Tag Archives: Ertan YAVAŞ

manşet

BURSA’DAN GELEN TELEFON

Bu Yazı Toplam 1,033 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

METİN KUL BURSA’DAN GELEN TELEFONDün Bursa’dan Metin Kul aradı. Kul, Arsin Gürsoylar Derneği Başkanıyla birlikte Bursa’da. Arsinspor için gitmişler. Bursa’yı organize edip İstanbul’a geçecekler.

Arsinspor için dayanışma gecesi yapacaklar. İstanbul’da yapılacak olan geceden elde edilecek olan gelirle yeni bir Arsinspor kurma planı var.

Kendilerine başarılar diliyoruz. Kul, ‘Siyasete ara verdik. Arsinsporumuza destek olacağız’ dedi

Dernekpazarı’na Taze Kan

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde MHP’nin Belediye Meclis listesinin ilk sırasına Ahmet Genç oturdu. Yıllardır Bursa’da inşaat sektöründe uğraş veren ve başarılı iş adamı olarak öne çıkan Genç, aynı zamanda Trabzonspor’un kongre üyesi. Ahmet Genç’in gelişi ilçeye ve MHP’ye yeni bir taze kan olurken,  Genç seçilmem halinde ne güzel yapacağım’ dedi.

Kutlu Doğum Dolay Olmaz

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’na bağlı Karadeniz Gençlik Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı HUSTA BAŞBAKAN BURSA’DAN GELEN TELEFONakan Usta, 20 Şubat’ta ATO Ticaret salonunda Memursen Konferansında program sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kısa da olsa konuşma fırsatı buldu. Başbakana, ‘Kutlu Doğumlar Büyük Zorluklardan Geçer, Karadenizli olarak yanınızdayız’ diyerek kendisine teşekkür etti. Usta, ‘Geleneksel Değerler, Bilimsel Ruh anlayışını gençlik noktasında bütün Gençlik Kulüplerimize ve Gençlik Meclislerine ulaşarak tarihine, kültürüne, vatanına, dinine bağlı imanlı gençlik sloganı ile ülkemizin dünyada söz sahibi ülkelerin seviyesine getirecek bir gençliğin oluşmasına yardımcı olcağız.’ dedi.

Boz’un Özel Konukları

feridun boz BURSA’DAN GELEN TELEFONBalıkesir emniyet müdürlüğüne atanan Feridun Boz’un konukları vardı.

Trabzon’dan İzmir’e giden ve il emniyet müdürlüğüne atanan Celal Uzunkaya’yı ziyaret eden Hakkı Emiroğlu, Kenan Sönmez, Mustafa Erdem ve Murat Gürdoğan Boz’u tebrik eti.

Trabzon günlerini yad eden iş adamlarına Feridun Boz polis evinde bir akşam yemeği verdi. Boz’un Trabzon’daki tüm dostlarına selam saygıları var.

Balıkesir’e Trabzon Gecesi

fatih aksoy BURSA’DAN GELEN TELEFONFatih Aksoy, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı. Hakim. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un kardeşi.

Balıkesir’e atandığı günden itibaren hemşehrileriyle diyaloglar kuran Fatih Aksoy önümüzdeki günlerde Trabzon dayanışma gecesi gerçekleştirecek. Aksoy, Tokat ve Van’da da yaptığı çalışmalarını burada da sürdürecek.

Bu arada Fatih Aksoy’un babası Aslan Aksoy oğlunun yemeğine katılmak üzere Balıkesir’e gitti.

Yavaş Polis Müfettişi

ertan yavas BURSA’DAN GELEN TELEFON

Trabzon il Emniyet Müdürlüğünden merkeze alınan Ertan Yavaş Polis Başmüfettişliğine getirildi.

İlk denetlemesine de çıktı.

Kendisine başarılar diliyoruz.

Başkan Atmaca Ağabeyini Kaybetti

KAZIM ATMACA BURSA’DAN GELEN TELEFONDoğanköy Belde Belediye Başkanı Kazım Atmaca’nın ağabeyi Hüseyin Atmaca Hayatını kaybetti.

Doğanköy Beldesinin sevilen, sayılan beyefendi şahsiyeti Hüseyin Atmaca tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat etti. Cenazesi eş dost ve geniş bir kitlenin katıldığı cenaze töreninin ardından Doğanköy’de toprağa verildi.

Taka gazetesi olarak başta Belediye Başkanı Kazım Atmaca olmak üzere tüm aile yakınlarına sabır ve merhuma Allahtan rahmet diliyoruz.

Hükümet İddia Oynayanları Açıklasın

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan Türkiye’de yaşanan yolsuzluk ve yoksulluğun korkunç yavuz karan1 BURSA’DAN GELEN TELEFONboyutlarda olduğunu dile getirerek aş-iş-ekmek bulamayanların kolay yoldan para kazanmak için şans oyunlarına yöneldiğini dile getirdi. Üretmeyen sürekli tüketen bir toplum haline geldiklerini belirten Karan haber61 net’e yaptığı açıklamada “Hükümet ülke genelinde kaç kişi şans oyunu oynuyor, ne kadar bu işlerde para dönüyor ve bu paralar nereye gidiyor açıklamalı. Devlet kendi eliyle kumara teşvik ediyor, kumarı meşrulaştırıyor.  Gençlerimiz, işsizlerimiz, emeklilerimiz çaresi her gün iddia bayilerinde kuyruk oluşturuyor. Yazık değil mi bu ülkeye, yazık değil mi bu insanlara” şeklinde konuştu.

OPERASYON

80 POLİS GİTTİ

Bu Yazı Toplam 443 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde 80 polisin görev yeri değiştirildi.

Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ın merkeze alınarak yerine Murat Köksal’ın atanması sonrasında Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde başlatılan operasyon sürüyor. Bugün de Sabah saatlerinde giden görevlendirme yazıları ile 80 polis başka görevlere atandı. Trabzon’da bir süre önce de 195 polis memurunun görev yerleri değiştirilmişti.

emniyet

EMNİYETTE GÖRE DEĞİŞİKLİĞİ

Bu Yazı Toplam 610 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Ocak ayında, İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Ertan Yavaş’ın yerine Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Murat Köksal, ekibini yavaş yavaş oluşturmaya başladı.

Geçen ay bazı birimlerde ilk değişikliği yapan Emniyet Müdürü Köksal, yeni uygulamayla 195 polisin görev yerini değiştirdi. Görev yerleri değiştirilen personelden 170’inin polis memuru, 25’inin müdür ve amir konumunda olduğu öğrenildi.

manşet

TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOT

Bu Yazı Toplam 561 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

YAYLI3 TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOTTrabzon’da suların kesilmesinden sonra vatandaşlar belediyeden talepte bulundular. Dün Politik Kulis için teşekkür yazısı yazan Metin Yüksel isimli vatandaş şunları dile getirdi:

‘Trabzon’da suların kesilmesi bazı mağduriyetleri gündeme getirse de belediye itfaiye ve temizlik işleri müdürlüğü ekipleri her talebe yetişmeye çalıştılar.

Dün Temizlik İşleri Müdürü Şenol Yaylı ile görüştük ve talebimizi ilettik 1 saat geçmeden suyumuz geldi. İtfaiye müdürüne, Şenol Müdüre ve özellikle Kamil Çavuş’a çok teşekkür ediyoruz.’

Uyan Ey Müslüman Uyan

AK Parti’nin il eski başkan yardımcılarından Mehmet Çevik yazılı bir açıklama yaptı:  ‘Şu dünyaya bakın; birlik-beraberlik, refah, huzur, barış ve kardeşlik içinde olan kaç tane İslam ülkesi sayabilirsiniz? Mezhep savaşları, etnik çatışmalar, terör ve ayrımcılık sadece Müslüman ülkelerde vardır. Batılı ülkelere bakın; mezhep savaşları , etnik çatışmalar ve terör var mı? Uyan Ey Müslüman Uyan. ABD- İsrail ve batı piyonlarının Müslüman Ülkelerde kol gezdiği sürece, emperyalistlerin maşası olan krallar, şeyhler ve emirler akıllarını başlarına devşirmedikçe, dini siyasete alet eden radikal siyasi İslamcılardan kurtulmadıkça iç savaşlar devam edecektir. Uyan Ey Müslüman Uyan. “MüslümaÇEVİK TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOTn  Müslümanın kardeşidir ona  zülmetmez; onu düşmana teslim etme(Buhari, Mezalim 3)

Ülkemizin vatandaşı son 12 yılda; Dinini en özgürce yaşamadı mı?  Başörtüsü ile meclise, devlet dairesine giremedi mi?Ata yadigarı vakıflar, camiler ve tarihi yerler olabilecek en iyi hizmeti görmedi mi?Veliler çocuklarını İmam-Hatip okullarına rahat göndersinler diye en yakınlarına okullar açılmadı mı?İslam bilimcileri hiç olmadığı kadar korkusuzca, ekranlardan sohbet ve toplantılarla dinimizi anlatamadı mı? Ortaöğretim mühredatına  Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammedin Hayatı seçmeli olarak konulmadı mı? Resmi kurumlarda çalışanlarımız, namazlarını kılacak yerler bulamadı mı? Sadece; 2012 yılında 8.440 din görevlisi atanmadı mı?, 1 Ocak 2013’ten itibaren toplam 7 bin 700 cami ve mescit açılmadı mı?Uyan Ey Müslüman Uyan…Dünyanın imrenerek izlediği güzel ülkemiz için yazılan senaryolarda oyuncu olmak isteyenler, ellerini şakaklarına dayayıp bir kez daha düşünmelidirler. Nereden bilebilirsin ki, İslam ülkelerinde mezhep savaşları oluşturan emperyalistler, ülkemizde, cemaat savaşları başlatmak gibi bir hevesleri olmasın…Allah korusun. Üstat Bediüzzaman  Hazretleri Nur talebelerinin siyasete bakış açılarını ortaya koymuştur. “Siyaseti  ve çıkar çatışmasını tam bırakmak ve hiç karışmamak. Ancak , siyaset yoluyla dine ve vatana hizmet etmek isteniyorsa, cemaat adına değil, kendi namına siyasete girebilir. O halde bu kavga niye?’       

