Tag Archives: İbrahim Hacıosmanoğlu

samaras

SAMARAS KİMİ BEKLİYOR?

Bu Yazı Toplam 4,610 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da önceki gün yaşanan gelişmenin istihbaratını almış Samaras manşeti atmıştık.

Bonservisi elinde olan Yunanlı golcü Celtic defterini kapatmış Bordo-Mavili kulüple bütün şartlarda anlaşma sağlamıştı. Operasyonu yürüten CEO Burak Gürdal başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na bile müjdeyi vermişti.
Bitmiş Samaras transferinin henüz açıklanmamış olması farklı soruları da gündeme getiriyor. 1) Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile hoca arasında ki koordinasyonu Burak Gürdal ile birlikte Serhat Altıncı organize ediyor.

Yapılan transfer listesi ortak bir kararla alternatifleriyle onaylanmadı mı? Onaylansa bugün yaşanan sıkıntılar yaşanmaz forvet ve savunma transferleri çoktan kampa katılmış olacaktı. 2) Vahid Halilhodziç’in talep ettiği genç oyuncuların fiyatı çok yüksek ve kulübün bütçesini aşıyor. Bu konuda Vahid’e bilgi verilmedi mi? Yoksa ‘ Hocam her oyuncu alırız mı’ denildi.

VAHİD

İSİM KAVGASI

Bu Yazı Toplam 2,958 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Başkan Hacıosmanoğlu’nun daha önce anlaştığı Cola Toure ve Demba Ba’yı yaşları gerekçesiyle Vahid Halilhodziç’in veto ettiği ortaya çıktı.

14 Aydır Forvet Arıyorlar

Trabzonspor, sezonu açalı 10 gün olmasına rağmen hala savunma ve forvete takviye yapamadı. Demba Ba ve Samaras konusunda sona gelen ama işi bitirme beceresini gösteremeyen yönetim kurulu öyle bir işte başarılı ki şaşacaksınız. 26 Mayıs’ta göreve gelen ve 14 ayda kulübe tam 3 bin dolayında üye yaptıkları tespit edilen başkan ve ekibi bu nedenle transfere harcayacak zamanda bulamıyor.

Hoca Genç Olsun İstiyor

Edinilen bilgelere göre daha önce Demba Ba ve Cola Toure ile anlaşan yönetime bu iki transfer için teknik patron Vahid Halilhodziç vize vermedi. Şu anda Samaras ve Cardozo konusunda yönetim ile Vahid’in çatışdığı başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Cardozo konusunda bastırdığı fakat Halilhodziç’in ‘genç bir ekiple sonuca gidebiliriz’ diyerek kendi önerdiği isimlerin alınması konusunda yönetime baskı yaptığı gelen bilgeler arasında.

hacıosmanoğlu

BAYRAM HEDİYESİ

Bu Yazı Toplam 3,300 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Ramazan Bayramı’nda kampa katılacak. Yönetim, dünyaca ünlü bir forvet ve kaliteli bir stoperi bitirmeye hazırlanıyor. Başkanın Halilhodzic’e hediyesi, iki yeni transfer olacak.

Bordo-Mavili taraftarlar, peş peşe yapılan yerli transferlerinden memnun. Ancak herkesin en çok merak ettiği konu, yabancı takviyelerin kimler olacağı ve ne zaman takıma katılacakları. Futbolcular ve teknik heyet kampta, yönetim ise transfer çalışmalarında yoğun mesai harcıyor. Çalışmalarda önemli yol kat edildi.

Yönetim, taraftara müjdeli haberi vermeye hazırlanıyor. Daha önce, “Yabancı transferini yapmadan kampa gitmem” diyen İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Ramazan Bayramı’nda takımı ziyaret edecek olması, herkesi heyecanlandırdı. Yönetimin dünyaca ünlü bir golcü ve kaliteli bir stoperin transferlerini bitirme noktasına geldiği, başkanın da bu nedenle bayram programına Avusturya kampı ziyaretini de eklediği öğrenildi. Böylece Hacıosmanoğlu, Vahid Halilhodzic’e ve camiaya en güzel bayram hediyesini vermiş olacak. Bundan sonra tüm sorumluluk, “Şampiyonluğa oynayacak bir Trabzonspor yaratacağım” diyen Halilhodzic’de olacak.

HACIOSMANOĞLU

ŞİKE YENİDEN ALEVLENDİ

Bu Yazı Toplam 3,826 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz arasında yaşanan tartışma ise toplantıya damga vurdu.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz şike sürecinde kendi takımlarının çok hırpalandığını ve bir daha adlarının bu süreçte kullanılmaması yönünde sitemlerini Hacıosmanoğlu’na iletti. Toplantı salonundan yürüyerek çıkan ikili bir süre konuştu ve daha sonra kameralar önünde tartışmaya başladı. Otyakmaz, Hacıosmanoğlu’na Fenerbahçe ile aralarındaki meseleye girmek istemediklerini söyleyerek, ’’Bir taraftan Fenerbahçe bir taraftan Trabzonspor benim takımımı delmeye çalıştı. Benim takımım aslan gibi durdu cezasını ben çektim. Trabzonspor beni delmeye çalıştı. Bu bir gerçek. Trabzonspor alttan benim futbolcularıma çalıştı’’ diye konuştu.

Hacıosmanoğlu ise Otyakmaz’a, “Sen, beni bu işten ayır dedin ben de seni ayırdım. Tüm Trabzon bana küfür etti” dedi. Daha sonra her iki başkan iddialarında inandırıcı olmak için çocuklarının üzerine yemin etti. Son olarak iki başkan kameraların önünde tartışmayalım diyerek ayrıldılar.Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurul toplantısına, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu konuşmaları damga vurdu.

Ankara Marriott Oteli’nde gerçekleşen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Mali Genel Kurulu’na, ?Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, FIFA İcra Kurulu Üyesi ve UEFA 1. Başkan Vekili Şenes Erzik, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ve diğer kulüp başkanları katıldı. 3 büyük kulübün başkanlarının katılmadığı genel kurulda Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz temsilci olarak yer aldı.

TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı’nın açılışını yaptığı Olağan Genel Kurul’da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu’na da Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve Akhisar Belediye Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel getirildi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Olağan Mali Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Futbol Federasyonu Yönetimi’ni eleştirdi. Başkan Hacıosmanoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Bazı aracıların beyefendi böyle istiyor” söylemiyle baskı yaptıklarını ifade etti.

