Tag Archives: ERTUĞRUL MELİKOĞLU

murat

TAM BİR YIL ÖNCE GÖRELE’DEYDİ

Bu Yazı Toplam 328 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan 31 Temmuz 2014 tarihinde hayatını kaybetti.

İlginç bir tesadüf sanatçı Murat Göğebakan tam bir yıl önce 31 Temmuz 2013 tarihinde Görele Kemençe Günleri’ne katılmak üzere bölgemize gelmişti. O tarihte Görele Belediye Başkanı olan Ertuğrul Melikoğlu, festivale katılmak üzere Görele’de bulunan Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz ve Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu ile birlikte bir süre sohbet eden Murat Göğebakan, yaşama tutunmak için verdiği mücadeleyi anlatmış. “Her zaman umut doluyum, ülkemi insanlarımı seviyorum. Cenab-ı Allah bize bir ömür bahşetti. O gün geldiğinde her fani gibi bende bu Dünya’dan göçüp gideceğim.” diyerek başkanlarla sohbet eden Murat Göğebakan, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu ve Görele halkında gördüğü sıcak sevgi dolayısıyla ilçeden oldukça mutlu ayrılmıştı.

manşet

BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜ

Bu Yazı Toplam 752 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

418 BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜÇarşıbaşı Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Sultan Balcı’nın babası emekli öğretmen Bekir Balcı 93 yaşında hayatını kaybetti.

Dün öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Çarşıbaşı Büyükdere Mahallesi’nde toprağa verilen Bekir Balcı, 9 çocuk babasıydı.

Bekir Balcı’ya Yüce Allah’tan rahmet, CHP Çarşıbaşı Belediye Başkan Adayı Sultan Balcı’ya ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Sağlam Çok Çalışaçağız  

220 BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜVakfıkebir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçilen Kadem Sağlam, seçim döneminde verdiği sözleri yerine getirebilmek için çok çalışacağını söyledi. Başkan Kadem Sağlam, “Vakfıkebir Ekmeği ve Vakfıkebir Tereyağı ile Dünya’da bir markadır.

Bu markaların hak ettiği değeri görmesi gerektiğine inanıyorum. Bu yönde girişimlerimiz olacak. Vakfıkebir esnaf ve sanatkarları bize güvenerek bizi bu onurlu makama getirdiler. Onları asla mahcup etmeyeceğiz. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Melikoğlu Yalanladı

318 BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜ

Görele Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Melikoğlu son günlerde hakkında çıkan seçim ittifakı yaptı haberlerine tepki gösterdi.

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Melikoğlu, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada bu tür haberlerin uydurma ve asılsız olduğunu ifade ederek “Ben hiç kimseyle ittifak yapmadım” diyerek konuya son noktayı koydu.

Büyükliman Suya Kavuşuyor

Büyükliman Yöresi’nin en büyük rüyası olan Büyükliman İçme ve Kullanma Suyu Projesinin 124 BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜtamamlanmasının ardından ilçelere su verilmeye başlanıldı. Vakfıkebir ve Beşikdüzü’nün ardından önümüzdeki günlerde Eynesil ve Çarşıbaşı’nda ikamet eden vatandaşlarında Karadağ Yaylası’nda gelen pırıl pırıl suları musluklarından içmeye başlayacakları öğrenildi. Uzun yıllar önce başlatılan ancak çeşitli nedenlerle bir türlü hayata geçirilemeyen proje bu dönem Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz ve Yalıköy Beldesi Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi’nin el ele vermesi ve özverili çalışmaları ile tamamlanmıştı.

Günnar Kutladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, “Şahsım ve teşkilatlarım 514 BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜadına ülkemizin ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. İnsanın dünyaya gelmesiyle birlikte ilk gözünü açtığı, şekil aldığı ortam, milli ve manevi değerleri kazandığı okulun şüphesiz aile olduğunu kaydeden Günnar, “Bu kurumda çocukların eğitiminde birinci derecede etkili olan da annelik vazifesi ile kadındır. Kadın, zarif, fedakâr, duygusal zekâsı ile en ince ayrıntıları bile düşünebilen, elinin değdiği ortamda fark edilen önemli bir bireydir. Toplumun her alanda daha ileri seviyeye ulaşabilmesi için bu değerleri taşıyan kadınımız, okumalı, iş veya meslek sahibi olmalı, aslî vazifeleriyle bunları dengeleyerek elbette dilediği kadar çalışmalı ve faal olmalıdır. Buna gerçekten çok ihtiyaç vardır” ifadelerini kullandı.

Ayasofya Kilise Mi Cami Mi?

musaoğlu BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜAraştırmacı yazar Ahmet Musaoğlu 13 Mart Perşembe saat 18:00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde konferans düzenleyecek. Konferansta ‘Trabzon Ayasofya’sı kilise mi cami mi?’ sorusu üzerine olacak.

Ayasaofya’nın tarihi geçmişine değinecek olan Ahmet Musaoğlu, cami-kilise ikilemine dair bilgileri de katılımcılara aktaracaktır.

‘İlk Ayasofya kilise değildir’ çıkışıyla dikkat çeken araştırmacı-yazar konuya ilişkin kafalarda ki soru işaretlerini cevaplayacaktır.

2 Yılda 1 Milyondan Fazla Dinleme

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB) dinlemeler konusunda yapılan inceleme sonucunda 612 BAŞKAN ADAYININ ACI GÜNÜhazırlanan ve Anadolu Ajansının ulaştığı verilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı bu 3 daire başkanlığınca 2 yılda 1 milyon 73 bin 136 dinleme işlemi gerçekleştirildi. Yürütülen soruşturma kapsamında elde edilebilen verilere göre, İstihbarat Daire Başkanlığı  2012 yılında 299 bin 826, 2013’te ise 270 bin 11 olmak üzere 569 bin 837 dinleme işleminde bulundu. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı 2012’de 160 bin 646, 2013’te ise 186 bin 588 olmak üzere 347 bin 234 dinleme işlemine imza attı.  Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ise 2012’de 61 bin 226, 2013’te 94 bin 839 olmak üzere 156 bin 65 dinleme işlemi gerçekleştirdi.  Böylece 2 yılda bu daire başkanlıklarınca toplam 1 milyon 73 bin 136 dinleme yapılmış oldu. Bu rakama, mükerrer ve uzatmalar dahil telefon dinlemeleriyle ulaşıldığı öğrenildi.

melikoğlu

TRABZON’U İSTEDİ

Bu Yazı Toplam 715 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Melikoğlu, 2012 Ocak ayında “Trabzon’a bağlansaydık daha çok hizmet alırdık” dediği için tepkilere maruz kaldığını söyledi.

Trabzon’da hizmet endeksli siyaset yapıldığını, Giresun’da ise partizanlık yapıldığını, 2012 Ocak ayında söylediği “Trabzon’a bağlansaydık daha çok hizmet alırdık” sözlerinin doğruluğunun ortaya çıktığını belirten Melikoğlu, “Ne derece haklı bir söylemde bulunduğum ortadadır. Trabzon’a bağlı olsaydık 300 kişilik öğrenci yurdu, yaklaşık 13 milyonluk yatırım programından çıkarılabilinir miydi? Görele-Çanakçı yolu hala bu durumda olur muydu? 13 Şubat İlçe Stadyumu 6-7 yılda mı yapılırdı? Volkan Canalioğlu’nun CHP’den Trabzon Belediye Başkanlığı yaptığı dönem de 40-50 Trilyon liraya Belediye Bütçesine yük olmadan yaptırılan Sahil Düzenleme projeleri bizde de aynı sistemle yapılamaz mıydı? Biz sahillerimizi borçlanarak, krediyle belediye imkanlarımızla yapıyoruz” dedi.

Görele’ye getirilmek istenen hizmetler konusunda yaşanan zorlukları dile getiren Melikoğlu, “Trabzon’un Devlet hizmeti alma konusunda gösterilen hassasiyet ilçemiz için gösterilmemiştir. Görele halkını uyarıcı yöndeki bu açıklamamdan ürken vesayetçi siyaset mühendisleri her zaman yaptıkları gibi söylemi çarpıttılar ve ‘Melikoğlu Trabzon’a bağlanmak istiyor’ şeklinde yorumladılar. Vesayetçi siyaset mühendislerinin çabaları boşa çıktı ve gelişen olaylar Melikoğlu’nu her zaman olduğu gibi haklı çıkardı. Melikoğlu gece gündüz demeden üzerinde çalıştığı, 2010 yılında Devlet Bakanı Nafiz Faruk Özak döneminde yatırım programına aldırdığı ve Görele’ye kazandırmak için uğraştığı Öğrenci Yurdu, Yatırım Program’ından çıkarıldı. Yatırım Planı’ndan çıkarılan Öğrenci Yurdu hakkında dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç, Giresun ziyareti sırasında uğradığı Görele’de 2013 yılı Yatırım Programına alınan 300 yataklı Öğrenci Yurdu’nun temelinin atılacağı sözünü vermişti” diye konuştu.

MANŞET

‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’

Bu Yazı Toplam 947 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Hüseyin Örs, MHP’nin Belediye Başkan adayı. Dün bir mesaj yayınladı.