Köksal Öztürk’ten Süper Dergi

‘Her yönüyle Trabzon Platformu’ Başkanı Köksal Öztürk 6 aydır üzerinde çalıştığı ve Ankara’döztürk TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOTa 20 Şubat tarihinde Trabzonlulara ücretsiz olarak dağıtacağı dergiyi hazırladı ve bize de ulaştırıldı. İnceledik. Derginin içinde tarih var.

Siyaset var, Spor var, Bürokrasi var, sanat var, iş dünyasından değerler var.

Muhteşem dergiye katkı verenlere teşekkür eden Köksal Öztürk, ‘Trabzon kültür ve sanat kentidir. Karınca kararınca bizde katkı veriyoruz’ dedi.

Malkoç Ekranda

17 Aralık 2013 sonrasında Ekranda, gazete sütunlarında, ve internette inanılmaz bir mücadele var.

Her akşamalkoç TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOTm Canlı yayın ve siyaset analizleri yapılıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un danışmanı Trabzon eski milletvekili Avukat Şeref Malkoç da sürekli canlı yayında.

Geçen akşam A haber’e telefonla bağlandı ve HSYK ile ilgili düzenlemeyi anlattı. Malkoç bu sürecin öne çıkan isimlerinden birisi oldu. HSYK’ya atanır mı?

Atasoy Ailesinden Teşekkür

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi bölümünde tedavi tetkik ve stend uygulaması yapılan eski milli haükemlerden Abdullah Su’nun kayınbabası Sultan Atasoy  Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Yaşar Güven, Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Dinç ekibi ile servis çalışanları ve hemşirelere tüm ekibe gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti ve ‘İyi ki KTÜ’de böyle hekimler ve ilgi alaka var’ dedi.

Müdürün  Dönüşü

Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Köksal Trabzon’da Organize Suçlar Şube Müdürlüğü yaptığı dö

köksal TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOT

nemde Kamil Büyükdağ’ın Berber dükkanının has

müşterilerindendi.

Büyükdağ dün çiçeğini yaptırdı ve müdürünü ziyaret etti.

Murat Köksal, Trabzon’da yoğun bir mesainin içinde kendini buldu.

Başarı diliyor ve bir kez daha kutluyoruz.

Seçime 27 Parti Katılacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 31 Aralık 2013′te ilan olunan 25 siyasi partiden ayrı olarak, Yurt Partisi ve Muhafazakar Yükseliş Partisi’nin de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdartantan TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOTeler Genel Seçimlerine katılacağı hakkında karar, Resmi Gazete’de yer aldı.

YSK’nın Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre, Yurt Partisi’nin oy verme günü olan 30 Mart 2014 tarihinden 6 ay öncesi olan 30 Eylül 2013 tarihi itibarıyla 39 ilde teşkilatlanmasını tamamladığının tespit edildiği ancak parti teşkilatının yeterliği uygun bulunmayan Denizli, Kırıkkale ve Osmaniye illerine ait teşkilat yapılanmasını YSK’ya sunduğu, parti teşkilat listelerinin yeniden değerlendirilerek partilerinin yasal yeterliliğinin yeniden tespit edilmesinin istenildiği belirtildi.

Trabzon’u Unutmayız

Trabzon il eski Emniyet Müdürü Ertan Yavaş ile konuştuk. Yavaş Trabzon’dan erken ayrılmaertan yavaş1 TEMİZLİK VE İTFAİYEYE TAM NOTsıyla ilgili olarak ‘yoğun bir çalışma.

Bu çalışmaların da önünü açmak gerekiyordu.

Tüm dostlarıma selam gönderiyorum’ dedi

emniyet

İLK NEŞTERİ VURDU

Bu Yazı Toplam 803 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle, Ertan Yavaş’ın yerine Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Murat Köksal, ekibini oluşturmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Bulut, Ortahisar İlçe Emniyet Müdürü olurken, yerine Arsin İlçe Emniyet Müdürü Ozan Altuğ getirildi. Terörle Mücadele Şube Müdürü İbrahim Özer, Çarşıbaşı İlçe Emniyet Müdürü görevine atanırken, yerine Havalimanı Şube Müdür Yardımcısı Orkun Yücelli getirildi. Asayiş Şube Müdürü Himmet Ali Aydoğdu Of İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilirken, Of İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş da Asayiş Şube Müdürü oldu. Eğitim Şube Müdürü Mustafa Başer Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine, Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Gürbüz ise Eğitim Şube Müdürlüğü görevine getirildi. Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürü Şemsettin Koç Personel Şube Müdürlüğü görevine getirilirken, Personel Şube Müdürü Erdem Sarı ise Arsin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

Özel Güvenlik Şube Müdürü Fatih Keçeli Yomra İlçe Emniyet Müdür Yardımcılığı’na, Keçeli’nin yerine Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ali Şengül, Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürü Şemsettin Koç Personel Şube Müdürlüğü görevine, Personel Şube Müdürü Erdem Sarı ise Arsin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

müdürler

MÜDÜRLER VEDA ETTİ

Bu Yazı Toplam 570 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, tayinleri çıkan İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç için düzenlenen veda yemeğine katıldı.

Akçaabat’ta bir restoranda düzenlenen yemeğe Vali Öz’ün yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Recep Yılmaz Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, Vali yardımcıları, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, görevine yeni başlayan İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, ilçe kaymakamları ve il müdürleri katıldı. Her ayrılığın yeni bir başlangıca vesile olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Vali Öz, “Bu durum kamu görevlisi olmanın bir gereğidir. Bu ayrılıklar olmasa yeni başlangıçlar dostluklar oluşmaz. Bu bizim için bir farklılık ve zenginliktir” dedi.

Tayini çıkan müdürlere yeni görevlerinde başarılar dileyen Vali, “İlin asayişi açısından güzel bir dönem geçti. Eğitim açısından da ilin eğitim altyapısının güçlendirilmesi, yatırım ve eğitim hizmetlerinin planlanması, uygulanması açısından il müdürlerimizle güzel çalışmalarımız oldu. Bu hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz. Güzel uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik. Hizmetlerinden dolayı tayini çıkan hem emniyet müdürümüze hem de milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. Yolları ve bahtları açık olsun, yeni görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

POLİS

TRABZON’U İYİ BİLİRİM

Bu Yazı Toplam 1,587 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Murat Köksal tanıdık çıktı. Ertan Yavaş’ın görevden alınarak Trabzon’a atanan Köksal’ın daha önce Trabzon’da görev yaptığı ortaya çıktı.

İlk kez Trabzon’da Emniyet Müdürlüğü yapacak olan Köksal 90’lı yılların sonu ile 2000’li yılların başında Trabzon Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü yaptı.

Trabzon ile o dönemdi iyi diyaloglar kuran Köksal iyi bir iz bıraktı.

Atama karşısında şaşırmadığını ifade eden Köksal, “Ben Trabzon’u tanıyorum, Trabzon beni, ben Trabzon’u biliyorum, Trabzon beni o yüzden çok rahatım ve mutluyum.

Tanıdığımız, bildiğimiz bir memlekete gidiyoruz.

Trabzon’a 15 Ocak’ta gelmeyi düşünüyorum.

Burada bol bol sohbet ederiz ve basınla da ilişkilerimizi iyi tutacağımızdan emin olun.

Hep birlikte güzel işler başaracağız” dedi.

emniyet

GÖREVDEN ALINDI

Bu Yazı Toplam 1,335 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Bazı illerde emniyet müdürleri değişti. 16 emniyet müdürü Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındı, 24 ile ise emniyet müdürü atandı. Bu iller arasında Trabzon da yer aldı. Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş görevden alınırken yerine Polis Başmüfettişi Murat Köksal atandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karara göre, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Muammer Bucak, Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay, Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, Erzurum Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Kocaeli Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Samsun Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş başka bir göreve atanmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındı.