Geçen yıl yapılan Olağan Mali Genel Kurulu’nda da konuştuğunu ama bugün yine hiçbir şeyin değişmediğini belirten Hacıosmanoğlu, “Geçtğimiz bu süre içerisinde hiçbir şey değişmedi. Şimdi burada sessiz duruyoruz, maçlar başlayınca yine aynı şeyler oldu. Bunları burada konuşmamız lazım. Bekledim birileri çıksın konuşsun, kimse çıkmadı. Ben çıkıp konuşmak zorunda kaldım” diye konuştu.

“Futbolun Adaletli Bir Şekilde Yönetilmesi Lazım, Yönetilmiyor”

Başkan Hacıosmanoğlu, bazılarının üzerine vazife olmayan işler yaptığını ve Başbakan Erdoğan’ın adını kullanarak baskı yaptığını belirterek, “Futbolun adaletli bir şekilde yönetilmesi lazım, yönetilmiyor. Güzide Anadolu’nun bağrından çıkmış önemli takımlarımızın başkanları yöneticileri oturuyor. Hep sizin haklarınız yeniyor. Hem puanlarınız, hem paralarınız, maddi ve manevi kazanımlarınız gidiyor. Bu federasyonlar oluşurken, 7′ye 8 ben üstünüm, 6′ya 8 ben üstünüm, her alanda yarış içerisinde olanlar yüzünden sizin haklarınız yenecek. Siz isterseniz bunu değiştirirsiniz. Futbolu adaletli yönetecekleri getirebilirsiniz. Eğer, ligin Anadolu’ya yayıldığı gibi yönetim kurulu da aynı şekilde yayılırsa adaletli olunur” dedi.

“Başbakanımız’la Konuştum Bu Konuyu, Bana ‘Ben Bu İşlerin İçinde Yokum’ İfadesini Kullandı”

“TFF Başkanı UEFA ile görüştükten sonra, çok sevinçliyiz, ceza almayacağız diye açıklama yaptı. Biz başka ülkenin takımı mıyız dedik, suçlar cezasız mı kalacak dedik” diyen başkan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Enteresan olan bir şey var, herkesin bir ‘Beyefendi’ korkusu var. Başbakanımızın etrafında, uzakta veya yakında olan simsarlar var. ‘Beyefendi böyle istiyor, şöyle istiyor’ diye sözler dönüyor. Başbakanımız’la konuştum bu konuyu, bana ‘Ben bu işlerin içinde yokum’ ifadesini kullandı. Şimdi hiç kimse, hangi oluşumun içinde olursa olsun ‘Beyefendi böyle istiyor’ diyor. Bunu söylememdeki gaye şu; 1 sene önce TFF Başkan Vekili o sözü söyledi, bizim vermiş olduğumuz hukuk mücadelesini mevcut federasyonun başkan vekili Servet Yardımcı, bizim hukuki mücadelemizi şikayet etti. Bizi Başbakanımıza şikayet etti. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Sayın Devlet Bahçeli’ye şikayet ettiniz mi? Biz Rize’yle kanlı bıçaklıydık. Ekrem Cengiz ile çok uğraştık. Arayı düzelttik. Yarın Rize ile Trabzon karşı karşıya gelirse bu sizin suçunuz.”

“Trabzonspor, UEFA’dan Ceza Alınca Türk Futbolu Mu Kurtulacak”

Emeği çalınanın Trabzonspor olduğunu vurgulayan bordo-mavili takımın başkanı, “Türk futbolunu bekleyen tehlikelerden haberiniz var mı? Hiçbir takım ceza almayacak dediniz, ceza alan takımlarımız oldu. Türk futbolunda saklamaya çalıştığınız kişiler yüzünden güzide Anadolu kulüpleri ceza aldı. Türk futbolu ceza almayacak dendi, yarın ki tehlikelerden haberiniz var mı? Trabzonspor, UEFA’dan ceza alınca Türk futbolu mu kurtulacak? Biz Sivasspor’a, Ankaraspor’a teşvik vermeye çalışmışız, kimle yapmışız bunu, Hamdi Akın ve Melih Gökçek ile yapmaya çalışmışız. Kim bunlar Fenerbahçeliliği ile bilinen kişiler, biri eski Fenerbahçe yöneticisi. Biz şampiyonluğu sahada kaybedersek kaybedelim. Önder Turacı’ya ‘Oynayamaz’ maddesi koydurup da, kaleciye gol yesin diye koydurmayanları biliyoruz. Biz öyle değiliz. Kiraya verdiğimiz oyuncunun attığı golle yenildik ve şampiyonluğu kaybettik. Eğer teşvik verecek olsaydık, kiraya verdiğimiz kendi oyuncumuza giderdik. Biz teşvike teşebbüsten ceza alırsak, iddialar ispatlanırsa gideriz” ifadelerini kullandı.

“Bundan Sonra Oluşacak Olan Federasyonları Anadolu’ya Yayalım”

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun değişmesinin gerektiği ifade ederek sözlerini de şöyle tamamladı:

“Zamanı gelmiştir, özellikle Anadolu takımlarına istirham ediyorum. Bundan sonra oluşacak olan federasyonları Anadolu’ya yayalım. Hiç kimse burada benim çoğunluğum var rahatlığıyla Türk futbolunu yanlış yollara saptırmasın. Şunu tekrar özellikle belirtmek istiyorum; bundan sonraki oluşumlarda ‘Beyefendi böyle istiyor’ diyerek kulüp başkanına, yöneticisine gitmesin. Siz ulaşamazsanız Başbakanımıza, ben bunu ulaştırmasını bilirim. Bu aradaki simsarların da Türk futbolunu kirletmesine müsaade etmeyin.”