İşte o mesaj:

‘Siyaset farklı… Bana diyorlar ki; mal beyanında bulun. Yokki… Neyi beyan edeceğim? Dedemden kalma bir toprak var, köyde. Dedem öleli 40 sene oldu. Babam öldü sonra, amcalarım, halalarım… HÜSEYİN ÖRS  ‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’Bugün Trabzon Tapu’da topraklar hala daha dedemin üzerine. Bizde yer kavgası yok yani. Bir araba aldım karımın üzerine. Aslında ben de almadım. Kredi veren banka onun adına verdi.  Kiradayım. Lojmanım var. Devlet kesiyor her ay maaşımdan kirasını. Bir gece kalmadım. Lojman muhabbetini sevemedim. İç-içe her gün mesai de. Bir de eve gelince mesai muhabbeti dinlemek istemedim. Mal beyanına bunları yazacağım da; korkuyorum: “Ulan bunun bir şeyi de yok” derler diye !!!  Nereden nereye geldik… Mal beyanındaki “yokluktan” korkar ettiler bizi.”Yüreğimi koydum” derken, slogan değildi bu aslında. Yüreğimden ve milletten başka kimsem yok benim. Tek sermayem Oğlum. İnanmış bir adamım ben. Mevla’m neylerse güzel eyler.’

Trabzon Adliye Sarayı

TOKİ1  ‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’Gazetemizi arayan bir okurumuz, “Bir sicil evrakı almak için Trabzon Merkezinden 15 kilometre Rize istikametine gideceksin.

O da yetmezmiş gibi yerini arayıp soracaksın ki bulasın. Neymiş Trabzon’da yer yokmuş. Bu nasıl bir anlayış? Yer yok ise, bu durumda kamu yararı gözletilerek kamulaştırma yapacaksın. Yoksa şehri illa da doğuya doğru taşımak siyasi bir güç yansıması mıdır?”

Ağırman Başarı Diledi

Sefa ağırman  ‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’Trabzon’un Of ilçesinde seçim çalışmalarının heyecan artıyor. Of’ta AK Parti, SP, MHP ve CHP arasına kıyasıya yarış var.

Ak Parti Belediye Başkan adayı Salim Sarıalioğlu’nun sabah kahvaltısına katıldık ve bazı ziyaretlerde bulunduk. İş adamı Sefa Ağırman’a da uğradık. Ağırman, ‘3 ay önce Sayın Başkan adayı Salim Sarıalioğlu’na ‘İçinde bir his var o koltuk senin olacak’ dedim. Aday oldu.

Başkanlığa doğru gidiyor. Allah Of ilçesi için hayırlısı neise o olsun diyorum’ dedi.

Ali Hancı’dan Turizme Hizmet

Karadeniz Bölgesi turizmle kalkınacak. Her tesisve her yeni tesis çalışması insanı heyecanlandırıyor. Çamburnu’nda da Hancıoğlu kardeşlerin turizme hizmet eden tesisleri var. Ancak bununla yetinmediler. Ali Hancı ve kardeşleri 4 yıldızlı bir otel inşa etmek için çalışma yaptıklarını söyleyerek, ‘Doğaya zarar vermeden tamamen ahşap olacak bu otel için projelerimizi yapıyoruz’ diye konuştu. Yaz sezonunda Arap turistlerin baskınına uğrayan bölgede yapılacak olan böyle bir tesis büyük ilgi görecektir. Ali Hancı ve kardeşlerini kutluyoruz.

Çok Çalışaçağız

Saadet PaKULİS BİROL YAVUZ  ‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’rtisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Birol Yavuz, arkadaşlarıyla birlikte yerel seçimlerde çok çalışarak başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.

İlçe Başkanı Birol Yavuz, “Çok değerli arkadaşlarımızın yer aldığı bir belediye meclisi listesi yaptık.

Belediye başkan adayımız ve meclis üyelerimizle birlikte halkımızla buluşarak onlardan destek isteyeceğiz. Başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Melikoğlu Sitem Etti

KULİS ERTUĞRUL MELİKOĞLU  ‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’AK Parti’den yeniden aday gösterilmeyen, vatandaşların arzusu üzerine bağımsız olarak belediye başkan adayı olacağını açıklayan Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu kendisine ait bir sosyal paylaşım sitesinden, AK Parti Belediye Başkan adayı Tolga Erener’e sitem dolu bir mesaj gönderdi. Melikoğlu; “Ben 10 yıldır Görele’ye hizmet yaptım. Siz beni mağdur ettiniz. Sesimi çıkardım mı? Buna cevap versinler. İlçemize kazandırdığım yatırımlara sahip çıkarken mağdur edilen kim? Birde utanmadan, “Arkasında durduk” diyor. 6 yıl ilçe başkanlığı yaptınız, arkamda durup ne yaptınız?  Sadece, “Nasıl belediye başkanı olacağınızın hesabını yaptınız” dedi.

Tonya’da Sular Duruldu

KULİS AHMET KURT  ‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’AK Parti’nin Tonya’da belediye başkan adayını açıklamasının ardından Tonya’da yaşanan şaşkınlık ve Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un nasıl bir yol izleyeceğine dair belirsizlik ortamı sona erdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun ilçeye yaptığı ziyaret ve “Ahmet bey ile birlikte çalışacağız” açıklaması Tonya’da AK Parti’yi yeniden öne çıkarttı.

Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un, partisinden aday gösterilen Osman Beşel’e tam destek verdiği öğrenildi.

Erdem Şen’den Rakiplerine Gönderme

ERDEM ŞEN  ‘KİRADAYIM LOJMANIM VAR’Arsin Belediye başkanı Erdem Şen 30 Mart yerel seçimleri benim-ekibim ve partim açısından en rahat seçim olacak diyerek rakiplerine adeta meydan okudu. AK Parti’nin ülke genelinde olduğu gibi Trabzon’da da önemli bir başarı yakalayacağını belirterek “Biz gücümüzü haktan ve halktan yana alıyoruz. Hayır duaları ile bugünlere geldik. Öyle oluşumlarla, başka arayışlarla yola çıkmadık. Kimsenin peşine takılmadan kendi işimizi yapıyoruz. Arsin’de güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

melikoğlu

SİYASİ OPERASYON VAR

Bu Yazı Toplam 382 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun Görele ilçesinde AK Partili Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, partisi tarafından aday gösterilmeyince bağımsız olarak belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ak Parti Görele Belediye Başkanlığı adaylığına AK Parti İlçe Başkanı Tolga Erener’in gösterilmesinin ardından bağımsız adaylığını açıklayan Melikoğlu, 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini eksiksiz yerine getirdiğini belirtti. Görele halkının yoğun baskısına sessiz kalamayacağını ifade eden Melikoğlu, “Seçimler hesaplaşma, hesap verme, hesap sorma zamanıdır. Biz bu dönemlerde hesap veririz sizler hesap sorarsınız. İnsanlar teşkilat mensuplarını düşüşünden dolayı aforoz ederler ve halka hesap verirler” dedi. Yapılan anketlerin çoğunda birinci çıkmasına rağmen aday gösterilmediğini siyasi bir aforoz ve operasyon olduğunu vurgulayan Melikoğlu, “Yapılan bu siyasi operasyon vesayetçi bir zihniyetin operasyonudur. Ben makam ve mevki için değil Görele için kendimi feda ediyorum.

Görele’yi siyasi vesayetten kurtarmak için kendimi feda ediyorum. Kaymakam, emniyet müdürü ve mal müdürü atamıyorsunuz ilçeyi temsil edecek belediye başkanını belirliyorsunuz. Bölgede veya ilde halktan kabul görmediği halde milletvekili seçilmek mubah da halk tarafından sevilen ve tekrar aday gösterilmesi istenilen bir belediye başkanının üçüncü dönem aday olmasından veya aday gösterilmesinden gocunanların müzminleşmiş yaralarına Allah’tan şifa diliyorum. Haydi hep beraber bu oyunu bozmaya” diye konuştu. Bağımsız aday çıkmamak için kendisine çok nasihat edildiğini aktaran Melikoğlu “Bana çok nasihat ettiler, ‘Ertuğrul dur, yapma’ dediler. Ama ben bu selin önünde nasıl durayım. Bu selin önünden kütük alınır mı? İftihar ettiğimiz dünya lideri Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu işlerle hiçbir alakası yoktur. Giresun’a sesleniyorum Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yanıltmaya hiç birinizin hakkı yok, bunun hesabını halk sorar” şeklinde konuştu.

manşet

MUHTAR ADAYI ŞEMSETTİN ÖZTÜRK

Bu Yazı Toplam 721 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un of ilçesin Dumlusu Köyünde yaşamını sürdüren ve 35 yıldan beri çeşitli bası yayın ŞEMSETTİN ÖZTÜRK MUHTAR ADAYI ŞEMSETTİN ÖZTÜRKkuruluşlarına görev yapan Gazeteci-Yazar Şemsettin Öztürk köylülerinin arzusu üzerine Dumlusu Köyünde Muhtar adayı oldu.

Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile en büyük Köylerinden biri olan Dumlusu Köyüne, halkına ve gelecek nesillere ışık tutacak hizmetleri yapmaya gayret göstereceğini söyleyen Muhtar Adayı Şemsettin Öztürk, “Hazinem Sevgi, saygı ve gelecek nesillere ışık tutacak hizmetler olacaktır” dedi. Muhtar adayı Öztürk’ün iş adamları ve bürokratları ile geniş çevresi bulunması Dumlusu köyü hizmetleri için kaçınılmaz bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Rafet’e Köme İkramı

İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser veren Türkiye’nin sevilen sesi Rafet El Roman’ın RAFET EL ROMAN MUHTAR ADAYI ŞEMSETTİN ÖZTÜRKsahne dopingi pestil ve köme oldu. Rafet El Roman Fan Club üyelerinden Gümüşhaneli hemşerimiz Hasan Yılmaz,  görevli olarak katıldığı konserde Roman’a Gümüşhane’yi tanıtarak yöremizin vazgeçilmez damak tadı olan Pestil ve Köme ikram etti. Konser öncesi Gümüşhane’nin öncü firmalarından Tatbil Pestil ve Köme’nin ürünü olan pestili yiyen Roman, sahnede hayranlarına keyifli ve enerji dolu bir gece yaşattı. Konser sonrası arkadaşımız Yılmaz’a Pestil’i çok beğendiğini ve enerjisini sahnede fark ettiğini belirten Roman, Gümüşhane’ye selam göndererek bundan sonra fırsat buldukça Pestil ve Köme yiyeceğini söyledi.

