Tag Archives: Hikmet Yıldız

manşet

İTİRAZ HAKLARI VARDIR

Bu Yazı Toplam 1,400 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı olan Avukat Ahmet Metin Genç dün oy kullanımının ardından gazetecilerin, oy pusulalarının sosyal medyaya atılmasına bir itiraz olabilir mi sorusuna şu cevabı verdi:

GENÇ İTİRAZ HAKLARI VARDIR“Seçim hukuki bir işlemdir. Vatandaşlarımızın seçim anına, seçim zamanına, seçim işlemine karşı yasal itiraz hakları vardır. Mutlaka seçimin güvenlik altında tecelli etmesi gerekir ki zaten bu nedenle sandık kurulu denen bir kurul vardır. Bu kurul başkanı devlet memuru olan. Bağımsız tarafsız olan ve diğer adayların ya da partilerin temsilcilerinden oluşan bir kuruldur. Onlar bu tür itirazları değerlendirir. Buna karşı da ayrıca seçim kuruluna da bir itiraz hakkı daha var vatandaşın. Mutlaka o hukuki süreçler içersinde gerçekleştirilmesinden yanayız tabiî ki.”

Başkan Genç oy oranı tahminini ise şöyle yaptı: “Hedefimiz Trabzon’da yüzde 70’idi. İnşallah o hedefimizde oluruz. Ülke genelinde de yüzde 55-60 bandında olabileceğimize inanıyorum.”

İlk Turda Biter

USTA İTİRAZ HAKLARI VARDIRAK Partinin kuruluşundan itibaren çizgisini bozmaya, dava adamı olarak siyasetin içinde kalan, il başkan yardımcılığı görevi yapan İzzet Usta ile dün seçimden sonra konuştuk.

Oyunu kullandı ve sonuçla ilgili olarak, ‘Katılım az ancak Tayyip bey yüzde 56-57 ile Cumhurbaşkanı seçilir’ dedi.

Ali Şükrü’ye Son Görev

şahin1 İTİRAZ HAKLARI VARDIRCHP’nin Arsin Yeşilyalı Belde eski Başkanı iş adamı Ali Şükrü Şahin dün son yolculuğuna uğurlandı. Arsin Yeşilyalı Kuran Kursu camiinde kılınan Cenaze namazına CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, CHP’nin eski il Başkanları Cafer Hazaroğlu, Necip Yıldız, mevcut İl Başkanı Yavuz Karan, iş, siyaset ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı. Uzun süre kanser rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Ali Şükrü Şahin aile mezarlığına defnedildi. TAKA Gazetesi olarak Şahin ailesinin acısını paylaşıyor ve Allah’tan rahmet diliyoruz.

Hikmet Yılmaz Annesini Kaybetti

HİKMET YILMAZ İTİRAZ HAKLARI VARDIRSanayi ve Ticaret Bakanlığının eski teşkilatlandırma genel müdürlerinden Hikmet Yıldız annesini kaybetti.

Akçaabat’tan son yolculuğuna uğurlanan anne Yılmaz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Başhekim Babasını Kaybetti

YILMAZ İTİRAZ HAKLARI VARDIRTrabzon Fatih Devlet Hastanesi’nin eski Başhekimi ve Beylikdüzü Trabzonlular Derneği Başkanı Dr. Atilla Yılmaz babasını kaybetti.

Cenazesi bugün ikindi namazı sonrası İstanbul Beylikdüzü’nde Fatih Sultan Mehmet camiinde kılınacak cenaze namazı sonrasında İstanbul’daki aile kabristanına defnedilecek.

Atilla Yılmaz ve ailesine sabırlar diliyoruz.

Vakfıkebir’de Sürpriz İstifa

Temmuz 2012 tarihinde Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan ve kısa bir süre önce KULİS ŞAHİN IŞIK İTİRAZ HAKLARI VARDIRyeniden ataması yapılan Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık görevinden istifa etti. Son ilçe milli eğitim müdürleri atamaları ile Trabzon’da görevini muhafaza eden birkaç ilçe milli eğitim müdüründen birisi olan Şahin Işık’ın istifası sürpriz olarak karşılandı. İstifa nedeniyle ilgili bir açıklama yapmayan Şahin Işık’ın önümüzdeki günlerde ilçede yapılacak olan okul müdürleri atamalarında yaşanan görüş ayrılıkları nedeniyle böyle bir karar aldığı öğrenildi.

nikah

ÖNCE NİKAH SONRA DÜĞÜN

Bu Yazı Toplam 616 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Türkan ve Hikmet Yıldız çiftinin güzeller güzeli kızları Merve ile Yasemin ve İlhan Kadıoğlu çiftinin yakışıklı evlatları Taha dünya evine girdi.