Demirören: “Futbol, Anadolu Ve Büyük Kulüpler Diye Ayrılmaz”

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Hacıosmanoğlu’na cevap vermek için tekrar kürsüye çıktı ve, “Allah korusun yarın Trabzonsporumuza bir şey olsa benim yönetici arkadaşım gene çıkacak Trabzonspor ceza almadı diye seviniyoruz diyecek. Çünkü biz bir aileyiz. Birimizin canı acırsa hepimizin canı acır. Önümüzdeki yıl seçim var. Eğer Yıldırım Demirören ve federasyonundan memnunsanız biz aday olursak bizleri desteklersiniz. Türkiye kadar demokratik bir ülke yok. Herkes aday olabilir. Şunu biliyoruz ki bizler Anadolu çocuğu olarak, Anadolu kulüplerimizin, büyük kulüplerimizin hepsinin arkasındayız, arkasında da olmaya devam edeceğiz. Trabzonspor’dan benim yönetim kurulunda iki tane arkadaşım var. Kurullarımızda, Trabzonspor’dan, Eskişehir’den, Diyarbakır’dan, Anadolu kulüplerinden arkadaşlarımız var. Futbol, Anadolu ve büyük kulüpler diye ayrılmaz. Hepimiz biriz. Hepimiz Türk futbolu için uğraşmak zorundayız. Türk futbolu için mücadele etmek zorundayız” dedi.

“Beyefendiye Ulaşılmak İçin Köprüye İhtiyacı Yoktur”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a herkesin ulaşabileceğini ifade eden Demirören, sözlerine şöyle devam etti:

“Beyefendiye garson da ulaşır, bekçi de ulaşır. Kulüp başkanları da ulaşır. Böyle açık bir insandır. Beyefendi’nin ulaşılmak için köprüye ihtiyacı yoktur. Beyefendi, sokakta Türkiye’yi temsil eden bizlerde onun arkasında sonuna kadar her zaman yürümeye hazırız.”

hacıosmanoğlu

“FORVETSİZ KAMPA GELMEYECEĞİM”

Bu Yazı Toplam 2,380 defa okunmuş ve 8 adet yorum yapılmıştır.

Vahid hoca çok istiyor, başkan harıl harıl çalışıyor. Golcü için gözleri yollarda olan Bosnalı çalıştırıcıya Hacıosmanoğlu müjdeyi verdi: “Forvet almadan kampa gelmeyeceğim”

Vahid Halilhodzic, gerek Cezayir Milli Takımı’nın başındayken izlediği maç kasetleri gerekse takım üzerinde edindiği bilgiler yönünde forvet takviyesini kaçınılmaz kılmıştı.

Sürekli başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan golcü transferi talep eden Bosnalı çalıştırıcıya müjde niteliğinde haber geldi.

Her türlü fedakarlığı gerçekleştirerek hatta Cezayir’i bırakmasından sonraki süreçte devlet büyüklerinin özel ricasını kırarak, Trabzon’a gelen Halilhodzic’in bütün isteklerini başkan uygulamaya çalışıyor, adeta gece gündüz transfer komitesiyle toplantılar yapıyor. Bunların başında ise forvet transferi geliyor. Hocayla önceki gün telefonda konuşan Hacıosmanoğlu’nun, pazarlıklarda sona yaklaştığı ve en az 1 hafta içinde işlerin resmiyete döküleceğini söyledi.

‘1 haftaya oradayım’

Vahid hocanın hesapsızca ve plansızca transfer istemediğini de söyleyen başkan, “Merak etmeyin kampa forvet oyuncusuyla geleceğim” dediği öğrenildi.

HACIOSMANOĞLU

2 YABANCI ALDIK!

Bu Yazı Toplam 5,368 defa okunmuş ve 7 adet yorum yapılmıştır.

Bu açıklamayı başkan yaptı, Avusturya kampı önem kazandı

Savunma Ve Forvet

Yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirmek isteyen Trabzonspor’da savunmaya yapılacak takviye için çalışmalar sürüyor. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu uzun süreden beri yaptıkları çalışmalarda 2 yabancı oyuncu ile bütün şartlarda anlaştıklarını ve bu oyuncuların Avusturya kampına katılacaklarını açıkladı. Bordo-mavili takımda diğer yabancı transferleri için kampın bitimi beklenecek. Boşnak hoca Malouda ve Colman kararını kamp sonrası vereceğini açıklamıştı.

Bugün Uçuyorlar

Trabzonspor 15 günlük kamp için bugün Avusturya’ya uçuyor. Burada hazırlık maçları da oynayacak olan ekibimiz kadrosunu da şekillendirecek. Teknik Direktör Vahid Halilhodziç kamp sonrasında kadroyu 25’e indirecek. Bu arada Ünal Karaman’ın talebi üzerine harekete geçen Adana Demirspor kulübü Aykut Akgün, Abdulkadir Özdemir, Caner Osmanpaşa, Abdullah Karmil, Batuhan Artarslan, Ömer Halis Güven’i kiralamak için girişimlere başladılar.

MALOUDDA

SON TRANSFER MALOUDA

Bu Yazı Toplam 4,978 defa okunmuş ve 8 adet yorum yapılmıştır.

Taraftarların gözü bombalarda, başkanın aklı ise Malouda’da… İbrahim Hacıosmanoğlu, Fransız yıldızla görüştü. “Biz senin bu takıma katkı vermeni istiyoruz” dedi. “Ben de oynamak istiyorum” yanıtını aldı. Son söz hocaya kaldı.

Trabzonspor’da merak edilen konuların en başında Malouda’nın durumu geliyor. Taraftarlar, Fransız yıldızın yeni sezonda, ‘Takımda kalıp kalmayacağı’ sorusuna yanıt arıyor. Karadeniz ekibinde bu konuda önemli gelişmeler yaşanıyor. Takımla birlikte idmanlara başlayan Malouda ile başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile bizzat görüştü. Bordo-Mavililer’in patronu, Malouda’ya, “Bi senin bu takımda kalıp, arkadaşlarına katkı sağlamanı istiyoruz. Bu durumdan herkes rahatsız. Senin de en kısa sürede kararını vermeni istiyoruz” dedi. 34 yaşındaki oyuncu da, “Ben de sizinle aynı fikirdeyim. futbolu ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Oynamayı, yararlı olmayı ben de çok istiyorum. Geçen sezon sorunlar yaşadık. Haksız bir şekilde formamdan uzak kaldığımı düşünüyorum” dedi.

İdmanlarda çalışıyor

Antrenmanda da arzulu olduğu görünen Malouda’nın bu tavrı başkanın da hoşuna gitti. Bu oyuncunun takımdaki geleceği ile ilgili son kararı teknik direktör Vahid Halilhodzic’in vereceği bildirildi.

İDMAN

VE BAŞLADI…

Bu Yazı Toplam 2,914 defa okunmuş ve 7 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarına Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde başladı. Teknik Direktör Vahid Halilhodzic yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana kadroda yer alan tüm futbolcular katıldı.