Daha Çok Çalışaçağız

Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, AK Parti tarafından adaylığının açıklanmasının COŞKUN SOMUNCUOĞLU MUHTAR ADAYI ŞEMSETTİN ÖZTÜRKardından ilk açıklamasını yaptı. Başkan Somuncuoğlu, “İlçe halkımızın bize verdiği destek, partimizin değerli yöneticilerinin ve genel merkezimizin teveccühü ile yeniden aday olduk.

Geçmiş dönemlerde Eynesil ilçemize çok güzel hizmetler kazandırdık. Yüce Allah nasip eder yeniden başkan seçilirsek devam eden projelerimizi tamamlamayı ve yeni büyük projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.  Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Eynesil’imize hizmet etmek için 24 saati 25 saate çıkaracağız. Bu güvene layık olabilmek için daha çok çalışacağız.” dedi.

Melikoğlu’ndan Tek Kelime

ERTUĞRUL MELİKOĞLU MUHTAR ADAYI ŞEMSETTİN ÖZTÜRKAK Parti’nin Giresun İlçe Belediye Başkan adayları açıklandı. Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu’nun yerine eski İlçe Başkanı Tolga Erener aday gösterildi. Melikoğlu’nun karara nasıl tepki vereceği merak ediliyordu.

Melikoğlu sosyal paylaşım sitesinde tek kelime ile kararı değerlendirdi. “Haketmedim!”  dedi.  Melikoğlu’nun tek kelimelik değerlendirmesine çok sayıda yorum yazıldı. Yorumlar yazanların büyük bir kısmı Melikoğlu’nun bağımsız aday olarak seçimlere girmesini istediler.

Vakfıkebir’de Zorlu Yarış

AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından gözler Vakfıkebir Belediye HAYRİ BİRİNCİ MUHTAR ADAYI ŞEMSETTİN ÖZTÜRKBaşkanı Hayri Birinci’nin vereceği karara çevrildi. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da belediye başkanı Hayri Birinci’nin yeniden bağımsız olarak aday olması bekleniyor. Vakfıkebir’de Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Muhammet Balta, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Murat Aksoy, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Emin Uludüz, Saadet Partisi’nden (SP) Ömer Bıyıklı’nın adaylıkları kesinleşirken, Serkan Ömer Demir’de bağımsız adaylık başvuru yaptı. Bu büyükşehir ile birlikte köylerin ve Yalıköy Beldesi’nin de oy kullanacak olmasından dolayı yaklaşık olarak 21 bin seçmenin bulunduğu Vakfıkebir’de 2009 yılında yapılan seçimlerde alınan sonuçlar şu şekilde oluşmuştu:  BELEDİYE BAŞKANLIĞI: Kullanılan Oy: 8537 Geçerli Oy: 8239 Hayri Birinci (Bağımsız): 3.540, Y. Halis Mollahmetoğlu (AK Parti): 2.894, Murat Aksoy (MHP): 1284, Sabri Yıldız (BTP): 314 Ahmet Dilek (SP): 207 BELEDİYE MECLİSİ: AK Parti: 3.206, MHP:1.823, CHP: 938, DP: 813, SP: 752, BTP: 376, DSP: 120, Vakfıkebir Belediye Meclisi Üyeleri: 7+1 (AK Parti), 3 MHP.  İL GENEL MECLİSİ: Kullanılan Oy: 16.967, Geçerli Oy: 16.388 AK Parti: 6.843, MHP: 3.241, SP: 2.028, DP: 1.496, CHP: 1.384, ANAP: 492, AK Parti 3 il genel meclisi üyeliğini de kazanmıştı.

Avni Aker’de Mitingler Olacak!

Demokratikleşme paketini görüşen TBMM Anayasa Alt Komisyonu’nda, toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili yapılan değişiklikle, stadyumlarda kapalı alan olarak tanımlandı. Stadyumlardan seçim döneminde partiler gece 24.00’e kadar faydalanabilecek. İsteyen miting yapacak, isteyen toplantı, isteyende farklı gösteri. Siyasi partiler açısından bu önemli bir avantaj. Ama bu kadar büyük statları kaç parti dolduracak ki. Trabzon’da Avni-Aker yerel seçim döneminde kullanılacak mı? AK Parti ve diğer partilerin şimdilik böyle bir girişimi yok.

manşet

GENEL MERKEZİMİZ EN DOĞRU KARARI VERİR

Bu Yazı Toplam 623 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

416 GENEL MERKEZİMİZ EN DOĞRU KARARI VERİRAK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Harun Demirci belediye başkan aday adaylığı süreci ile ilgili konuştu. Demirci, “Adaylık için 4 tane arkadaşımızın adı geçiyor.

Bütün aday adaylarımıza eşit mesafedeyiz. Genel merkezimiz hangi arkadaşımızı aday gösterirse başımızın üstünde yeri var.

Gösterilecek olan adayımız mutlaka en doğru isim olacak ve onun etrafında kenetlenerek seçimi kazanacağız” dedi.

Beşikdüzü Kaymakamına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Beşikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Gültepe, Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin 223 GENEL MERKEZİMİZ EN DOĞRU KARARI VERİRAktaş’ın AK Parti heyetiyle birlikte fotoğraf çektirmesine tepki gösterdi. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Gültepe, “Geçtiğimiz Perşembe günü seçim çalışması yapmak üzere Beşikdüzü’ne gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Beşikdüzü Kaymakamlığını ziyaret ediyor, ziyaretin ardından kaymakamlık binasının bahçesinde bekleyen AKP yöneticileri, AKP Beşikdüzü belediye başkan aday adayları, partililer ve Beşikdüzü Kaymakamı Sayın Allaattin Aktaş ile birlikte basına boz veriyorlar. Devlet geleneğimizde ve kültürümüzde bir makamı temsil edenler ziyaretçi kabul edebilirler. Ziyaret edenlere ikramda bulunabilir. Ziyaret bitiminden kapıya kadar uğurlarlar ve ziyaret son bulur. Ancak üzülerek izlemekteyiz ki Sayın Kaymakamımız Allaattin Aktaş siyasi çalışmaya gelen birileri için 3. kattaki makamından bahçeye kadar inip bir siyasi partinin yöneticileri, belediye başkan aday adayları ve partililerle birlikte hükümet binasının merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. İlçede Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden kaymakamın bütün siyasi partilere eşit mesafede durması halkımız tarafından arzulanan bir davranıştır. Bizce sergilenen bu tutum edik düşmemiştir. Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde seçimlerin huzurlu bir ortamda eşit koşullarda ve demokratik bir şekilde yürütülmesi için herkesin tarafsız bir şekilde üzerine düşen görevi yapması gerektiğini düşünüyoruz. Devleti temsil eden makamlarda bulunanlar siyasette taraf olmamalıdırlar. “Bu fotoğraf taraflı olduğumu göstermez” diyen varsa tek bir cümle ile diyorum ki bütün parti heyetleri ile fotoğraf çektirecek misiniz? Biz parti olarak örnek alınacak bir seçim propagandası sürdüreceğiz. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız. Ancak devletin imkanlarını siyasete kurban edenlerinde yanlışlarına göz yummayacağız.

Melikoğlu Mu?  Erener Mi?

516 GENEL MERKEZİMİZ EN DOĞRU KARARI VERİRAK Parti’nin Belediye Başkan adaylarının açıklanmasına artık sayılı saatler kaldı.  Giresun’un Görele ilçesinde de nefesler tutuldu genel merkez tarafından açıklanacak olan belediye başkan adayı bekleniyor.

Adaylık için en güçlü iki isim mevcut belediye başkanı Ertuğrul Melikoğlu ve eski ilçe başkanı Tolga Erener’in adı geçiyor. Kamuoyunda bu iki isme eşit şans veriliyor. Bizim aldığımız duyumlara göre Görele’de AK Parti yeniden Belediye  Başkan Ertuğrul Melikoğlu ile seçimlere gireceği yönünde.

Nihayet İhale Ediliyor

321 GENEL MERKEZİMİZ EN DOĞRU KARARI VERİR

Vakfıkebir’de uzun yıllardır gündemde olan Kemaliye İlköğretim Okulu binasının nihayet ihalesi yapılıyor.

10 Şubat 2014 tarihinde yapılacak olan ihale ile yeni okul binasının 500 günde tamamlanması öngörülüyor.

 

 

Su Kesintileri Çileden Çıkarttı

Yaklaşık üç gündür akmayan sular özellikle çalışan hanımların tepkisine neden olmaktadır.

76 GENEL MERKEZİMİZ EN DOĞRU KARARI VERİRGazetemizi arayan  hane sakinleri,  “bir hafta sonumuz var, temizlik yapacağız, misafir kabul edeceğiz, sular akmıyor. Hangi çağda yaşıyoruz? Neden bu şehrin suları sık sık kesilir? Neden bir çözüm bulunamaz? Bu bölge yağmuru bol bir bölge olduğu halde niye bu susuzluk? Susuz yaz neyse de susuz kış mı olur? Hadi suların kesilmesi bir sorun neticesinde gerçekleşti. Nerede belediyemizin vidanjörleri? Niçin mahalleleri dolaşmazlar? Seçim yaklaşıyor o zaman mı gelecekler” derken,  bir başka arayan da, “20 gün önce kar yağdı insanlar işe, çocuklar okula gidemez oldu. Şimdi de durum aynısı. Derelerimiz şakır şakır akıyor ama musluklardan su damlamıyor. Daha çalışkan, sorunlarımızı hızla çözecek bir ekip istiyoruz.”

