Tag Archives: Hülya Ulusoy

ulusoy

TOPRAĞINA UĞURLADIK

Bu Yazı Toplam 472 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon iş ve spor dünyasının önemli simalarından Ali Osman Ulusoy, son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden 87 yaşındaki Ali Osman Ulusoy için ilk tören sahibi olduğu Akçabat ilçesinin Söğütlü mahallesinde bulunan Hassoy’da düzenlendi.

TTSO’da anıldı

Törenin ardından Ali Osman Ulusoy’un cenazesi Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na getirildi. Eşi Zehra Ulusoy, kızı Hülya Ulusoy ve kardeşi Sefer Ulusoy’un yanı sıra törene Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu ile çok sayıda seveni katıldı.

İskenderpaşa’da namazı kılındı

TTSO’daki törenin ardından Ulusoy’un cenazesi Atatürk Alanı’nda bulunan Ulusoy binasının önüne getirildi. Ulusoy’un cenazesi ardından İskenderpaşa Camisi’ne getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Türkiye’nin 4 bir tarafından spor, siyaset ve iş adamı katıldı.

Tesislere Götürüldü

Cenaze namazının ardından cenaze bu kez Ali Osman Ulusoy’un kurucu başkan olduğu Trabzonspor Kulübü’ne ait Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne getirildi. Buradaki törende konuşan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu “Adam gibi yaşadı, adam gibi öldü” başsağlığı diledi.

Of’ta Defnedildi

Dev çınar olan Ulusoy’un cenazesi toprağa verilmek üzere Trabzon’un Of ilçesine götürüldü. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Ulusoy, gözyaşları arasında aile kabristanlığına defnedildi. Eşi Zehra Ulusoy ve kızı Hülya Ulusoy güçlükle ayakta durdu.

EKONOMİNİN GELİŞMESİNE KATKI VERDİ

‘’Gerçekten bizim için zor bir gün.” Şeklinde sözlerine devam eden Hacısalihoğlu, “ Ali Osman Bey sadece bir kişilik olarak değil yaklaşık 32 yıldır odamıza meclis başkanlığı yapmış Trabzon Ticaretine ömür boyu, yaşam boyu hizmet etmiş şehrimizi sadece Türkiye’de değil yurtdışında da tanıtımında şehrin gelişmesinde ekonomimizin gelişmesinde ailesiyle birlikte çok büyük katkılar sağlamıştır.’’ şeklinde konuştu.

Kendisini Aramızda Hissedeceğiz

M. Suat Hacısalihoğlu şunları söyledi: “Tabi her şeyin başı olduğu gibi sonunun olduğunu da hepimiz biliyoruz. Zor bir iş, biz kendisine çok alıştık. Her defasında seçimlerimizde son defa derdi. Ama kendini bir türlü buradan ayıramazdı. Bu da aslında odamıza karşı olan sevgisiydi. Yaşamıyla burayı birleştirmişti. Bildiğiniz uzun yıllar içerisinde aramızda olan başkanımızdı. Bu odamıza, şehrimize olan sevgisinden kaynaklanmaktaydı. Aslında her ne kadar kendisi Aramızdan ayrılsa bile gerçek anlamda biz kendisini bundan sonrada aramızda olduğunu hissedeceğiz. Bugün ki bu meclis toplantımız maalesef böyle olacak. “

O Bize Yol Gösterendi

Ali Osman Ulusoy’un kardeşi Sefer Ulusoy’da törende yaptığı konuşmada tarif edilemeyecek bir acı içerisinde olduklarını belirtti. Güçlükle konuşan Sefer Ulusoy törende şu sözlere yer verdi. ” Hepimiz tarif edemeyeceği bir acı içindeyiz, Ali Osman Ulusoy gerek kişiliğiyle gerek çalışmalarıyla her zaman örnek olmuş bir insandı. Çok kıymetli abimizi kaybettik. Bize yol gösteren, bu ülkeye ve Trabzon’a kendisini adamış, her zaman ailesine ülkesine vatanına ve milletine sahip çıkmıştır. Bu acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan onu son yolculuğuna uğurlamak için burada toplanan herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” Düzenlenen törene Ali Osman Ulusoy eski ve yeni meclis çalışma arkadaşları yanı sıra çok sayıda iş dünyasından temsilciler katıldı. TTSO’daki törenin ardından Ulusoy’un cenazesi meydanda bulunan Ulusoy binasının önüne getirildi. Apartmanı Ulusoy’un büyük porte fotoğrafı asıldı. Burada Trabzonlular Ulusoy ile vedalaştı. Kalabalıkla beraber cenaze öğle namazı için İskenderpaşa camiine getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Ali Osman Ulusoy için kurucu başkan olduğu Trabzonspor tesislerinde tören gerçekleştirildi. Ardından Trabzon’un Of ilçesinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra aile kabristanlığına defnedildi.

