Tag Archives: Feridun Boz

manşet

BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİ

Bu Yazı Toplam 1,040 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

UZUN BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİUzun zamandan beri 5 belediyenin çalışmasını yaptıkları Büyükliman bölgesi içme ve kullanma suyu Beşikdüzü ilçesinde dün  itibariyle aktı.

Belediye Başkanı Ramis Uzun, su ile ilgili müjdeyi verirken, ‘Hayırlı uğurlu olsun.

İlçemiz halkı hizmetin en iyisine en kalitelisine layıktır’ dedi

 

Koray Aydın’a Yoğun Program

AYDIN BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİSeçildiği günden itibaren her hafta Trabzon’a gelen ve parti çalışmalarına katılan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın bugün Trabzon’un Of ve Sürmene ilçelerinde program yapacak olan Aydın belediye Başkan adaylarına katkı sağlayacak.

Aynı Cumartesi gününe kadar Trabzon’da kalacak.

 

Her Yerde Kaplan

KAPLAN BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİÜlkü ocaklarından yetişti. MHP Merkez ilçe örgütünde pişti. Trabzon il yönetiminde görev yapıyor. Partinin her türlü organizasyonunda var. MHP’nin iktidara gelmesi için büyük çaba harcıyor.

İstanbul feshane etkinliklerine giden Oktay Kaplan, Trabzon’a döndü. Bugün Koray Aydın’ı karşılayacak ve onunla bir hafta dağ taş dolaşacak.

Dava adamı kime denir, Oktay Kaplan gibisine.

Bir Koltuğa 3 Aday

Rize’nin İkizdere ilçesi Çarşı Mahallesinin Muhtar adayları belli oldu. 3 adayın hazırlandığı 30 Mart TAVUKÇU BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİseçiminde mevcut Muhtar Enes Kılıç’ın aday olmayacağı öğrenildi. Çarşı Mahallesi Muhtarlığı için ilk kez bir Bayanın aday olması dikkat çekiyor. Evli ve 2 çocuk annesi Lise Mezunu Aynur Tavukçu seçimi kazanmak için çok iddialı bir şekilde çalışıyor. Aynur Tavukçu ile Şaban Bekiroğlu ve Selim Çakır’ın aday olduğu Muhtarlık seçiminde kıyasıya bir çalışma sürüyor.3 adayında lise mezunu olmasının seçime ayrı bir renk kattığı belirtildi. Adaylar Aynur Tavukçu, Şaban Bekiroğlu ve Selim Çakır’30 Mart seçiminde ilçemizde en iyi hizmet etmek için yıla çıktık. Halkın kararına saygılıyız. Hepimiz en iyi hizmeti yapacak kabiliyet ve yetenekteyiz. Çalışmalarımızı anlatarak seçmenlerimize ulaşıyor ve oy istiyoruz. İlk hedefimiz çevreye çöp dökülmeyen, her gün çöpleri toplanan daha temiz bir ilçe merkezi’ dediler.

Boz Ve Başkan Neden Tartıştı?

Trabzon eski Emniyet Müdürü Feridun Boz, yeni atandığı Balıkesir’de öyle bir olaya karıştı ki şaşırttı. Feridun Boz BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİBalıkesir Atatürk Stadı’nda  dün akşam PTT 1. Ligi takımlarından Balıkesirspor-Samsunspor arasında oynanan ve 2-2 biten maçta Boz ile Belediye Başkanı İsmail Ok arasında tartışma çıktı.

Karşılaşmanın 56. dakikada Balıkesirspor’un Lalawele’in ayağından kazandığı golün ardından iddiaya göre Belediye Başkanı Ok, gol sevinciyle ayağa fırladı. Bu sırada Emniyet Müdürü Feridun Boz’un, Başkan Ok’a, ‘Otur yerine’ diyerek uyardı. Başkan Ok’un da aynı sertlikle karşılık vermesi üzerine ortalık bir anda karıştı. Tartışmaya tribündeki diğer protokol üyelerinin de karışması üzerine uzun süre arbede yaşandı. Tartışma, Vali Ahmet Turhan, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve Balıkesirsporlu yöneticiler tarafından güçlükle önlendi.

Başkan Gümrükçüoğlu 5 Yılını Değerlendirecek

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu görevde bulunduğu 5 yılı, 4 Mart Salı 16 BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİgünü saat 10:00’da düzenleyeceği basın toplantısıyla değerlendirecek. Trabzon Belediyesi’nin Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenecek olan basın toplantısı Çay TV, Kadırga TV, Kanal Mavi, Trabzon TV, Kuzey TV kanalları ile Haber61.net ve 61saat.com internet sitelerinden canlı yayınlanacak. Görevde bulunduğu süre içerisinde her yıl bu tarzda basın toplantıları düzenleyen Gümrükçüoğlu, “Biz yaptıklarımızı insanlarımıza sürekli anlatıyoruz. Bu toplantıda da gazeteciler soracak, bizler cevap vereceğiz. Trabzon’un tüm basın mensuplarını bekliyoruz” dedi.

Aytekin Çakmakçı’dan Bedava Kurs

Gazetemizin yazarlarından ünlü görüntü yönetmeni Aytekin Çakmakçı Fethiye’de 14 okulun çakmakçı BEŞİKDÜZÜ’NE SU MÜJDESİkatılacağı kısa film yarışması öncesi öğrencilere 15 gün süreyle ücretsiz kurs vermektedir. Aytekin Çakmakçı yaptığı açıklamada, “23 Şubat – 10 mart tarihleri arasında devam edecek kursta öğrencilere “Görüntü Tekniği” konusunda  hayati bilgiler vererek onların zihinsel gelişmelerine katkı vermekteyim.  Bu katkılarım için hiç bir ücret talebinde bulunmadım. Çünkü gençleri çok seviyorum. Çünkü sanatı çok seviyorum” dedi.

manşet

BURSA’DAN GELEN TELEFON

Bu Yazı Toplam 1,033 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

METİN KUL BURSA’DAN GELEN TELEFONDün Bursa’dan Metin Kul aradı. Kul, Arsin Gürsoylar Derneği Başkanıyla birlikte Bursa’da. Arsinspor için gitmişler. Bursa’yı organize edip İstanbul’a geçecekler.

Arsinspor için dayanışma gecesi yapacaklar. İstanbul’da yapılacak olan geceden elde edilecek olan gelirle yeni bir Arsinspor kurma planı var.

Kendilerine başarılar diliyoruz. Kul, ‘Siyasete ara verdik. Arsinsporumuza destek olacağız’ dedi

Dernekpazarı’na Taze Kan

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde MHP’nin Belediye Meclis listesinin ilk sırasına Ahmet Genç oturdu. Yıllardır Bursa’da inşaat sektöründe uğraş veren ve başarılı iş adamı olarak öne çıkan Genç, aynı zamanda Trabzonspor’un kongre üyesi. Ahmet Genç’in gelişi ilçeye ve MHP’ye yeni bir taze kan olurken,  Genç seçilmem halinde ne güzel yapacağım’ dedi.

Kutlu Doğum Dolay Olmaz

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’na bağlı Karadeniz Gençlik Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı HUSTA BAŞBAKAN BURSA’DAN GELEN TELEFONakan Usta, 20 Şubat’ta ATO Ticaret salonunda Memursen Konferansında program sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kısa da olsa konuşma fırsatı buldu. Başbakana, ‘Kutlu Doğumlar Büyük Zorluklardan Geçer, Karadenizli olarak yanınızdayız’ diyerek kendisine teşekkür etti. Usta, ‘Geleneksel Değerler, Bilimsel Ruh anlayışını gençlik noktasında bütün Gençlik Kulüplerimize ve Gençlik Meclislerine ulaşarak tarihine, kültürüne, vatanına, dinine bağlı imanlı gençlik sloganı ile ülkemizin dünyada söz sahibi ülkelerin seviyesine getirecek bir gençliğin oluşmasına yardımcı olcağız.’ dedi.