Keleş Aday

Trabzon Esnaf  ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı 49 meslek odasında seçim heyecanı sürüyor. 611 GENEL MERKEZİMİZ EN DOĞRU KARARI VERİROdalarda gerçekleşen seçimler hem renkli,hem çekişmeli de hem de büyük ilgi görmekte.Çift lise heyecanın yaşanacağı odalardan biri de Trabzon Elbise Temizleyicileri Odası olacak.Bu oda bünyesinde otopark-oto yıkama-halı yıkama-oto yağlama –çamaşırhane gibi bir çok meslek grubu var.Hepsi tek çatı altında toplanmış. Oda da seçimler 23 Ocak 2014 Perşembe günü TESOB binasında gerçekleşecek.139 üyenin oy kullanması bekleniyor. Mevcut başkan Çetin Çubukçu yeniden aday.Çubukçu’nun karşısına Trabzon’da 10 yıla yakındır otopark işletmeciliği yapan Aytekin Keleş çıkıyor. Aytekin Keleş çevresi tarafından sevilen, üretken ve başarılı bir kimliğe sahip.Oda başkanlığını kazandığı taktirde önemli değişimin ve yeniliklerin olacağını belirten Keleş üyelerden destek istedi.

mekiloğlu

‘HİZMET ÇITAMIZI YÜKSELTTİK’

Bu Yazı Toplam 560 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediyesi tarafından sahil şeridine 91 adet lambalı aydınlatma direği dikildi.

İlçeye bağlı Soğuksu ve Kumyalı Mahallesi arasındaki sahil şeridine 91 Aydınlatma lambası dikildiğini söyleyen Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, ilçeye hem görsel bir zenginlik kazandırdıklarını, hem de olası tehlikelere karşı önlem aldıklarını belirtti. Melikoğlu, “Bilindiği üzere belediyemizin çalışmalarını çekemeyen birçok kişiler tarafından aydınlatma lambalarımız kırılmıştı. Bizlerde halkımızın yürüyüş ve gezi anlayışını kısıtlamamak adına yeni 91 aydınlatma lambalarımız 20 metre arayla Soğuksu ve Kumyalı Mahallesi sahil şeridine dikimini gerçekleştirdik.

Halkımız akşamları güzel ve daha güvenli bir şekilde gezebileceklerdir” dedi. Belediye olarak her alanda hizmetlere devam ettiklerini de aktaran Melikoğlu, “Hizmet çıtamızı her alanda genişleterek, halkımızın rahatça hareket etmesini sağlıyoruz. Yeni diktiğimiz lambalı aydınlatma direkleri sayesinde halkımız daha rahat gezip, yürüyüş yapabileceklerdir. İlçemize kazandıracağımız ‘Sahil Düzenleme Projesi’yle de bir farkındalık oluşturacağız. Spor yapma, yürüyüş ve gezi alanlarından halkımız özgürce faydalanabilecektir” diye konuştu.

seçim

SEÇİM ATEŞİ (2)

Bu Yazı Toplam 794 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

CHP ve MHP adaylarını açıkladı. AK Parti’nin adaylarının kimler olacağı sorusu cevabını arıyor.

Eynesil ve Görele’de gözler AK Parti’de

Büyükliman Yöremizde bulunan Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya ve Şalpazarı ilçelerimizde yerel seçimler öncesi son durumu dün sizlerle paylaşmıştık. Bugünde yörede bulunan Eynesil ve Görele ilçelerimizde yerel seçimler öncesi yaşanan son gelişmeleri sizlere aktaracağız.

EYNESİL:

Eynesil’de Cumhuriyet Halk Partisi emekli banka müdürü Fevzi Nihat Gökal’ı belediye başkan adayı olarak gösterdi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Eynesil Belediye başkan adayı ise Giresun Valisi eski özel kalemi Halil Cansız. Bu ilçemizde en çok merak edilen soru AK Parti’nin belediye başkan adayı kim olacak sorusu. Adaylık konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun adının komisyondan geçerek genel merkezin onayına sunulduğu ve Başkan Coşkun Somuncuoğlu’nun adaylığa çok yakın olduğu ifade ediliyor. Eynesil’de Gürsel Yılmaz, Ahmet Bayram, Mehmet Dede, Hüseyin Mürtezaoğlu, Halis Gürkan Eren, Oktay Gül ve Mustafa Karadağ Eynesil Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yapan diğer isimler. Eynesil’in Ören Beldesi’nde mevcut belediye başkanı Habib Usta’nın yanı sıra Soner Erkan aday adaylığı başvurusu yaptı. Ören Beldesi’nde de mevcut Belediye Başkanı Habib Usta’nın yeniden aday gösterilmesi bekleniyor.

GÖRELE

Görele ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi eski ilçe başkanı Fikri Bilge’yi aday gösterirken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı da eski ilçe başkanı Muhammet Demirbaş oldu. AK Parti’de ise meraklı bekleyiş sürüyor. Görele’de AK Parti’nin adaylığına en yakın isimler olarak mevcut belediye başkanı Ertuğrul Melikoğlu ve eski ilçe başkanı Av. Tolga Erener görünüyor. Eğitimci- işadamı Murat Çakır’ında adı en çok konuşulan isimlerin başında geliyor.  AK Parti’nin Tolga Erener ile seçimlere gireceği dilden dile konuşulmaya başlanırken Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu’nun adaylık konusunda hiçbir şüphesinin bulunmadığı ve çalışmalarına ara vermeden devam ettiği biliniyor. Görele’de konuşulan bir diğer konu Başkan Ertuğrul Melikoğlu’nun aday gösterilmemesi durumunda bağımsız olarak seçimlere katılacağı ve bu konuda ilçe halkından büyük destek aldığı yönünde.

manşet

BAŞKANLARLA DEVAM

Bu Yazı Toplam 1,364 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz 20 yılı aşkın bir süre belediye başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Turan karşısında seçimi kazanarak çok önemli bir başarı kazanmıştı.

KULİS AHMET KURT BAŞKANLARLA DEVAMGörev süresi boyunca da kısıtlı imkanlara rağmen yapılamaz denilen hizmetlere imza atarak Trabzon’un en başarılı belediye başkanları arasında zirveyi zorluyor.  Çarşıbaşı’nda yeni ile eskiyi bilen kişiler değişimi ve Başkan Yılmaz’ın yaptığı büyük hizmetleri hemen fark ediyor. Yaptığı hizmetler, sevilen kişiliği vatandaşla olan başarılı ilişkileri ile Çarşıbaşı’nda halk bazındaki desteğini her gecen gün artırdı. Anketlerde aldığı yüksek oranlarla dikkat çekti.

Aday adaylığı süreci Başkan Coşkun Yılmaz’ın vatandaşlar tarafından ne kadar çok sevildiğini gözler önüne serdi. Ayrıca sadece partisinden değil her siyasi partinin seçmeninden oy alabilecek potansiyelinin olması ve tüm Çarşıbaşı’nı kucaklaması en büyük artılarından birisi olarak öne plana çıktı. Belediye başkanı aday adaylığı sürecinin sonuna gelinirken Coşkun Yılmaz’ın adaylığının netleştiği ve kısa bir süre içerisinde resmen açıklanacağı öğrenildi. Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt Tonya’ya çok büyük hizmetler yapmasının yanı sıra ilçedeki huzur ortamının sağlanmasına büyük katkılar yaptı. Her seçmene hitap eden yapısı ve halkla olan başarılı diyaloglarına samimi kişiliği de eklenince üstü üste kazandığı seçim başarılarıyla AK Parti’nin en gözde belediye başkanlarından birisi haline geldi. Çarşıbaşı’nda olduğu gibi Tonya’da da anketlerde çok yüksek oy oranlarına ulaştı. Tonya gibi çok kısıtlı bir belediyede özellikle mahalle yollarında yaptığı betonlama çalışmaları, imkansız gibi görülen yüksekokulun ilçeye kazandırılması Başkan’ın Kurt’un Tonya’daki halk bazındaki desteğini daha da artırdı. Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt’ta adaylığı netleşen isimlerden birisi.  AK Parti Coşkun Yılmaz ve Ahmet Kurt ile hem seçim yarışını kazanmak hem de oy oranlarını artırmak istiyor.

Giresun’da son durum

KULİS COŞKUN SOMUNCUOĞLU BAŞKANLARLA DEVAMGiresun ilimizin bazı ilçelerinde AK Parti’nin Belediye Başkan aday adaylarının netleştiği bilgisine ulaştık.

Buna göre Eynesil’de Coşkun Somuncuoğlu, Bulancak’ta Kadir Aydın, Görele’de Tolga Erener- Ertuğrul Melikoğlu, Çanakçı’da Ali Bilge, Keşap’ta Mehmet Emür, Şebinkarahisar’da Şahin Yılancı, Yağlıdere’de Abdurahman Kırhasanoğlu, Dereli’de ise Zeki Şenlikoğlu’nun isimleri hazırlanan komisyon raporunda yer aldığı ve genel merkezin onayını sunulduğu belirtiliyor.

