Tag Archives: Ali Osman Özkara

manşet

ÇARŞIBAŞI’NA KOCAMAN

Bu Yazı Toplam 805 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Çarşıbaşı Trabzon’umuzun nadide ilçelerinden biri. Çarşıbaşı’nda doğan ve Çarşıbaşı sevdalısı Turan Kocamanoğlu o “koca” yüreği ile bu büyük sorumluluğu üstlenebilecek bir geçmişe ve birikime sahip.

TURAN KOCAMANOĞLU ÇARŞIBAŞI’NA KOCAMAN KTÜ Biyoloji öğretmenliğinden mezun olduktan sonra önce iş hayatının içinde başarılı olup sonra da asıl görevi olan öğretmenliğe döndü. Kısa zamanda müdür yardımcılığı, müdür baş yrd ve müdürlük görevleri yaptı. Halen devlette görev ifa ederken doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu ödeme zamanının geldiğine inanarak “kocaman” yüreğiyle yola çıkıyor. Çarşıbaşı için çıkılan bu yolda ilçesini modern bir ilçe yapmaya plan ve projeleriyle “hazırım” diyor.

Bir ekip çalışması ile ipi göğüsleyip Çarşıbaşı’nı göç veren değil göçü geri çeviren bir yere dönüştüreceğini düşünüyor. Turan KOCAMANOĞLU halkın her kesiminin yüzünü güldürecek projeleri olduğuna ve bunları uygulayacağına inanıyor. Trabzon’da yönetici olarak görev yaptığı 3 lisedeki başarılarınınbunun ispatı olduğuna inanıyoruz.
Büyük Çarşıbaşı sevdalısı Turan Kocamanoğlu diyor ki ;aydınlık bir gelecek için tek yol milletimle el ele kalkınmaya doğru.   Kendisine destekçileri olarak üstün başarı diliyor, dönme yolundan koca yürek diyoruz.

 

Altunbaş listesini yeniledi

ADANUR ÇARŞIBAŞI’NA KOCAMAN AK Parti’nin Trabzon Ortahisar ilçe başkanı Temel Altunbaş yönetimini yaptı. Listesini yenileyen Altunbaş, HSYK Üyesi Ömer Köroğlu’nun kız kardeşi Av. Selmin Köroğlu ile Bayburt inşaatın sahibi İbrahim Bayburt’u listeye dahil ederek Trabzon siyasetine iki yeni yüz sundu.. Tülay Adanur, Hüseyin Canım, Sabit Çolak, Halil İbrahim Aydın ve Seyit Hisoğlu gibi isimleri Ortahisar listesine alamayan Altunbaş bu isimlerden bazılarını Ortahisar ve Büyükşehir meclisleri için aday gösterecek.

 

Siyasi Başkan Baba Ocağında

ARSLAN ÇARŞIBAŞI’NA KOCAMAN Lüleburgazspor’un efsane başkanı Siyami Aslan, Trabzon Köprübaşı’ndaki dede evini yaptırarak yaz tatillerini burada geçirmeyi planlıyor. Başkanlıktan yarıldıktan sonra bir süre köşesine çekilen Aslan Trabzon’a geldi dostları ile hasret giderdi ve döndü. Şimdi onları Lüleburgaz’a bekliyor.

 

 

Atalar Sert Çıktı

ATALAR1 ÇARŞIBAŞI’NA KOCAMAN Trabzon’un Esiroğlu Beldesi eski Belediye Başkanı Burhan Atalar, Esiroğlu’na taşınması konusunda valilik oluru çıkan Sosyal Bilimler Lisesinin taşınma kararının iptal edilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, ‘Bu karar giden sayın valimiz Dr. Recep Kızılcak’a hakarettir. Bu nasıl iş, okul başka yerde yurtlar başka yerde. Milli eğitim müdürü bu saatten sonra makamında kalmamalı ve istifa etmeli’ dedi.

 

Tekelioğlu’nun teyzesi öldü

TEKELİOĞLU ÇARŞIBAŞI’NA KOCAMAN Trabzonspor Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu ve 35. Dönem Yönetici Yavuz Tekelioğlu’nun teyzesi Nahide Özyurt vefat etti. Merhumeye Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. Cenazesi dün ikindi namazına müteakip Bahçecik Camii’nden kaldırıldı.

 

 

Babasının Baş Ucunda

YILMAZ ÇARŞIBAŞI’NA KOCAMAN Trabzon Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından Mustafa Yılmaz’ın babası Mahmut Yılmaz geçirdiği rahatsızlık sonucu Fatih devlet hastanesinde ameliyat oldu. Başarılı geçen ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Mahmut Yılmaz’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Mustafa Yılmaz ise tüm hastane personeline teşekkür ettiğini de not edelim.

 

Ali Osman Özkara Gözyaşlarıyla

Eski PTT çalışanlarından, gönül dostu Ali Osman Özkara’ hayatını kaybetti.

Yakalandığı amansız hastalığın pençesinden kurtulamayarak iki yılı aşkın bir süredir tedavi gören Özkara, dün eş dost ve din kardeşlerinin katıldığı cenaze törenin ardından doğup büyüdüğü Yeşilyurt köyünde defnedildi. Ali Osman Özkara arkadaş çevresince çok sevilen, hoş sohbet sahibi ve içten şakalarıyla PTT camiası ve köy eşrafının iyi yürekli şahsiyetlerdendi. İnandığı doğruları savunmaktan imtina etmeyen, sözüne güvenilen, olduğu gibi görülen, görüldüğü gibi olan nadide insanlardan biriydi Ali Osman Özkara. Biz de Taka gazetesi olarak bu sevilen şahsiyete Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.