimler gibi olayların yaşanmaması için bu oyuncuların sözleşmelerine satış bedelleri yazdırdığı ortaya çıktı.

İsteyen bu parayı ödemeli

Hacıosmanoğlu 6 milyon euro bonservis bedeli ödediği ve pek çok takımın gözdesi olan Waris’in sözleşmesine “35 milyon euro’ya serbest kalır” maddesi koydururken, çok beğendiği Yusuf Erdoğan’ın sözleşmesine de “20 milyon euro” rakamını ekletti. Başkanın bu hamlesinden sonra artık bu futbolcuları transfer etmek isteyen takımlar bu bedelleri ödemek zorunda.

hacıosmanoğlu

KAŞ YAPAYIM DERKEN!..

Bu Yazı Toplam 6,196 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, takımın başından gönderilen Vahid Halilhodzic’in Karabükspor’dan Erkan Kaş’ı istediği zaman gözünden düştüğünü açıkladı!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, gündemdeki konular ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Hacıosmanoğlu, transferde ismi geçen Mehmet Ekici için bir teklif almadıklarını belirtirken, Waris için Katar’dan kendilerine 12 milyon dolarlık bir teklif geldiğini ifade etti.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Bugün TV’de yayınlanan Ceza Sahası programında önemli açıklamalar yaptı. Ceza Sahası programına katılan Başkan Hacıosmanoğlu, son dönemde hakkında transfer söylentileri bulunan Mehmet Ekici için bir teklif almadıklarını belirtirken, Waris için Katar’dan kendilerine 12 milyon dolarlık bir teklif geldiğini ifade etti.

Alınan başarısız sonuçların ardından görevine son verilen Boşnak teknik direktör Vahid Halilhodzic’in hatalarının olduğunu da belirten Başkan Hacıosmanoğlu, “Oyunculara sürekli yetersiz olduğunu belirtirseniz, oyuncular da değerini unutur. Yine de teşekkür ediyoruz. Ersun hocaya hazır bir takım bıraktı, fizik ve kondisyon olarak. İyi bir takım kurmamızın da sebebi kendisi” dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu, ‘Ayrılık kararı geç mi alındı?’ şeklindeki bir soruya ise, “Kardemir Karabükspor maçı sonrasında da bu kararı alabilirdik, ancak kolay değil bu. Verilen paranın 2-3 katını elinin tersi ile itip, 8 sene önce verdiği sözü tutup gelen adamdan kolay vazgeçemiyorsunuz” diye cevap verdi.

“Ersun Yanal Transfer İstemedi, Yumlu Ve Yavru’ya Af Yok”

Başkan Hacıosmanoğlu, Vahid Halilhodzic’e teşekkür ederken takımın başına gelen ve oynanan iki maçı da kazanan Ersun Yanal ile ilgili yaptığı açıklamada da, “Takıma çok güveniyor, beğeniyor. Transfer istemedi. Bu ligde başarılı olmak istiyorsanız, şu andaki en büyük rakibimiz pazartesi günü oynayacağımız Gençlerbirliği. Herhangi bir rakip seçmenin anlamı yok. Maç maç düşünmek lazım. Siz maçınızı kazanırsanız, başkasının ne yaptığı sizi ilgilendirmiyor” diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, transfer için takip ettikleri oyuncular olduğunu da belirtirken, “İleriye dönük takip ettiğimiz, genç, yetenekli oyuncular var. Ancak şu anda değerli oyuncularımız var ve devreye girmeyen oyuncularımız var. Vahid Hoca, Karabük’ten Erkan Kaş’ı isteyince gözümden düştü. Bu oyuncudan elimizde zaten var. Mustafa Yumlu ile Zeki Yavru, yönetim kurulu kararı ile kadro dışı kaldılar ve biz burada olduğumuz sürece Trabzonspor’da oynayamayacaklar” dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu, takımda bulunan oyunculara gelen transfer teklifleri ile ilgili yaptığı açıklamada da, “Mehmet Ekici’ye teklif yok. Waris’e 12 milyon Euro teklif geldi” diyerek şunları söyledi:

“Bize gelen bir teklif yok. Mehmet Ekici çok değerli bir oyuncumuz. Sözleşmesinde 10 milyon euro yazıyor. Ama öyle bir teklif de gelse, bizi bırakıp gideceğini sanmıyorum, memnun Trabzon’da olmaktan. Umarım Avrupa ‘nın büyük bir takımından teklif gelir. Bizim için her oyuncu değerli. Onların burada kalması için elimizden geleni yaparız. Yabancı oyuncularımıza teklifler var. Waris’e dün 12 milyon euro teklif geldi. Katar’dan geldi teklif. Daha önce de gelmişti. 20 milyonun üzerinde teklif olursa bırakırız. Manchester United’ın izlettirdiğini biliyoruz.”

serdaraziz

ARANAN KAN SERDAR AZİZ

Bu Yazı Toplam 3,286 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Savunmada yerli oyuncu sıkıntısı yaşayan Trabzonspor’da Ersun Yanal, Serdar Aziz’i işaret etti, İbrahim Hacıosmanoğlu görüşmelerde aktif rol alacağının sözünü verdi. Yanal’ın listesinde birçok isim olmasına rağmen ilk tercih Bursa’nın 24 yaşındaki stoperi.