Beşikdüzü’ndeki adaylık süreci

ORHAN BIÇAKÇIOĞLU BAŞKANLARLA DEVAMAK Parti’nin Beşikdüzü’nde adı gecen isimlerin dışından neden farklı bir alternatif aradığı sorusu kafaları karıştırıyor. Bizde bunun nedenini araştırdık. Edindiğimiz bilgilere göre Beşikdüzü’nde yapılan anketlerde Belediye Başkanı Ramis Uzun’un önemli farklarla önde çıktığı ve anket sonuçlarının AK Parti’nin aday belirleme sürecini uzattığını öğrendik. Bilindiği gibi son olarak MHP eski Milletvekili Orhan Bıçakçıoğlu’nun AK Parti’den adaylığı için anket düzenlenmişti. Bıçakçıoğlu’nun aldığı oy oranı ve halktan gelen desteğin ne olduğu merakla bekleniyor.

Şartlar oluşmadı

Sağlam BAŞKANLARLA DEVAMMHP’den Beşikdüzü Belediye Başkan adayı olarak adı sıkça gecen Harita Mühendisi Ali Sağlam’dan gelinen son durum hakkında bilgi aldık. Ali Sağlam, yaptığı işi yılsonuna kadar bitirmek durumunda olduğunu partinin de haklı olarak adayını açıklamak istemesi dolayısıyla bu birlikteliğin gerçekleşmediğini söyledi. Ali Sağlam; “İşimden dolayı adaylık konusunda bir mesafe kat etmedik. Benim özel bir durumum var. Yaptığım iş dolayısıyla yılsonuna kadar bir sorumluluğum var. Onu yerine getirmek durumundayım.  Haklı olarak partimizden adayını belirlemek istiyor.  Ben Beşikdüzü’ne hizmet etmek istiyordum. Önemli projelerimde var. Ama olmadı. Yapacak bir şey yok. İnşallah iyi bir belediye başkanı kazanır ve Beşikdüzü’ne güzel hizmetler gerçekleştirir” dedi.

Çavdar’ın baba acısı

çavdar BAŞKANLARLA DEVAMTrabzon Merkez’e bağlı Akoluk Belediye Başkanı Atilla Çavdar’ın babası İzzet Çavdar hayata gözlerini yumdu.

Baba acısı yaşayan Çavdar, adeta yıkıldı. Ancak yaşadığı tüm acıya rağmen yine dimdik ayakta durmayı biliyor. Kendisine Taka ailesi olarak başsağlığı diliyoruz. Merhum babası İzzet Çavdar’ın da mekanı cennet olsun. Çavdar’ın cenazesi bugün öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı ile Akoluk’ta defnedilecek. Eşe, dosta ve tüm halkımıza duyurulur.

Türkmen’den suç duyurusu

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen aleyhinde hazırlanan ve sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntüler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Kolu kırılarak sargıya alınan bir çocuğun Türkmen BAŞKANLARLA DEVAM“Şefik Türkmen’e oy verenlerin benim gibi kolu kırılsın” şeklinde söyletildiği görüntüyle ilgili, görüntüyü çekerek internet ortamında dağıttığı iddiasıyla Samet S.’nin ifadesi alındı. Türkmen’e yönelik hakaret içeriği taşıdığı iddia edilen görüntüler, Akçaabat Belediyesi avukatı aracılığıyla yargıya taşındı. Samet S. savcıya verdiği ifadesinde, “Görüntüyü internete ben vermedim. Ancak olay ortaya çıktıktan sonra küçük çocuk da benim uzaktan akrabam olduğu için gazeteye ‘bu görüntüleri ben verdim’ dedim. Buradaki amacım Şefik Türkmen hakkında görüşlerimi bildirmekti. Benim amacım Yeni Mahalleli insanların belediyenin imar uygulaması nedeniyle mağdur olduğuna dikkat çekmekti” şeklinde beyanda bulundu.

Ak Parti’den MHP’ye Geçti

BİRİNCİ BAŞKANLARLA DEVAMAdalet ve Kalkınma Partisi’nden 2009  Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Akçaabat Belediye Meclis üyeliğine seçilen Osman Birinci AK Parti’den istifa etti. Birinci’nin bir süredir AK Parti ile arasının bozuk olduğu ve MHP Akçaabat Belediye başkan Adayı Metin Gedikli ile hareket ettiği öğrenildi. Osman Birinci’nin MHP’den Meclis üyeliğine aday olacağı öğrenildi.

ASİYE-KUGU

TARİHE GEÇTİ

Bu Yazı Toplam 1,105 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu’nun proje takibi için Ankara’ya, gittiği ve 3 gün ilçede olmadığından yerine AK Parti Belediye Meclis üyesi Asiye Kuğu, vekaleten Belediye Başkanlığı yapacağı bildirildi.

Belediye Meclis üyesi ve ev kadını Asiye Kuğu’nun vekaleten de olsa kısa süre belediye başkanı olması, Görele tarihinde bir ilk kez gerçekleşti.

görele

GÖRELE’YE VİZYON KATACAK

Bu Yazı Toplam 588 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Sahil Düzenleme Projesi’ çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İlçede yapımı devam eden ‘Sahil Düzenleme Projesi’ çalışmalarını yerinde inceleyerek, projede yer alan birçok alanların bitirildiğini belirten Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, “Sahil Düzenleme Projesi ilçeye bir vizyon katacak.

Projemiz içerisinde yer alan yürüyüş yolları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, liman içinde balıkçı barınakları, ahşap kamelyalar, dinlenme alanları, fitness ve spor alanlarının büyük bir kısmi bitilmiş olup, projemiz içerisinde yer alan kemençe kültür parkı, mini spor alanları, el sanatları birimleri, pazar yerleri tamamlandığında bu proje ilçemize önemli bir vizyon katacaktır. Belediye olarak ilçemize kazandırdığımız projelerle halkımızın yanında olduğumuz gibi yeni yatırımlarla da her zaman halkın yanında olacağız” dedi.

melikoğlu

USTALIK DÖNEMİNE TALİBİM

Bu Yazı Toplam 413 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Ak Parti Görele ilçe teşkilatı tarafından organize edilen, ilçede Ak Parti’den Belediye Başkanı aday adayı olan kişilerin ilçe yönetim kuruluna brifing vermek için bir araya geldiği toplantıya Ertuğrul Melikoğlu damgasını vurdu.

Toplantı öncesi Görele Belediyesi önünde toplanan yaklaşık 600 kişi, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu’na sevgi gösterisinde bulundu.

Melikoğlu “Görevde bulunduğum 9,5 sene içerisinde ilçemize hep en güzelini getirmek ve inşa etmek için çalıştım. Yarım kalan projelerimizi tamamlamak ve yeni vizyon projelerimizle birlikte Allah nasip ederse ustalık dönemimizde de hizmetlerimize devam etmek istiyoruz” dedi.

gazeteciler

GAZETECİLER MAHKEMELİK OLDU

Bu Yazı Toplam 442 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele ilçe Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, ‘şahsiyet hakkıma haksız yere tecavüzde bulundu’ gerekçesiyle Giresun Gazeteciler Derneği (GGD) Başkanı Bekir Bayram hakkında 5 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Konuyla ilgili bugün bir basın açıklaması yapan Bekir Bayram, Melikoğlu’nun derneğin yaptığı basın açıklamasını yargıya taşıyarak dava konusu yapmasını ‘eleştiriye tahammülsüzlük’ olarak nitelendirdi.  Gazeteciler Derneği, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, seçim sürecinde gazeteci-siyasetçi ilişkisinin etik değerlere saygı çerçevesinde kurulması gerektiğine vurgu yapıldı. Dernek Başkanı Bekir Bayram, açıklamasında, gazetecileri, şimdiye kadar olduğu gibi önümüzdeki süreç içinde de daha dikkatli, özenli meslek etiğini ve ahlakını ön planda tutan objektif, tarafsız, her siyasi partiye eşit duran yayın anlayışı içinde davranmaya davet etti. Bayram, aynı açıklamasında siyasi partiler ve adaylarının da medya etiğini bozmaya yönelik davranışlardan kaçınmaları gerektiğini belirtti.

Açıklamanın basında yer almasının ardından Başkan Ertuğrul Melikoğlu da, avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunarak, “Bana hakarette bulunuldu, kişilik haklarım zedelendi” dedi ve dava açılmasını sağladı. Görele Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gelerek yazılı savunma yapan GGD Başkanı Bekir Bayram, yaptığı açıklamada ”Bay-Başkan, hakkındaki iddiaları basın açıklaması yaparak yanıtlamadı. Kamuoyunu aydınlatmadı. Kaldı ki biz direk olarak kendisini muhatap almış da değiliz” dedi.

MELİKOĞLU

GÖRELE DUBAİ OLACAK

Bu Yazı Toplam 768 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, ilçede devam eden projeler hakkında bilgi vererek , “Devam eden sahil düzenleme projesi çerçevesinde ışıklı havuzlar ve diğer çalışmalar tamamlandığında insanlar Dubai’ye görmek için Görele’ye gelecek” dedi.

Başkan Melikoğlu yapımı devam eden sahil düzenleme projesi ve ilçenin otopark sorunu hakkında açıklamalarda bulunurken projeler için yapılan tenkitleri yersiz bulduğunu söyledi. Başkan Melikoğlu, ”Nasip olurda halkımız bize üçüncü dönem bir şans daha verirse Görele meydanının altına otopark yapıp meydanı yeniden düzenleyeceğiz. Salih Sinirlioğlu caddesini de modern bir cadde haline getirip insanlarımızın hizmetine sunacağız.