Geçtiğimiz sezon teknik sorumlu Hami Mandıralı tarafından kadro dışı bırakılan Colman’ın yanı sıra habersiz takımdan ayrılan Malouda’nın takımla birlikte çalışmalara başladı. Ayrıca geçtiğimiz sezon İngiltere’de kiralık olarak forma giyen Celustka da antrenmanda yer aldı.

Sol Bamba’nın ise önümüzdeki günlerde Trabzon’a gelerek takımla birlikte çalışmalara başlaması bekleniyor. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Vahid Halilhodzic, antrenman öncesi teknik heyet ve futbolcularla toplantı yaptı. Hacıosmanoğlu ve Halilhodzic toplantıda yeni sezondaki beklentileri dile getirerek başarılar diledi.

Kadro 34’e Çıktı

Abdülkadir Özdemir, Anıl Taşdemir, Aykut Akgün, Aykut Demir, Bamba, Batuhan Artaslan, Barış Memiş, Bourceanu, Bosingwa, Celustka, Colman, Caner Osmanpaşa, Deniz Yılmaz, Emre Güral, Ferhat Yazgan, Fatih Öztürk, Gökhan Karadeniz, İbrahim Demir, Kadir Keleş, Malouda, Mustafa Akbaş, Mustafa Yumlu, Onur Kıvrak, Özer Hurmacı, Salih Dursun, Serdar Gürler, Serhat Çakmak, Soner Aydoğdu, Şahin Aygüneş, Turgut Doğan Şahin, Yusuf Erdoğan, Zeki Ayvaz, Zeki Yavru, Kurtuluş Yurt.

İMZA

HALİLHODZİC İMZALADI

Bu Yazı Toplam 2,056 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, yeni teknik direktörü Vahid Halilhodzic ile 2 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

İmza töreninden önce başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, yeni teknik direktör Halilodzic hakkında açıklamalarda bulundu. Hacıosmanoğlu, ‘Halilhodzic ile iyi bir dostluğumuz var. Bu maddiyata bağlı değil. Camiam adına kendisine teşekkür ediyorum. Halilhodzic’e başarılı olması için gerekli desteği vereceğiz. Kismenin şüphesi olmasın. Halilhodzic, daha iyi ve cazip teklifleri reddedip, bize verdiği sözü tuttu ve buraya geldi.’ şeklinde konuştu.

Başkan Hacıosmanoğlu’ndan sonra konuşan Halilodzic ise, ‘Bir çok teklif aldığım doğru başka yere gitseydim vicdanım rahat etmeyecekti. Bir söz verdim ve bu sözü tutarak Trabzonspor’a geldim. Arkamdan iyi konuşulmasını isterim ama mümkün olmadığını da biliyorum. Büyük sorun değil. Bana eleştiriler olacaktır ama benim büyük kaygım iyi sonuçlar almak. İbrahim Başkan ile yeniden bir araya gelmekten dolayı çok mutluyum.Trabzonspor’un iyi bir sezon geçirmesi için elimden geleni yapacağım. İyi teklifler aldığımı söyleyebilirim. Trabzonspor’a ilk geldiğimde Beşiktaş bana iki katı teklifte bulunmuştu. Gerek Avrupa takımları, gerek milli takımlardan bir çok teklif aldım. Benim İbrahim Başkan’a verdiğim söz, paranın çok ötesinde. Para benim için her şey değil. Benim iyi bir şekilde yaşamak için yeterince param var. Parayı düşündüğüm gün bu işi bırakırım.’ açıklamasını yaparak sözlerini sonlandırdı.

VAHİD

COŞKUYLA KARŞILANDI

Bu Yazı Toplam 1,874 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü Vahid Halilhodzic’e Trabzon’da coşkulu karşılama yapıldı.

Trabzonspor’un gelecek sezonlar için anlaşmaya vardığı teknik direktör Vahid Halilhodzic, kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve bazı yöneticilerle birlikte özel bir uçakla saat 00.10 sıralarında Trabzon’a geldi. Havaalanında, bordo-mavili taraftarlar tarafından çiçeklerle ve meşale yakılarak coşkulu bir şekilde karşılanan Boşnak teknik adam taraftarları Fransızca selamlayarak “Karşılama için çok teşekkür ederim. Umarım bu sene iyi bir sezon yapacağız. Sahada görüşmek üzere ”diyerek kalabalığın arasında güçlükle aracına binerek daha sonra dinleneceği otele geçti. Bordo-mavili taraftarlar ise Boşnak teknik adam için “Halilhodzic sözünde duracak Trabzonspor şampiyon olacak” sloganları attı.

İlk olarak İstanbul’a gelen Trabzonspor’un yeni teknik direktörü Vahid Halilhodzic’in burada başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yöneticilerle yemek yiyip bir toplantı yaptığı öğrenildi. Boşnak çalıştırıcının yarında yardımcıları Cyril Moine, Jacgues Bonnevay, Mickael Boully ve Sandy Guichard ile birlikte Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir toplantı yapacağı belirtildi. Vahid Halilhodzic’in 15 Temmuz Salı günü düzenlenecek törenle sözleşme imzalaması bekleniyor.

vahid

BİENVENUE VAHİD BABA

Bu Yazı Toplam 3,596 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da 2006’da başlayıp yarım bıraktığı binayı tamamlamaya geldi

Taraftar Moral Verdi

Trabzonspor, teknik direktör Halilhodzic ile görüşmelere başladıklarını borsaya bildirdi. Dünya Kupası öncesi başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun konuşarak anlaştığı Boşnak hoca dün akşam İstanbul aktarmalı Trabzon’a geldi. Trabzonspor’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada “Profesyonel Futbol Takımımız Teknik Direktörlüğü için Sayın Vahid Halilhodzic ile görüşmelere başlanmıştır.” denildi. Halilhodziç’e havaalanında taraftarların gösterdiği yoğun ilgi Boşnak hocayı duygulandırdı.

Bu Toplantı Uzun Sürecek

Ayrıca Kulübün resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda “Büyük hoca Pazar gecesi Trabzon’da olacak. Aramıza hoşgeldin Vahid Halilhodzic…” mesajı yazıldı ve Halilhodzic’in resmi paylaşıldı. Başkan Hacıosmanoğlu göz ağrısı Vahid Halilhodziç ile bugün tesislerde uzun sürecek bir toplantıya girecek. Takımın yeni hocasına önce bir brifink verilecek daha sonra ise toplantıya geçilecek. Toplantıda takım kadrosu masaya yatırılacak ve özellikle forvet transferi karara bağlanacak. Bordo-Mavililer yerli transferinde alt yapı ve pilot dahil toplam 12 oyuncu almıştı.

vahid

SONUNDA GELİYOR

Bu Yazı Toplam 942 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da tüm gözler teknik direktör Vahid Halilhodzic’i bekliyor.