Ligde yoluna dolu dizgin devam eden Bordo- Mavililer’de transfer çalışmaları erken başladı. Futbolcu arayışlarını son güne bırakmak istemeyen ve devre arası kampında takımını tam kadro görmeyi arzulayanErsun Yanal, çalışmalarına hız verdi. Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru’nun kadro dışı kalmasından sonra, savunmada yerli futbolcu sıkıntısı yaşayan deneyimli çalıştırıcı, İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan takviye istedi.

Gençlerbirliği maçından sonra da bu ikilinin bir araya gelmesi ve somut adımlar üzerine konuşacağı öğrenildi. Yanal’ın gözdesi ise Serdar Aziz. Transfer listesine ilk sıradan girenBursaspor’un 24 yaşındaki oyuncusu için kulübü her ne kadar “Satmayacağız” mantığında hareket etse de, Bordo-Mavililer ısrarından vazgeçmiyor. Başarılı performansıyla milli takıma kadar yükselen deneyimli futbolcu için, Yeşil-Beyazlılar’ın çok yüksek bir bonservis bedeli çekmesi bekleniyor. Pazarlıklarda aktif rol oynayacak olan Hacıosmanoğlu ise Bursa’ya makul bir transfer paketiyle gideceği düşünülüyor.

Alternatif Uğur Demirok

Yanal’ın Serdar Aziz’in alternatifi olarak Uğur Demirok’u belirledi. Mustafa Reşit Akçay ile birlikte Akhisar’da çıkışa geçen milli oyuncu için, takas formülü planlanıyor. CEO Burak Gürdal yönetimindeki transfer komitesinin, Akçay’a eski öğrencileri Zeki Yavru ve Mustafa Yumlu’nun bonservisleri, artı para teklif edeceği belirtildi.

Erkan da gündemde

Bu arada Ersun Yanal’ın, gündemindeki diğer ismin Erkan Zengin olduğu iddia ediliyor. Her iki kanatta da görev yapan Erkan iddiasının diğer isimlere oranla olabilme ihtimali az. Çünkü Fırtına’nın hücum bölgesinde Oscar Cardozo, Waris, Yatabare, Sefa, Fatih, Yusuf, Özer ve Mehmet Ekici gibi birbirinden değerli oyuncular bulunuyor.

sümer

‘GÜÇ BİRLİĞİ DEĞİL SUÇ BİRLİĞİ YAPTIK’

Bu Yazı Toplam 1,326 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonlu efsane futbolcuların her hafta Salı akşamları oynadıkları halı saha maçları Süleyman restorantta devam ediyor.

Halı Sahadan Sohbete

Ankara’dan gelerek halı sahada ön libero oynayan ünlü iş adamı Atacan Aksoy, Trabzon’da yıllarını birlikte geçirdiği yakın arkadaşları ve eski profesyonel futbolcuları daha sonra Süleyman restorantta ağırlıyor. Bu buluşmalara Trabzonspor eski Başkanları Özkan Sümer ile Atay Aktuğ da katılarak müthiş atmosfere ortak oluyorlar. Gecede anılar anlatılıyor ve verilen mesajlar ise dikkat çekiyor. Trabzonspor eski Başkanı ve son kongrede İbrahim Hacıosmanoğlu’na verdiği destek konusunda konuşan Sümer, “O gün güç birliği değil suç birliği yaptık” öz eleştirisinde bulundu.

Her Alanda Üstünler

Sümer Trabzonspor’la ilgili de şöyle konuştu: “Yönetim kurulu senin, benim, onun adamı olmayacak. Yönetim kurulu takım olacak. Faydalı olabilmesi için, mali, hukuki, teknik işlerden sorumlu yöneticileri olacak. Yönetim kurulu böyle düzenlenecek. Gel sen bunu yap, onu yap, sen bundan anlarsın. İstanbul’un büyükleriyle uğraşamazsın, ekonomik olarak üstünler, siyasi olarak üstünler, TFF olarak üstünler, lobi olarak üstünler, medya olarak üstünler. Onlar bu potansiyeli iyi kullanmadığı müddetçe hiç şansımız yok. Bu özelliklerini o kadar yanlış kullanıyorlar ki bize şans vermiyorlar.”