ULUSOY

GÜLE GÜLE BÜYÜK İNSAN

Bu Yazı Toplam 1,592 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon iş ve spor dünyasının önemli simalarından Ali Osman Ulusoy, son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden 87 yaşındaki Ali Osman Ulusoy için ilk tören sahibi olduğu Akçabat ilçesinin Söğütlü mahallesinde bulunan Hassoy’da düzenlendi. Törenin ardından Ali Osman Ulusoy’un cenazesi Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na getirildi. Eşi Zehra Ulusoy, kızı Hülya Ulusoy ve kardeşi Sefer Ulusoy’un yanı sıra törene Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu ile çok sayıda seveni katıldı.

Burada düzenlenen törende konuşan TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, “Bugün Bu hafta bizim meclis toplantımızdı. Ne yazık ki meclis toplantımızı burada yapıyoruz. Ali Osman Bey sadece bir kişilik olarak değil yaklaşık 32 yıldır odamıza meclis başkanlığı yapmış Trabzon Ticaretine ömür boyu, yaşam boyu hizmet etmiş şehrimizi sadece Türkiye’de değil yurtdışında da tanıtımında şehrin gelişmesinde ekonomimizin gelişmesinde ailesiyle birlikte çok büyük katkılar sağlamıştır’’ dedi.

Ali Osman Ulusoy’un kardeşi işadamı Sefer Ulusoy da törende yaptığı konuşmada tarif edilemeyecek bir acı içerisinde olduklarını belirterek “Ali Osman Ulusoy gerek kişiliğiyle gerek çalışmalarıyla her zaman örnek olmuş bir insandı. Çok kıymetli abimizi kaybettik. Bize yol gösteren, bu ülkeye ve Trabzon’a kendisini adamış, her zaman ailesine ülkesine vatanına ve milletine sahip çıkmıştır. Bu acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan onu son yolculuğuna uğurlamak için burada toplanan herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

TTSO’daki törenin ardından Ulusoy’un cenazesi Atatürk Alanı’nda bulunan Ulusoy binasının önüne getirilirken, iş yerinin bulunduğu apartmana resmi asıldı. Ulusoy’un cenazesi ardından omuzlarda cenaze namazının kılınacağı aynı yerdeki İskenderpaşa Camisi’ne getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Vali Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ulusoy’un yakınları, Futbol Federasyonu eski başkanlarından Haluk Ulusoy, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile çok sayıda seveni katıldı.

Cenaze namazının ardından cenaze bu kez Ali Osman Ulusoy’un kurucu başkan olduğu Trabzonspor Kulübü’ne ait Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne getirildi. Buradaki törende konuşan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu “Adam gibi yaşadı, adam gibi öldü” diyerek yakınlarına ve tüm Trabzonspor camiasına başsağlığı diledi. Tören sonrası Ulusoy’un cenazesi toprağa verilmek üzere Trabzon’un Of ilçesine götürülürken, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra aile kabristanlığına defnedilecek.

TRABZON’A ADANMIŞ BİR ÖMÜR

Bu Yazı Toplam 411 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Buna ‘onurlu’ bir yaşamda diyebiliriz..İşadamı Ali Osman Ulusoy ve değerli eşi Zehra Ulusoy’u (Zehra anne) 30 yıldan beri yakından tanıdığım, dostluğuna itibar ettiğim, değer verdiğim, gazetecilik mesleğine yeni başladığımda (1978) ilk tanıdığım işadamlarımızdandır.