Boz’un Özel Konukları

feridun boz BURSA’DAN GELEN TELEFONBalıkesir emniyet müdürlüğüne atanan Feridun Boz’un konukları vardı.

Trabzon’dan İzmir’e giden ve il emniyet müdürlüğüne atanan Celal Uzunkaya’yı ziyaret eden Hakkı Emiroğlu, Kenan Sönmez, Mustafa Erdem ve Murat Gürdoğan Boz’u tebrik eti.

Trabzon günlerini yad eden iş adamlarına Feridun Boz polis evinde bir akşam yemeği verdi. Boz’un Trabzon’daki tüm dostlarına selam saygıları var.

Balıkesir’e Trabzon Gecesi

fatih aksoy BURSA’DAN GELEN TELEFONFatih Aksoy, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı. Hakim. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un kardeşi.

Balıkesir’e atandığı günden itibaren hemşehrileriyle diyaloglar kuran Fatih Aksoy önümüzdeki günlerde Trabzon dayanışma gecesi gerçekleştirecek. Aksoy, Tokat ve Van’da da yaptığı çalışmalarını burada da sürdürecek.

Bu arada Fatih Aksoy’un babası Aslan Aksoy oğlunun yemeğine katılmak üzere Balıkesir’e gitti.

Yavaş Polis Müfettişi

ertan yavas BURSA’DAN GELEN TELEFON

Trabzon il Emniyet Müdürlüğünden merkeze alınan Ertan Yavaş Polis Başmüfettişliğine getirildi.

İlk denetlemesine de çıktı.

Kendisine başarılar diliyoruz.

Başkan Atmaca Ağabeyini Kaybetti

KAZIM ATMACA BURSA’DAN GELEN TELEFONDoğanköy Belde Belediye Başkanı Kazım Atmaca’nın ağabeyi Hüseyin Atmaca Hayatını kaybetti.

Doğanköy Beldesinin sevilen, sayılan beyefendi şahsiyeti Hüseyin Atmaca tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat etti. Cenazesi eş dost ve geniş bir kitlenin katıldığı cenaze töreninin ardından Doğanköy’de toprağa verildi.

Taka gazetesi olarak başta Belediye Başkanı Kazım Atmaca olmak üzere tüm aile yakınlarına sabır ve merhuma Allahtan rahmet diliyoruz.

Hükümet İddia Oynayanları Açıklasın

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan Türkiye’de yaşanan yolsuzluk ve yoksulluğun korkunç yavuz karan1 BURSA’DAN GELEN TELEFONboyutlarda olduğunu dile getirerek aş-iş-ekmek bulamayanların kolay yoldan para kazanmak için şans oyunlarına yöneldiğini dile getirdi. Üretmeyen sürekli tüketen bir toplum haline geldiklerini belirten Karan haber61 net’e yaptığı açıklamada “Hükümet ülke genelinde kaç kişi şans oyunu oynuyor, ne kadar bu işlerde para dönüyor ve bu paralar nereye gidiyor açıklamalı. Devlet kendi eliyle kumara teşvik ediyor, kumarı meşrulaştırıyor.  Gençlerimiz, işsizlerimiz, emeklilerimiz çaresi her gün iddia bayilerinde kuyruk oluşturuyor. Yazık değil mi bu ülkeye, yazık değil mi bu insanlara” şeklinde konuştu.

kulis

MÜDÜR’DEN AÇIKLAMA

Bu Yazı Toplam 492 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Artvin in Hopa ilçesi Kemalpaşa beldesinde tartışılan kavşakla ilgili olarak Karayolları Bölge Müdürü Zeynel Abidin Yeşil’den bilgi aldık.

yesil1 MÜDÜR’DEN AÇIKLAMAYeşil, ‘Kavşakta yaptığımız düzenleme tamamen dönemin valisinin talebi doğrultusunda ve vatandaşın menfaatinedir. Eğer böyle bir düzenleme yapmasaydık orada ölümlü trafik kazaları olacaktı. Ters istikameti düze çevirdik’ dedi.

Yeşil bizzat proje ile ilgilenildiğini ve Kemalpaşa’da gördüğünü de sözlerine ekledi. Yeşil’e teşekkür ediyoruz. İnsan canı her şeyin önündedir.

İlk işaret fişeği

14 Ocak 2012 tarihinde Giresun’da yapılacak olan FKB kongresi iye ilgili olarak AK Parti kanadından ilk işaret fişeği geldi. AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, ‘Sorsanız geldi MÜDÜR’DEN AÇIKLAMAonlara başarılılar ama halen 2006 yılından kalan üretici  parasını veremediler’ diyerek AK Parti’nin Lütfi Bayraktar’dan yana taraf olmayacağını söyledi.

Merkezin kulisleri

Ankara’dan gelen haber Trabzon’da kulisleri hareketlendirdi. Pazar gün yapılması beklenen kongre ertelendi. Ertelemenin gelmesinin ardından gruplar buluştu. Merkez ilçe Başkan adaylığı için geçen seçimden önce de adı geçen Hüseyin Canım yakın useyin canim MÜDÜR’DEN AÇIKLAMAçevresine ‘Varım’ dedi. Başarılı iş adamı ve meclis üyesi olan Hüseyin Canım nasıl bir yol haritası belirleyecek ve adaylık için kiminle yola çıkacak bunu da zaman gösterecek.

Yavaş’ı kutladılar

Trabzon’a gelen yeni Emniyet Müdürü basınla buluşmasını toplu yaptı. Ancak iş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinden ise ziyaretler sürüyor. Partaş Beton’un sahibi iş damı Adem Keleş İl Emniyet Müdürü Yavaş’ı ziyaret etti ve tebriklerini iletti. Trabzon’da sabahın ilk ışıkları ile Feridun Boz’u uğurlayan ve büyük vefa gösteren Keleş, yavas2 MÜDÜR’DEN AÇIKLAMAyeni emniyet müdürüne başarılar diledi ve ‘Müdürüm çay içmeye bekliyorum’ dedi. Yavaş ile Adem Keleş arasında da güzel bir diyalog oluştu. Bu arada dün Trabzon Servis minibüsçüleri derneğinin Başkan Yardımcısı Atilla Şanlı da il Emniyet Müdürü Yavaş’ı ekibiyle ziyaret etti. Ziyarette sorunlar konuşuldu.

Çok yönlü isim

Ahmet Şener hem eğitimci hem de çok yönlü bir isim. CHP’nin il başka yardımcısı. Şener aynı zamanda da Trabzon Tonyalılar Kültür Derneğinin Başkanlığını yürütüyor. Şener, sener1 MÜDÜR’DEN AÇIKLAMAAmcası Ahmet Şener’in yolundan ilerliyor. İnsan odaklı çalışıyor. İlçe başkanları kendisini çok seviyor. Ahmet Şener’in önünde birden çok hedef var. İl Başkanlığı, Belediye Başkanlığı gibi. Bakalım nereye odaklanacak.

O ismi kim olacak?