Karma Yönetim Önerdi

Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı İlyas Akçay ise “Şampiyonluğunu yaşamamış neslin bu duyguyu yaşaması çok zor. Kimseden korkumuz yok. Futbol oynamış eski futbolcular bu kulüpte başkanlık yaptılar, başarısız mı oldular? Özkan Sümer, Faruk Özak, Atay Aktuğ dönemleri eski futbolculardan Başkan, Asbaşkan, karma bir yönetim yapılmalı” ifadelerini kullandı.

METİNATASOY

KARA LEKE

Bu Yazı Toplam 1,854 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor başkanı Hacıosmanoğlu muhalefeti seviyesizlikle suçlayınca Metin Atasoy’dan sert tepki geldi.

Trabzonspor başkan adaylarından eski yönetici ve ünlü tekstilci Metin Atasoy başkan Hacıosmanoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi. Atasoy, yaptığı açıklamada “ Trabzonspor gibi bir ulu çınarı,1,5 sene içinde borcunu 170 trilyondan 300-350 trilyona çıkararak batırmak yüksek seviyeyse bırak biz seviyesiz olalım. Şaibeli diyerek mahkemeye verdiğiniz sayın Sadri Şener’i mumla aratacak şekilde şaibeler kralı olmanız yüksek seviyeyse; o seviye sizin olsun…!” şeklinde sert tavır koydu.

Atasoy, kupa vaadi hakkında ise ‘ Kupa kupa, şike şike diyerek insanları kandırıp seçim kazanmanız, sonrada kupa ve şike kelimelerini alınan siyası talimat gereği ağzınıza alamaz hale gelmeniz yüksek seviyeyse bize yaramaz o da sizin olsun…! Futbolun ve Trabzonspor’un tüm dinamikleriyle gereksiz yere kavga ederek, kendinizi ve kulübümüzü yalnızlaştırmak sonrada ne olduğunu bir türlü anlayamadığımız o yüksek egonuzu tatmin etmeyen herkesi Trabzonspor’dan kovmak yüksek seviye ise, biz düşük seviyede kalmaya razıyız. Ve nihayet, siyasi parti mitinglerinde, otobüs üstlerine çıkarak amigoluk algısı yaratabilecek davranışlarda bulunmanız; bunu onurlu ve şerefli Trabzonspor tarihine kara bir leke olarak sürmeniz yüksek seviyeyse varsın sizin olsun.” Dedi

başkan

BAŞKAN SAHAYA İNDİ

Bu Yazı Toplam 986 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, antrenmanı izledi ve teknik direktör Ersun Yanal’la bir süre sohbet etti.

Isınma hareketlerinin ardından kondisyona dayalı çalışma gerçekleştiren bordo-mavili futbolcuların neşeli oldukları gözlendi. Antrenmanı başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’ da izledi. Hacıosmanoğlu, asbaşkan Ali Kemal Başaran ve yönetim kurulu üyesi Köksal Sadıklar antrenman sahasında teknik direktör Ersun Yanal ile bir süre sohbet etti.

başkan

“ŞAPKALARINI ÖNLERİNE KOYACAKLAR”

Bu Yazı Toplam 654 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Bu kadronun hayalini bile kuramayanların seviyesiz eleştirileri, Büyük Trabzonspor’un önündeki en büyük engeldir” dedi.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Dergisi’ndeki yazısında özellikle yapılan çok sayıda transfer ve kulübün borçlandırılmasıyla ilgili eleştirilere sert cevap verdi.

Başkan Hacıosmanoğlu, açıklamasında, “Bir kurumun başarısı için çalışmakla kendi başarısı için çalışmak arasındaki farkı, her geçen gün daha iyi görmeye başlıyoruz. Sahip olduğumuz bilgi, birikim ve inançla, doğruluğuna inandığımız olguların arkasında gitmeye, şartlar ne olursa olsun devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında transferlerle ilgili yapılan eleştirilere de değinen Başkan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa’nın önde gelen isimleri ile güçlendirdiğimiz kadronun hayalini bile kuramayan kişilerin, haksız, seviyesiz ve maksadını aşan cümlelerle yaptıkları sözüm ona eleştiriler, Büyük Trabzonspor’un önündeki en büyük engeldir. Sarf edilen cümlelerin, kişileri değil Trabzonspor’u hedef aldığı gün gibi açıktır. Anlaşılan o ki; dışarıdaki rakipler ile mücadele konusunda gösterdiğimiz çabanın daha fazlasını, Trabzonspor’un önünde duranlarla da göstermemiz gerekiyor. Bunun için de gücümüz fazlasıyla var, kimse merak etmesin. Şampiyon olmak için hiç kimsenin size inanmadığı zamanda kendinize inanmanız gerekir.”