Daha öncesinde de yazdım ‘Ulusoy’ soyadı bir markadır. Defosu yoktur. Ulusoy kardeşler, paradan çok, onurlu dik duruşa, saygınlığa itibara, dürüstlüğe dostluğa  ve ülke bütünlüğüne önem verdiler.

Rahmetli babalarından kalma tek kamyonla, başarı merdivenlerine tırmandılar ve bugünlere geldiler. Yaşamları ve başarıları doktora tezi olacak nitelikte ve özelliklerdedir.

Ali Osman beyin, en büyük özelliği ise tüm ömrünü Trabzon’a ve Trabzonluya adamasıdır. Trabzon’dan hiç ayrılmayan Ulusoy, ‘Varlığım Trabzonluya feda olsun’ diyebilenlerdendir.

Sefer–Hatice Ulusoy’un 67.Yıldönümü töreni nedeniyle toplanan Ulusoy’ları yakından tanıdım. Sefer beyin  güzel özellikleri daha farklıdır..Ankara’da haftada birkaç kez buluşur, memleket meselelerini konuşuruz.

***

Trabzonlu hemşerimiz olan Ali Osman Ulusoy ve değerli eşi Zehra anne ile Abant’ta uzunca sohbet etme fırsatını bulmuştum.

84 yaşındaki delikanlı olan A.Osman Ulusoy, kahvaltıda bir dilim ekmek, küçük bir peynir ve tek bir zeytin yediğini, haftada bir günde tek yumurta takviye yaptığını söyledi.

Bu şunun için yazıyorum. Böylesine elleri öpülesi insanlar, kendileri için değil, gelecek kuşaklar ve ülkenin geleceği için çalışırlar.

Ali Osman Bey, her zamanki mesaisini tam yapar, düzenli ve disiplinli olarak çalışır. Ödedikleri vergileriyle ülkenin kalkınmasına katkı sağlarlar. Kardeşi Sefer Ulusoy ‘Ağabey çalıştığın yeter” diyerek arada bir kaçırır.

Yakışıklı jönleri aratmayan Ali Osman  bey, mavi gözleri, arkaya taranmış saçları, güzel giyimi, atletik   ve uzun boyu, sağlam karakterli eğilip bükülmeyen, ciddi, lafı esirgemeyen, ülke sorunlarıyla yakından ilgilenen, dünyadaki gelişmeleri izleyen çeşitli projeleriyle gündeme gelen, başarılı bir işadamıdır..

Bu üstün özelliklerini alkışlıyorum.

 Ali Osman Ulusoy, başarılı işadamı olarak, gerek Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki görevini yerine getirilmesindeki dirayet ve ciddiyeti, ulusumuza ve ülkemize hizmet etmekteki samimi gayreti, icraatı, dürüst yaşantısı ve başarıları takdire şayandır.

Bu güzel özelliklerinden dolayı Ali Osman Ulusoy gibi birini, tanımaktan, görmekten, gazeteci kimliğimiz bir yana, bir hemşerim olarak gurur duyuyorum.

İşadamı olarak bilgi, tecrübe ve cesaretleriyle, Türk ekonomisine önemli katkılarda bulunuyor.

Ulusoy’un iş dünyasındaki varlığı fevkalade seçkin, saygın ve önemli bir yer işgal etmektedir. Böylesine önemli kurumların dürüst ve başarılı biri tarafından yönetilmekte olduğunu görmekten, şahsim adına büyük mutluluk duyuyorum. Ulusoy soyadı, Türkiye’de de yükselen bir değerdir.

Bu arada babasını yalnız bırakmayan, destekleyen kızı Hülya Ulusoy’u de yürekten kutluyorum..

Ankara’dan  sevgiler..

manşet

GİRİŞİMCİLERDEN BATUM ÇIKARMASI

Bu Yazı Toplam 863 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

111112 GİRİŞİMCİLERDEN BATUM ÇIKARMASITürkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde kurulan Kadın Girişimciler Kurulu Derneği Trabzon’da üç günlük ziyaretlerinin son gününde Batum’da şehir turuna çıktılar.