Ankara her meslektaşımız için caziptir. Rahattır Ankara. Trabzon kadar koşturmazsınız.balta8 MÜDÜR’DEN AÇIKLAMA Şimdilerde Trabzon basınından Muhammet Balta’ya kimin Basın Danışmanı olacağının mücadelesi var. Gündemde 4-5 isim varmış. Olardan ikisi öndeymiş. Ama Muhammet Balta tercihini Ankara’dan yana da yapabilirmiş.

vali

DUYGU DOLU ANLAR

Bu Yazı Toplam 269 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevinden Emniyet Genel Müdürlüğü ne Baş Müfettiş olarak atanan Feridun Boz a veda yemeği verdi.

Duygulu anların yaşandığı yemekte Vali Kızılcık, verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Kızılcık, “Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum. Hayatını çok önemli kesitlerini Trabzon’da sizlerle güzel bir şekilde paylaşarak, yaşadı. Bundan sonraki mesleki hayatında da daha büyük başarılara imza atacağına olan inancım tamdır” dedi.

IMG_Politik_Kulis-2

USTA DESTİCİ İLE GELDİ

Bu Yazı Toplam 690 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

TFF eski yönetim kurulu üyesi, İş adamı İbrahim Usta Ankara havalimanından aradı.

‘Yanımda Türkiye’deki Trabzonsporlu ve kongre üyeliği de bulunan tek Genel Başkanı usta USTA DESTİCİ İLE GELDİSayın Mustafa Destici var. Onunla birlikte Trabzonspor’un İnter maçına geliyoruz. Diliyorum ki kazanırız’ dedi. Destici, BBP Genel Başkanlığı görevini yapıyor. Trabzon’a gelmişken aynı zamanda teşkilatları da denetleyecek olan Destici, Trabzon’u ve Trabzonspor’u çok seviyor.

 ‘Evet adayım’

Trabzon AK Parti İl eski Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Aydın ile karşılaştık. Trabzon’da yapılacak merkez ilçe seçimine gireceğini söyledi. Anlaşılan merkez ilçede Kavanoz ile birlikte 3 liste olacak. Halil İbrahim Demirtaş ile Halilakb6 USTA DESTİCİ İLE GELDİ İbrahim Aydın birleşir mi bilinmez ama Trabzon’da her ilçede olduğu gibi merkezde de mücadele devam ediyor.

Kaşıkçı il müdürü

Trabzon Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü görevinde uzun süre bulunan Özer Çağlayan emekli oldu. Kalp ameliyatı sonrasında ayağının kırılmasıyla bu göreve veda edip emekli olan Çağlayan’ın yerine Yomralı hemşehrimiz Saadettin Kaşıkçı getirildi. Kaşıkçı TAKA Gazetesi’ni ziyaret ederek, Trabzon basınının sorunları hakkında bilgi aldı. Kaşıkçı’ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Arsinliler derneği gece yapıyor

Fethi Şahin’in başkanlığa getirilmesinin ardından aktif hale gelen Arsin Kültür ve Yardım Derneği yemekli dayanışma gecesi yapıyor. Park restoratta Cuma akşamı yapılacak olan feti sain USTA DESTİCİ İLE GELDİyemekle eğitime katkı adına bir başlangıç yapılması bekleniyor. Trabzon’daki Arsinli iş adamlarını gezen başkan Şahin ve arkadaşları Dr. Seyit Hisoğlu’nu da ziyaret ettiler. Hisoğlu, derneğe her türlü katkıyı vereceklerini söyledi. Fethi Şahin, ‘Arsin’in potansiyeli var ve bunu harekete geçirmeliyiz’ dedi.

Son veda borsa’ya

Merkeze alınan Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Trabzon Ticaret Borsası’na da veda ziyaretinde bulundu. TTB Meclis Başkanı Mehmet Cirav, Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu ve üyeleri ziyaret eden Emniyet Müdürü Feridun Boz, sivil toplum örgütü olarak verdikleri destek için kendilerine teşekkür etti. Feridun Boz, “Görev veda USTA DESTİCİ İLE GELDİyaptığım süre içinde herkesten büyük destek gördüm. Herkese teşekkür ediyorum. Aslında bugün ayrılacaktım ama İnter maçını da izleyip öyle gitmek istedim.  Maçı kazanırsak çok daha mutlu bir şekilde Trabzon’dan  ayrılacağım. Ama her zaman Trabzonlular ile birlikte olacağım” dedi.

Güle güle müdürüm

Trabzon İl Emniyet Müdürü Feridun Boz dün akşam saatlerinde aradı, ‘Veda yemeğine katılamadınız, Allahaısmarladık diyorum’ dedi.

Bizde ‘yolun açık olsun müdürüm’ dedik. Trabzon’da önemli hizmetler yaptı. Şöyle ki, kimseyi incitmeden, bir talebin neden olmayacağını anlatarak Trabzon’da görev yaptı. Zaman zaman Asayiş konusunda yazdık ama Trabzon nereden nereye geldi. Bunda onun da katkısı fazla. Kendisine Trabzon halkı adına teşekkür ediyoruz.

Bakanlığa geçti

mudur USTA DESTİCİ İLE GELDİRize Federasyonu kurucularında, eski Çayeli Derneği Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı İhale Şube Müdürü, Dursun Ali Uzun (İnş.Müh.), Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Bakanlık Müşaviri olarak atandı.

feridun-boz

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Bu Yazı Toplam 227 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Veda etmek için Trabzon İl Genel Meclisi ni giden Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz a övgü dolu sözler söylenince gözyaşlarına hakim olamadı.

İl Genel Meclisi’nde kürsüye çıkarak meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Türkiye genelinde 155’e en doğru ihbarın Trabzon’da yapıldığını belirterek “Bu şehir hassasiyetidir. Bize özellikle mahallelerde olay yerine gitmede ev kadınlarının yol gösterici olmalarındaki hassasiyet övgüye değerdir” dedi.

Boz, yerine gelecek emniyet müdürünün de kendisi gibi şeffaf, halka yakın ve Trabzon gerçeklerini çok iyi bilen bir polis şefi olduğunu vurgularken, özellikle İl Genel Meclisi’nin MOBESE Projesi’ne gösterdiği büyük desteğin olayların çözümünde kendilerine büyük bir katkı sağladığını belirtti.

Duygusal anlar

Trabzon’a kurulacak olan Bölge Kriminal Laboratuvarı’nın Trabzon ve bölge için en önemli yatırımlardan biri olduğunu kaydeden Boz “Yapım aşamasında yaşanan hukuksal sorunlar bizi biraz geciktirdi yoksa kimseye kırgın ve dargın değilim. Bu yıl hizmete girecekti ama gelecek yıl artık hizmete girer ve Trabzon ile bölge halkına da hizmet verir” diye konuştu.

Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, şahsa karşı işlenen suçlarda faillerin yakalanmasında yüzde 99,5’lik bir başarı yakaladıklarını, mala karşıda ise bu oranın yüzde 74 olduğunu, tüm ortalamanın ise yüzde 93’ü bulduğunu söyledi.

Öte yandan Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, kendisi ile ilgili övgü dolu sözler sarfeden meclis üyelerinin konuşmaları sonrası ise duygusal anlar yaşarken, gözyaşlarına hakim olamadı.

feridun-boz

GÜZEL ANILARLA AYRILIYORUM

Bu Yazı Toplam 168 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Veda turlarına başlayan Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Boz Trabzon dan güzel anılarla ayrılıyorum dedi.

Yaklaşık 4 yıl Trabzon Emniyet Müdürü görevi yapan ve İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle merkeze alınan Feridun Boz, veda turlarına başladı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Cemiyet Başkanı Ergun Ata, yönetim kurulu üyeleri ve Trabzon’da görev yapan basın mensuplarıyla vedalaşan müdür Boz, Trabzon’dan güzel anılarla ayrılacağını söyledi.