“Şapkalarını Önlerine Koyacaklar”

Yazısında Trabzonspor’un şike sürecindeki mücadelesine de değinen Başkan Hacıosmanoğlu, bu konuda şöyle dedi: “Mücadelesini, hem ülke içinde hem de ülke dışında sürdürdüğümüz haklı kavgamızın sonuçlarını kısa bir zaman sonra alacağız. İsviçre yerel mahkemelerinin de geri çevirdiği ve onayladığı karar sonrasında Türk futbolunu yönetenler, şapkalarını önlerine koyacak ve harekete geçecek.”

atak

SALDIR TRABZON

Bu Yazı Toplam 3,994 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Ersun Yanal, Trabzonspor’da yapacağı işleri şimdiden belirledi.

Trabzonspor’da Vahid Halilhodzic’in sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesinden sonra teknik direktörlük görevini üstlenecek olan Ersun Yanal, yeni oyun felsefesi ve bir dizi kuralları da uygulamaya koyacak. İlk çalışmasına dün akşam yapılan antrenmanda çıkan Ersun Yanal için fizik dayanıklılık önemli, oyun disiplini şart. Yabancı oyuncularla sağlıklı iletişim kurulacak, yerli oyuncular kontenjan nedeniyle çok daha ön planda olacak.

Milli maç nedeniyle lige verilen arada kadrodaki futbolcuların performanslarıyla ilgili verileri inceleyecek olan Yanal ve ekibi, büyük olasılıkla yeni ölçümler ve değerlendirmeler yapacak. Bu veriler ışığında gerekirse fiziksel çalışmalara ağırlık verilecek. Trabzonspor’un yeni hocası, devre arasında yapılacak transfer konusunda başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile daha sonra fikir alışverişinde bulunacak.

YANAL

SÖZLEŞME İMZALANDI

Bu Yazı Toplam 3,210 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da beklenen imzalar atıldı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile teknik direktör Ersun Yanal, sadece 2.5 dakika süren tören düzenledi!

Futbol camiasının günlerdir beklediği imza töreni gerçekleşti. Trabzonspor ile Ersun Yanal’ın yolları yeniden kesişti. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile teknik direktör Ersun Yanal sadece 2.5 dakika süren bir tören düzenledi. İlk imzayı Başkan Hacıosmanoğlu attı, ardından Ersun Yanal sözleşmeyi imzaladı. Hacıosmanoğlu kısa bir konuşma yapıp, “Kamuoyunun duyması gerekenleri cuma günü hocamız açıklayacak. Hayırlı olsun” ifadesini kullandı. Ersun Yanal ise konuşmamayı tercih etti. İkili Trabzonspor bayrağı önünde poz verdikten sonra tören sona erdi.

Ersun Yanal’ın 3 Temmuz dönemiyle ilgili sorulara muhatap olmaması için bu kadar kısa bir imza töreni düzenlendiği öğrenildi. Bilindiği üzere Yanal geçtiğimiz sezon Fenerbahçe ile kazandığı şampiyonluk sonrası, FBTV’de “3 Temmuz bir saçmalık” açıklamasını yapmıştı.

YANAL

SORU SORMAK YOK

Bu Yazı Toplam 1,824 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor ile Ersun Yanal arasındaki mukavele saat 15.00′te imzalanacak. Ancak alınan karar gereği Ersun Yanal’a soru sorulmayacak.

Teknik direktör Ersun Yanal’ın, kendisini resmen Trabzonspor Teknik Direktörü yapacak sözleşmeyi saat 15.00′te imzalaması kararı alındı.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile birlikte özel bir uçakla Trabzon’a giden Ersun Yanal’ın basın toplantısı ise diğerlerinden farklı olacak. Fenerbahçe’de çalıştığı dönemde 3 Temmuz operasyonu ile ilgili olarak, “Saçmalık” ifadesini kullanan Ersun Yanal’ın, camiadaki bir kısım tarafından hedef tahtasına oturtulması nedeniyle tedbir alınacak. İmza töreninde soru-cevap uygulaması yapılmayacak.

Ersun Yanal’ın sözleşme imzaladıktan sonra kısa bir açıklama yapacağı, basının sorularını ise almayacağı ifade edildi. Uygulamanın, 3 Temmuz’la ilgili açıklamaları hakkında gelebilecek sorulara set çekilmesi için planlandığı ifade ediliyor. Ersun Yanal’ın önümüzdeki günlerde kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi.

yanal

BUGÜN İMZALIYOR

Bu Yazı Toplam 6,574 defa okunmuş ve 8 adet yorum yapılmıştır.