Karara göre, Adana Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Cengiz Zeybek, Aksaray Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Mehmet Aslan, Ankara Emniyet Müdürlüğüne Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Antalya Emniyet Müdürlüğüne Özel Harekat Dairesi Başkanı Cemil Tonbul, Bayburt Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi İsa Bülent Kaya, Bolu Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Mustafa Kızılkaya, Bursa Emniyet Müdürlüğüne Bolu Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne Aksaray Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Düzce Emniyet Müdürlüğüne Elazığ Emniyet Müdürü Ayhan Buran, Elazığ Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Nihat İşlek, Erzurum Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Kamil Karabörk, Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Mustafa Şahin, Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne Düzce Emniyet Müdürü Ali Gezer, Hatay Emniyet Müdürlüğüne Niğde Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İzmir Emniyet Müdürlüğüne Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu, Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Mustafa Yoldan, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hasan Onar, Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Levent Yarımel, Malatya Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Nuri Uluayak, Mersin Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Hasan Hüseyin Bahar, Niğde Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ali Kemal Kurt, Sakarya Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Osman Babadağı, Samsun Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Vedat Yavuz, Trabzon Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Murat Köksal atandı.

muhtar

CİNAYET Mİ?

Bu Yazı Toplam 2,082 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un merkeze bağlı Ağıllı köyü muhtarı Saffet Karabina 3 gün önce aracının evinin önünde bırakarak köyden ayrıldı. Karabina dün sabah saatlerinde Moloz’da çalılıkların arasında ölü bulundu.

İhbar Yapıldı

Trabzon Karadeniz Sahil Yolu Avrasya Pazarı arkasındaki arazide, bu sabah saatlerinde bir kişinin yerde yattığını gören vatandaşlar, durumu sağlık görevlileri ile polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, Ağıllı köyü muhtarı Saffet Karabina (63) olduğu anlaşılan kişinin, kafasından tek kurşun ile vurularak hayatını kaybettiğini belirledi.

Mermi İzi Gibi

Cesedin yanında silah bulunamadı, polis ekipleri dedektörle boş kovan aradı. Karabina’nın cesedi, polisin incelemesinin ardından savcılık talimatıyla otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Cinayet ve intihar ihtimallerini değerlendirdiklerini ancak kafasındaki izin mermi izi gibi durduğunu söyleyerek olayı araştırdıklarını anlattı.

Emniyet Müdürü Ne Dedi?

TAKA Gazetesi’nin ulaştığı Trabzon il emniyet Müdürü Ertan Yavaş yaptığı açıklamada, ‘Olay yerine anında intikal edildi ve araştırma başlatıldı. İlk bilgilere göre kafasındaki iz mermi izi gibi duruyor.  Kovan bulunamadı. Olayı araştırıyoruz. Ailesi 2 gün önce kayıp başvurusunu karakolumuza yaptı. Adli Tıp raporunu bekliyoruz, buradan da yola çıkıp çalışmalarımızı artıracağız’ dedi.

manşet

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu Yazı Toplam 1,848 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş trafik uygulamalarında halk adına hassasiyet taşır. Halkın ve sürücülerin rahatını her şeyin önünde tutar.

YAVAŞ EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİDün havalimanında yaşanan ceza kesme olayıyla ilgili Emniyetten açıklama geldi. Mutlaka bu açıklama konusunda da Yavaş’ın bilgisi vardır: ‘Trabzon Havalimanı’ndaki trafik akışını sağlamak için sürekli olarak sürücülere anons ile uyarılmakta ve fazla bekleme yapılmaması istenmektedir. Ancak verilen sürenin dışına taşan ve ısrarla aracını kaldırmayanlara ise fotoğrafları da çekilerek ceza yazılmaktadır. Kaldı ki, Mehmet İmamoğlu’nun iddia ettiği gibi trafik polisinin elinde sigara bulunmamaktadır. Zaten o bölgede görev yapan hiçbir trafik polisi sigara içmemektedir.’

Cevdet Erdöl..

‘Hizmetleriyle ve yıllarca vermiş olduğu mücadeleyle saçlarına aklar düşen isim. 2002 seçimleri CEVDET ERDÖL EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİöncesi saçlarında çok az beyaz olan isimdi. O, 2002 seçimleriyle yakından tanıma şansı bulduğum Anadolu’nun bağrından, Trabzon’un şirin ilçesi Sürmene’den olan beyefendi ve mütevazı kişiliği ile değerli Ankara Milletvekilimiz Sn. Prof. Dr. Cevdet Erdöl’den bahsediyorum. Prof. Dr. Cevdet Erdöl ilk iki dönem Trabzon milletvekilliği görevini yürüttü, O dönemde Trabzon Şehri ve Bölge hayal edilemeyecek kadar yatırım aldı ve almaya da devam ediyor. Ayrıca Türkiye ve Dünyada örnek teşkil eden sigara yasağının mimarı da Erdöl. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın- hizmetleriyle, çalışkanlığıyla yanından ayırmadığı isimden bir tanesi Sayın Erdöl. Sn. Başbakanımızın Sağlık ekibinin başındaki isim Erdöl. Türkiye’nin AK Parti hükümetiyle bugünkü gelinen normalleşme sürecinde 10 yıl öncesindeki aktif hizmet hayatında inançlarının gereği olarak yaşamanın bedelini ödeyen isimlerdendir Erdöl ve Ailesi. Taraflı, tarafsız kamuoyunda herkes tarafından Bakan olması beklenen isim Prof. Dr. Cevdet Erdöl. Bunu da Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gözünde hak ettiğine inanıyoruz. Sn. Erdöl hiç bir zaman makam ve mevki peşinde koşmadı. Her zaman verilen görevi en iyi şekilde yerine getiren isim oldu.  Bakanlık koltuğunu hak ediyor. Takdir Başbakanımızın. Saygılarımla. Yaşar Biberoğlu/Sürmene’

20’sinde Sahaya İniyor

özak EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİ2009 seçimlerinde AK Partinin Trabzon Belediyesini almasında etken olan isimlerden Devlet eski Bakanı Trabzon milletvekili Faruk Özak 20 Aralık tarihinde sahaya iniyor.

Özak Trabzon’da 15 gün süreyle seçim çalışması yapacak ve Gümrükçüoğlu’na katkı verecek.

Bilindiği gibi Özak aday belirleme sürecinde de ‘Öne çık seni aday yapalım diyenlere olumlu cevap vermemişti.

Gündoğdu’ya Durmak Yok

gündoğdu EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİSendikacılık bazılarına kolay gelir ama öyle değildir. Sendikacıların bir haftasını mercek altına alın. TES-İŞ Sendikasının Trabzon Şube Başkanı Cengizhan Gündoğdu yerinde durmayan, üyeleriyle günlerini geçiren bir Başkan.

Gündoğdu, ekibiyle birlikte cenazesi olanların yanında, hastası olanların başucunda, Ankara’da misafirhane arayanların sorununu çözen, sıkıntısı olana yardım eden bir isim. TES-İŞ onun döneminde parlak dönem yaşıyor. Gelecekte daha yukarılarda olacak olan Gündoğdu Trabzon’un yüz akı.

Fehmi Başkanın Son Kararı

KULİS FEHMİ BAŞKAN1 EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİŞalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz önümüzdeki yerel seçimlerde aday olup olmayacağı ile ilgili son kararını verdi.

Başkan Fehmi Cengiz, “Görev süremiz boyunca ilçemize çok güzel hizmetler yaptık. Gerek halkımızdan, gerek muhtarlarımızdan göreve devam etmem yönünde yoğun bir baskı var.

Bu konuda kesin kararımı verdim. AK Parti’nin Şalpazarı Belediye Başkan adayı olarak gösterilirsem aday olurum. Diğer durumda kesinlikle aday olmayacağım” dedi.

Vakfıkebir Başhekimine Veda Ediyor

KULİS MUSTAFA AYDIN EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİVakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Aydın, Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine atandı.

Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde çok önemli hizmetler yaparak Büyükliman Yöresi’nde yaşayan insanların büyük sevgisini kazanan ve hoş bir seda bırakarak Vakfıkebir’den ayrılacak olan Başhekim Dr. Mustafa Aydın’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Ahmet Akyol ise İstanbul’a saha koordinatörü oldu.

SP güçlü geliyor!

ÇEBİ EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİSaadet partisi Trabzon’da adayların kısman açıkladı. İl Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bugün AK Parti yolsuzlukta birinci ise yarın CHP iktidar olunca birinci onlar olur. Ancak Milli Görüş gelirse değişim gerçekleşir. Saadet Partisi belediyelerde iktidar olacak. Yolsuzluk, usulsüzlük bitecek. Trabzon’da sanayi anlamında bir tek Hekimoğlu var. Bu sorunu çözerek daha fazla istihdam yaratacağız. Rantsal dönüşüme değil, Kentsel dönüşüme geçeceğiz” ifadelerini kullandı.  Saadet Partisi Belediye Başkan Adayları Ümit Çebi (Araklı)  Mehmet Kurt (Akçaabat), Hidayet Kobya (Çarşıbaşı), Recep Yakuphan (Dernekpazarı), İrfan Saral(Of), Selçuk Atasoy (Yomra) tanıtıldı.

4 Aydır Maaş Yok!

Gazetemize başvuruda bulunan Trabzon Milli Eğitim Servis Şoförleri 4 aydır paralarını alamadıklarını iddia etti. Köylerden öğrencileri alıp Çağlayan’daki okullara taşıdıklarını söyleyen Şoförler,  “Emeğimizin karşılığını alamıyoruz” dediler. Ayrıca Şoförler sözlerine şöyle devam etti,” Başka bölgelerde herkes paralarını zamanında alırken, neden Trabzon’da bu kadar bekletiyorlar” dediler.

ertan-yavaş

SORUNLARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Bu Yazı Toplam 175 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Mobilyacı İşadamları Derneği, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ı makamında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular.