24.20’de Trabzon’da

Trabzonspor Kulübü CEO’su Burak Gürdal, teknik direktörleri Vahid Halilhodziç’in bu akşam 19.30′da İstanbul’da olacağını söyledi. Halilhodziç ile Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun İstanbul’da bir araya geleceğini söyleyen Gürdal, “Daha sonra hep birlikte Trabzon’a geleceğiz. 24.20′de Trabzon’da olacağız” dedi. Pazartesi gününden itibaren iş başı yapacak olan Halilhodzic’in teknik ekibiyle yapacağı görüşmenin ardından kampa çağıracağı isimleri açıklayacağı belirtildi.

colman

ALACAĞI YOK

Bu Yazı Toplam 4,055 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da Colman’ın kulüpten alacağı bulunmadığı ortaya çıktı. Basında çıkan ‘ Colman 750 bin Euro alacağını istedi’ haberinin doğru olmadığı belirtildi.

Colman’ın 750 bin Euro getirerek serbest kalmak istediği konuşmasının bu şekilde çarpıtıldığı ve haberlere yansıtıldığı doğrulandı. Kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’da Colman’a borç olmadığını açıkladı.

vahid

PAZARTESİ İŞBAŞI

Bu Yazı Toplam 1,026 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Deneyimli hocanın pazartesi gününden itibaren işbaşı yapacağı ifade ediliyor.

Vahid Halilhodzic için her geçen gün ortaya yeni iddialar atılsa da yönetim bu konuda oldukça rahat hareket ediyor. Pazar günü Trabzon’a gelmesi beklenen deneyimli hocanın pazartesi gününden itibaren işbaşı yapacağı ifade ediliyor. Öte yandan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da olağanüstü bir durum yaşanmaması halinde pazar günü Halilhodzic ile Trabzon’da olması bekleniyor. Dünya Kupası’nda gösterdiği başarılı performansla, büyük kulüplerin listesine giren 62 yaşındaki çalıştırıcının, özellikle Almanya karşısında takımına oynattığı futbolla beğeni kazanmıştı. Brezilya’ya 7 gol atan Almanya’nın, Cezayir karşısında tel tel dökülmesi bunun bir kanıtı olarak gösteriliyor.

koşu

TRABZON KOŞACAK!

Bu Yazı Toplam 2,396 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Yapılan planlamaya göre yeni kadronun yaş ortalaması 25. 5 olacak.

3.5 Ay Önce Başladı

Trabzonspor yeni sezona yenilenmiş bir kadro ile girecek. Bu doğrultuda 3. 5 ay önce başlayan çalışmaların artık sonuna gelindi. Bir tarafta yeni teknik patron Vahid Halilhodziç beklenirken diğer tarafta özellikle yabancı oyuncular merak ediliyor. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu sabırsızlanan taraftar için ‘ Biraz daha meraklansınlar. Sabreden derviş muradına erermiş’ dedi.

5 Yabancı Bekleniyor

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu yenilenen kadronun yaş ortalamasının 25. 5 olacağına da dikkat çekti. Bordo-Mavililer 11 yerli oyuncu transfer etti. Transferi düşünülen 4 ya da 5 yabancı için son ayrıntılar görüşülüyor. Bu isimlerin içerisinde en tecrübeli olanı Liverpool’da oynayan 33 yaşındaki Kolo Toure. Yaş ortalaması 25. 5 olan takıma ağabeylik yapacak.

kolotoure

İMZALARI ATTIRIN

Bu Yazı Toplam 3,527 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor taraftarının sabrı kalmadı. İlk imzaya Kolo Toure ve Naktho’yu bekliyoruz

Kadroda 6 Yabancı Var

Bosingwa, Bourceanu, Bamba, Celustka, Colman, Malouda olmak üzere kadrosunda 6 yabancı bulunan Trabzonspor bu hafta sonuna kadar 2 yeni yabancıya imza attırmayı planlıyor. İlk planda Kolo Toure ve Bibras Natkho’yu Trabzon’a getirmek isteyen yönetim diğer yabancı transferler için elindeki sözleşmesi devam eden oyuncuların gitmesini bekliyor.

15 Temmuz’da Teslim

Malouda, Bamba, Celustka ve Colman için teklif bekleyen Bordo-mavililer 15 Temmuz’da Vahid Halilhodziç’e noksansız bir kadro teslim ederek bir ilk gerçekleştirmek istiyor. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, CEO Burak Gürdal, başkan danışmanı Serhat Altıncı üçgeninde çalışmalar devam ediyor.

hacıosmanoğlu

FENER’İ YAKACAĞIZ

Bu Yazı Toplam 1,628 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, İstanbul’da 1 milyon Trabzonsporlu ile yürüyüş yapacaklarını söylerken, “Fener’i önce Avrupa yakacak, sonra biz yakacağız” dedi. Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Hasan Doğan Tesisleri’nin açılışında konuşan Hacıosmanoğlu, “Türk futbolunu yöneten zihniyetin böyle güzel bir tesiste oturmaması lazım. Önümüzdeki günlerde bu konu gündeme gelecek. Düşünün mali genel kurul yapmıyorlar. Cesaretiniz mi yok? Siz bir mali genel kurulda eski başkana atıfta bulundunuz, size de aynısını orada kulüp başkanları yapacak.” dedi.

“Önce Avrupa, sonra Fener’i biz yakacağız”

“Çalanın nasıl bir adalet arayışı” olur diyerek tepki gösteren Hacıosmanoğlu, “Adalete Fener Yak” kampanyası başlattılar. Biz de Adaletsiz Feneri Yak kampanyası başladı. 700 imza oldu, 1 milyon olduğunda bunu gözlerine sokacağım. Türkiye’de sağır sultan bile Trabzonspor’un emeğinin çalındığını biliyor. Emeği çalan hakkını arıyor, ben mağdurum diyor. Siz tapeleri okuyup yüzünüz kızar mıyor mu? Yeniden yargılama olsa ne olur? Yargılar kararını vermiş. Gelmiş burada bir tane hakim bulmuşunuz. Yeni mahkeme başkanı olmuş, utanması lazım. Hangi hukukçuya sorarsanız hukuk dışı bir karar. Yeniden yargılama yapsanız ne olacak? Bu konuştuklarınızı inkar mı edeceksiniz? ” dedi.