Girişimci Kadınlar Kurulu Derneği yönetim üyesi olan Hülya Ulusoy’un organizasyonunda Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield’ın da aralarında bulunduğu, içlerinde sanayici, madenci, inşaatçı vb. sektörden kişilerin bulunduğu ekip Batum’da muhteşem bir gün geçirdiler. Gezi boyunca Batum’un birçok yerini görme fırsatı bulan ekip tarihi yerlerin fotoğraflarını çektiler.

Rehber eşliğinde Batum’un tarihi mekanları, kültürel dokuları hakkında bilgi edindiler. Meryem Ana Katedrali Kilisesi’ne girip dini nikaha tanık oldular. Kadın Girişimci Kurulu Derneği üyeleri bol bol alışveriş yapıp, hediyelik eşya satın aldılar. Dönüş2222222 GİRİŞİMCİLERDEN BATUM ÇIKARMASI yolunda Rize’ye gelerek Pazar ilçesinde TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy ve kardeşi Sefer Ulusoy tulum eşliğinde horonla birilikte Kadın Girişimcileri karşıladılar.

Pazar’a da uğradılar

Pazar İlçesi Balıkçı sofrasında Karadeniz’in yöresel yemekleri konuklara sunuldu. Yemek boyunca tulum eşliğinde türküler, şarkılar söylendi. Ali Osman Ulusoy yemekte söz alarak, sağlık, sıhhat temennilerinde bulunarak, Kadın Girişimci Kurulu Derneği üyelerini ağırlamaktan memnun olduklarını dile getirdi.

Türk-Mısır İş Ko33333 GİRİŞİMCİLERDEN BATUM ÇIKARMASInseyi Başkanı Zuhal Mansfield, Girişimci Kadınlar Kurulu Derneği olarak bir daha ki ziyaretlerini İran’a yapacaklarını oylama ile kabul edildi. Girişimci Kadınlar Kurulu Derneği üyeleri, Hülya Ulusoy’a sonsuz teşekkürlerini sunup burada olmaktan memnuniyet duyduklarını, bu gezi turunu organize ederek Ufuk Dereli’ye de teşekkürlerini sundular.

BURÇİN

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Bu Yazı Toplam 330 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde kurulan Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri düzenlenen organizasyonla Zorlu Grand Otel’de buluştu.

Kadın Girişimciler Kurulu Derneği’nin yönetim kurulu üyesi Hülya Ulusoy geceyi organize ederek misafirlerini memnun etti. Geceye Ulusoy Şirketler Grubunun sahibi Ali Osman Ulusoy’un eşi Zehra Ulusoy da katıldı.

Geceye katılan konuklar Türkiye’nin birçok şehrinden İstanbul, Kayseri, İzmir başta olmak üzere Kadın Girişimcileri Kurulu Derneği olarak Trabzon’da Hülya Ulusoy’un misafirleri olarak geceye iştirak ettiler. Hülya Ulusoy misafirleri ile tek tek ilgilenirken Trabzon’da bir dizi gezi ve ziyaretlerde bulunacaklarını söyledi. Ziyaret kapsamında tarihi yerlerini ve Trabzon’a ait yöresel sanat dokularını birlikte göreceklerini açıkladılar.

Trabzon’u arşınlayacaklar

Muhteşem organizasyonda konuşma yapan Hülya Ulusoy, “Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın girişimcileri şahsım adına davet ettim. Trabzon’daki kadın girişimcilerin Rus pazarında düzenlediği Kanaviçe sokağın açılışının bir ses getirmesini istedim. Kayseri den sanayici var, Çanakkale’den madenci var, İnşaatçı var, İlaç sektöründen var, Ne istiyorsanız var. TOBB’a bağlı çalışıyoruz. Trabzon’u temsilen 1 ay önce Afrika’ya gittim ve bu grubu orada tanıdım. İlk defa Türkiye’de böyle bir şey oluyor.

Bende bu grubu Trabzon’a davet ettim. Hepsi benim konuğum. Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield’de bu gece buradalar.”  Trabzon’da bir dizi geziler yapacaklarını söyleyen Hülya Ulusoy, “Kadınlar her yerde para harcayacak yer bulur. Şehir turuna çıkacağız. Sümela’ya çıkmak istiyoruz. Atatürk Köşkü, Müze, Ayasofya’yı da görmek istiyoruz. Amacım kısa zamanda arkadaşlarıma buraları tanıtmak” ifadelerini kullandı.

ulusoy

ULUSOY ROZETİ TAKTI

Bu Yazı Toplam 303 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Ulusoy Ailesi’nin kızı Hülya Ulusoy, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Ulusoy’un rozetini dün TEV Başkanı Hasan Melek taktı ve gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı.

TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan F. Melek: “TEV e büyük bağışlar, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi illerden yapılmaktadır. Geri kalan illerden de az miktarda da olsa bazı bağışlar yapılmaktadır. Bu yıl bursiyerlerimiz ile daha çok birlikte olmak istiyoruz. Onlarla düzenleyeceğimiz baz etkinlikler sayesinde hem kendilerine moral hem de aidiyet duygularının gelişmesini sağlamış olacağız. Bugün KTÜ de okuyan bursiyer sayımız 169 dır. Bunun 19 tanesi de Yurt Bursiyerlerimizdir Yurt bursu alan kızlarımız, yurt için 350 TL yi ödemedikleri gibi ayda 125 TL de cep harçlığı almaktadırlar.

Ayrıca yurt da kalan öğrencilerimizden 54 tanesine ve yurt personeline Şube Müdürümü2 Kağan Ateşağaoğlu tarafından Sosyal Hayatta iletişim eğitimleri verilmiş olup, iletişim becerilerinin arttırılması, kendilerini daha iyi ifade edebilen bireyler olmaları amaçlanmıştır. Bu kurslarımız diğer bursiyerlerimiz içinde devam edecektir. Yurt da kalan kızlarımız için 29 Ekim, 10 Kasım gibi özel günlerde de aktiviteler yapılmakta, büyük bir heyecan la bu günlerde değerlendirilmektedir. Yine yılbaşında da kızlarımız yalnız bırakmayarak aidiyet duygularının güçlendirilmesi sağlanmıştır. Hepinize 2013 ün bu ilk toplantısına katıldığınız için teşekkür ediyor, başarılı bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum.”

MANSET

ATALAY GAZİ’DEYDİ

Bu Yazı Toplam 669 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

ATALAY2 ATALAY GAZİ’DEYDİBasın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay dün Gazi Üniversitesinde İletişim Fakültesi öğrencilerine konferans verdi.

Yazarlarımız Osman Yazıcı ve Tacettin Çebi’nin davetine icabet eden Atalay, öğrencilerle müthiş bir iletişim kurdu. Atalay’ın konferansının ayrıntıları yarın TAKA Gazetesinde yer olacak.

Naci Orhan gündemde

Zigana’nın Ağası Naci Orhan bugünlerde her mecliste konuşulur oldu. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasının meclisine girecek olan Naci Orhan’ın bir grubun desteğiyle başkanlığaORAN ATALAY GAZİ’DEYDİ gelmek isteyeceği konuşuluyor. Orhan ile konuştuğumuz da Trabzonspor Başkanlığı fikrine çok sıcak bakmadığını anlıyoruz.

Küçükali-Adıgüzel-Niyazoğlu

Dün sabah saatlerinde Kızılay eski Genel Başkanı Tekin Küçükali Trabzon Kızılay Başkanı Fuat Adıgüzel TAKA Gazetesini ziyaret ettiler. Ziyarette Trabzon anılar ve ülke meseleleri konuşuldu. Tekin Küçükali Kızılay olarak Irak’a KUCUKALİ ATALAY GAZİ’DEYDİyaptıkları ziyaret sırasında ABD’lilerle yaşadıklarını bir film gibi anlattı. Adıgüzel ise eski arkadaşları Dr. Fatih Niyazoğlu’nun babası Cemal Niyazoğlu’ndan söz etti. Adıgüzel, ‘Bir sınavda kendisine yardımcı olmak istedim. Kafasını kaldırdı. Bana yardım etmeni istemiyorum, bildiklerimle yapacağız’ dedi. Kendisi çok cesur ve onurlu bir isimdir’ ifadelerini kullandı.

Urfa’dan Haber Var

Arsin Gürsoylar Ailesi ile Urfa Küçük-Küçükoğlu ailesi akraba çıkmıştı. Küçükoğlu ailesinin mensubu Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Giray Küçük, yaptığı araştırmadaGURSOY ATALAY GAZİ’DEYDİ Gürsoy ve Küçük ailesini Çepni Türklerinden olduğunu tespit ettiğini Arsin’e bildirdi. Bu haber ilçede memnuniyetle karşılandı.