Yeni seçilen Mobilyacılar İşadamları Derneği Yönetim Kurulu’nun hazır bulunduğu ziyarette, Mobilyacı İşadamları Derneği Başkanı Alper Bektaş ve Yönetim Kurulu üyeleri; Cem Çapkınoğlu, İlyas Bektaş, Mustafa Durmuş, Zafer Ofluoğlu, Ali Sadık, Cemal Yavuz, Ender Aydın, Hasan Akpınar, Okan Gündoğdu, Serkan Tokul ve Vedat Muhçu hazır bulundu. Başkan Bektaş ziyaretinin amacı ile ilgili İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ı bilgilendirirken şunları söyledi:

“ Mobilyacılar olarak düşündük ki çok ciddi bir kitlemiz ve portföyümüz var ama bir dernek halinde bugüne kadar pek iyi gelinememişti. Hedeflerimizi gerçekleştirmek ve ortak sorunlarımıza çare bulabilmek anlamında birlikte olabilirsek daha dikkate alınır bir algı oluşturabiliriz. Bu bağlamda arkadaşlarımızdan ciddi bir ilgi de gördük. Çünkü Türkiye’de bir sivil toplum örgütünün iş görmekte karşılaştığı pek çok sıkıntı vardır.” diye konuştu. Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş: “Trabzon Mobilyacılar İşadamları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun bu anlamlı ziyaretinden dolayı çok memnun oldum. Kendilerine yeni yönetimlerinde başarılar diliyorum. Özellikle bu son 10-15 yıldır süren Avrupa Birliği serüveninde ülkemiz için böylesi sivil toplum örgütlerine bilhassa ihtiyacımız vardır. Çünkü bunlar aşağıdan gelen seslere üst yapı tarafından kulak verilmesini sağlayan mekanizmalardır.

Eskisi gibi “yaptım oldu” anlayışından ziyade modern devletlerdeki gibi bizim de sivil toplum örgütlerinin sesine kulak vermemiz önem arz eder. Her sektörün istek ve arzularını onların bir araya gelerek oluşturduğu böylesi örgütlerin varlığı ile öğrenmek daha yerinde olmaktadır. Emniyet teşkilatı olarak bizler de en kısa zamanda iade-i ziyarette bulunacağımızı belirtiyorum” dedi.

salih-altun

ARSİN’DE DERİN GÜNLER

Bu Yazı Toplam 411 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Arsin ilçesi Kaymakamı Salih Altun, ilçe emniyet müdürüyle yaptığı görüşmenin dinlendiğini öğrenince ilçe emniyet müdürlüğüne baskın yaptı.

Bu yazıda, belediye encümeninin aldığı karar doğrultusunda 167′inci Sokak ile Şehit Asteğmen Halil Albayrak caddesine araç park edilmemesini, gerekirse devriye gönderilmesini, emri uygulama konusunda kayıtsızlık gösteren polis, amir ve memur hakkında yasal işlem başlatılacağını belirtti.

Müdür ise aynı gün yazıya, “Arsin Belediyesi’nin encümen kararı, kaymakamlığınızın isteği doğrultusunda incelendiğinde bu yerlerle ilgili park yasağı ve durak yerlerinin vatandaşa ilan edilmediği ve levhaları konulmadığı görülmüştür” yanıtı verdi. Kaymakam Altun, müdürü bu kez telefonla arayarak, verdiği emrin aynen yerine getirmesi gerektiğini belirterek, kendisiyle tartıştı.

Bu tartışmalı konuşmadan birkaç gün sonra bir vatandaş, kaymakama, emniyet müdürü ile yaptığı görüşmenin kaydının, ilçede bir marangoza dinlettirildiğini söyledi. Bunun üzerine Altun, ilçe emniyet müdürlüğüne baskın düzenleyerek Trabzon Emniyet Müdürlüğü ile yapılan bütün yazışmaları istedi. Bunları tek tek inceleyen Altun, kayıt altına alınan telefon dinlemelerinin bir tutanakla düzenli olarak Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirledi.

Kaymakam Altun, hem Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na hem de Trabzon Valiliği’ne görüşmelerini yasa dışı bir şekilde kayıt altına alan, bunu üçüncü kişilere dinleten sorumlular hakkında işlem yapılması için suç duyurusunda bulundu. Valilik ve savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken, yeni bir olay ortaya çıktı. Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ın 2 yıl önce verdiği talimatla, il genelindeki bütün ilçe emniyet müdürlükleri, karakollar, birim müdürleri ve emniyet müdür yardımcılarının telefonlarının özel bir cihaz yerleştirilerek, görüşmelerinin kaydedildiği belirlendi.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü, soruşturmanın başlatılması üzerine kayda aldığı telefonlara, “Görüşmeleriniz kaydedilmektedir” anonsu koydurdu. Kaymakam Altun’un suç duyurusunda “İletişimin denetlenmesinde tek yetkili, yargıdır. Emrimiz altındaki bir kurumun bu şekilde yetkili mercilerin izni olmaksızın iletişimi denetlemesi ve kendi amirlerini arayan herkesin sesini kaydetmesi hukukla bağdaşmaz. Emniyet müdürü benim hakkımda idari ve adli soruşturma yürüttüğünü söyleyerek bu kayıtların çözümünü istemiştir. Benimle görüşmesini odasındaki mobilyaları yapan marangoza dinletmiştir.” ifadeleri yer aldı.

“Kayıtları siliyoruz”

Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, “Ortada şu anda çift yönlü devam eden bir soruşturma var. Bizim uygulamamızda bir aksaklık varsa, düzeltilir. Biz burada dinleme değil, kayıt yapıyoruz. Bu kayıtları da belli bir süre sonra siliyoruz. Eğer soruşturma sonucunda bir kusur bulunur ise gereğini elbette yaparız. Fakat biz yasa dışı bir şey yapmıyoruz” dedi.

BARO: Bu Suçtur

Trabzon Baro Başkanı Mehmet Şentürk ise, “Siz neyi, nasıl kayıt ediyorsunuz? İhbar mı var? Bir suç şüphesi mi var? Bunun için savcılık kararı bile yetmez, mahkeme kararı gerekiyor. Bu var mı? Yok. Bu aleni suçtur” diye konuştu.

Futbolcu dövüldü

Bu arada ilçede bir süre önce beyaz eşya bayisi olan eski profesyonel futbolcu K.U’da polislerle girdiği el kol hareketi tartışmasının ardından önü kesilerek darp edildi. Arsin Meslek yüksek okulu önünde olan bu olayın ardından kamera kayıtlarına el kondu ve K.U polislerden davacı oldu. Bir dizi olayın ardından İlçe emniyet müdürü Hüseyin Cörüt merkeze alındı. İddiaya göre Çörüt, ‘Bana AK Partiden geliyorum dereniz size özel plaka vermem’ diyerek siyasi olarak da ilçe yöneticileri ile çatıştı.

VALİ

GÖREV ADAMLARI!

Bu Yazı Toplam 253 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından terfi eden ve tayin edilen personel için rütbe terfi ve veda kokteyli düzenlendi.

2013 yılı itibariyle Trabzon Emniyetinde çalışan 21 Personel Emniyet Genel Müdürlüğü kararıyla bir üst rütbeye terfi ettirildiler.  Polisevi’ndeki terfi ve tayin kokteyline katılan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, “2013 yılı emniyet teşkilatımızda çalışan ve bir üst rütbeye terfi eden emniyet personeli çalışma arkadaşlarımın rütbe takma törenine hoş geldiniz. Günler, aylar ve yıllar o kadar hızlı geçiyor ki, dün gibi hatırlıyorum, burada aynı mekanda bir yemek yemiştik.

O zaman yine bugün terfi eden değerli çalışma arkadaşlarımız gibi rütbe takma töreni düzenlemiştik. O günden bu güne bazı arkadaşlarımızın tayini çıktı, maalesef bazı arkadaşlarımız da vefat etti. Bu toplumun huzuru için çalışırken vefat eden tüm personelimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ne zaman şehit olacağımız, ne zaman görevde terfi edeceğimizi kendimiz kestiremiyoruz” dedi.

İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş ise, polislik mesleğinin zor ve kutsal bir görev olduğunu belirterek, “Güvenlik hizmeti bir nöbet hizmetidir.

Terfi edenlerin ve atamaları yapılanların yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Alınan her rütbenin güzelliklerinin yanında sorumluluğu da vardır. Terfi eden çalışma arkadaşlarımızın görevlerini tam olarak yapacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

harun

UFAK TEFEK MEVZULAR

Bu Yazı Toplam 559 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Belediye Başkanı yüzü gülen içten bir insan.

Kendine güveni yerinde.

Yaptıklarını anlatmasını iyi biliyor.

Ama nedense Trabzon’da tamamıyla anlaşılabildiğinden emin değilim.

Hatta kendisi de bunun farkındadır sanırım.

Yani bir ambiyans sorunu var.

***

Trabzon’un iktidarla paralel belediye başkanları çok az olmuştur.

CHP Belediye Başkanlığı  seçimi alırken, Türkiye’de sağ partiler iktidar olur.