Saylamlar Hotel’de ilk olarak nikah töreni düzenlenirken ardından düğün yapıldı. Düğüne çok sayıda davetli katılırken çiftin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Biz de TAKA gazetesi olarak Merve ve Taha çiftini ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

MANŞET

YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LA

Bu Yazı Toplam 1,657 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da siyaset gün geçtikçe gençleşiyor. Yerel yönetimlere de gençler damgasını vuruyor.

TAFLAN2 YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LATrabzon’da AK Parti il Başkanlığı’nda deneyim kazanan Hasan Taflan iş dünyasındaki çıkışının ardından Akçaabat’a, kendi doğduğu topraklara yöneldi. Yoğun talep üzerine Yıldızlı Derecik ve kırsaldan Belediye meclisine girmeye karar verdi. Müracaatını yaptı ve sokağa çıktı. Akçaabat’ta büyük ilgi gören Hasan Taflan, vatandaşlar ve muhtarlarla birebir çalışma yapıyor. Her vatandaşın sorununu çözmeye gayret eden Taflan, Belediye meclisine girerse Akçaabat hem genç bir siyasetçi hem de önemli bir meclis üyesi kazanacak. Taflan’a dostları, ‘Yürü yolundan dönme asla yalnız değilsin’ diyerek destek veriyor.

Arsin Hastane Oldu

ŞEN YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LAArsin Sağlık Ocağı’nın 24 saat açık entegre hastanesi olarak hizmete gireceğini aylar önce kamuoyuna duyuran Arsin Belediye Başkanı Dr.Erdem Şen müjdeli haberi verdi ve şu açıklamayı yaptı:”Arsin halkına aylar önce verdiğimiz sözü Allah’a hamd olsun ki tuttuk. Söz verdiğimiz gibi, Arsin Sağlık Ocağı 18 Kasım Pazartesi gününden itibaren 24 saat açık entegre devlet hastanesi olarak hizmet vermeye devam edecektir. Bizim ilçemize beklentilerin üzerindeki büyük ve kalıcı hizmetlerimize bir yenisini daha eklemenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz”dedi

Bahçeli’nin Huzurunda

GÜMÜŞHANE YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LA

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı ile Bölge Baro Başkanı İsmail Taştan Ankara’daydı. MHP Genel Merkezine uğrayan ve Devlet Bahçeli ile görüşen Canlı ve Taştan siyaset sohbeti yaptı.

Taştan’ın Bahçeli’yi ziyaret etmesi MHP’de Canlı’ya destek vereceği şeklinde yorumlandı.

Hikmet Yıldız İyice Isındı

YILDIZ YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LAAK Parti’nin Maçka Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat ederek çalışmalarına başlayan Hikmet Yıldız Maçka’yı adım, adım geziyor.

Ağabeyi Ömer Yıldız’ın bıraktığı hizmetler ve olumlu imaj, kendisinin takdir gören diyalogları ve Maçka sevdası sebebiyle adaylar arasında da dikkat çeken isim olan Hikmet Yıldız, ‘Partimiz görevi bize verirse Maçka AK Partili belediye kavuşacaktır’ dedi.

Karar İçin Son Günler

ÖZCAN1 YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LA

Trabzon Ortahisar için gündemde olan 3 isim var. Mehmet Ongan’ın iddialı olması partilileri umutlandırıyor. Turgay Şahin, çalışkan teşkilatın bildiği etkili bir isim. Halkla iç içe olma konusunda eksiği var.

Nazım Özcan, her kesimden oy alabilecek Volkan abi profilinde bir isim. Sokak Nazım Özcan’ı istiyor, bakalım ne karar çıkacak? Derin CHP direniyormuş.

Unutulmadı

KOZİNOĞLU YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LATutuklu bulunduğu İstanbul Silivri Cezaevi’nde kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Eski MİT Dış İlişkiler Daire Başkanı Kaşif Kozinoğlu için Trabzon’da mevlit okutuldu.

14 Kasım Perşembe günü yatsı namazından sonra 1 Nolu Erdoğdu Mahallesi Merkez Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif’e tüm dost ve sevenleri katıldı.

Fehmi Cengiz AK Parti’ye Doğru

KULİS FEHMİ BAŞKAN YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LA

Anketlerde adı sürekli olarak ilk sırada çıkan Şalpazarı’nın bağımsız Belediye Başkanı Fehmi Cengiz’in AK Parti’den teklif aldığı öğrenildi.