Trabzonsporlu taraftarların bir yürüyüş yapacağını söyleyen Hacıosmanoğlu “17 Temmuz’dan sonra eylem yapıyorlar ya Bağdat Caddesi’nde 500 bin kişi yürüdük diyorlar. Bağdat Caddesi’nde pazar günleri zaten 500 bin kişi oluyor. Biz de İstanbul’da bize ait olmayan bir caddede 1 milyon kişi yürümezsek bu işleri bırakacağız. Adaletsiz Feneri önce Avrupa yakacak, sonra biz yakacağız. Algı yönetip de insanları kandırmanın manası ne? Federal mahkemenin konuyla ilgili daha önce aldığı kararlar var. 2-3 gün daha insanları kandırırsınız” diyerek sert bir mesaj yolladı.

KONGE

ŞİMDİ NE OLACAK?

Bu Yazı Toplam 2,526 defa okunmuş ve 5 adet yorum yapılmıştır.

Ofis Tuttular

Trabzonspor’da Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Sadri Şener’i mahkemeye vermesi, Bakan Özak’a da geçmişteki bir sözü hatırlatarak ‘Seccadeli sahtekar’ demesinin ardından harekete geçen muhalifler Hacıosmaoğlu’nu indirmek için çalışmalarını yoğunlaştırdılar. Özel ofis tutan muhaliflerin sözcüsü şunları söyledi:

Hedef 2 Bin İmza

‘İlk toplantıyı yaptık. İkinci toplantıyı da haftaya yapacağız. Genel kurul için 1000 imzayı geçtik. 500 imza toplayamazlar diyen Başkanın önüne 2 bin imza koyacağız. Ondan sonra kongreyi ister yapsın ister yapmasın. Kendi durumunu görür. Camianın değerlerine belki bir daha hakaret etmez. Trabzonspor’un büyüklüğünü anlar.’

porto

TÜRKİYE’NİN PORTO’SU

Bu Yazı Toplam 6,508 defa okunmuş ve 7 adet yorum yapılmıştır.

Futbol camiasının “Neden bizim takımlarımız Porto gibi oyuncu satamıyor” hayıflanmasını Bordo-Mavililer, son iki sezondur yerle bir etti.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde Trabzonspor, sattığı 8 futbolcudan toplam 16.7 milyon euro gelip elde etti. Bordo-Mavililer’ın ‘En kâr ettiği futbolcu’ 4.5 milyon euroya G.Saray’a sattığı Olcan Adın oldu.

İskoç Kalecinden Para Kazandı

Paulo Henrique’yi 4 milyon euroya Çin ekibi Shanghai Shenhua’ya satan Bordo-Mavililer, Adrian’ı da 3.2 milyon euroya Al-Nasr’a gönderdi. Bordo-Mavililer, üç büyüklere inanılmaz bir fark attı.

G.Saray, F.Bahçe ve Beşiktaş bu dönemde bonservisten toplam 3 milyon 500 bin euro kazanabildi. Üç büyük arasında en pahalı satışı Beşiktaş yaptı. Kartal, Allen McGregor’u 1 milyon 750 bin euroya Hull City’ye sattı.

5 Futbolcu Da Para Kazandıracak

Peki Trabzonspor’un bonservislerde bu gelir elde etmesini kim sağlıyor? Genel Menajer Serhat Altıncı ile CEO’su Burak Gürdal.

İkili, Trabzonspor’un transfer görüşmelerini yürütüyor. Gürdal ile Altıncı, Sol Bamba, Gustavo Colman, Ondrej Celustka, Torric Jebric ve Marc Janko’yu kısa süre için gönderecek ve bu oyunculardan da kazanç sağlayacak.

Transferin sihirbazları, bu dönem içinde Deniz Yılmaz, Serdal Gürler, Ferhat Yazgan gibi gelecek vadeden oyuncuları da Bordo-Mavililer’e kazandırdı. Bu oyuncular da gelecek dönemlerde Trabzonspor’a büyük bir para kazandıracağa benziyor.

Portekiz Çetesi Bedavaya Gitti

Trabzonspor’un kazandığı 16.7 milyon euroya üç büyük kulüp yaklaşamadı. Beşiktaş, ‘Portekiz Çetesi’ olarak lanse edilen Hugo Almeida, Manuel Fernandes, Ricardo Quaresma ve Simao’dan hiç para kazanmadı.

Hatta Siyah-Beyazlılar bu oyunculara ekstradan para verdi. G.Saray ise son iki sezonda transfere 50 milyon euro harcadı. Ama Sarı-Kırmızılılar, sattığı oyunculardan sadece 450 bin euro kazandı.

Trabzonspor

OYUNCU KAZANILAN PARA
Tolga Zengin 2.75 milyon euro
Volkan Şen 1.25 milyon euro
Yasin Öztekin 450 bin euro
Giray Kaçar 250 bin euro
Adrian 3.2 milyon euro
Henrique 4 milyon euro
Olcan Adın 4.5 milyon euro
Batuhan 200 bin euro
TOPLAM: 16.7 MİLYON EURO

Fenerbahçe

OYUNCU KAZANILAN PARA
Sezer Öztürk 1.5 milyon euro
Orhan Şam 1 milyon euro
TOPLAM: 2.5 MİLYON EURO

Beşiktaş

OYUNCU KAZANILAN PARA
A.McGregor 1.75 milyon euro
TOPLAM: 1.75 MİLYON EURO

Galatasaray

OYUNCU KAZANILAN PARA
Colin Kazım 250 bin euro
Erman Kılıç 200 bin euro
TOPLAM: 450 BİN EURO

 

imzalar

İLK İMZALARI BUNLAR ATACAK

Bu Yazı Toplam 14,400 defa okunmuş ve 9 adet yorum yapılmıştır.

Taka Biten Transferleri Açıklıyor. Trabzonspor aylardır peşinden koştuğu biri yerli 3 yabancıyı kadrosuna kattı.