Ya da sağın başka partileriyle benzer durumlar yaşanır.

***

Oysa bu gün ülkede her şeye muktedir bir iktidar var. Bu avantaj Trabzon şehrini daha çok bayındır hale getirmeliydi.

***

Trafikle ilgili bir yazımız üzerine önceki gün Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş aradı ve özetle: Polisi hicvetse de fıkramıza güldüğünü, yayalarla ilgili sorunlara katıldığını, ancak kentin  trafiğinde 80 bin civarında araç olmasına karşın sadece 3 bin 700 otomobil için otopark bulunduğunu, kaldırımların işkal edilmesindeki esas sorunlardan birinin de bu olduğunu belirtti.

***

Ancak şunu da ifade etmeli ki, her gördüğü yerde halkı kucaklayan başkanımız; bize hiç bir zaman yapmadığını yine yapmadı ve konuyla ilgili bir açıklama bir proje, bir fikir beyan etmemiştir.

***

Ama olsun, biz Sayın Emniyet Müdürünün açıklamaları ışığında konuyu değerlendiriyoruz.  Anlaşılıyor ki bu şehre katlı otoparkların yapılması kaçınılmazdır. Sırf polisiye önlemlerle kentlerin kaldırımlarına musallat olmuş bu hareketsiz taşıtlar belasından korumak imkansızdır.  Bu konuyla ilgili Belediye başkanımız Gümrükçüoğlu’ndan 61.inci projeye ilave bir çalışmayı acilen bekliyoruz.

***

Tabi Başkandan beklentilerimiz bununla da kalmamaktadır.

Yine sahilde sık sık görüp yakındığım ve yazdığım sahneler yaşanmaktadır.

“Çöpü bana atın” diye çöp kutusuna yazmak yetmiyor ve yetmez.

Doğrular yasalarla desteklenmedikçe alışkanlığa dönüşmemektedir.

***

Yine insanlar o yürüme yolunda çekirdek yemektedirler.

Bisikletli gençler bu kauçuk yollarda fink atmaktadırlar…

Oysa bunlar da sözde yasaklanmış hususlardır.

Eğer uygulayamayacaksanız yasaklayıp şehrin kurumlarını da küçük düşürmeyin.

***

Yine sık yazdığım ama bir türlü sonuç alamadığım hususlardan biri de şu güzelim sahilimizde bir kent insanına yakışır evsafta bir mekan tesis edilememesi.

Yaklaşık bir yıldır faaliyete geçirilen çay bahçeleri var ki, hakikaten bahçe işte. Bu memleket yazda, bahar da olsa yağmurlu bir memleket.

Neden yeterli iç mekanları olmaz bu yerlerin.

***

Gördüm inceledim ve üzüldüm.

Konuştuğumuz işletmeciler de oldukça dertliler.

Müşterilerini rahat ettirememekten mustaripler.

“Belediye yetkililerimizle yaptığımız görüşmeler sonuçsuz kalmaktadır” diyorlar.

***

“Mesela havalar soğuduğunda Trabzon eşrafı buralara uğramaz oluyor. Oysa bizler bu mekanları havalar soğuduğunda ısıtabilmeliyiz. Yaz kış buralarda insanlar sahilin keyfini çıkartmalılar.

Kent yaşamı biraz da bu değil midir?” demektedirler.

 

Evet bir ilave daha yapmamız gerekirse, kaç kere yazdık tam hatırlıyorum. Trabzon’un çeşmeleri şehrin önemli yerlerinde, göz önünde susuzluğumuzun dermanı gibi durmuyorlar.

Bu bakımsız kirli çeşmelerden su içmeye mide lazım.

Bir terk edilmişlik bir umursamazlık çağrıştırıyor.

Yazdık, yazdık yaz geldi… Nedense hala bir kutu boya ile bir günde bitecek bir çirkinlik devam ediyor.

***

Dedim ya başkan halkı sevgiyle kucaklıyor.

Yüzü gülüyor.

İçten ve sıcak bir havası var…

Ama nedense yazılan çizilen hususlarla ilgili bir diyalog sorunu da var.

ertan-yavaş

‘TURİZM DARBE YERDİ’

Bu Yazı Toplam 154 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimi Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ı ziyaret etti. Gezi Parkı protestosu ile başlayan olayları yorumlayan Ertan Yavaş, Trabzon sağ duyusunu kaybetmedi dedi.

Yavaş şöyle konuştu: ‘Eylem, protesto bunlar bizim meslek yaşamımızda karşılaştığımız hadiseler ancak buradaki olay dışına çıktı. Düşünün ağaç için yürüdüğünü söyleyenler ağaçları kökünden söküp barikat yapıyor, belediye’nin yaptığı yeşillendirme çalışmalarına zarar verdi. Terör estirdiler. Türkiye zor bir dönemi geçti. Trabzon ise bu süreçte sağduyusunu kaybetmedi. Basının da burada desteğini gördük. Trabzon’da 1 Mayıs yürüyüşünden daha büyük bir kalabalık yürüdü kimsenin burnunun kanamaması fevkalade iyi. Ben herkese teşekkür ediyorum’

Yetkilerimiz sınırlı

TGC Başkanı Turgut Özdemir’in, ‘Hastane Polisleri bir trafik kazasının bilgilerin bile basınla paylaşmıyor arkadaşlarımız zorluk çekiyoruz’ şeklindeki yakınması üzerine Yavaş şunları söyledi:

“Emniyet Müdürlüğü olarak asayişle ilgili konularda basın açıklaması biz yapmıyoruz. Burda Valilik devreye giriyor. Gerekli açıklamaları onlar yapıyorlar. Tabi ki hukukun ve yetkilerimizin elverdiği ölçüde kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında bazı bilgileri paylaşabiliyoruz ama dediğim gibi bu konuda yetkilerimiz sınırlı. Üstelik asayişle ilgili konularda bildiğiniz üzere suç sabit olana kadar kimse suçlu değildir ilkesi gereği, bu konularda bizim görevimiz gizliliği de korumaktır. Eğer ben bir olayla ilgili bu adam suçludur kanıtları da budur dersem görev ve yetkilerimi çiğnemiş olurum. Bu adli makamların görevidir. O nedenle de her bilgiyi basınla paylaşma şansımız yok. Çünkü bu tür durumlarda çoğu zaman her şey görüldüğü gibi olmuyor. Gerçekler sonra da ortaya çıkabiliyor.’

YAVAŞ VE CUMUR

Bu Yazı Toplam 413 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trafik terörü birçok bürokratı aldı.

Siyasetçiyi de

Bir o kadarını da hava yastığı ve Emniyet kemeri kurtardı.

Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş da dün böyle bir kaza geçirdi.

Yavaş, Ankara-Kırıkkale-Kırşehir üzerinden Elazığ’a oğlunun yanına

gidiyordu.

Kaza sonrasında dün Kırıkkale’de tedavi altına alındı.

Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ın annesi Şalpazar’lıymış.

Kazadan sonra bilgi almak için aradığımda Atilla Ataman yanındaydı.

Emniyet Müdürü Yavaş ile konuştum.

Geçmiş olsun dedim.

Olayı sordum.

Ertan Yavaş, ‘Yağmur vardı. Ne olduğunu anlamadım. Takla attık.

Eşimde de bende de kemer takılıydı.’

Trabzon Emniyet Müdürü Elazığ’a gidip bir akşam oğlunda kalacak ve oradan da Trabzon’a dönecekti.

Dün geceyi hastanede geçirmek zorunda kaldı.

Bugün ise taburcu edilecek.

Yavaş, Trabzon’a gelecek.

Ertan Yavaş, Iğdır’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, arkasından ise Tunceli’de Emniyet Müdürlüğü yaptı.

Onca badireleri atlattı.

Böyle bir kazada da Kemer kendisini kurtardı.

Yavaş’ın aracı küçüktü ama çok sağlam olduğunu söyledi.

Kemer takmayı hep ihmal ederiz.

‘Bir şey olmaz’ der yola revan oluruz.

Kemer deyince rahmetli vekilimiz Mustafa Cumur aklıma geliyor

Mustafa Cumur’un birinci ölüm yıldönümünü geçtik.

13 Mayıs’ta Cumur’u hem mezarı başında hem de Kültür Park’ta andık.

Akçaabat onsuz bir yıl geçirdi.

Bakıyorum hem Düzköy hem de Akçaabat onsuz garip.

Bu garipliği gidermek zaman alacak.

HASTANE MESAJI

‘Sayın Turgut, dünkü yazınızı okudum. Haçkalı Baba hastanesi nasıl sahilde bir yere yapıldıysa zamanında Kaşüstü Devlet Hastanesi de devlete ait olan DTM-Novotel-Cevahir sahasına yapılmalıydı. Ben bile Şana da oturduğum halde bir türlü Kaşüstü hastanesinin yerini sevemedim. Şimdi Doğum kısmı merkeze gidecekmiş. Benim şöyle bir düşüncem var, olur veya olmaz. Kaşüstü belediyesi seçimden önce küçük bir propaganda broşürü dağıtmıştı. Köydeki evde tekrar elime geçti. Orada deniyordu ki, Psikiyatri hastanesi için Şerifoğlu arazisinden 18.000 metrekare yer verdik. Burası Kaşüstü hastanesinden daha yukarıdaymış. Devlet imkanı varsa bu hastaneyi(Kaşüstü) Trabzon merkezde 700 yataklı hastane yapılacağı için çevirsinler Psikiyatri hastanesine. E.Sabri Sofuoğlu.’