İnşallah herşey daha güzel olacak

Trabzon’da görev yaptığı sürede güzel dostluklar kazandığını belirten müdür Boz, Trabzonspor sevdasını kalbinin bir tarafına kazıdığını ifade etti.

Görev yaptığı sürede asayiş olaylarında azalma görüldüğüne dikkat çeken müdür Boz, göreve gelecek olanların da başarıyı daha da ileriye taşıyacağına inandığını belirterek, ” Trabzon’u, asayiş olayları bakımından Türkiye’nin gündeminden çıkardığımıza inanıyorum. İnşallah Trabzon daha sakin, daha güzel bir yer olacaktır. Ben her zaman şunu söyledim. Trabzon esnafı, şehir nüfusuna göre fazla olan bir şehir. Trabzon’a dışardan insanların gelip alış veriş yapması lazım. Bunun içinde en önemli olaylardan birisi de güvenliktir. Güvenliği iyi olmayan bir yere kimse gelmez. O bakımdan en büyük sıkıntıyı da buradaki esnaf arkadaşlarımız çeker. Onun için Trabzon’un kazanımı burada yatıyor, yani dışardan gelecek olan insanlara bağlı. Bu iç, dış turizm olur. Hem yerli turizmde olsun hem de dışardan gelen turist sayısında olsun gözle görülür bir artış var. Bu artışın devam edeceğine inanıyorum” dedi.

İstemeden şehre zarar veriyorlar

Özellikle Trabzonspor maçlarında dışardan gelecek olan misafir seyircilerin şehir esnafını olumlu yönde etkileyeceğine dikkat çeken Müdür Boz, ” Trabzonlu, Trabzon’u çok seviyor. Bazen duygular o kadar fazla olabiliyor ki, çok sevdikleri şehre istemeden zarar veriyorlar. Duyguları kontrol edebilmeyi ve yönetebilmeyi Trabzon insanının biraz daha kendini hissetmesi ve hazırlaması gerekir, ondan sonra şehir çok daha fazla kazanacaktır. Özellikle Trabzonspor maçlarında dışardan 10 bin kişinin gelecek olması esnaf açısından çok önemli. Onun için hoşgörüyü sergileyebilmeliyiz. Trabzonspor maçlarında dışardan gelecek olan seyircinin burada olumsuz etki yapacağına ben şahsen inanmıyorum. Gelecek olan seyirci hem Trabzonspor seyircisini hem de takımı motive eder” diye konuştu.

emniyet-deisiklik

KAN DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

Bu Yazı Toplam 604 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

İçişleri Bakanlığının 30 ilin emniyet müdürlüklerine atama kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. 17 ilin Emniyet müdürü merkeze alındı.

17 ilin Emniyet müdürü merkeze alındı. Karara göre, Aksaray Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Bartın Emniyet Müdürü Burhan Gümüş, Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, Bayburt Emniyet Müdürü Mesut İnce, Bolu Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Bursa Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Edirne Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı, Elazığ Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Giresun Emniyet Müdürü Cemal Levent, İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Kars Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Niğde Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak, Sinop Emniyet Müdürü Serdar Meriç, Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin başka bir göreve atanmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi, Konya Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Mustafa Şahin, Aydın Emniyet Müdürlüğüne Karabük Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel, Bartın Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, Batman Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hasan Ali Okan, Bayburt Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ali Murat Dağlı, Bolu Emniyet Müdürlüğüne Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Bursa Emniyet Müdürlüğüne Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Edirne Emniyet Müdürlüğüne Kilis Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, Elazığ Emniyet Müdürlüğüne Hakkari Emniyet Müdürü Ayhan Buran,

Giresun Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hikmet Bulak, Hakkari Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, İzmir Emniyet Müdürlüğüne Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Karabük Emniyet Müdürlüğüne Muş Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz, Kars Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ercan Çakmak, Kilis Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, Malatya Emniyet Müdürlüğüne Mardin Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Manisa Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Yunus Çetin, Mardin Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Derviş Kara, Muş Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Muharrem Durmaz, Niğde Emniyet Müdürlüğüne Şırnak Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Rize Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hüseyin Yenice, Sakarya Emniyet Müdürlüğüne Tokat Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Sinop Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Şeref Aytekin, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Şırnak Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Avni Usta, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ali Yılmaz, Tokat Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Osman Balcı, Trabzon Emniyet Müdürlüğüne Tunceli Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Tunceli Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hayati Yılmaz, Uşak Emniyet Müdürlüğüne Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş getirildi.

emniyet-mudur

EMNİYET MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİ

Bu Yazı Toplam 2,075 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

İçişleri Bakanlığının 30 ilin emniyet müdürlüklerine atama kararı, Resmi Gazete de yayımlandı.

Karara göre, Aksaray Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Bartın Emniyet Müdürü Burhan Gümüş, Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, Bayburt Emniyet Müdürü Mesut İnce, Bolu Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Bursa Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Edirne Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı, Elazığ Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Giresun Emniyet Müdürü Cemal Levent, İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Kars Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Niğde Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak, Sinop Emniyet Müdürü Serdar Meriç, Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin başka bir göreve atanmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi, Konya Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Mustafa Şahin, Aydın Emniyet Müdürlüğüne Karabük Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel, Bartın Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, Batman Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hasan Ali Okan, Bayburt Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ali Murat Dağlı, Bolu Emniyet Müdürlüğüne Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Bursa Emniyet Müdürlüğüne Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Edirne Emniyet Müdürlüğüne Kilis Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, Elazığ Emniyet Müdürlüğüne Hakkari Emniyet Müdürü Ayhan Buran, Giresun Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hikmet Bulak, Hakkari Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, İzmir Emniyet Müdürlüğüne Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Karabük Emniyet Müdürlüğüne Muş Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz, Kars Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ercan Çakmak, Kilis Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, Malatya Emniyet Müdürlüğüne Mardin Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Manisa Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Yunus Çetin, Mardin Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Derviş Kara, Muş Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Muharrem Durmaz, Niğde Emniyet Müdürlüğüne Şırnak Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Rize Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hüseyin Yenice, Sakarya Emniyet Müdürlüğüne Tokat Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Sinop Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Şeref Aytekin, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne Merkez Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Şırnak Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Avni Usta, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ali Yılmaz, Tokat Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Osman Balcı, Trabzon Emniyet Müdürlüğüne Tunceli Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Tunceli Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hayati Yılmaz, Uşak Emniyet Müdürlüğüne Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş getirildi.

ertan-yavas

EMNİYETTE DEĞİŞİKLİK

Bu Yazı Toplam 746 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz Merkeze, Tunceli Emniyet Müdürü Ertan Yavaş Trabzon a atandı.

Ertan Yavaş’ı Tanıyalım

19.09.1961 tarihinde Sakarya ilinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sakarya ilinde tamamladıktan sonra 1987 yılında Polis Akademisinden mezun olarak Gaziantep ilinde komiser yardımcısı rütbesiyle ilk görevine başladı.

Sırasıyla Van, Balıkesir, Iğdır ve Afyon İl Emniyet (İstihbarat Şube Müdürlüğü) Müdürlüklerinde çalıştıktan sonra 2006 yılı atama döneminde İzmir iline atandı. İzmir ilinde şube müdürü olarak çalışmakta iken 2007 yılında terfi ederek İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

30.07.2010 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden Ertan YAVAŞ, görev yaptığı süre içerisinde başarılı çalışmalarından dolayı İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve il valileri tarafından çok defa taktirname ve taltif ile ödüllendirildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Ertan YAVAŞ, 30.07.2010 tarihli kararname ile Tunceli İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

GÜMÜŞHANE DOSTLARI

Bu Yazı Toplam 467 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Gümüşhane küçük ama gizemli bir şehirdir.