Üst düzey bir partili yetkilisinin Fehmi Başkan’ı AK Parti saflarına katmak için harekete geçtiği ve önümüzdeki günlerde bu konuda önemli gelişmelerin yaşanabileceği öğrenildi.

Vakfıkebir SP’de Osman Şerit Sesleri

KULİS OSMAN ŞERİT YILDIZLI VE DERECİK VADİSİ TAFLAN’LAVakfıkebir’de Saadet Partisi’nin belediye başkan adayının kim olacağı sorusu cevabını arıyor. Aldığımız duyumlara göre Saadet Partisinin Vakfıkebir eski İlçe Başkanı Osman Şerit’in Vakfıkebir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı gündeme geldi.  Önümüzdeki günlerde yaşanacak olan gelişmelerin ardından bu konunun netleşmesi bekleniyor.

manşet

2000 İNSAN MAĞDUR OLDU

Bu Yazı Toplam 414 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

310 2000 İNSAN MAĞDUR OLDUTrabzon’un Akoluk Beldesi’nde Türk Telekom’a ait kabloların çalınması sebebiyle Kömürcüler ve Kamyoncuların bulunduğu bölgeye telefon verilemiyor.

Büyük bir mağduriyet var. Bu yıl hırsızlar Trabzon’da çalmadık telefon kablosu bırakmazken çok sayıda köyde mağduriyet sürüyor.

Osman Pehlivan’ın Yorumu

Akil adamlar listesinde adı olması beklenen KTÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Pehlivan komisyonda varmış gibi çalışacak. Pehlivan akil adam listesi ve terörle ilgili bakın neler söyledi: ‘Türkiye dünyada terörden müzdarip, bir kaç ülkeden biri. Ancak özellikle48 2000 İNSAN MAĞDUR OLDU Türkiye kalkınma, gelişme potansiyeli olup, terör yüzünden engellenen yegane ülke. Terör sıkıntısının bertaraf edilmesi, ortadan kaldırılması hususunda hemen herkes hemfikir. Fakat çözüm noktasında görüş ayrılıklarının olması da doğaldır. Burada en sorumlu mevkide olan hiç şüphesiz iktidardır. İktidar partisi de risk alarak kalıcı çözüm sağlama adına çok radikal bir adım atmıştır.

Bu adım dünyada benzer olaylarla karşılaştırıldığında farklı bir yöntem değildir. Dileriz bu başarıyla sonuçlansın. Bunun sonucunu önceden öngörmek mümkün değildir. Fakat bir kısım faydalar sağlayacağı aşikardır. Bunların başında 30 yıldan beri baskı ve tehdit altında olmaktan dolayı devlete karşı güveni sarsılan Doğu ve Güney Doğu halkının güvenini kazanmak olacaktır. Bu çalışmaların sonucu ne olursa olsun Doğu ve Güney Doğu halkı görmüştür ki; Türkiye cumhuriyeti hükümeti kendisinin temel hak ve hürriyetlerin verilmesi noktasında samimidir. Bunun önünde en büyük engel terördür. Bu yüzden Doğu halkı da terörün sona erdirilmesini cani gönülden istemektedir.’

Oktay Kaplan’ın Mesajı Var

82 2000 İNSAN MAĞDUR OLDUMilliyetçi Hareket Partisi basından sorumlu Trabzon il yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kaplan, ‘MHP her yerde’ sloganına vurgu yaptı. Kaplan, bir etkinlikten bir diğerine, bir çalışmadan bir başka çalışmaya katıldıklarını açıklayarak, ‘Göreve geldiğimiz günden bu yana Trabzon’da halkımızla iç içeyiz. Çok önemli faaliyetlerde bulunduk. Kamuoyu bu farkı görüyor ve düşüncelerini bizimle paylaşıyor. Bunun aksini iddia etmek çok büyük bir haksızlık olur. Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon il yönetimi olarak sevenlerimizin beklentilerini karşılamak için varız. Çok çalışacağız ve Trabzon için belirlemiş olduğumuz hedeflere ulaşacağız. Bunu söz verdik, sözümüzü yerine getireceğiz.’ şeklinde konuştu.

‘Varım’

Yerel seçimin en hareketli geçeceği merkezlerden birisi de Maçka ilçesi olacak. Maçka’da 91 2000 İNSAN MAĞDUR OLDUaday adayları da ön plana çıkmaya başladı bile. Trabzon merkez ilçe eski yöneticilerinden
İş adamı Hikmet Yıldız da Maçka’da aday adayı olacağını söyledi. Yıldız, ‘Hedefim aday olup Maçka’ya AK Parti bayrağını dikmektir’ diye konuştu. Yıldız’ın Maçka’da güçlü bir desteği var.