ERTAN-YAVAŞ

EMNİYETİ EMNİYET KEMERİ KURTARDI

Bu Yazı Toplam 363 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, beraberinde eşi ile birilkte Kırıkkale yakınlarında kullandığı otomobil takla attı.

Ağaçlara çarparak durabilen otomobili kullanan Emniyet Müdürü Yavaş ile eşi Fatma Yavaş’ı taktıkları emniyet kemeri kurtardı. Yavaş çifti hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza, Kırıkkale-Kırşehir karayolunun 13′üncü kilometresinde Rafineri Köprüsü altında saat 10.45 sıralarında meydana geldi. Ankara istikametinden Kayseri yönüne giden Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ın kullandığı 61 EF 054 plakalı özel otomobil, yağmurlu havada sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkıp takla attıp, ağaçlara çarptıktan sonra ters döndü. Kazada, otomobili kullanan Emniyet Müdürü Ertan Yavaş (46) ile yanında bulunan eşi Fatma Yavaş (42) yaralandı. Emniyet kemerleri takılı bulunan Yavaş çifti, olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri tarafından 112 Acil Servis’e haber verildi.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırılan Emniyet Müdürü Ertan Yavaş ile eşi Fatma Yavaş’ın rontgen filminin çekildiği ve vücutlarında ezikler bulunduğu öğrenildi. Hayati tehlikesi bulunmayan Yavaş çifti hastanede tedavi altına alındılar. Kaza sonrası Kırıkkale Valisi Ali kolat, Emniyet Müdürü Kadri Kartal ile Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu hastaneye giderek Trabzon emniyet Müdürü Ertan Yavaş ile eşi Fatma Yavaş hakkında bilgi aldılar.

su

SU OLMAZSA HAYAT OLMAZ

Bu Yazı Toplam 238 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle Trabzon Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde toplantı düzenlendi.

Toplantıya Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, DSİ 22.Bölge Müdürü Adil Erdoğan Yaşaroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda konuşma yapan DSİ 22.Bölge Müdürü Adil Erdoğan Yaşaroğlu, “2013 yılı için belirlenen “Uluslararası Suda İşbirliği” teması çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerle, su alanında işbirliğine yönelik zorluklar konusunda farkındalık oluşturmak suretiyle, su alanındaki bütün aktörler arasında diyaloğu kolaylaştırmak ve su sorunlarına yönelik yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine katkı sunulması hedeflenmektedir.

Küresel projeksiyonlara göre 2030 yılına kadar, artması beklenen nüfus ile paralel olarak,  gıda talebinin %50 artması beklenmektedir. Hidroelektrik enerji gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilen enerjiye talebin ise  %60 artacağı öngörülmektedir. Artan su talebi, kullanıcı sektörler arasında potansiyel bir çatışma riski yaratmakla birlikte, bu durum, aynı zamanda bütün kullanıcılar arasında su konusunda işbirliği için fırsatlar oluşturmaktadır.

5-6 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen ve İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelerin su’dan sorumlu Bakanlarını bir araya getiren bu toplantıda  “Suyun güvence altına alındığı bir gelecek için” su vizyonu oluşturmuştur. Yakın dönemde gerçekleştirilecek olan diğer etkinlikler ise, Ekim 2013’te Mardin’de yapılacak olan 1.Dünya Sulama Forumu ile Mart 2014’ te İstanbul’da yapılması planlanan Uluslararası Üçüncü İstanbul Su Forumu olacaktır.

Temel bir insan ihtiyacı olan suyun, ülkelerin tek taraflı çıkarlarının ötesinde, karşılıklı fayda esasına dayalı olarak değerlendirilmesi suyun paylaşımı ile ilgili karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yardımcı olacağı açıktır. Ülkelerin tek taraflı çıkarlarının ötesinde, karşılıklı faydaya dayalı olarak değerlendirilmesini desteklemek amacıyla “Uluslararası Su İşbirliği Yılı” olarak ilan edilen 2013 yılının suyun verimli yönetilmesi ve adil paylaşımına vesile olmasını dileyerek “Dünya Su Gününüzü” kutluyorum” ifadelerini kullandı.

taraftar

HANGİ YÜZLE GELDİNİZ?

Bu Yazı Toplam 3,042 defa okunmuş ve 35 adet yorum yapılmıştır.

Spor Toto Süper Ligi’nin 26.haftasında deplasmanda Bursaspor’a 3-2 mağlup olarak tehlikeli bölgeden bir türlü kurtulamayan bordo-mavili takıma, taraftarlar Bursa dönüşü tepki gösterdi.

İnternet üzerinden organize olan taraftarlar Trabzon havaalanına giderek takımın gelmesini bekledi. Bordo-mavili takımın uçağa alana inmesiyle birlikte tepkilerini gösteren Trabzonspor taraftarları yönetim ve futbolcular aleyhinde sloganlar atarak yönetimi istifaya çağırdı. Bordo-mavili taraftarlar “futbolcular ruhsuz, formaları çıkartın, çıplak oynayın“ şeklinde tezahüratlarda bulundular. Bursaspor maçının bitiş düdüğü ile birlikte Mustafa Yumlu’ya yaptığı hareketten dolayı Colman’a büyük tepki gösteren bordo-mavili taraftarlar “En büyük taraftar, futbolcular sahtekar” şeklinde slogan attı. Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ın taraftarlarla diyalog içine girmesinin ardından yaşananlar büyümeden önlendi.

servis

KORSAN SERVİSE ‘HAYIR’

Bu Yazı Toplam 180 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da, bir grup Öğrenci Servis İşletmecileri bir araya gelerek korsan olarak servis taşımacılığı yapanlara tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Trabzon Belediye Binası önünde dernek adına basın açıklamasını okuyan Murat Kaya, konuyla ilgili yetkililerden yardım talebinde bulundu. Korsan servislere karşı yaptırım uygulanmasını isteyen Kaya, “Öncelikle 2009 yılında yönetmenlik çıkartarak bizleri bir çatı altında toplayan Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyoruz.

O gün bize verdiği gibi bugün de yanımızda olduğundan eminiz emin olmaya da devam edeceğiz. Bizler gerçek servis esnafı olarak bu işten rant beklememekte sadece işimizi yaparak evlerimize helal ekmek getirme derdindeyiz.

Araçlarını 2009 yılında verilen güzergah izin belgesiyle belli bir miktar karşılığında satan servis simsarları şimdi güzergah izin belgesi olmadan korsan olarak servis taşımacılığı yapmaktadırlar. Gecesini gündüzüne katarak Trabzon’un daha yaşanabilir bir kent olması için çalışan Emniyet Müdürümüz sayın Ertan Yavaş’a da olan seslenmek istiyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızı düzenli ve güvenli bir şekilde taşımamız için gerekli denetimleri yaparak korsan servislere yaptırım uygulamalarını bekliyoruz” dedi.

emniyet

EMNİYETLİ NİŞAN!

Bu Yazı Toplam 803 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da polis müdürünün  kızı ile nişanlanan Trabzonlu genç polis, heyecandan ne yapacağını bilemedi. Genç polise ise nişanlısı yardım etti.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü Sedat Tüfekçi ile eşi Dursune Tüfekçi’nin güzel kızı Sevde Kader Tüfekçe, Trabzonlu Sabri –Hülya Günnar  ailesinin yakışıklı oğlu Levent Günnar  önceki gün Trabzon Polis evinde düzenlenen nişan töreni ile evliliğe ilk adımı attı.

icerden EMNİYETLİ NİŞAN!Samsun’da polis olarak görev yapan damat adayı Levent Günnar’ın heyecanı ise görülmeye değerdi. Amirinin kızı ile nişan yapan Günnar’ın, polislik mesleğine yeni atandığı ve ilk görev yerinin de Samsun olduğu öğrenildi.

Nişan törenine Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Müdür yardımcıları Atıl Çiçek,Serdar Hatipoğlu, Kaçakçılık Şube Müdürü Fatih Keçeli ve çok sayıda davetli katıldı.

Çiftin nişan yüzüklerini takan Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş,”evliliğin ilk adımında hayatınız boyunca sizlere mutluluklar dilerim” dedi.

Davetliler yüzük takma işleminden sonra müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

manset

UYUŞTURUCU VE GÜZELDEMİRCİ!

Bu Yazı Toplam 523 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürümüz Sayın Ertan Yavaş gazetemizi ziyaret etmiş ve bölgenin dertlerinden, sıkıntılarından, sorunlarından sözetmiş.

En ilgi çekeni de: “Uyuşturucu Operasyonları”

Gazetemizde konuyu manşete çekip, “Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş tüm anne ve babaları dikkatli olmaya çağırdı” diye duyurmuşdu.

Haberin devamında “Uyuşturucu artık yerelde ekiliyor” cümlesi bence dikkatli incelenmesi gereken bir açıklama.

“Geçmişte uyuşturucu Doğu’dan geliyordu, şimdi ise bölgede köylerde ekiliyor! Toprak buna müsait”

Bu ise tüm açıklamaların özü.