Milan’dan Emanuelson, Liverool’dan Kolo Toure, Rubin Kazan’dan Natkho, Kasımpaşa’dan Adem Büyük ile kesin anlaşmaya varan Trabzonspor ilk imzaları bu 4 yıldıza attırıp büyük bir şov yapacak.

Operasyonu 3 Kişi Yaptı

Trabzonspor’un uzun süreden beri titizlikle yürüttüğü transfer çalışmalarında büyük bir operasyona imza attı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’ nun yönettiği operasyonda sadece danışmanı Serhat Altıncı ve kulüp CEO’su Burak Gürdal yer aldı. Öncelikli olarak elindeki yabancıları göndermenin çalışmasını yapan Bordo-mavililer Adrian’ı Arabistan’ın Al Nassr kulübüne 3 milyon 250 bin Euro’ya sattı.

Henrigue 4 Milyon Euro’ya Satıldı

ABD’ de eğitim olan Serhat Altıncı’nın üzerinde çalıştığı iç yabancılardan Henrigue titiz bir çalışma sonucunda Çin’in Shanghai kulübene satıldı. Rakamın son anda Altıncı’nın kişisel gayretleriyle 4 milyon Euro’ya çıkarılması büyük bir başarı olarak yorumlandı. Bu oyuncu için Arabistan kulüpleri ile birlikte Çin’in Shanghai kulübü 3 milyon Euro’dan yukarı çıkmıyordu. Janko için ise ülkesinin Salzburg kulübü ile anlaşma yapıldı.

Sırada Celustka, Bamba, Malouda Ve Colman Var

Serhat Altıncı şimdide Celustka, Bamba, Malouda ve Colman üzerinde çalışma yapıyor. Özellikle Colman’ın satışı için gayret gösteren Altıncı Celustka ve Bamba’da zorlanmayacak. Malouda’yı sıcak ilişkilerle göndermek isteyen Bordo-mavililer Colman konusunda da kritik bir sürece girdi. Trabzonspor’dan yabancı oyuncu gittikçe yenileri açıklanacak. İşte Adrian ve Henrigue’nin yerine gelecek isimler.

Natkho,Kolo Toure Ve Emanuelson Bitti

3.5 aydır süren transfer çalışmalarında en dikkat çeken isim Kolo Toure ve Emanuelson oldu. Müthiş bir kariyere ve tecrübeye sahip olan iki oyuncu son olarak Liwerpool ve Milan’da görev yaptı. Dünya kupasında sıtmaya yakalandığı için ve ayrıca ağabeyi vefat ettiği için son iki maçta görev yapan Kolo Toure’yi Fildişi Sahili milli takımından öğrencisi olan Vahid Halilhodziç özellikle istemişti. Kolo Toure savunmada Emanuelson ise sol kenarda görev yapacak. Orta sahaya ise Gökdeniz’in Rubin Kazan’da 4 yıl birlikte oynadığı Naktho tranfser edildi.

hacıosmanoğlu

GURURLA İZLENECEK KADRO KURACAĞIZ

Bu Yazı Toplam 4,794 defa okunmuş ve 10 adet yorum yapılmıştır.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Transfer çalışmalarıyla ilgili olarak, “Nokta atışlar yapacağız.Gururla izlenecek bir takım kuracağız” dedi.

Hacıosmanoğlu, Kulüpler Birliği başkanlığı yönünde bir talep geldiğini doğrulayarak, “Sadece devrim olacaksa kabul ederim” diye konuştu. İşte başkanın ses getirecek açıklamaları…

Yeni sezon ve transferler

“Başından beri söylüyoruz. Şampiyonluğa oynayacak, taraftarımızın gururla ve heyecanla izleyeceği bir kadro kurmak için çalışıyoruz. Elimizde beklentilerimize karşılık bulamadığımız, bazıları da sorunlu yabancılar vardı. Bazılarıyla yolları ayırdık, bazılarıyla ayırıyoruz. Öyle sert şartları olan mukaveleleri var ki, adama bonservisini veriyorsun gitmiyor, üzerine para istiyor. En az zararla bu işi çözmeye çalışıyoruz. Türkiye’den aldığımız arkadaşlar hem karakteriyle hem de hedefleriyle bize uyan isimler. Bu futbolcuların transferi için de kimle konuşsak iyi şeyler söylüyor. Sadece ilk 11’inde değil, kulübesinde de eksikleri olan bir takımımız vardı. O nedenle hem 11’e hem kulübeye transfer yapıyoruz. Eksiklerimizin tespiti zaten öyle çok büyük bir muamma değil. Birkaç yabancı ve nokta transferle geçen sezonun çok önüne geçen bir Trabzonspor ortaya çıkartacağız. Sportif olarak bu takımı bir yerlere taşıyamazsak ben de Trabzonspor’un başkanı olmak istemem.”

Kulüpler birliği başkanlığı

“Kulüpler Birliği başkanlığı gündeme geldi, doğru. Daha önce de böyle bir teklif yapılmıştı, kabul etmemiştim. Kulüpler Birliği’nin birlikte hareket etme, güç olma noktasındaki yaptırımına inanmıyorum. O nedenle eski düzen devam edecekse ben asla böyle bir görevi almam. Trabzonspor Başkanlığı gibi onur duyulacak, hayatımda en çok hayal ettiğim koltuklardan birinde oturuyorum. Ekstra görevleri ancak ve ancak bir devrim yapılacaksa kabul ederim. Ona da kaç kulüp destek verir, bakarız. Federasyon bazında etkili, yaptırımı olan bir kurum olabilecekse illa başkanı olmama da gerek yok, doğru işlerini her şekilde destekleriz. Fakat federasyona bu kulüplerin birçoğunun inancı, güveni yok. Federasyona çok şanslar tanıdık ama hiçbirini kullanamadı.”