Basın Kartı Yenileme Başvurusu

Basın mensuplarının kullandıkları sarı basın kartlarının; tertip, dizgi ve baskı bakımından yenileriyle değiştirilmesi gereği hasıl oldu. Kartların toptan değiştirilmesine yönelik olarak, 05-15 Nisan 2013 tarihleri arasında yeni basın kartı başvuruları online alınacak ve başvurulara müteakip yeni kartlar düzenlenmeye başlanacak. Mevcut basın kartlarının yenilenebilmesi için, basın kartı beyannamelerinin, halen basın kartı taşımaya devam 75 2000 İNSAN MAĞDUR OLDUedenlerden Yönetmelikte belirtilen şartları haiz olanlar tarafından, 05 Nisan 2013 tarihinden itibaren Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün internet sitesinden elektronik ortamda doldurulması gerekmekte.

Beyannamelerin doldurulması işlemleri için nihai tarih 15 Nisan 2013 tarihi. Basın mensuplarının fotoğrafları da aynı internet sitesindeki ilgili bölüm kullanılarak yüklenecek ve beyannameye eklenecek. Yüklenecek fotoğrafların 4,5 x 6 cm. ebadında, yeni-son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmekte. Halen, Basın Şeref Kartı, Sürekli Basın Kartı ve Serbest Basın Kartı taşıyan basın mensuplarının, beyanname vermelerine gerek bulunmamakta.

‘Temizlik İşlerinin Yeri Farklıdır’

‘Gölçayır yolu üzerinde çöpler var’ haberiyle ilgili olarak o bölgede oturanlardan ve vatandaşlardan itirazlar geldi. Şöyle dediler: ‘Yol kenarındakiler çöp değil hafriyat. Fen213 2000 İNSAN MAĞDUR OLDU işleri ekipleri de onları program dahilinde alıyor. Ayrıca, Trabzon belediyesi temizlik işleri müdürlüğü ve ekibinden memnunuz. Trabzon Türkiye’nin en temiz kenti. Merkezi sokaklardan günde 3-4 kez çöp alıyor ama ara sokaklara bir kez girilebiliyor. İhbar halinde gereği yapılıyor. Hem temizlik işleri müdürü hem de ekibi ve çalışanlar fedakar. Onların değerini ne zaman anlarız. Bir gün çöpler alınmadığında!’

Ali Paşa Amca İçin Mevlid Akşamı

67 2000 İNSAN MAĞDUR OLDUAli Paşa Malkoç. Değirmendere’de Malkoçoğlu lokantasının sahibiydi. Trabzon eski Milletvekili Av. Şeref Malkoç, Eşref, Ekrem ve Adem Malkoç’un sevgili babaları. Ömrü Kalkınma Mahallesinde hayır işleriyle geçti. Orada da çok sevilen bir isim oldu. Ali Paşa Malkoç’un 2’inci ölüm yıldönümü. Bu akşam 2 Nolu Bostancı Mahallesi Kalkınma camiinde Mevlid okutulacak. Mevlide Ali Paşa Malkoç’un oğlu Şeref Malkoç ve dostları da iştirak edecek. Ölüm yıldönümünde Ali Paşa amcayı bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Müsteşar Dayısını Kaybetti
59 2000 İNSAN MAĞDUR OLDU
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun ikinci kez dayı acısı yaşadı. Tosun cenazeye katılmak üzere Maçka ilçesine geldi ve Dayısı Ali Osman Karaosmanoğlu’nu son yolculuğuna uğurladı. TAKA gazetesi olarak Müsteşar Tosun’a sabır ve başsağlığı diliyoruz

BARO Eski Başkanı Annesi Öldü
116 2000 İNSAN MAĞDUR OLDU
Trabzon Barosu eski başkanlarından Avukat Veysel Malkoç’un annesi Hatice Malkoç yaşamını yitirdi. Hatice Malkoç Sürmene Aksu köyünden son yolculuğuna uğurlandı. Allah’tan rahmet diliyoruz.

manset

4 İSİM GÜNDEMDE

Bu Yazı Toplam 618 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Genel seçimlerden sonra durulan siyaset yeniden hareketlendi. Trabzon’un 3 ilçesinde
büyük yarış olacağı ortaya çıktı. Of ilçesinde Fazlı Çapoğlu aday olamayınca 4 isim gündeme geldi. Ünal Çelik, İrfan Göktaş, Hakan Terzioğlu ve Halim Kaya. İl yönetimi nabız tutacak.