Bu zamana kadar yapmış olduğumuz hizmetlerimiz hakkında yapılan tenkitleri yersiz buluyorum. Bu proje, uzun çalışmalar sonucunda karar verilmiş olan bir projedir. Karadeniz sahil yolu projesinden arta kalan alanların içerisinde haddinden fazla otopark alanları tanzim edilmiştir. Siz Belediyenize ait olan yerleri imara açacaksınız ve burada ne park alanı, ne çocuk parkı alanı ne oto park alanı tesis edeceksiniz. Ve bunu tamamen ranta yönelik bir imar çalışması yaparak bu alanı otopark ihtiyacı olarak değerlendireceksiniz.

Bu Görele’ye Görele insanına ihanet olur. Görele’nin insanların huzur içinde oturabileceği bir bahçesi yok, bu yapılanlar Görele ilçesinin bahçesidir. Yöre insanımız ve ilçemizin gençleri bu parkı kullanacaklar. Burada yapılan ışıklı havuzları ve diğer çalışmaları insanlar görmek için Dubai’ye gidiyor ama bundan sonra insanlar Görele’ye gelecekler. Bu söylemler tamamen fantastik, seçime yönelik maniple haberlerdir. Ben bunlara fikir olarak saygı duyarım ama katılma olasılığım olmaz. Seçime kadar projemizi bitirip vatandaşımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

manset

YANBOLU SOLGUN AKIYOR

Bu Yazı Toplam 586 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Hüseyin Çukur Arsin Başdurak köyünden. 1982 yılından itibaren Sakarya’da yaşıyor. Çukur, “Annemi görmek için Trabzon’a geldim.

çukur YANBOLU SOLGUN AKIYORArsin Santa Harabelerine gittim. Gördüm ki Yanbolu Deresi zehir olmuş akıyor. Adeta ayran gibi; beti benzi solmuş. Yazık, bizim canım memleketimize ne olmuş böyle. Bir yeşilimiz vardı ve de derelerimiz. HES projesi gerekçesiyle derelerimiz kurutuluyor, kalan sular da zehir olmuş akıyor. Yakında bu dağlarda kovboy filmleri çevrilirse şaşırmamak gerekir. Öyle ya ne varsa tahrip edilmiş ve bu gidişat doğanın çöle dönüşmesidir. Ancak nedense hemşerilerimden kimsenin de sesi çıkmıyor.

Duraklardan Listeleri Kim Yırtıyor?

çebi YANBOLU SOLGUN AKIYORAraklıdan olduğunu söyleyen bir vatandaş aradı, şikayetini dile getirdi: “Araklı’da Belediye otobüs duraklarına asılan otobüs saatlerini gösteren listeler kimliği belirsiz kişilerce koparıldı. Daha sonra bu listeler durağın iç kısmında bulunan camekanın içerisine konuldu. Fakat kimliği belirsiz kişiler tarafından bu listeler imha edildi.  Bunu yapanların belirlenmesini ve otobüslerin hareket saatlerinin duraklarda kalıcı olacak şekilde emniyete alınmasının sağlanmasını Başkanımız Recep Çebi’den istiyoruz.”

Takazlı Muhtarının Teşekkürü    

Beşikdüzü ilçesine bağlı Takazlı Köyü Muhtarı Mustafa Çolak köy yollarının asfaltlayan KULİS TAKAZLI MUHTARININ TEŞEKKÜRÜ YANBOLU SOLGUN AKIYORTrabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve vesile olan Beşikdüzü AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci’ye teşekkür etti. Muhtar Mustafa Çolak açıklamasına şöyle devam etti; “Köyümüz şehir merkezine 4-5 km mesafededir. Köyümün yolları uzun zamandan beri bozuk, araç trafiğini aksatıyor, kısacası önemli sorunlar yaşıyorduk.

Beşikdüzü AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci vasıtası ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ulaşarak yol sıkıntımızı anlattık. Kısa bir süre sonra 10 kamyon asfalt malzemesi, 25 personeli, asfalt şantiyesinin tüm personeli ile köyümüze gelerek köyümdeki bozuk yolların tamamını ana yol dahil olmak üzere asfaltladılar. Köyümüzdeki yeni yaptığımız camiinin etrafını da caminin inşaatının bitiminde çevre düzenlemesi ile birlikte asfaltlayacaklarına söz verdiler. Başta Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu olmak üzere asfalt şantiyesi mühendislerine, işçilerine, Beşikdüzü AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci ve yönetim kurulu üyelerine köyüm adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Tonya’ya Yeni Emniyet Amiri

KULİS TONYA EMNİYET AMİRİ MURAT KILIÇ YANBOLU SOLGUN AKIYORTonya’ya atanan emniyet amiri Murat Kılıç görevine başladı. Ordu’ya bağlı Perşembe ilçesinde doğan Kılıç, İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Polis Akademisi’ni bitirdi. 2010 yılında Trabzon’da göreve başladı. Komiser Yardımcısı olan Kılıç, Tonya Emniyet Amirliği görevine atandı.

 

Valilik İstemeyince Anket Yapalım Dedik 

Görele’nin tarihi mirası Hasan Ağa camisinin, restorasyon çalışmaları projesi hızla devam ediyor. Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanan Proje kapsamında daha önce cemaat KULİS ERTUĞRUL MELİKOĞLU YANBOLU SOLGUN AKIYORkapasitesini arttırmak amacıyla, cenaze namazlarının kılındığı alanın altında bir son cemaat yeri yapımı projelendirilmesine karşın, Valilik tarafından vatandaşın istemediği gerekçesiyle iptal edilmişti. Görele Belediyesi’nce, bahse konu son cemaat yerinin yapılıp yapılmaması yönünde anket başlatıldı. Anket çalışmasında oyunu kullanan, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, yaptığı açıklamada, tarihi mirasları olan caminin restorasyonunda atılacak adımlar için vatandaşlardan görüş aldıklarını söyledi.

Caminin Görele halkı için önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Melikoğlu, “Yapılacak çalışmanın Valilik tarafından vatandaşın istemediği gerekçesiyle iptal edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Mevcut hali ile içerisinde bir Bayan mahfili bulunmayan camimizin, onarım çalışmaları devam ederken, bahse konu son cemaat yeri ve bayan mahfili alanın yapılıp yapılmaması noktasında vatandaşlarımızdan görüş almak amacıyla anket düzenledik. Anket sonucunda ortaya çıkan vatandaş görüşünü ilgili merciiler ile paylaşacağız” dedi.

Ağasar’a Hizmet İçin Adayım

AK Parti’den Şalpazarı Belediye Başkanlığı için aday adayı olacak olan Geyikli Belediye KULİS MUZAFFER TÜRKMEN YANBOLU SOLGUN AKIYORBaşkanı Muzaffer Türkmen bu konudaki istişarelerini sürdürüyor. Yaptığı istişarelerin son derece olumlu olduğunu dile getiren Türkmen, “Geyikli Beldemizde yaptığımız hizmetleri, Şalpazarı ilçemizde sürdürmek için aday adayı olacağım. Halkımızın bu yönde istekleri ve destekleri var. Partimizin yetkili birimleri de bizleri bu göreve uygun görürlerse Şalpazarı’nda AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergileyeceğimize inanıyorum” dedi.

Yeni Başkan Tarakçı

AK Parti Akçaabat Gençlik Kolları Başkanlığına, Salih Tarakçı atandı. Bir süre önce ani bir tarakçı YANBOLU SOLGUN AKIYORkararla istifa eden AK Parti Akçaabat Gençlik Kolları Başkanı Erdem Birinci’nin yerine, AK Parti Adacık Beldesi Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Salih Tarakçı atandı. Konuyla ilgili AK Parti’den yapılan duyuruda, “AK Parti Akçaabat Gençlik Kolları Başkanlığına, Gençlik Genel Merkezi tarafından Salih Tarakçı atanmıştır. Hayırlı Olsun.” ifadeleri kullanıldı. Akçaabat Medya olarak AK Parti Akçaabat Gençlik Kolları Başkanı Salih Tarakçı’yı kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.

manşet

HANGİ SÖZÜ VERDİ?

Bu Yazı Toplam 427 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon-Arsin MHP ilçe başkanı Haydar Şengül, MHP Grup başkan vekili Oktay Vural ile bir araya geldi. Şengül ile Oktay Vural Trabzon siyasetini ve Arsin İlçesini konuştu.

ŞENGÜL VURAL HANGİ SÖZÜ VERDİ?Oktay Vural, Arsin MHP ilçe başkanından Arsin ilçesiyle ilgili net bilgiler aldı ve “Sayın Başkan anlatmanıza göre Arsin İlçesinde MHP seçimi alır. Ben Gurup başkan vekili olarak senden Arsin ilçesini istiyorum. Ona göre kurmayların ile çalış emek ver sonuca git” dedi.

Haydar Şengül ise “Sayın Vekilim Arsin ilçesinde seçimleri belirleyici güç MHP’dir, bu yıl seçimleri Arsin ilçesinde MHP alacak ve emeklerini heba etmeyecektir. Bizlere güvenin ve desteğinizi de bizlerden sakın çekmeyin bizlerin merkezdeki desteğe ihtiyacımız var, eğer merkez bizlere desteğini verirse bizde belediyeyi sizlere hediye etmeye söz veriyoruz.” dedi.

Eynesil adayı kim?

SOMUNCUOĞLU HANGİ SÖZÜ VERDİ?Giresun’un Eynesil ilçesinde yerel seçim hareketlenmeye başladı. AK Partinin adayı Coşkun Somuncuoğlu’na rakip çıktı. Mercan FM radyosunun sahibi Oktay Gül yerel seçimlere soyunda. Birisi teşkilattan iki isim daha adaylığa hazırlanıyor. Bakalım kim aday olacak?