Orada görev yapan bürokratlar ne orayı unutabilir, ne de birbirlerini.
1994 ve sonrasında Gümüşhane’de görev yapan bürokratlardan dönemin Vali Yardımcısı Adnan Gürsoy ile dönemin Emniyet Müdür Yardımcısı Feridun Boz şimdi farklı görevlerde olsalar da, birbirlerini unutmazlar.
O günlerde Gümüşhane’de Ayhan Çevik, arkasından Mustafa Çetin Vali. Kürtün Kaymakamı Dr. Recep Kızılcık, Kelkit Kaymakamı ise Nuri Okutan.
Adnan Gürsoy Gümüşhane’den Dalaman Kaymakamlığına oradan da Mülkiye Başmüfettişliğine gitmişti.
Evliliğe uzun süre direndiyse de şimdi mutlu bir yuva kurdu.
Nihat Usta’da buluşan iki dostlun sohbetine Metin Yılmaz ile birlikte katıldık.
Gümüşhane anılarını anlattılar, biz dinledik.
O görevlerindeki zorlukları, tespitlerinin yıllar sonra gerçeğe dönüşmesini paylaştılar.
Adnan Gürsoy, Rize ve Gümüşhane eski valilerinden Enver Salihoğlu’nun İstanbul’a geldiğini, Gümüşhane’den sivil toplum örgütü başkanlarının Salihoğlu’nu ziyaret ettiğini ifade ederken bunun nedenlerini de şöyle anlattı:
‘Gümüşhane’deki insan çok içtendir, kimsenin arkasından konuşmaz. Misafirperverdirler. Nereye gidersen seni unutmaz, menfaat beklemez.’
Adnan Gürsoy okuyan, dünyayı bilen birisi.
Gündemdeki terör olaylarını sordum.
Ne oluyor, iş bölünmeye mi gidiyor?
Cevap verdi:
‘Hayır. Türkiye farklıdır. Siz İngiltere’de bir Irlandalı’yı İngiliz lokantasına getiremezsiniz ama burada Türk-Kürt aynı lokantada yemek yer, birlikte gezer.’
Türkiye’nin bölgede güç olduğunu söyleyen Gürsoy, ‘Kilis Valisinin 2 satır yazısı ile Halep’te istediğimiz tesise girip çıkabildik’ diyerek bu gücün rahatsızlık vermesinin doğal olduğunu söyledi.
Trabzon İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, babasını kaybetti. Bayram sonrasında Tekirdağ’a gidecek ve kızını evlendirecek.
Boz, Emniyet teşkilatının başarılı müdürlerinden.
Başbakan Erdoğan’ın, Trabzon mitingi öncesinde olay çıkacağını kendisine söyleyenlere, ‘siz emniyet müdürünü tanımazsınız, gidin rahat uyuyun’ dediği bilgisi gelmişti.
Feridun Boz’un kafasının bir yanında Ankara var.
Orada okumuş, orada(Gölbaşı) görev yapmış.
Trabzon’un kendisinden memnun olduğunu da biliyor ve görevini eksiksiz yapıyor.
Boz’un görevini iyi yaptığını rakamlar da söylüyor.
Ankara’ya gider mi?
Giderse de Başbakan ona önemli bir görev verir.

Gümrükçüoğlu’nun telefonu

‘Yomra’daki Adalet’ başlıklı yazımla ilgili olarak Trabzon Belediye Başkanı Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu aradı. Gümrükçüoğlu, firma sahibi Şemsettin Kofoğlu ile defaeten görüştüğünü, yola cephe açılması için ilgili Karayolları Müdürü Zeynel Abidin Yeşil ile konuştuğunu, bu aşamada kendisine ‘Karayolları kanununa göre yola cephe açmanın zor olduğu ve oraya üst geçit yapılacağının söylendiğini ifade ederek, ‘Takibimi bırakmış değilim. Sadece Yomra değil Trabzon’daki tüm sorunlarla yakından ilgileniyor ve vatandaşlarımızla görüşüyorum. Kofoğlu ailesi de buna dahildir’ dedi.

JAJA’YI İLK KEZ ARADIM!

İşte Trabzon bu. Trabzonspor ve taraftarı bu. Şampiyonlar liginde kazanmamız gereken bir maçı berabere bitirdik. Ancak ilk dakikadan son dakikaya kadar kıran kırana bir mücadele verdik.

İlk yarının 20 dakikası içinde rakip inanılmaz bastırdı. Savunmada hem Glowacki hem Giray hem de kenarlarda oynayan Chech ile birlikte Celustka iyi toplar kestiler. Tolga Doinbia’yı adeta bitiren isim oldu.

Trabzonspor’da Burak neden gol atamadı diye düşünebilirsiniz. Rakip CSKA Burak’ı iyi marke etti hem de ofsayt taktiğini iyi yaparak Trabzonspor’u çözdü. Bir pozisyonda Trabzonspor rakibin ofsayt taktiğini bozsa da Adrian’ın gönderdiği top Halil’e geçmedi.

İkinci yarıda Trabzonspor oyuna ağrılığını koydu. Alanzinho değişikliğini de iyi yaptı. İşte bu dakikadan sonra Alanzinho’nun karşı karşıya kaldığı pozisyon, arkasından Celustka’nın getirip Burak’ın vurduğu kalecinin kurtardığı yine Celustka’nın kafa vuruşunda topun direkten dönüşü. Bizim adımıza doğru ama kaçan toplardı.

Trabzonspor’da 65’den sonra Henrique girdi. Halil önde yoruldu. Rakip dalga dalga gelmeye başladı. Henrique girdikten sonra Trabzonspor Umut dönemindeki gibi basmaya başladı. Fakat Hernique rakip az damla yakalanmışken aldığı 2 topu rakibe vererek Trabzonspor’u savunmada sıkıntıya sokunca tepki aldı. Ben Kayseri maçında diri bir Henrique iş yapacaktır diyorum.

Dün gecenin içinden geriye dönerek birkaç ayrıntıyı dile getirmek gerekir. Trabzonspor iyi savunma, iyi mücadele etti, iyi bastırdı ama Trabzonspor’un rakibi çözecek bir Jaja’sı yoktu.
Jaja, Hagi ile birlikte Türkiye’ye gelmiş geçmiş en iyi oyuncuydu. Kafasındaki kırıktan! dolayı da elden çıkarıldı.

Şöyle bir hesap yapalım Trabzonspor Lille’de kaybetse bile son maç kritik maç. İçerde İnter’i yenebilecek ve gruptan çıkabilecek güçteyiz.

Bakalım da bayram günü Kayseri’ye puanları verip bayram tadımızı bozmayalım. O maç bundan daha zor olacak.

kulis

RÖPORTAJ VE ŞİKAYET

Bu Yazı Toplam 713 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Eğitim Bir-Sen Genel sekreteri Uzuner yazdı. Sendikal bir takım faaliyetlerimiz noktasında konuşur görüşür bir araya geliriz.

Bazen yoğun gündem arasında kaybolur, bazen de haber oluruz. Şu anda size karalayacağım yazım bunun dışında bugünkü Hakan Şener’in muhteşem Ulusoy röportajınıza istinaden aklıma gelen bir konu. Hemşericiliğimin mikro milliyetçiliğe vedat uzuner RÖPORTAJ VE ŞİKAYETdönüşünden olsa gerek eğer hemşerimse ve helalinden tırnaklarıyla kazıyarak bir yerlere gelmişse ona şapka çıkarır, sonsuz saygı duyarım. Ulusoy ailesinin başarıları da aynı duygularla karşıladığım, bana heyecan veren hikayelerle dolu. Ancak ben bu heyecanı duyarken Ulusoy ismini temsil eden (aslında edemeyen) bazıları da canımızı sıkmıyor değil. Başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak isterim. İlgili kişilere ulaşır mı bilmem ama elektronik arşivinizde de çok bir yer tutmaz herhalde.