Çavuş aday olmayacak

Akçaabatta ise benzer bir durum var. Mustafa Cumur’a yakınlığıyla bilinen Osman Çavuş da yasaya takılıyor. Çavuş aday olmayacak. Ancak destekleyeceği isim kim olacak sorusu var. Bu ismin Işıklar eski Belediye Başkanı Hasan Tahsin Öztürk olabileceği ifade ediliyor.

Maçka’da kim aday olacak?

Maçka’da AK Parti içindeki bir grup mevcut başkanı köşeye sıkıştırmak için harekete geçti. Maçka Belediye Başkanın Ertuğrul Genç’in AK Parti’ye geçmesini engelleyen Koray Koçhan’a karşı Hayati Yavuz veya onun destekleyeceği isim harekete geçirildi.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Genel seçimin ardından siyasi partilerin Başkanları yaz tatiline çıkmış ve arkasından araya ramazan girince siyaset yaz molası vermişti.

Trabzon’da AK Parti’de Mart ayı gibi yapılması planlanan il seçimine doğru, ilçelerde seçim heyecanı başladı. AK Partinin birçok ilçesinde tek liste ile seçime gidilecek gibi. Fakat 3-4 ilçede hareketlilik erken başladı. Hareketli olan ilçelerden birisi Of.

Of ilçesinde mevcut başkan Fazlı Çapoğlu parti tüzüğü gereği aday olamıyor. Fazlı Çapoğlu Kemalettin Göktaş’a yakın bir isimdi. Çapoğlu yerini kime bırakacak? İddiaya göre Çapoğlu’nun gönlünde iki isim var. Bunlardan birisi yardımcısı İrfan Göktaş, diğeri ise İl Genel Meclisi Üyesi Halim Kaya.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken Of ilçesinde tabanı bulunan Ünal Çelik yeniden aday olduğunu açıkladı. Çelik 2 ay önce Bakan Bayraktar’la görüşmüş ve aday olacağını ifade etmiş.

Bu arada ilçelerdeki seçimlerle ilgili Genel merkezce İl yönetimlerine büyük yetkiler verildi. İl yönetimi, karışıklık ve çekişme hissettiği ilçelere müdahale edebilecek. Of ile ilgili olarak kulislere yansıyan bir iddia da Bakan ve İl Yönetiminin Hakan Terzioğlu’nu istediği biçiminde. Fakat Terzioğlu’nun ‘benim ilçede delegem yok, tek liste olursa giderim’ dediği bilgisine ulaşıldı.

Of gibi Akçaabat ve Maçka’da da sıkıntı var. Akçaabat ilçe başkanı Osman Çavuş ayrılıyor. Çavuş 9 yıldır ilçe başkanı ve Trabzon eski milletvekili Mustafa Cumur’a yakın isim. Peki Akçaabatta iş başına kim gelecek. Mustafa Cumur’a yakın bir diğer isim olan Hasan Tahsin Öztürk adı konuşuluyor. Fakat parti içinde Muhammet Balta’ya yakın olan ve ilçe örgütü ile köprüleri atmış olan Emin Zurnacı ve o grubun destekleyeceği bir isminde de seçimde aday olabileceği iddiaları gündeme düşmüş durumda.

AK Partinin Maçka’da 2 dönem başkanı olan Koray Koçhan’ı devirme planları da yok değil. Koçhan’ın 2014’te Belediye Başkanlığına aday olmayı planlaması ve CHP’li Başkan Ertuğrul Genç’in AK Partiye geçişinin önündeki engel olarak görülmesi ona yönelik hamleleri artırdı. Özellikle AK Partinin il eski Başkan yardımcısı Hayati Yavuz ile Ömer Yıldız’ın kardeşi Hikmet Yıldız’a adaylık baskısı var. Bu isimler güçlerini birleştirerek başka bir isimle Koçhan’a rakip çıkarabilirler.

duunn

EVET DEDİLER

Bu Yazı Toplam 562 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Tuğba Koç ile Fatih Yıldız düzenlenen törenle dünya evine girdiler.

Yıldız düğün salonun da düzenlenen mükemmel düğün töreninde nikâh memuru Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ydu. Gümrükçüoğlu’nun sorusuna ‘evet’ diyen çift ömür boyu mutluluğa imza attılar.

Gümrükçüoğlu nikâh töreninde çifti tebrik ederek ömür boyu mutluluklar diledi. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız düğün töreninde yeğeninin mutluluğuna ortak oldu.

Çok sayıda davetlinin katıldığı düğünde çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Davetlilerin oynamaya doyduğu Gecede pistten bir an olsun inmeyen çift; bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan eş, dost, akrabaya çok teşekkür ediyoruz dedi.

Bizde Taka Gazetesi olarak Çifti tebrik ediyor mutluluklar diliyoruz.