DP Düzköy kınadı

Demokrat Parti Düzköy İlçe Başkanı Hamdi Zafer Süleyman Aydoğdu’nun AK Parti’ye geçişini değerlendirerek kendisini şiddetle kınadı. Başkan Zafer yaptığı açıklamada, “Sayın Süleyman Aydoğdu beyefendiye iki sözüm var. Bunlara bir açıklık getirirse iyi olacağını ZAFER ATALAY GAZİ’DEYDİdüşünüyorum. Genel Başkanı Süleyman Soyluya Genel Başkanlık verdiler kendisine ne söz verdiler acaba. Gitmeleri önemli değil 40 yıllık siyasi çizgisini menfaatleri için satanları sadece nefretle ve şiddetle kınıyorum. Demokrat Parti’li temiz insanların oylarına ihanet edenlere yazıklar olsun. Demokrat Parti onlar olmasa da teşkilatları dimdik ayakta, yoluna devam edecektir” dedi.

Korsanlara önlem!

Trabzon’da ilçelerdeki dolmuş taksilerin plakalarını belediyeler açık artırma ile sattı. Taksiler sarıya boyandı. Ancak Trabzon merkezde kıt kanat geçinen taksiciler ilçelerden TAKSİ ATALAY GAZİ’DEYDİgelen taksicilerle başa çıkmakta zorlanıyor ve Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odasını da göreve davet ediyorlar. Özellikle Şoförler Odasının şikayetleri dikkate alarak kentin her tarafına yayılan korsan taksilere karşı mücadele başlatmaları isteniyor.

Hac yolunda

BESLİ ATALAY GAZİ’DEYDİTrabzon’dan bu yıl yoğun bir hac ziyareti yapılacak. Zehra-Hülya Ulusoy’da birlikte hacca gidiyorlar. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Hasan Beşli’de hac farizasını yerine getirecek olan isimlerden. Tüm hacılarımıza hayırlı yolculuklar diliyoruz.

Halk sağlığına yapılan bir sabotaj

Trabzon Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yakup Aslan, Başhekim Ekrem Algün’e yapılan saldırıyı kınadı. Aslan açıklamalarında şunları kaydetti: “Şiddet kim tarafından, kime, nerede ve ne şekilde yapılırsa yapılsın, yapanın yanına kar kalmaması ve cezalandırılması gereken bir eylemdir.

Şiddet asla bir hak arama aracı olarak kabul edilemez. Meslektaşımıza uygulanan şiddet aslında halkın sağlığına yapılan bir sabotajdır. Sağlıkta şiddetin hat safhalara ulaştığı son YAKUB ASLAN ATALAY GAZİ’DEYDİaylarda, yapılan ve yapılması planlanan yasal düzenlemelerin şiddeti giderek azaltacağı yönündeki umudumuzu korumaktayız. Sayın Prof. Dr. Ekrem Algün’e ve diğer meslektaşlarımıza uygulanan şiddeti nefretle kınıyor ve suçluların yasaların öngördüğü en caydırıcı cezalara çarptırılması gerektiği yönündeki beklentimizi bir kez daha beyan ederiz.”

ALİ-OSMAN-ULUSOY

ULUSOY’UN VELİAHTI

Bu Yazı Toplam 665 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon TSO nun yapılacak olan Ulusoy un yeniden görev almayacağı yönünde genel bir kanaat belirtmesinden sonra bütün gözler kimin geleceğine çevrilmişti.

Ali Osman Ulusoy da, bazı dost sohbetlerinde TSO’da ki yerini kime bırakabileceğini de açıkladığı iddia edilmişti.

Ulusoy, TSO’da ki yerini kızı Hülya Ulusoy’a bırakabileceğini belirtti. Hülya Ulusoy İstanbul’da yaşıyor ve TSO meslek komitesi üyeliği seçimlerine de katılabileceği belirtiliyor

Ancak, Ulusoy ailesi Hülya Ulusoy’un bu tür bir görevi kabul etmeyebileceğini de belirtiler…