Vahid Halilhodzic ile yolları ayıran Trabzonspor’da bugün Ersun Yanal dönemi resmen başlıyor. Başarılı teknik adamla resmi sözleşme imzalanacak, törende İbrahim Hacıosmanoğlu bizzat bulunacak.

Bordo-Mavililer’de ikinci Vahid Halilhodzic dönemi yaklaşık 4 ay sürmüş ve Bosnalı hoca ile yollar ayrılmıştı. Perşembe gününden beri Ersun Yanal ile temas halinde olan yönetim her konuda anlaşma sağladığı deneyimli çalıştırıcıya bugün imza attıracak. Yanal ile kaç yıllık sözleşme imzalanacağı konusunda açıklama yapılmadı. Ancak İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetiminin görev süresi 2 sene sonra dolacağı için kontratın da bu kadar olması bekleniyor. Başarılı çalıştırıcı ile senelik 2 milyon Euro’dan anlaşma sağlanmıştı. Yanal’ın sözleşmesinde ilk yıl Şampiyonlar Ligi, ikinci sene ise şampiyonluk bonusu da bulunacak. Bugün Trabzon’da yapılacak olan imza töreninde başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da bizzat bulunacak.

Kendi ekibiyle geliyor

Vahid Halilhodzic’le yolların ayrılmasının ardından yardımcıları dünkü Konyaspor maçına kadar görevlerini sürdürdü. Ancak Halilhodzic’in ekibi de Trabzonspor ile bugün yollarını ayıracak. Ersun Yanal, kendi çalışma rkadaşlarıyla birlikte Trabzon’a gelecek.

İlk rakip Galatasaray

Ersun Yanal, bugün sözleşme imzaladıktan sonra planlamalara başlayacak. Milli ara nedeniyle izinli olacak Trabzonspor, çarşamba günü top başı yapacak. Yanal da ilk kez çarşamba günü eşofmanlarını giyip sahaya inecek ve yeni öğrencileriyle tanışacak. Ersun Yanal yeni takımın başında ilk maçına Galatasaray deplasmanında çıkacak.

başkan

SÖZÜNÜ TUTACAK MI?

Bu Yazı Toplam 11,016 defa okunmuş ve 13 adet yorum yapılmıştır.

Bordo-mavililerde Boşnak tekin adam Vahid Halilhodzic’in görevine son verildi. Bu gelişmenin ardından Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun açıklamaları akıllara geldi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Kasım ayında katıldığı bir televizyon programında, Vahid Halilhodzic’in görevi bırakması durumunda kendilerinin de ayrılacağını söylemişti.

Fenerbahçe maçı öncesi canlı yayına katılan bordo-mavili kulübün 1 numarası, “Başarıyı yakalayamazsak, hoca gideceği zaman hocayla beraber gideriz zaten, burada durmayız” ifadelerini kullanmıştı.

“Hocamız istediği için değil, takımın ihtiyacı olduğu için transfer yaptık. Tüm bunlara rağmen başarılı olamıyorsa yapamıyorsun bu işi demektir. Bırakacaksın, yapabilenlere bırakacaksın. Onlar gelip yapacak. Biz de bu takımın taraftarıyız. Niye onlara zulüm edelim” cümlelerini kuran Hacıosmanoğlu’nun, Halilhodzic ile yolların ayrılmasının ardından bu sözlerle ilgili ne diyeceği merak konusu oldu.

HOCA

HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER

Bu Yazı Toplam 6,822 defa okunmuş ve 11 adet yorum yapılmıştır.

Sezon başında Cezayir Milli Takımı’ndan Trabzonspor’a teknik direktör olarak gelen Vahid Halilhodzic ile Trabzonspor’un yolları bu akşam resmen ayrıldı.

Yönetim kurulu toplantısının bittiği sıralarda teknik direktör Vahid Halilhodzic de saat 16.00’da takım ile birlikte antrenmanda bulunuyordu.

Görüşme Gece Geç Saate Kadar Sürdü

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, antrenmanın ardından teknik adam Halilhodzic ile odasında konuyu görüşmeye başladı. Akşam saat 21.30 sıralarında görüşme sona erdi. Yapılan görüşme sonrası 1 milyon 600 bin euro karşılığında Boşnak teknik adamın sözleşmesi feshedildi. Bu arada bugün oynanacak olan Konya maçında takımın başında sahaya Sadi Tekelioğlu çıkacak.

başkan

HEPSİ YALAN

Bu Yazı Toplam 7,070 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da teknik direktör konusu, Türkiye’de olduğu gibi Belçika’da da tüm kafilenin gündemi haline geldi. Trabzonspor’un Ersun Yanal ile anlaştığı yolunda çıkan haberler, yöneticiler tarafından kesin bir dille yalanlandı.