 

 

Siyasete girecek mi?

KULİS HARUN TOPAL HANGİ SÖZÜ VERDİ?Harun Topal, Beşikdüzü’nde AK Parti’nin belediye başkan adayı göstermek istediği bir numaralı isim. Topal, Beşikdüzüpor başkanı olarak önemli başarılara kazandı. İlçede çok sevilen ve taraflı tarafsız her kesimin takdirini kazanan bir kişiliğe sahip. Kendisine belediye başkanı adayı olması için yoğun ısrarların yapıldığı biliniyor. Yaşanan sürecin ardından bir değerlendirme yapan Harun Topal’ın özel işleri dolayısıyla siyasete sıcak bakmadığı ifade ediliyor.

CHP-MHP koalisyonu olur mu?

Cumhuriyet Halk Partisi Vakfıkebir’de uzun bir süredir belediye başkanı adayı çıkarmıyor. KULİS CHP LOGO HANGİ SÖZÜ VERDİ?Bu dönem ise parti yetkilileri tarafından Vakfıkebir’de seçimlere girileceği açıklanmıştı. MHP ise her yerel seçimde aday çıkartmasına rağmen bir tülü istediği neticeyi alamadı. Son dönemde ilçe teşkilatları bazında olmasa da kamuoyunda iki partinin ortak bir belediye başkan adayı çıkarabileceği seslendiriliyor. Bunun için seçimin kaderini değiştirebilecek çok önemli bir isim gündemde. Kamuoyundan gelen talepler doğrultusunda yaşanan bu önemli gelişmenin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Haddini aşan kendini mahkemede bulur 

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu kendisi hakkında ortaya atılan asılsız iddialara sert çıktı. Başkan Melikoğlu “Halkın reyleriyle seçilmiş, bir belediye başkanını KULİS ERTUĞRUL MELİKOĞLU HANGİ SÖZÜ VERDİ?yıpratmayı hedefleyen boş ve mesnetsiz çalışmaları açıkçası hiç dikkate almıyorum. Şahsımı itibarsızlaştırmaya yönelik, yıpratmaya yönelik mesnetsiz, yalan ve iftira dolu, ciddiyetsiz, saçma sapan uydurma haberleri kınıyorum. Ancak şunu da söylemek isterim ki Görele Görelelilerindir, belli bir sınıf ve zümrenin tekelinde değildir. Bu doğrultuda hareket etmeyen, haddi aşan her kişi ve kurum karşısında Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerini bulur” dedi.

Kadakal’dan Arapça menü

Doğu Karadeniz’in merkezi konumunda bulunan Trabzon’a gelen yabancı turistler kadakal1 HANGİ SÖZÜ VERDİ?arasında, Arap ülkelerinden gelenlerin sayısı giderek artmaya başladı. Son dönemlerde özellikle Kuveyt, Yemen ve Suudi Arabistan’dan gelen turist sayısında belirgin bir artış görülmeye başlandı. Bu artışla beraber işyerleri de Araplarla olan ticaretlerini geliştiriyor. Trabzon Kadakal Restoran Araplarla aralarındaki iletişimi sağlamak için Araplara özel menüler yaptırdı. Yapılan bu menülerle beraber iletişim sorunu asgariye inerken Arap turistler Karadeniz’e özgü yemeklerini tanımış oluyor. Kadakal yabancı turistlere karşı hizmet konusunda büyük gelişim içersinde…

HORON

HORON’A DOYDULAR

Bu Yazı Toplam 276 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçesi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kemençe ve Horan Günleri’nin 9.’su büyük bir coşku ile gerçekleştiriliyor.

Görele’nin kültürünü tüm Dünya’ya tanıtmayı amaçlayan organizasyona Görele’nin yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelen yüzlerce kişi katılıyor. Cengiz Kurtoğlu, Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Onay Şahin, Yılmaz Turan, Elifçe, Mavi Göç, Yücel Öner, Erdal Güvendi, Katip Şadi, Hüseyin Çınar, Sami Günay, Ramazan Gökdemir, Hikmet Gök, Haşim Torun, Rızacan gibi sanatçıların yanı sıra Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu, Tonya Horan Ekibi ve bir çok mahalli ve bölgesel sanatçılar sahne aldığı festivalde katılımcılar kemençe ve horona doydular.

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu,  “Görele Kemençe ve Horan Günlerini her yıl ilçemizde gelenek haline getirerek, ilçemizin kültürünü her yöreye tanıtımını yapıyoruz. Halkımızın desteğiyle birlikte göle attığımız mayamız tuttu. Her yıl belediyemiz tarafından düzenlenen Kemençe ve Horan Günleriyle halkımız kemençeye ve horana doyuyor” dedi. Festivalin ikinci gün etkinliklerine Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci ve Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz’da katıldılar.

melikoğlu

‘SİYASİ ADAPSIZLIK’

Bu Yazı Toplam 147 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, AK Parti Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan ve kendisini eleştiren Görele AK Parti kurucu üyelerinden Mehmet Salih Bilge’ye tepki gösterdi.

Melikoğlu, Bilge’nin belediye başkan aday adaylığı hakkında yaptığı açıklamada, “Omurgasız bir açıklama, Görele AK Parti yönetim kurulu üyesi olan birisine yakışmayan ve kastını aşan açıklamalar olmuştur. Muhalif bir parti gibi konuşmuş. Kendisini kınıyor ve siyaset adabına davet ediyorum. Herkes aday olabilir. Bu herkesin en doğal ve en demokratik hakkıdır.

Ancak AK Partimizin adaylık süreci başlamamasına rağmen 3-4 yıldır aday olmayacağım diye kulisler yapan birinin açıklamalarını ciddiye almıyorum ve samimi bulmuyorum” dedi. Üslubun önemli olduğuna değinen ve AK Parti yönetim kurulu olan bir kişinin partisini ayaklar altına alacak bir açıklama içerisinde bulunmasının partiye ihanet olduğunu belirten Melikoğlu, “Bu açıklama onun kendi seviyesini gösterir. Yaptığı açıklama resmen siyasi adapsızlıktır. Parti teşkilatında önemli görevlerde bulunduğunu söyleyen birisinin yapmaması gereken üslupta bir açıklama olmuştur. AK Partinin bir neferi ve belediye başkanı olarak, AK Parti çizgimi ve terbiye sınırlarımı aşmadan bu büyük millete hizmet etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

görele

GÖRELE’DE YAZ HAZIRLIKLARI

Bu Yazı Toplam 194 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediyesi yazın sıcak yüzünü göstermesiyle mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına başladı.

İlkbaharın gelmesi ile birlikte belediye personeli ve İş-Kur’un desteğiyle gerçekleşen çalışma, 15 kişilik bir ekiple sürdürüldüğü bildirildi.

Çalışma kapsamında başlayan Görele Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerine toplam 6 bin 800 adet ağaç ve çiçek dikimi gerçekleştirdi. Çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini belirten Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ağaç ve bitki dikim çalışmaları şehrimizin muhtelif noktalarında devam ediyor.

Ekiplerimiz şehrin muhtelif yerlerine ve parklarda, değişik türlerden bitki grupları ekerek seyrine doyumsuz alanlar oluşturuyorlar. Ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

melikoglu

DERS VERDİ!

Bu Yazı Toplam 194 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

İstanbul’un Ümraniye İlçe Belediye Başkanı Hasan Can, Görele AK Parti İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği siyaset akademisine katılarak yerel yönetimler dersi verdi.

Seminer öncesi Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Memikoğlu’nu makamında ziyaret eden Can, ardından seminerin verileceği Görele Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi salona geçti. Burada gerçekleştirilen seminere Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Görele AK Parti İlçe Başkanı Tolga Erener ve çok sayıda partili katıldı.

Can, konuşmasında yerel yönetimlerde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri hakkında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Can, yaptığı konuşmada AK Parti iktidarında ülkenin çok şeyler kazandığını ve bu güne kadar hayal dahi edilemeyecek şeyler gördüklerini belirtti.

Konuşmasının ardından Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Memikoğlu Başkan Can’a kahve takımı ve çiçek takdim etti.

melikoglu

GÖRELE HİZMETLERLE BÜYÜYOR

Bu Yazı Toplam 124 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediyesi tarafından, ilçeye bağlı Çeşmebaşı Mahallesi Manastır Mevkiinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmasının yapıldığı bildirildi.

Belediye İmar ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Çeşmebaşı Mahallesi Manastır Mevkiinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, “İlçemizin dört bir yanında sürdürülen asfaltlama, parke kaldırım döşeme, alt yapı ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarımız devam ediyor.

Çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayıp devam edecektir. İlçemiz yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla büyüyor, gelişiyor. Görele Belediyesi olarak halkımıza hizmet etmek adına buradayız ve çalışmalarımızı da bu doğrultuda en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

melikoglu

‘SOSYAL YÜZÜMÜZÜ GÖSTERECEĞİZ’

Bu Yazı Toplam 107 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediyesi ile Eynesil Sanayici İşadamları Derneği işbirliğiyle yapılan KOSGEB destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Görele’de başladı.

Toplam 64 kişinin başvurduğu eğitimin ilk bölümüne KOSGEB prosedürü gereği 30 kişi katılacağını belirten Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, “İlk grup katılımcılar uzmanlar tarafından Eynesil ve Görele’de başvuran tüm katılımcılarla yapılan birebir görüşmelerle belirlendi. KOSGEB kriterlerine en yakın iş fikirlerinden başlanılarak belirlenen katılımcılar 11- 22 Şubat 2013 arasında yapılacak eğitim sonrası belge almaya hak kazanacaklar” dedi.