Kentin en büyük mülki amirlerinden biri halkı uyarıyor.

Aman uyuşturucu ile biz mücadele ediyoruz etmesine ama sizde etrafınızı kontrol edin, toprağınız buna müsait, çocuklarınızı da bu illetten koruyun, kollayın, diyor.

***

Yıl 2001.

Muhtarlar Derneği Başkanlığını yürütüyorum, aynı zamanda da İskenderpaşa Mahallesi Muhtarıyım.

Dernek toplantısında bir mahallemizin muhtarı, mahallesindeki bazı küçük çocukların uyuşturucu ticaretinde kullanıldıklarını, okullarına devam etmediklerini söyledi.

Salonda bulunan 40’a yakın muhtar dilini yuttu.

Konunun emniyetçe bilinmesi gerektiğini söyledim. Ayrıca mahalledeki tek okul müdürünü de yanına alıp konuyu yetkililere anlatmasını önerdim. Hatta ben aracı olurum dedim.

Emniyet Müdüründen randevu aldım.

Gitmeden bana uğradılar. Mahalle muhtarı yanına okul müdürünü almış ayrıca da caminin imamını. Geniş halk kitlelerine hitap etmelerinden dolayı isabetli bir karar.

Epeyce konuştuk, emniyet müdürünü de aynı konuları aktarmalarını söyledim, gittiler.

O tarihler İsmail Güzeldemirci Trabzon Emniyet Müdürü.KARİKATÜR UYUŞTURUCU VE GÜZELDEMİRCİ!

Hani, fuhuş konusunda tüm Trabzon’u da içine alan boş boğazlığı meşhur müdür.

Hani, beni kendisine “birde başımıza soğuk demirci çıktı” dediğim için mahkemeye veren müdür,

Hani, döneminde tüm sivil toplum kuruluşlarından tepki alırken İHD’den plaket alan müdür.

Neyse bizim muhtar, okul müdürü ve cami imamı müdürü ziyaret edip konuyu aktarıyorlar.

Müdür aynı akşam yerel TV’lerin birinin programında konuk.

Sunucu soruyor, “Trabzon halkı ile aranız nasıl? Malüm ufak tefek sıkıntılar var”.

Müdürün zembereği boşalıyor: “Benim halkla hiçbir sorunum yok. Bakın bugün bana …. Mahallesinin Muhtarı geldi. Mahalledeki okul müdürü ve caminin imamı ile. Mahallelerindeki bazı evlerde uyuşturucu tezgahladıklarını, okula gönderilmeyen küçük çocuklarla bunu sattırdıklarını söylediler. Evleri tek tek söylediler. Konuyu gerekli birimlerimiz araştırıyor”!!!

Sonuç ne mi oldu?

Ertesi sabah mahallenin imamı sabah namazı için evinden çıktığında demir çubuklarla mahalle halkı tarafından linç edildi. Bir daha o camide görev yapamadı.

Okul Müdürü o günden sonra okuluna gidemedi. Başka bir okulda görev istedi. Sağolsun benimde ısrarım ile rahmetli Muzaffer Tunç müdürün yardımı ile tayinini başka bir okula yaptı.

Mahalle Muhtarı da bir müddet sonra tehditlerden kalbi dayanmadı, vefat etti.

Görüyor musunuz olanları?

***

Neyse, uyuşturucu deyince birden bu ders geldi aklıma.

Niye mi?

Uyuşturucu ile mücadele elbette emniyetin görevi var ama halkında katkısı gerek.

Kötü örnek örnek değildir.

Müdürümüz Yavaş, konuya hakim ve temkinli bir yetkili.

Güzeldemirci’nin yaptığı gibi değil, geneli kapsayarak uyarılarda bulunuyor.

Aman dikkat çocuklar, anneler, babalar.

Bunun sonu yok.

Sağlıcakla kalın.

Yazarın Notu: Konu ile ilişkilendirdiğim okul müdürü halen Trabzon merkezde bir okulda müdürlük yapıyor, camii imamı ise yine merkez camilerimizden birinin son aylara kadar imamlığını yapıyordu.

Meydan’ın Işıkları

DUYARLI bir arkadaş eski belediye binasının etrafındaki (özellikle alt bölüm) hiç bir lambanın yanmadığını belirterek, 12 tane de resim ekleyip bana göndermiş. Gerçekten RESİM UYUŞTURUCU VE GÜZELDEMİRCİ!epey bir süredir eski belediye binasının alt bölümdeki lambaların hiç biri yanmıyor. Belki belediye binasının eklentilerinin yıkılması aşamasında eletrikleri kesilmiş olabilir. Ama halkın yoğun sirkülasyonu olan bu bölgede karanlık Trabzon’a yakışmıyor. Alt bölümdeki, yani tek gidiş yolun altındaki lambalar yanıyor, yolun üstündeki lambalar yanmıyor! Bir başka duyarlı arkadaş da mail yolu ile bana parkın iç bölümünde alt lambalarınında yanmadığını söyledi. Gece geçtim, evet Meydan parkının yürüyüş yollarına döşenen zemin lambaları da yanmıyor! Yetkililer iletelim…

Giresun Adasındaki İskeletler

2011 yılından beri yürütülen çalışmalarda adada ki insan iskeletleri sayısı 124’ü bulmuş. Ürkmeyin hemen. Toplu katliam filan değil. Ada yüzyıllar boyu tapınaklara ev sahipliği yapmış, hatta Cenevizlilerin, Venediklilerin, hatta mitolojide Altın Post’un peşindeki Arganautların da mekanı olmuş bir yer. Manastır kalıntıları bugünlere kadar gelmiş. Şimdi Giresun Müze Müdürlüğü ve Konya Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nce ortaklaşa kazı çalışması yapılıyormuş. Bronz sikkeler, yüzükler ve 124 insan iskeletine ulaşılmış. Sanırım tarihe ışık tutacak başka kalıntılara da ulaşacaklardır. Yıllar önce bir anım var burası ile ilgili. TEMA Vakfı  Giresun temsilcisi Hakan (Adanır) adada ki tavşanların üreme sorunları ile bir haber geçmişti. Bende o zaman içinde bulunduğum gazete yöneticilerine ricada bulunmuştum. Ertesi gün haber, yerel gazetemizde kullanıldı. Başlık aynen şöyle: “Giresun Adasındaki Tavşanların Yürüme Sorunu”…

Erdoğdu Yolu

BAK bu çalışmaları beğeni ile izliyorum. Erdoğdu yolunda 173 parselden 163’ü kamulaştırılmış. Sayın Gümrükçüoğlu, hak sahiplerine 51 milyon (eski hesapla 51 trilyon) ödediklerini söylemiş. Demek ki 10 parsel kalmış. Ayrıca Sayın Gümrükçüoğlu, “Bu yolu 2014 yılı sonunda bitireceğiz sözünü verdik” demiş. 10 parseli alıp erken bitirmek lazım gelmez mi başkanım? Kablumbağa hızına alıştık mı ne…

Volkan Abinin İşçi Kıyımı

YAZIYORUZ, çiziyoruz ama nalıncı keserlerinin taraflarına bi türlü düşemiyoruz. Şimdi kalkmışlar, Farabi Hastanesinden iş hakları feshedilen işçilere sahip çıkan Volkan Abiye, sende kendi döneminde işçi atmıştın ey Canalioğlu, bu ne periz, bu ne lahana turşusu, diyorlar. Ey benim güzel Allahım. Azıcık akıl ihsan edip dağıtırken bu akılsızlara da bi zahmet gönderiver. Arpalarını bir hayli yüklü almış nalıncı keserlerine sadece şunu VOLKAN2 UYUŞTURUCU VE GÜZELDEMİRCİ!söylemek istiyorum. Eski bir dönem arkadaşı olarak Volkan Abi kimseye, bu dönem gibi, siyasi gözlükle bakmadı, onları siyasi amaç uğruna kullanmadı. Su sayaçları okuma ihalesini bir başka firma almıştı. Eski çalışanları ile çalışmak istemedi. Volkan Abi de ısrarcı olmadı firmaya. Firmadan çıkarılan işçilerin bazıları belediye önünde eylem yaptılar. Koridorlarda bağırıp çağırıp Volkan Abiye ağır hakaretler yaptılar. Hiçbirinden gücenmedi başkan. Diğer Trabel işçileri konusuna gelince. Yıl sonu Trabel vergi yükümlülüğü konusunda eksik kaldığından ihale yapılamadı. Mecburen o fasılda çalışan işçilere çıkış verildi. 3-4 ay sonra ihale tekrar yapılarak Trabel firmasından çıkış yapılanlara giriş yapıldı. 3-4 ay beklemeyip tazminatlarını alarak başka iş bulanlar işbaşı yapmadı. İlk göreve başladığımız hafta belediye önünde “Ey Volkan Başkannnn… senin popondaki pantolu bile alırızzzz…” diye bağırtılan (bağırtılan diyorum çünkü başlarında AKP Gurup Başkanı İsmail Kemerkaya vardı) işçilerden kamera ile tespit edilenlerin iş hakları, tazminatları ödenerek, feshedildi. Bu Trabel işçileri de koşup tazminatlarını aldılar. Bende olsam, sizde olsanız bir kurumun başındaki kişiye uluorta bariz küfürler edemezsiniz, yapacağınız budur. Nalıncı keserlerine tekrar kapak olsun.