Bu arada Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da Lokeren maçından sonra stadyum önünde sohbet ettiği taraftarlara, ”Bu iddialar tamamen gerçek dışı” ifadesini kullandı. Oyuncuların da teknik direktör konusundaki dedikoduların bir an önce sona ermesini istediği belirtildi.

Hacıosmanoğlu, Halılhodzıc’e Tepkili

Bu arada Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, önceki gece geldiği Belçika’da Brüksel’de kaldı, bordo-mavili ekibin kamp yaptığı Gent kentindeki otele maç öncesi uğramadı. Başkan Hacıosmanoğlu, maçtan sonra da direkt olarak havaalanına geçerek gece yarısı Türkiye’ye döndü. Başkan Hacıosmanoğlu’nun bu tavrının önceki gün basın toplantısında sarf ettiği sözler nedeniyle teknik direktör Halilhodzic’e tepki olarak yorumlandı.

ERSUN

TAMAM GİBİ!

Bu Yazı Toplam 5,986 defa okunmuş ve 19 adet yorum yapılmıştır.

Vahid Halilhodzic, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na, “Bana teklif var, burada istenmiyorum, gideceğim, yeni bir hoca bul” deyince Başkan da arayışlara girişti. Ersun Yanal’la temasa geçildi.

Dubai’de bulunan Ersun Yanal, görüşmek için İstanbul’a davet edildi. Takımla birlikte Belçika’ya gitmeyen Başkan, İstanbul’da Yanal’la önceki akşam sabaha kadar pazarlık yaptı.

Akşam’da yer alan habere göre; 3 milyon euro isteyen Ersun Yanal’ın 2.6 milyon euroya ikna edildiği öğrenildi. Daha önce de Trabzonspor’u çalıştıran Yanal’la her konuda anlaşmaya varıldığı ve Halilhodzic’in ayrılmasının ardından Trabzon’a gelip çalışmalara başlayacağı öne sürüldü. Ancak Bordo-Mavili taraftarlar Yanal’la anlaşıldığı haberlerine tepki gösteriyor.

Kaynak: Akşam Gazetesi

VAHİD

SONUN GELDİ

Bu Yazı Toplam 6,568 defa okunmuş ve 17 adet yorum yapılmıştır.

Her açıklamasında bir olaya imza atan Trabzonspor’un teknik direktörü Vahid Halilhodzic, yine oyuncularına yüklendi, yıldızlarını itibarsızlaştırdı. Bosnalı hocanın bu sözleri takım üzerinde de şok etkisi yarattı.

Son dönemlerde üst üste yaptığı sıradışı çıkışlarla dikkatleri üzerine çeken ve futbolcularını kimi zaman ‘ihanetle’ kimi zaman da sorumluluk almamakla eleştiren Trabzonspor Teknik Direktörü Halilhodzic, dün zirve yaptı. Lokeren maçı için basın mensuplarının karşısına çıkan Bosnalı hoca, Cardozo ve Constant gibi yıldızların zaman zaman kulübede kalması hakkındaki sorulara şok yanıtlar verdi. Halilhodzic, “Bu transferler bizim ilk seçeneğimiz değildi. Bazen her istediğinizi yapamazsınız. Ben geldiğimde haberimin bile olmadığı transferler vardı. Çoğu oyuncumuzla Avusturya kampında birlikte değildik. Cardozo Benfica’da, Constant da Milan’da yedekti” sözleriyle herkesi şaşkına çevirdi.

Yıldızlar şokta

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile sürekli temasta olduğunu, ancak ultimatom tarzında bir tepki almadığını da sözlerine ekleyen Halilhodzic, “Tekrar söylüyorum. İlk tercihlerimizi alamadık. Hatta yerli oyuncuların transferlerinden haberdar bile değildim. Bir hafta içerisinde her şeyi düzeltmek isterdim ama bu süre maalesef daha uzun olacak. Gelişimimiz şu an devam ediyor. Ancak beklediğimiz seviyenin şu an çok uzağındayız. Bu durum ligde daha belirgin. Biraz daha fazla sorumluluk alması gerekiyor büyük oyuncuların” dedi. Deneyimli teknik adamın futbolcularıyla ilgili bu sözleri yıldızlar üzerinde şok etkisi yarattı. Constant ve Cardozo’nun özellikle hocanın sözlerinin doğruluğunu araştırdığı, aldıkları “Doğru” yanıtıyla da morallerinin inanılmaz derecede bozulduğu öğrenildi.

Vahid hoca bitmiştir!