2011 yazında Berlin’de bulunan abim özel aracıyla geldiği izinden dönerken her gidiş gelişte olduğu gibi Terme Ulusoy Tesislerinde mola verdi, çoluk çocuk yiyip içecek dinlenecek ve yollarına devam edecekler. Bu sırada dışarıda elinde fırçayla çalışan bir görevli arabayı yıkıyor. Aynı anda birçok otomobil ve otobüsün yıkanmasında kullanılan fırçada kalan tozlar arabayı belirgin bir şekilde çiziyor. Bunun üzerine tesisi yetkilisiyle abim arasında gereğini yapın faturayı bize gönderin masrafını karşılayalım tarzında bir konuşma geçiyor. Aradan bir iki gün geçiyor abim yazlıkta olduğu Aydın’da arabaya pasta cila attırıyor ve bu da 150 TL tutuyor.

Ne hikmetse bunu Terme’deki yetkililerle paylaşmak isteyen abimin telefonuna o günden sonra çıkan olmuyor (Numarayı tanıyorlar her halde) Bunu benimle paylaşınca ben de Ulusoy müşteri hizmetlerini arıyorum. Sorun bir telefonla çözülecek. Bir arıyorum iki arıyorum, abime aratıyorum… Onu bir tarafa beni bir tarafa yönlendiriyorlar ama bir türlü ‘Çözüm’ üretilecek noktaya ulaşamıyoruz. Bu olay 2011 Temmuz’da meydana geldi. Ortada 150 TL gibi komik bir para var. Ben olayın maddi boyutunu sorun ederek hareket etmedim. Sık sık gurbetteki yakınlarımızın şikayet etmelerinden duyduğum rahatsızlık karşısında sahip olduğum refleksle ‘bakın nasıl da çözücem sorununuzu’ diyerek hareket ediyorum. Bütün bunlardan sonra Ulusoy Müşteri Hizmetlerine 08.08.2011 de durumu anlatan bir mail attım. Henüz buna da bir cevap alamadım.

Zargana Ankara da açılıyor

Ankara Nene Hatun’ da daha önce parlamenterler birliği lokali olarak kullanılan ve daha sonra Fevzi Hoca’nın devraldığı restoran el değişti. Karadenizli bir işadamı tarafından satın alınan restoran adını Zargana olarak değiştirdi. 300 kişiyi aynı anda ağılayabilecek, VİP salonları bulunan şık mekan tadilatların tamamlanmasından sonra 15 Kasım’da balik RÖPORTAJ VE ŞİKAYEThizmete açılacak. Şimdiden tüm Karadenizlilerin uğrak yeri olacağı kesinleşen Zargana Balık Restorant, Karadeniz balıklarının yanı sıra Ege ve Akdeniz balıklarına da mutfağında yer verecek.

Yazıcı’nın kurban programları

Trabzon Veteriner Hekimleri Odası’nın Doğu Karadeniz Bölge Başkanı Sebahattin Yazıcı gazetemizi ziyaret etti. Yazıcı, birkaç noktada açıklama yaparak kamuoyunu uyandırmaya çalıştı. Yazıcı, bugün saat 10.00’da MÜSİAD ve belediyenin ortaklaşa gerçekleştireceği Kurban Paneli’nin olduğunu ve akşam Trabzon TV’de tüm vatandaşları bilgilendireceğini yazici RÖPORTAJ VE ŞİKAYETsöyleyerek, ‘Cuma günü de Akçaabat Rahman Camiinde olacağım. Orada görüntülü olarak kurban sağlığı ve kurban kesimi ile ilgili olarak vatandaşlarımıza bilgi vereceğim’ dedi. Yazıcı, şimdiden herkesin bayramını da tebrik etti.

Siyaset akademisi başlıyor

AK Parti Rize İl Başkanlığı toplantı salonunda açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı ve Siyaset Akademisi İl Koordinatörü Erdal Genç, Siyaset Akademisi kayıtlarının 1 Kasım 2011 tarihinden itibaren başladığını söyledi. Siyaset Akademisine herhangi bir siyaset kimlik gözetmeksizin, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının katılabileceğini hatırlatan Genç, “Akademi, geleceğin lider Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlanması için hazırlanmış bir programdır. Siyaset akademisinin 10. dönem konsepti, genel merkezin aldığı karar ile ‘Lider ülke Türkiye’ olarak belirlenmiştir. Program bünyesinde yapılacak akb RÖPORTAJ VE ŞİKAYETeğitimler, Siyaset Bilimi, Hukuk, Ekonomi, uluslararası ilişkiler ve sosyoloji dallarında olacaktır” dedi. Program, 14 Kasım 2011 tarihinde başlayacak ve 8 hafta sürecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, 100 lira kayıt ücretini ödeyerek, ‘Ak Parti Siyaset Akademisi’ne kayıt yaptırabiliyor.

Canalioğlu’na Arsinli danışman

CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu’nun danışman kadrosuna kimi alacağı merak ceb RÖPORTAJ VE ŞİKAYETedilirken tercihini Emrah Turfanda’dan yana yaptı. Yüksekokul mezun olan Turfanda Arsin Dilek köyünden ve İstanbul’da büyümüş. Dün konuştuk ve hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.

Allah mesut etsin

Acılarda sevinçlerde bizim için. Trabzon İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, babasının rahatsızlığı sebebiyle bir süredir kızının düğünün erteliyordu. Boz ailesinin düğün davetiyesi bize ulaştı. Kızı Burcu’yu evlendirecek olan Feridun Boz’un ulaştırdığı davete göre, kına gecesi Tekirdağ’ın Saray ilçesi Yuvalı köyünde yapılacak. Düğün ise Gümüşhacıköy’de Belediye Kültür sarayında olacak. Allah mesut etsin.

feridun-boz

KANSER VURDU

Bu Yazı Toplam 177 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Uzun süredir kanser tedavi gördüğü öğrenilen Trabzon İl Emniyet Müdürü Feridun Boz’un babası, Ahmet Boz dün gece vefat etti.

Müdür Boz acı haberi alır almaz Trabzon’dan ayrıldı. Merhumun cenazesi bugün öğlen namazına müteakip Tekirdağ’da kılınacak cenaze namazının ardından Saray ilçesi Yuvalı köyüne defnedilecek.

Cenazeye Trabzon’dan çok sayıda bürokratın ve siyasinin katılması bekleniyor. Baba Boz’a rahmet İl Emniyet Müdürümüz Feridun Boz’a da sabır diliyoruz.

feridun-boz

RAHAT UYUYUN

Bu Yazı Toplam 141 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Halkımızın duyarlılığı bizim için hem büyük bir kolaylık, hem de destek. Asılsız ihbarlar yok denecek kadar az dedi.

Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Trabzon’un yaşanabilir kentler sıralamasında ilk sıralarda yer almasında güvenliğin önemli payı bulunduğunu belirterek, “Trabzon halkı oldukça duyarlı. Güvenlik güçlerimize her bakımdan yardımcı oluyor. Bu duyarlılık bizim için büyük bir kolaylık ve hem de çok anlamlı bir destek” dedi.

Feridun Boz, Trabzon Ticaret Borsası’nın aylık meclis toplantısına konuk olarak, meclis üyelerine görev alanındaki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi, görüş-alış verişinde bulundu. Trabzon’un giderek daha güvenli ve huzurlu bir şehir haline geldiğine ve 4 yıl önce asayiş olaylarındaki azlıkta 47’inci sırada bulunduğuna dikkat çeken Feridun Boz, şimdi ise ilk 10 il arasında yer aldığını bildirdi.