Kongre çağrısına cevap

“Menfaat ve çıkar grupları bu kongre işini sadece benim dönemimde değil, başka zamanlarda da hep çıkardı, çıkaracaktır da. Çünkü bundan besleniyorlar. Proje, iş, değer üretmeyen, sadece üretilene, ona da hep çıkar gözüyle bakıp eleştiren bir sistem oluşmuş. Tekerine çomak soktuğumuz, düzenini bozduğumuz, eski modelin dışına çıkardığımız herkes bizden şikayetçi! Aslında onların şikayeti benim ve arkadaşlarımın gururu. Çünkü verdiğimiz sözleri tutuyoruz, halka, gerçek Trabzonsporlu’ya hizmet için çalışıyoruz. Kongreden korkum olsaydı, önce kaybettikten sonra ikinci kez başkanlığa aday olmazdım. Korkumuz yok ama şu an bu kulübün kongreye değil, desteğe ve enerjisini doğru şekilde kullanmaya ihtiyacı var. ”

‘Kimse susmamı beklemesin’

“Kimse benden susmamı beklemesin. Bu ülkede ahlâksızlık, hırsızlık yapanlar itibar görüyor ve bir de her platformda konuşma cesaretini buluyorsa Trabzonspor gibi her alanda aklanmış bir kulübün başkanı olarak ben neden susacağım? Ben göreve gelirken bu ahlâksız ve hırsızlardan hesap soracağıma dair söz verdim. İçeride-dışarıda her platformda hakkımızı arayacağız. Taraftarımız sabretsin, beklesin. Onların üzerine düşen takımı desteklemektir. Biz bu davanın hakkı ve hakkını da alacak olan tarafıyız.”

olcan

SON ASLAN OLCAN

Bu Yazı Toplam 10,383 defa okunmuş ve 18 adet yorum yapılmıştır.

Ünal Aysal ile İbrahim Hacıosmanoğlu, Olcan transferi için el sıkıştı. Gece yarısı gerçekleşen görüşme sonrası, anlaşma sağlandı, yıldız oyuncu 3 yıllık sözleşmeye imza attı

Galatasaray uzun bir süreden beri transfer etmek istediği Trabzonsporlu Olcan Adın’ı renklerine kattı. Başkan Ünal Aysal dün gece yarısı gerçekleşen operasyonla transferin gözdesi olan yıldızı oyuncuyu sarı-kırmızılı ekibe kazandırdı. Dün öğleden sonra İskoç teknik adam Moyes ile görüşen başkan Aysal ardından İstanbul’da Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile bir araya geldi. Kıran kırana geçen ve uzun pazarlıklara sahne olan görüşmenin ardından 4,5 milyon euro bonservis bedeli ve ismi daha sonra belirlenecek iki oyuncu karşılığında anlaşma sağlandı.

3 Yıllık İmza Attı

Başkan Ünal Aysal bu görüşmenin ardından yıldız oyuncu Olcan Adın ve menajeri Fazıl Özdemir ile masaya oturdu. Galatasaray’da oynamaya sıcak bakan Olcan ile yıllık 1,5 milyon euro ve maç başı karşılığında anlaşma sağlandı. Görüşmenin ardından Olcan’ın 3 yıllık ön protokole imza attığı ve transferin bugün resmen açıklanacağı bildirildi. Bu arada daha önce G.Saraylı oyuncular Selçuk İnan ve Burak Yılmaz ile tatil yapan Olcan’a iki oyuncunun sarı- kırmızılı takıma gelmesi için telkinde bulunduğu, transferde bunun de etkili olduğu kaydedildi.

iho

İHO KÖPRÜLERİ ATTI!

Bu Yazı Toplam 3,260 defa okunmuş ve 8 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor başkanı yolun sonu mezarda olsa kupa davasından asla vazgeçmeyecek.

Başbakan’da Raporda

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu taraftara sözüne verdiği şampiyonluk kupasını Trabzon’a getirebilmek için her yolu deniyor. Son olarak İstanbul 13. Ağır ceza mahkemesinin kararından sonra FENER MEDYASI sanki sarı-lacivertli kulübün kurtulmuş gibi sözcülüğüne soyunurken ortaya çıkan bir belge her şeyi yeniden Trabzonspor lehine çevirdi.

Siyaset Müdahale Ediyor

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu UEFA’ya gönderdiği yazıda ‘ Türkiye’de siyaset bağımsız mahkemelere müdahale etmeye çalışıyor. Trabzonspor’un hakkı yenmek isteniyor’ diyerek çok haklı bir konuya dikkat çekti. Hacıosmanoğlu’nun bu tavrının başbakanın Trabzon ziyaretinden önce başladığı da UEFA’ya yazılan yazıdan anlaşılıyor.

yabancı

SIRA GELDİ YABANCIYA

Bu Yazı Toplam 5,274 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

6 Yerli Oyuncuyu Kadrosuna Katan Trabzonspor’da Asıl Şov Yeni Başlıyor

Müjdeyi Başkan Verdi

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu bordo-mavili taraftarları heyecanlandıracak açıklamalar yaptı.

Transferle ilgili olarak taraftarlara müjde veren Hacıosmanoğlu, “Aldıklarımızı söylüyoruz. Trabzonspor’un önümüzdeki yıl şampiyonluğa oynaması gerektiğini düşünüyoruz. Her zaman hedef şampiyonluk ama sahada o mücadeleyi verecek kadro kurulmasını istiyoruz ve bu noktada çalışmalar devam ediyor. Yerli hamlemizi tamamlamaya az kaldı. Ondan sonra zaten sıra yabancı oyuncularda. Gidecek olanlar da gelecek olanlar da kısa zamanda belli olacak” dedi.

Colman Takım Arıyor

Takımın teknik direktörlüğünü yapacak olan Vahid Halilhodzic’in Dünya Kupası’ndaki performansını da değerlendiren Hacıosmanoğlu, “Cezayir 1-0 öndeyken Belçika’ya 2-1 yenildi. Ama biz 1 ya da 2 maçla hocamızı değerlendirmiyoruz” şeklinde konuştu. Gözdençıkarına Arjantinli futbolcu Colman ile ilgili de soruları yanıtlayan Başkan Hacıosmanoğlu, “Colman’a resmi bir teklif gelmedi. Sezon bitmeden ayrılmak istediğini söyledi. İlgilenen takımlar var dedi. Bekliyoruz. Transfer sezonu da yeni açıldı” diye konuştu.

olcan

“KİMSEYLE ANLAŞMADIK”

Bu Yazı Toplam 756 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Olcan Adın’ın transferi konusunda hiçbir kulüple görüşmediklerini söyledi.

Başkan Hacıosmanoğlu, Olcan Adın ile son bir görüşme daha yapacaklarını belirtirken şöyle dedi: “Bu futbolcunun transferi konusunda bazı kulüplerle anlaştığımız iddiası tamamen spekülasyondur. Olcan’ı satmayı düşünmediğimizi daha önce söyledik. Bu konuda kendisiyle bir kez daha görüşeceğiz. Teknik direktör konusunda ise bir sorun yok”