Vahid Halilhodzic için artık Trabzonspor defteri kapanmıştır. Geldiğinden bu yana Bordo-Mavili kulübün hedeflerini, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun transferlerini eleştiren, kendisini ise ‘dünyanın en iyi 5 antrenöründen biri’ ilan eden Bosnalı hocanın son sözleri sabır taşını çatlatmıştır. Son dönemlerin en iyi kadrosundan ideal sistem ve 11 oluşturmak bir kenara fantezi üzerine fantezi deneyen, bir teknik adam sorumluluğunun çok ötesinde davranan Halilhodzic’in Cardozo başta olmak üzere yıldızlarını, “Zaten yedektiler, yoksa alamazdık… Asla ilk tercihlerimiz değildi” diye itibarsızlaştırması olacak iş değildir. Vahid hoca, beni onlar istedi, bunlar istedi, diyerek aklını günün gerisinde bırakmıştır. Her gün bir mazeret üreten, gündem değiştiren, Başkan Hacıosmanoğlu’nun güvenine sığınıp kurulan kadroya yazık eden bu kafanın Trabzonspor’da başarılı olması mümkün değildir. Sayın Başkanın da bu emeklerine yazık olmasın, Trabzonsporlular mutlu olsun istiyorsa, yol yakınken gereğini yapmalıdır.

ismailömsüz

“KİM DAHA TRABZONSPORLU?”

Bu Yazı Toplam 1,174 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonsporlular Platformu Başkanı Öksüz’den çok konuşulacak açıklamalar

Camiaya Seslendi

İstanbul Trabzonsporlular Platformu Başkanı İsmail Turgut Öksüz yaptığı yazılı açıklama ile Trabzonspor hakkında son günlerde gündemi meşgul eden konularla ilgili Platform’un görüşlerini bildirirken, Bordo-Mavili yönetimden Başkan Hacıosmanoğlu’na kadar birçok isme seslendi. İşte Öksüz’ün açıklaması; “Son günlerde Trabzonspor’un gündemi kadro dışı kararı oldu. Mustafa ve Zeki’nin kadro dışı kalma kararına karşı çıkanlar hep şu lafı kullandı ‘Onlar Trabzon’un çocuğu, kadro dışı kalamazlar.’ Burada öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Trabzonspor’da Trabzonluluk, Trabzon’da doğmakla olmaz. Saha içerisinde göstereceğin performansla olur. Evet, bu 2 oyuncumuz da Trabzon’un çocuğudur ama son zamanlarda karşılaştığımız olaylar bizi şaşkına çevirmiştir. Zeki’nin Karabükspor maçında yaptığı anormal hatalar, Mustafa’nın Gaziantepspor maçında kanımızı donduran hataları ve bu 2 oyuncunun Antep maçının son anlarında gelen gole sevinmemesi.”

“Halilhodziç’i Destekliyoruz Ama..”

“Bunlar Trabzonlulukla bağdaşacak şeyler değildir! Bosingwa’nın Trabzonspor’a geldiği günden bu yana, Mustafa’yla yakından ilgilenmesi ve tecrübelerini aktarmasının akabinde; Bosingwa’nın kaptanlığına, Mustafa’nın tepki göstermesi ne kadar doğrudur? Taraftarlarımız Trabzon’un çocuğu örneğini Özer Hurmacı’da aramalıdır. Bazıları şahsi meseleleri yüzünden takıma zarar verirken, Özer tüm hırsıyla Antep maçını kurtarmıştır. Şimdi soruyoruz kim daha Trabzonlu? Kim daha Trabzonsporlu? Alınan bu kararın Başkan ve yönetim kurulu tarafından alındığını belirtmek isteriz. Bir kaç sözümüz de hocamız Vahid Halilhodzic’e var! Kendisine güveniyor ve destekliyoruz. Fakat her hafta kadronun ahengiyle oynamak neyin nesidir? Trabzonspor’un 1 puan kaybı dahi lüks olduğu haftalarda, takım deneme tahtasına çevrilmiştir. Hocanın tez zamanda doğru kadroyu bulup, sahaya sürmesini ve kadroyla oynamamasını bekliyoruz.”

“‘61 Bin Forma’ Bizim Fikrimizdir”

“Bir parantez de Trabzonspor Yöneticisi Murat Türköz’e açmak istiyoruz. Murat Türköz hata mı yapıyor bile bile yanlışa mı gidiyor? Nedir bu hatalar? Hatırlayacağınız üzere ‘61 Bin Forma’ kampanyası İstanbul Trabzonsporlular Platformunun bir fikir ürünüdür. Ve bu kampanya başarıyla yerine getirilmiştir. Trabzonspor’un TS Club Yöneticisi olan Murat Bey bu kampanyaya teşekkür etmeyip, ‘Hedef 161 Bin’ diyerek; katkı da dahi bulunmadığı kampanyaya sahip çıkmaya çalışmıştır. Bu durum ne kadar etiktir? Ayrıca benim söylemediğim lafları, orada-burada söylemiş gibi lanse etmesi ne kadar dürüstçe? Ve aynı Murat Türköz, yönetimin almış olduğu kadro dışı kararını vermiş olduğu demeçlerle muhalif kanat gibi davranması ne kadar doğrudur? Son sözümüz de kulüp başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu’na; Başkanın transfer döneminde yaptığı başarılı hamlelerin artık saha sonuçlarına yansımasını beklediğimizi belirtmek isteriz.” dedi.