Duyarlı bir halka sahibiz

Halkın emniyet kuvvetlerine yardımcı olmasının ve özellikle bayanların telefonlara sarılarak anında bilgiler aktarmalarının başarıda büyük paya sahip olduğunu vurgulayan Emniyet Müdürü Feridun Boz, “Mesela, diğer illerde genelde telefonla yapılan asılsız ihbarlar hem fazla, hem büyük sorun. Bizde asılsız, boş ihbar yok dersem yeridir. Bu bizim için çok önemli. Hem zaman kaybetmeme ve iş verimi, hem de halkımızın duyarlı olması açısından” dedi.

Trabzon’da kendilerini en çok meşgul eden konunun trafik olduğunu ifade eden Feridun Boz, “Asayişle ile ilgili olaylarda son sıralardayız. Ancak, her yere özellikle de şehir içinde araba ile gitme ve de yayaların istedikleri her yerden karşıya gelişi güzel geçme isteği bizi trafik kazalarıyla ilgili olaylarda ilk sıralara çıkarıyor. Bu konuda acilen yapılması gerekenler var. Bunlar üzerinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışıyoruz” diye konuştu.

IMG_Taka_Info

KANTARCI’NIN ÖLÜMÜ

Bu Yazı Toplam 320 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Divan Kurulu Üyesi ve aynı zamanda en yaşlı kadın üye olan Sevim Ayşe Kantarcı hayatını kaybetti. Trabzonspor kulübü yayınladığı mesajla Kantarcı’ya Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diledi.

Numune’den anonslar

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni bir uygulama başlatılmış. Uygulama ile gece hangi saat olursa olsun tüm hastane ve etrafının duyabileceği şekilde
‘Doktor ameliyathaneye, güvenlik koridora..112 Acil şuraya, buraya’ diye başlatılan anons uygulaması hastanenin hemen yanında bulunanları rahatsız etmiş. Bu tür anonsların filmlerde olduğunu söyleyen bir eğitimci, ‘Akşam belli saatten sonra bunları yapmak doğru değil’ dedi.

Önce hastane sonra cami yaptı

Zigana Ağası olarak da bilinen OR-NA inşaatın sahibi Naci Orhan Trabzon Kalp Damar Cerrahisi Hastanesine bir yoğun bakım ünitesi yaptırmıştı. Ünite Bakan Recep Akdağ’ın da katıldığı törenle açılmıştı. Naci Orhan kendi köyüne de Cami yaptırdı. Hayır işlerine yoğunlaşan Orhan’la karşılaştık. Kalp Damar cerrahisi hastanesinin yoğun bakım ünitesine biraz daha genişletileceğini söyleyen Orhan, ‘Sağlığa yapılan hayır işleri keyif veriyor’ dedi

Azaklı’ya ziyaret

Tahsin Azaklı. TAKA Gazetesi’nin Değirmendere Muhabiri. Azaklı 2 yıldır ağabeyi ile hastane hastane koştu. Hatta şifalı bitkiler için yaylalarda yattı. Rize Anzer balı dendi gitti aldı. Ama kanser hastalığına yakalanan ağabeyi kurtarılamadı.

Azaklı ağabeyini toprağa verdi ve kuranların okuttuktan sonra Değirmendere’deki iş yerine döndü. Kendisine başsağlığı ziyareti yaptık ve acısını paylaştık. Azaklı, siyasete ara verdiğini söylerken, ‘Gürol Başkan’la birlikte işe noktayı koyduk. Zamanlamamız iyiydi’ dedi.

Güç kaybıdır

Son günlerde Trabzon’da Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birlikte İl Emniyet Müdürü Feridun Boz’un karşılıklı açıklamaları var. Birbirilerine göndermeler ve
cevaplar. Bu açıklamaları okuyan İş adamı Adem Keleş, ‘Bu tür açıklamalar Trabzon’a kaybettirir. Zaaf doğar, bunlar son bulmalı, değerli yöneticilerimiz bir araya gelip sorunu çözmeli’ dedi

 ‘Atatürk silinemez’

Atatürkçü Düşünce Derneği Trabzon Şubesi Gençlik Kolları üyesi gençler, Atatürk Milliyetçiliği’nin ders kitaplarından kaldırılmasını protesto amacıyla basın açıklaması yaptı.
Trabzon Atatürk alanında düzenlenen basın açıklamasını, Atatürkçü Düşünce Derneği Trabzon Şubesi Gençlik Kolları adına Özkan Çebi yaptı.

Çebi, Milli Eğitim Bakanlığı kanun hükmünde kararname ile Atatürk Milliyetçiliğine ve laik sosyal hukuk devletine vatandaş yetiştirmenin kaldırıldığını belirterek, “Bu uzun süredir hayata geçirilmeye çalışılan, yeni kuşakları Atatürk’ten uzaklaştırmak, Atatürk’ü etkisiz kılmak, Atatürk’ü unutturma senaryolarının yeni bir halkasıdır. Bu ve buna benzer gerici zihniyet ‘Milli Eğitim Bakanlığı’nın Atatürk ve Cumhuriyet devrimi karşıtı, karanlık eller ve kafalarla yönetildiğinin belgesidir. Bu yaptıkları uygulamalarla anlıyoruz ki, hedef sadece Atatürk değildir. Hedef Cumhuriyettir. Bağımsızlıktır ve gençlerdir” dedi. Çebi, Atatürk’ün izinden giden gençler olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmaya çalışanlara karşı mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

Meydan parkında değişen birşey yok

Yeni Meydan Parkı’nda arkadaşlarıyla oturan bir arkadaşımız garsonlardan yakındı: “Geçen meydan parkına gittik yanımda misafirlerim vardı. 4-5 kişi vardık. Garson geldi dedi ki ne alırsınız? Ben bir şey almayacağım dedim bir arkadaşım da bir şey almayacağım dedi.

Garson hemen tepki gösterdi. Bir şey içmek zorundasınız. 4-5 kişi oturdunuz burada bir şey içmek zorundasınız. Şaşırdık, bir şey içmeden arkadaşlarımla birlikte meydan parkında oturamayacak mıyım? O güzel yeni düzenlenmiş parkta sohbet edemeyecek miyim? Misafirlerim de şaşırdı. Garsonların biraz daha duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulunuyorum.”

POLİS YOKTU DA İTFAİYE NEREDEYDİ

Bu Yazı Toplam 294 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Dünkü yazımda servis araçlarından bahsettim. Bazı şoförlerin kurallara uymayışından.

Konuyla ilgili Trabzon İl Emniyet Müdürü Feridun Boz dün arayarak makamına çay içmeye davet etti. Uzun uzun sohbet ettik. Her konuda görüşme imkanı bulduk. Servislerle ilgili eleştirilerimi olgunlukla karşıladı. İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışmalardan biraz bahsetti. Sadece 3 gün içerisinde merkezde 175 servisi denetlediklerini söyledi. Özellikle de şunu vurguladı; “Bizim de çocuklarımız o servislerde gidip geliyor. Bu nedenle herkesten daha fazla bu konuya biz hassasız. Bunun bilinmesini istiyorum”

Velilere de, “Çocuğunuzun ‘kiminle gittiğini’, ‘nasıl gittiğini’ takip edin. Gördüğünüz en ufak bir hata ya da yanlışı bize bildirin. Mutlaka gereken yapılır” diyerek uyardı. Duyarlılığımız sadece ‘onu yapıyorlar bunu ediyorlar’ diyerek olmaz. Yetkilileri, ilgilileri uyarmalıyız. Sayın Boz’un da isteği açıkça bu. Servisçilerin çocuklarınızı daha güvenli bir şekilde taşımasını istiyorsanız İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü hatta okul yönetimiyle iş birliği içerisinde olmalısınız. Öyle senede bir defa, ‘çocuğum okulda mı gidip bir göreyim’ diyerek veli olunmaz!

