Tag Archives: Fevzi Nihat Gökal

seçim

SEÇİM ATEŞİ (2)

Bu Yazı Toplam 794 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

CHP ve MHP adaylarını açıkladı. AK Parti’nin adaylarının kimler olacağı sorusu cevabını arıyor.

Eynesil ve Görele’de gözler AK Parti’de

Büyükliman Yöremizde bulunan Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya ve Şalpazarı ilçelerimizde yerel seçimler öncesi son durumu dün sizlerle paylaşmıştık. Bugünde yörede bulunan Eynesil ve Görele ilçelerimizde yerel seçimler öncesi yaşanan son gelişmeleri sizlere aktaracağız.

EYNESİL:

Eynesil’de Cumhuriyet Halk Partisi emekli banka müdürü Fevzi Nihat Gökal’ı belediye başkan adayı olarak gösterdi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Eynesil Belediye başkan adayı ise Giresun Valisi eski özel kalemi Halil Cansız. Bu ilçemizde en çok merak edilen soru AK Parti’nin belediye başkan adayı kim olacak sorusu. Adaylık konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun adının komisyondan geçerek genel merkezin onayına sunulduğu ve Başkan Coşkun Somuncuoğlu’nun adaylığa çok yakın olduğu ifade ediliyor. Eynesil’de Gürsel Yılmaz, Ahmet Bayram, Mehmet Dede, Hüseyin Mürtezaoğlu, Halis Gürkan Eren, Oktay Gül ve Mustafa Karadağ Eynesil Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yapan diğer isimler. Eynesil’in Ören Beldesi’nde mevcut belediye başkanı Habib Usta’nın yanı sıra Soner Erkan aday adaylığı başvurusu yaptı. Ören Beldesi’nde de mevcut Belediye Başkanı Habib Usta’nın yeniden aday gösterilmesi bekleniyor.

GÖRELE

Görele ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi eski ilçe başkanı Fikri Bilge’yi aday gösterirken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı da eski ilçe başkanı Muhammet Demirbaş oldu. AK Parti’de ise meraklı bekleyiş sürüyor. Görele’de AK Parti’nin adaylığına en yakın isimler olarak mevcut belediye başkanı Ertuğrul Melikoğlu ve eski ilçe başkanı Av. Tolga Erener görünüyor. Eğitimci- işadamı Murat Çakır’ında adı en çok konuşulan isimlerin başında geliyor.  AK Parti’nin Tolga Erener ile seçimlere gireceği dilden dile konuşulmaya başlanırken Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu’nun adaylık konusunda hiçbir şüphesinin bulunmadığı ve çalışmalarına ara vermeden devam ettiği biliniyor. Görele’de konuşulan bir diğer konu Başkan Ertuğrul Melikoğlu’nun aday gösterilmemesi durumunda bağımsız olarak seçimlere katılacağı ve bu konuda ilçe halkından büyük destek aldığı yönünde.