metin-atasoy

“PARA İNSANI BOZUYOR”

Bu Yazı Toplam 590 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Son kongrenin başkan adaylarından Metin Atasoy, mevcut yönetimi sert bir dille eleştirdi

“Bu Ekonomi Yönetimi Para Mıdır Yara Mıdır?”

Trabzonspor’da son genel kurulda başkan adaylarından Metin Atasoy, mevcut yönetimi ve Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu sert bir dille eleştirdi. Divan Kurulu toplantısında Trabzonspor’un borcunun 273 milyon TL olarak açıklanmasının ardından Metin Atasoy yaptığı değerlendirmede Hacıosmanoğlu’nu hedef aldı. Atasoy şunları söyledi; “Herkesin peşinden koştuğu, bazen ahlaklı bazen de ahlaksızca sahip olunan ve sahip olunulduğunda çoğu insanı tanınmaz hale getiren, içeriğinde hiç bir şekilde ahlaki ve insani değer taşımayan, tanıyabildiğim ve insanlık tarihinin yazdığı en şerefsiz mübadele(değişim) aracıdır para. Doğru kullanılmazsa bazen şirketleri, bazen aileleri, bazen kulüpleri, bazen de ülkeleri batırır.

“Kulüp Ekonomisini Bilmiyorlar”

Tabiki beni en çok ilgilendiren ülkem ve Trabzonsporum. Ülkemin parayla ilgili durumunu ekonomist siyasilere bırakabiliriz. Ama Trabzonsporumuzu, ekonomimin tanımını dahi yapamayacak, hayatında hiç bütçe yapmamış, kulüp ekonomisini yürütmeyi, Aziz Yıldırım’a küfretme ve “futbolun paydaşları” sözcüğünde arayanlara bırakamayız. Bir Trabzonsporlu olmanın yanında bir ekonomist olarak söylüyorum. Bize hocalarımız ısrarla şunu öğretti. “Yıllık gelirinden daha fazla borcu olan şirket, eğer yardımda bulunacak özkaynağı yoksa batmıştır. Trabzonsporumuzun borcu, çeşitli muhasebe oyunlarına rağmen 300 milyon TL. Yıllık gelirimiz 80-90 milyon TL. Karar sizlerin. Sevgili Trabzonsporlular. Bu ekonomi yönetimi; “PARA MIDIR, YARA MIDIR?”

“Şener’le Aynı Kefeye Koyuldu!”

“Bu ülke hepimizin uğruna çekinmeden canımızı verebileceğimiz kadar sevdiğimiz, ama Bülent Ecevit’in sayınla anıldığı gibi, Abdullah Öcalan’ı da sayınla anabilenlerin çelişkisininde olduğu bir ülke.

Sizin Trabzonsporluluğunuzdan asla şüphem yok Hacıosmanoğlu. Bu gömlek size bol geliyor. Sayın Şener’i borç yüzünden ve transferle ilgili ekonomik ahlaksızlarla eleştirdiniz. Oysa şimdi aynı şeyler sizin için söyleniyor ve aynı eleştirilerin odağında siz varsınız. Lütfen, bu camiaya daha fazla zarar vermeyiniz. Unutmayınızki sayın makamlara denmez, hakedenlere denir. Bu camia bir türlü size sayın diyemiyor. Dünyanın hiç bir yerinde, camiasına en kötü duygu olan, aldatılmışlık duygusunu yaşatan kimlikler tesadüfen lider olsalar da, asla sayın olamazlar.”

yusuf

CEZAYI YEDİ

Bu Yazı Toplam 3,824 defa okunmuş ve 10 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da kadro dışı bırakılan Mustafa ve Zeki’nin ardından sırada bir başka Trabzonlu oyuncu var.

Lokeren ile oynanan UEFA Avrupa Ligi maçında kendisinin yerine Soner’in oyuna alınması yüzünden yeleğini yere atarak Vahid Halilhodzic’e tepki gösteren Yusuf Erdoğan’a ceza geliyor.

Karabükspor mağlubiyeti sonrasında Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, “Bundan sonra disiplinsiz her türlü davranışa ceza gelecektir” sözlerinden sonra Yusuf’a 35 bin TL para cezası kesileceği bildirildi. Yusuf’a cezanın kısa süre içerisinde tebliğ edileceği de belirlendi.