Servislerle ilgili Sayın Boz ile görüşmemiz bundan ibaret ama denetimleri önümüzdeki günlerde daha da sıklaştıracak sanırım… Görüşmemizin genelinden onu anladım. Konuyu biraz daha genelleyip geçtiğimiz günlerde yanan çocuk parklarına getirdim.  ‘Devletin denetim mekanizması çok güçlü olması gerekir’ dedim. Ve üstüne basa basa, “Türkiye’de hiçbir belediye başkanı ilin emniyet teşkilatıyla ilgili basına, ‘emniyet görevini yapmıyor’ eleştirisine getirmemiştir. Demek ki bir yerde yanlışlık ve eksiklik var” diye de ekledim.

Boz yine hiç yüzünü ekşitmedi, asmadı. Gülümsemeye devam etti; “Polis orada olmadıysa itfaiye neden olamadı? Neden zamanında söndüremedi? Her an her yerde olunamaz! Ayrıca belediye şikayetçi olmadığı halde basında çıkan haberleri savcılık ihbar kabul etti. Konuyla ilgili çalışmalarımız kısa zamanda netleşecektir. Ve ben 4 yıldır burada görev yapıyorum benim hiçbir kurumu eleştirdiğimi gördün mü” diye sordu.

Sorusuna cevap vermedim. Doğru her an her yerde olunmaz diyerek kafa salladım ve “Bu eleştirilere hiç aldırmıyor musunuz?” dediğimde ise, elinde geçtiğimiz günlerde açıklanan bir araştırmanın verisini gösterdi. Bana doğru uzatıp, “Burada Trabzon’un yaşanılabilir 4. Kent olduğu yazıyor. Asayişte ülke genelinde Trabzon, en iyi ilk 10 içerisindedir.. Bu araştırmaları da ben yapmıyorum. Yapılanları söylüyorum” dedi.

Uzun sözün kısası Trabzon İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Trabzon’dan çok memnun. Herkesin görevini yapmaya çalıştığına inanıyor. Trafikle ilgili sıkıntıları ancak kurumların arasındaki diyalogla çözülebileceğini vurguluyor ve vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyor. Sayın Boz’un mesajları bunlar. Önümüzdeki günlerde bu konuların takipçisi olup yeniden kaleme alacağım.

NOT: Dünkü yazımla alakalı Trabzon Şoförler Odası Genel Sekreteri Hakan Usta, telefonla arayıp ufak bir düzeltme yaptı. Yazımda Şoförler Odası’nın servis şoförlerini denetlemesi ve bilgilendirmesini istemiştim. Usta, servis şoförlerinin bağlı olduğu servisçiler odası başkanlığı olduğunu ve bu konuyu onların ilgilendirdiğini söyledi.

ramazan-akyurek

POLİSLER NERDE?

Bu Yazı Toplam 316 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürü Boz, geçtiğimiz günlerde yanan parklarla ilgili Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’nun eleştirilerine soruyla cevap verdi.

Araştırmaları Ben Yapmıyorum

Boz, “Araştırmalarda Trabzon’un yaşanılabilir 4. Kent olduğu yazıyor. Asayişte ülke genelinde Trabzon, en iyi ilk 10 içerisindedir. Bu araştırmaları da ben yapmıyorum. Yapılanları söylüyorum” dedi.

Her an her yerde olunamaz

Boz, “Polis orada olmadıysa itfaiye neden olamadı? Neden zamanında söndüremedi? Her an her yerde olunamaz! Ayrıca ben 4 yıldır burada görev yapıyorum benim hiçbir kurumu eleştirdiğimi gördün mü” diye sordu.

NOT: Haberin Geniş Özeti Levent USTABAŞI’nın Köşe yazısında

gumrukcuu

ÖZELLEŞİNCE ALIRSINIZ

Bu Yazı Toplam 333 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Üyeleri dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu ‘Birlik, Beraberlik ve Dostluk Yemeği` düzenledi.

Trabzon`da Park Restoranda düzenlenen yemeğe Trabzon eski Milletvekili Mustafa Cumur, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz  Oda Başkanı Turan Altuntaş, yöneticiler ve çok sayıda şoför esnafı katıldı.
Yemeğin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Turan Altuntaş, şoför esnafının her zaman yanında olacağını belirterek, “Biz şoför esnafı olarak AK Parti ve milletvekilimiz Mustafa Cumur`dan ne zaman ne istersek aldık.

Şoför esnafının zararına olan hiçbir şey yapılmadı. Zaten şoför esnafının zararına olan hiçbir kararın altında Turan Altuntaş ve yönetiminin imzası olmaz. Şoför esnafı da kendisine bu kadar kazanım sağlayan, yanında olanı desteklemelidir. Biz şoför esnafının ekmeğini artırmak için buradayız ve bunu sayın milletvekilimizle, TOKİ Başkanımız şimdiki Trabzon milletvekilimiz olacak olan Erdoğan Bayraktar`la, Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile yapacağız” dedi.

Oda Başkanı Turan Altuntaş`ın ardından Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Belediyemiz hep sizlerin yanında olacağını söyleyerek şöyle konuştu: “Şoförler esnafı kardeşlerimizin her zaman yanındaydık bundan sonrada yanında olacağız. Şoförlerimize ve diğer bu kurumda çalışan arkadaşlarımıza olimpiyatlarda gösterdikleri tutum ve davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mustafa Cumur yaptığı açıklamada, ‘Ramazanın herkese bolluk bereket ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yeni yapılan trafik düzenlemesinde şoförler odasının göstermiş olduğu bu hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkür ederim’ diye konuştu.

catiroruc

3 Ü BİR ARADA

Bu Yazı Toplam 208 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

İftar çadırında oruç açmaya giden vatandaşlar Trabzon protokolünü görünce şaşırdılar ve çok memnun oldular.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz ve KTÜ ektörü Prof. Dr. İbrahim Özen iftar çadırında oruç açtılar

Trabzon Belediyesi nin şehrin 3 ayrı noktasında açtığı iftar çadırlarında her gün 1200 kişi iftarını açarken Tıp Fakültesi’nin yanındaki iftar çadırının konukları Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen oldu. İftardan 15 dakika önce iftar çadırına giden ekibi karşısında görev vatandaşlar bu durumdan son derece memnun oldular. Vatandaşlar, Devletimizin de bizimle iftar yapıyor olması bize memnun ediyor diye konuştular.

Sıraya Girip Yemek Aldılar

Sıraya girip iftar yemeğini alan protokol mensupları halkla bir arada iftar açtılar. Yemeğin sonunda yemek duasını Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yaptı.  Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediyesi’nin açtığı iftar çadırlarıyla önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiğini ifade ederek, Evine gidemeyen ve parası olmayan insanlar burada gelip iftarlarını açıyorlar. Bu çok güzel bir uygulama. Belediyemizi tebrik ediyorum dedi.

Her yıl Ramazanın ilk iftarını çadırda açan ve bu yılda Ramazan ayının ilk gününde de ailesiyle birlikte Fatih Mahallesi ndeki iftar çadırında orucunu bozan Trabzon Belediye Başkanı Dr Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da en büyük mutluluk duyduğu iftarların çadırda açtığı iftarlar olduğunu söyledi.