Sevmek

Akan suyu severim ben

Işıldayan karı severim

Bir yeşil yaprak

Bir telli böcek

Yeşeren tohum

Güneşte görsem

Sevinç doldurur içime

Bir günü

Güzel bir günü

Güneşli bir günü

Hiçbir şeye değişmem

Onun için savaşı sevmem

Onun için zulümü sevmem

Onun için yalanı sevmem

Bilirim yaşamaz güneşte

Bilirim yaşamaz yanyana aşkla

Ne haksızlık

Ne korku

Ne açlık… Necati CUMALI

3 Kişilik Temel

TEMEL bir gün bara gidip barmenden üç bira ister ve hepsini ardı arında içer. Bir kaç gün arayala aynı şey olunca barmen merak eder ve sorar;

“Niye hep üç tane bira içiyorsunuz?

Temel cevap verir;

“Ben, Dursun ve Hamdi üçüzüz. Hepimiz dünyanin farklı yerlerindeyiz. Hepimizde bara girdigimizde birbirimizin yerine bira içeriz, öteki iki birayi o yüzden içiyorum.”

Bir müddet aynı bara uğramayan Temel günler sonra çıkagelir ve iki bira ister, barmen servis yapar ama Temel biralari içtikten sonra dayanamayıp sorar:

“Allah rahmet eylesin efendim, kardesinizin biri öldü heralde?”

Temel cevap verir;

“Hayır, ben içkiyi bıraktım.”

Diyalog

Erkek: Seni çok seviyorum

Kız: Kes sesini.

Erkek: Senin için ölürüm

Kız: Kes sesini

Erkek: Sana milyon dolarlar verebilirim

Kız: Gerçekten mi icon smile UYUŞTURUCU VE GÜZELDEMİRCİ!

Erkek: Kes Sesini

İnsana özgü bir

Yeteneksizliktir

yaşayamamak.

Yoksa

Hangi balık boğmuş kendini?

Hangi,

Serçe atlamış

damdan?.. DOSTOYEVSKİ

Tutku, aşka meydan okuyan tek kuvvettir. Colley Cibber

ERTAN-YAVAŞ

DİKKATLİ OLUN!

Bu Yazı Toplam 228 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’da son günlerde artan uyuşturucu operasyonlarıyla ile ilgili sorularımıza cevap veren Yavaş, ‘Arkadaşlarımız uyuşturucu ile mücadelede büyük gayret içinde.

‘Uyuşturucu artık yerelde ekiliyor’

Geçmişte uyuşturucu doğu’dan geliyordu, şimdi ise Trabzon’da yerelde ekiliyor! Toprak buna müsait. Yasalar mücadelede etkin değil. Polis-Jandarma yakalıyor, ‘içiciyim’ diyor serbest kalıyor. Ailelere çocuklarına sahip çıkmalı’ diye konuştu.

120 taraftara stad yasak

Yavaş, ‘Trabzonspor ve 1461 takımının yöneticileri dertli. Gişe hasılatından çok ceza ödüyorlar. Biz bütün gayretimizle önlem alıyoruz. Sahaya atılan sular var. Stadyumda suyu satan hukuki olarak kapağını açarak satmak zorunda. Sahaya sokulacak maytabı önlemek zor. Şu anda 120 şüpheli maçlar öncesinde ve devre arasında karakolda imza atıyor. 6222 sayılı yasadan asla taviz vermiyoruz.’

Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, dün TAKA Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette sorularımız üzerine, kentin Asayişinden Trafik sorunlarına kadar bir dizi açıklamada bulunan Yavaş, son günlerde Trabzonspor yönetimi ve 1461 Trabzon yönetiminin en büyük sıkıntısı olan sahaya atılan yanıcı ve yabancı maddelerle ilgili, ‘Polis görevini eksiksiz yapma gayretinde’ dedi.

Taviz vermiyoruz

Ertan Yavaş, ‘Trabzonspor ve 1461 takımının yöneticileri dertli. Gişe hasılatından çok ceza ödüyorlar. Biz bütün gayretimizle önlem alıyoruz. Sahaya atılan sular var. Suyu satan hukuki olarak kapağını açarak satmak zorunda. Sahaya sokulacak maytabı önlemek çok zor. Maytap küçük ve saklanması kolay. Şu anda 120 yasaklı izleyici maçlar öncesinde ve devre arasında karakolda imza atıyor. 6222 sayılı yasadan asla taviz vermiyoruz’ şeklinde konuştu.

Taraftarla buluşma projemiz var

Spor’da şiddeti önlemek adına Trabzonspor taraftarı ile buluşma gibi bir projeleri bulunduğunun altını çizen Emniyet Müdürü Yavaş, ‘Zaman zaman taraftar grupları
ile diyaloglarımız oldu. Taraftarların arasında topluma kazandırılması gerekenler de var.
Bunun için bir çalışma yapmak istiyoruz ve önümüzdeki günlerde harekete geçebiliriz’ dedi

Ceza var, tebrik de..

Yavaş, ‘Trabzon’da yol ve otoparklara göre araç sayı fazla. Kural ihlali çok. Kaldırımlar yayaların diyoruz, uymayana ceza kesiyoruz, ceza kesilen artık savcılığa koşuyor. Denetimleri sıklaştırdık. Sivil trafik polisleri oluşturduk. Dolmuşlara biniyor, seyahat ediyorlar. İhlal varsa ceza kesiyorlar, yoksa sürücüyü tebrik edip ayrılıyorlar.’ dedi.

Uyuşturucu operasyonları

Trabzon’da son günlerde artan uyuşturucu operasyonlarıyla ilgili sorularımıza da cevap veren Yavas, ‘Arkadaşlarımız uyuşturucu ile mücadelede büyük gayret içinde. Geçmişte uyuşturucu doğu’dan geliyordu, şimdi ise Trabzon’da köylerde ekiliyor! Toprak buna müsait. Jandarma yakalıyor. Eken ‘suç olduğunu bilmiyordum’ diyerek kurtulmaya çalışıyor. Yakaladığımız ise ‘sadece içiciyim’ diyor, serbest kalıyor.’ diye konuştu.

Polis takviyesi  şart

Emniyet Müdürü Yavaş, 2006 yılında KTÜ’de jandarma görev yaparken ve 6 ilçede polis teşkilatı bulunmamasına rağmen Trabzon’da 1500 polisin görev yaptığını söyleyerek, ‘Bugün KTÜ bizim sorumluluğumuzda ve tüm ilçelerde örgütlendik ama polis sayımız 1400. Takviye ihtiyacımızı ilettik’ ifadelerini kullandı.

vali

DEVLETİN GÜLEN YÜZÜ

Bu Yazı Toplam 131 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Vali Kızılcık bayram öncesi vatandaşa simit dağıttı, onlarla çay içerek sohbet etti, çocuklara hediye verdi. Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, esnaflara yaptığı ziyaret sırasında simit satın alarak vatandaşa dağıttı.

Vali Kızılcık, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş ile birlikte yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Pazarkapı Mahallesi’ndeki sebze hali ve K. Maraş Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret etti. Vali Kızılcık, vatandaşlarla da sohbet ederek, dert ve taleplerini dinledi.

Esnafa bol kazanç dileyen Vali Kızılcık’a teşekkür eden esnaflar bu tür ziyaretlerin önemine değinerek, memnuniyetlerini aktardırlar. Ziyaret sırasında yaşlı bir kadının elini öpen Vali Kızılcık, yaşlı kadının oğlu ile konuşmasını sağladı. Oğluyla konuşan nine rahatlayarak valiye dua ederken Vali Kızılcık da, yaşlı kadına sağlıklı ve uzun ömürler diledi. Zaman zaman iş talepleri ile de karşılaşan Vali Kızılcık çocukları ise ihmal etmedi. Ziyaret sırasında yanına yaklaşan çocukları kucağına alan Vali Kızılcık, onları sevdi ve onlara çeşitli hediyeler verdi.

ERTAN-YAVAS

SAHTE PARANIN KURBANI OLMAYIN

Bu Yazı Toplam 160 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü vatandaşları, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık alırken sahte paraya dikkat etmeleri konusunda broşür dağıtarak uyarıyor.

Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, yaptığı açıklamada, dolandırıcıların genellikle ilk alışverişlerini güven vermek amacıyla herhangi bir sorun olmadan yaptığını, vatandaşların, aynı kişilerle gerçekleştirdikleri ikinci veya dada sonraki alışverişlerde dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Kurban Bayramı nedeniyle özellikle sahte para ile alışverişlerin artabileceğine dikkati çeken Yavaş, kurbanlık satanları şu konularda uyardı:

“Hayvanlarınızı almaya gelen şahısların, sizlerle yaptığı görüşmeleri diğer kişilerin duymaması için çaba harcamasına veya konuşmak için sizi ayrı bir ortama götürmesine şüphe ile yaklaşın. Hayvanlarınıza yüksek değer vererek satın almak isteyenlerden şüphelenin. Değeri altında hayvan satmak isteyenlere de şüphe ile bakın, alışveriş yaptığınız kişilerin kimlik ve adres bilgilerini mutlaka not edin.”