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu eğitimin başlaması dolayısıyla yaptığı açıklamada “Halkımıza belediyemizin sosyal yüzünü de göstermek amacıyla böyle hayırlı bir eğitime destek verdik. Eynesil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin koordinasyonunda yürüttüğümüz bu çalışma neticesinde inşallah Görele ve Eynesil’de ilk etapta 30 kişi yapacakları işe göre toplamda 100 bin lirayı bulan KOSGEB desteklerinden faydalanma imkanı bulacaklar. Bu sayede hem Eynesil’de hem de Görele’de yeni işletmelerin açılmasına, yeni iş olanaklarının ortaya çıkmasına vesile olmuş olacağız. İnsanımıza destek vererek umutlarını yeşertmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

GÖRELE

SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Bu Yazı Toplam 147 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Giresun’un Görele İlçe Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Derin Deniz Deşarj çalışmalarının bin 472 metre mesafede ve 25 metre derinlikteki çalışmaların sona gelindiğini söyledi.

Derin Deniz Deşarjı çalışmalarının devam ettiğini belirten Melikoğlu, “Derin Deniz Deşarj çalışmalarının deniz kısmı bitti. Projemizde artık sona geldik en kısa zamanda projemizi bitirip ilçenin kanalizasyon sıkıntısını da gidereceğiz. Projemizin kum tutucu kısmı, malzemenin posasıyla beraber suyunun ayrılacağı kesun suyunun imalatı, idari binanın temeli atıldı.

Mekanik teçhizatlar inşaatı alanına getirilerek projemizin deniz kısmı bitti. Deniz kısmından atıkların deşarj edileceği hat döşemesinin 100 metrelik kısmı kalmıştır” dedi. Melikoğlu, “İlçemizin kanalizasyon suları kum tutucular sayesinde Kumyalı Mahallesi’ne yapılmakta olan kesun kuyularda muhafaza edilip, pompalar aracılığıyla bin 472 metre açığa derin deniz deşarj projesi sayesinde bırakılacaktır” diye konuştu.

manset

PARLAYAN YILDIZ TSGİAD

Bu Yazı Toplam 557 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

TSGİAD 1461 Trabzon’a talip olması ile de kentten olumlu tepkiler alıyor. Emre Aksoy başkanlığında çalışmalarını yürüten TSGİAD’ın en büyük hedefi olarak Trabzonspor’un yönetimini almak.

tsgiad PARLAYAN YILDIZ TSGİADDerneğin kısaltma ismi olan TSGİAD’ın baş harflerinden olan TS’nin bilinçli olarak yan yana getirilmesi de bunun bir kanıtı. Trabzon’da ki sanayici ve girişimci iş adamlarını bir çatı altında toplayarak, ekonomik ve sosyal birlikteliği sağlamaya çalışan TSGİAD, projeler üreterek yatırım ve istihdamı arttırmaya da çalışıyor. Eğitim Vadisi ve Er Eğitim Vadisi projeleri hayata geçtiğinde Trabzon’un sosyal ve ekonomik olarak önemli bir kazanım elde edeceği aşikar. TSGİAD, önümüzde ki yıllarda adından daha çok bahsettirip Trabzon’a yeni projeler kazandıracağa benziyor.

Şahin, Görevini Güler’e Devretti

İdris Naim Şahin, İçişleri Bakanlığı görevini Mardin Milletvekili Muammer Güler’e devretti. Kabine revizyonu ile İçişleri Bakanlığı görevinden alınan AK Parti Ordudevir PARLAYAN YILDIZ TSGİAD Milletvekili Şahin, görevini bugün İçişleri Bakanlığı’nda düzenlenen törenle yeni İçişleri Bakanı Muammer Güler’e devretti. Güler, dün Milli Eğitim Bakanlığı’nı devralan Nabi Avcı’nın çok güzel bir tabir kullandığını belirterek, “Az laf çok iş, ben de bunu söylüyorum” dedi. Şahin de, daha önce TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı olan Muammer Güler’le zaten çok yakın mesai içinde olduklarını hatırlatarak, yeni görevinden dolayı Güler’i kutladı. Güler, Şahin’i çiçekle uğurladı.

Meyve veren ağaç taşlanıyor

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, yaptığı açıklamada son zamanlarda çıkan melikoglu1 PARLAYAN YILDIZ TSGİADbirçok haberin meyve veren ağacın taşlanması deyiminin gerçekliğinin yansıması söyledi. Giresun ve Görele halkını yalan yanlış haberler ile suni gündemlerle yanıltabileceğini sananlar boşuna kürek çekiyorlar diyen Melikoğlu “Şimdiler de muhalefetin ve kalemşörlerinin ifade ettiği borçlar, günümüz ekonomik şartlarında Görele Belediyesini geldiği noktada ödeyemeyeceği borçlar değildir. Bahsi geçen borç tutarının büyük bir miktarı, sahil peyzaj düzenlemesi için alınacak uzun vadeli kredidir.

Unutmayalım ki kredi güvenilir kurumlara verilir. Biz borçlanmalarımızı hizmet etmek için ve yine bir stratejik plan çerçevesinde yapıyoruz. Hesap kitap bilmeyenler bu işlerin bir gelir gider tablosu, bir strateji üzerine yapıldığını bilmeden, kamu yönetimine sadece uzaktan bakarak, Türkiye’yi 10 yıl önceki Türkiye zannederek yorumlar yapanları ciddiye almıyorum. Benim vatandaşım böyle ucuz siyaset ve örtülü ödenekler ile yaptırılan uydurma haberlere kulak vermeyecek kadar kültürlü ve bilgilidir.

Biz dokuz yıldır hizmet ettik hizmet etmeye ve bu boş yorumları yapanlara AK Parti adına konuşmayı kendinde hak görme cüretini göstererek üstümüzün çizildiğini söyleyen, gayet rahat ödeyebileceğimiz borçlarımız üzerinden bize vurmaya çalışanlara da hizmetlerimizin devamı ile cevap vereceğiz.” dedi.

Beşikdüzü’nün gündemi

Beşikdüzü’nde, MYO’nun 5 bölümün kapatılması ile birlikte yaklaşık olarak 1200 öğrencin ilçeden ayrılacak olması gündemi oluşturuyor. Konu ile ilgili olarak başta Beşikdüzü bina PARLAYAN YILDIZ TSGİADBelediye Başkanı Ramis Uzun olmak üzere, muhalefet partisinin ilçe başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri açıklamalar yaparak tepkilerini dile getirdiler. Önümüzdeki günlerde Beşikdüzü MYO Müdürü Rahmi Yamak’ında bir açıklama yapacağı ifade edildi. Beşikdüzü halkı adliyenin kapatılmasının ardından alınan bu kararın fakülte bekleyen ilçelerine yapılan büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorlar.

Rize’de sular kesilecek

su1 PARLAYAN YILDIZ TSGİADRize’de bugün 6 mahallede su kesintisine gidileceği açıklandı. Rize Belediyesi’nden yapılan açıklamada sabah 9′dan öğleden sonra 16.00′ya kadar Merkez ilçeye bağlı Ekrem Orhon, Tophane, Yeniköy, Paşakuyu, Müftü ve Çarşı Mahalleleri’nde su kesintisine gidileceği bildirilerek bu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın kesintiden etkilenmemeleri için tedbirlerini önceden almaları istendi.

Akcelep, zamları eleştirdi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Trabzon Merkez İlçe Başkanı Bilal Akcelep hükümetin zam politikasını eleştirdi. Artık zamlar hayatımızın vazgeçilmez unsuru oldu diyen Akcelep, “Her sabah yeni bir zam haberi ile güne merhaba diyoruz. Benzine, elektriğe suya ve akcelep PARLAYAN YILDIZ TSGİADdoğalgaza her ay güncelleme adıyla zam yapılmakta. Emekçilerin yaşam koşulları giderek kötüleşmektedir. Böylelikle AKP on yıllık iktidarında zenginlerden yana ve yoksullara karşı oluşturduğu ekonomik düzeni devam ettirmektedir. AKP’nin izlemiş olduğu sömürü politikaları sonucunda son on yılda açlık sınırın altında yaşayanların sayısı 20 milyonu geçmiştir. Bugün açlık sınırı 4 kişilik bir aile için 1101 tl, yoksulluk sınırı 3481 tl , asgari ücret ise yaklaşık olarak 774 tl dır. Bu büyük adaletsizliği; işçilerin ve emekçilerin boğazını sıkan sömürü politikalarını, açlık yoksulluk ve sefalet ücretlerini reddediyoruz. Sefalet ücretlerine ve AKP’nin sömürü politikalarına karşı mücadelemizi büyüterek sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Trabzon’da Kitap Zamanı

Türkiye’de birçok ilde düzenlenen kitap fuarlarının yeni durağı bu yıl Trabzon. Trabzon kitap2 PARLAYAN YILDIZ TSGİADBelediyesi ve Trabzon Valiliği’nin bu etkinliğe tam desteği var. Bu yıl ki “Trabzon’da Kı·tap Zamanı” adıyla düzenlenecek kitap fuarı 15-24 S¸ubat 2013 tarihleri arasında Hamamizade Ihsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ülkenin her kös¸esinde kitap göz önünde olmalı ve yazarlar okurlarla bulus¸malıdır fikri ile gelis¸en kitap fuarına 40 yayınevini katılacak, 20 yazar ve 10 kültür sanat editörü etkinlik gerçekleştirecek.